MENÜ

Uçak Bileti

Uçak Bileti ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uçak Bileti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.772 Uçak Bileti haberi bulunmuştur.

Uçak Bileti Haberleri

Skyscanner: Saat 19:00da kesinlikle uçak bileti satın almayın

Skyscanner: Saat 19:00'da kesinlikle uçak bileti satın almayın

Uçak bileti arama motoru Skyscanner, uçak yolculuğu yapmak isteyen ve uçak bileti alacaklar için çarpıcı ipuçları verdi. Mutlaka okuyun...

15.01.2019Teknoloji
Tüketiciler havayolu şirketlerinden ne kadar memnun

Tüketiciler havayolu şirketlerinden ne kadar memnun?

Teleperformance CX Lab tarafından gerçekleştirilen 2018 Global CX Araştırması, havacılık sektöründeki dönüşümü ve değişen müşteri algısıyla ilgili çarpıcı bilgiler paylaştı.

15.01.2019Teknoloji
Skyscanner açıkladı: En ucuz uçak bileti ne zaman alınır

Skyscanner açıkladı: En ucuz uçak bileti ne zaman alınır?

Uçuş fiyatlarını gösteren dünyanın en büyük arama motoru olan Skyscanner, uçak bileti almayı planlayanlar için çarpıcı bilgiler paylaştı. Bunlardan biri de en ucuz uçak biletinin ne zaman alınacağıyla ilgiliydi.

15.01.2019Teknoloji
Haftanın kaçırılmaması gereken seyahat fırsatları

Haftanın kaçırılmaması gereken seyahat fırsatları

Hürriyet Seyahat editörleri sizler için kaçırılmaması gereken seyahat turları ve haberlerini derledi. İşte detaylar...

14.01.2019Seyahat
Atatürk Havalimanındaki bekleyiş 13 gün sonra sona erdi

Atatürk Havalimanı'ndaki bekleyiş 13 gün sonra sona erdi

Ülkelerine dönüş bileti alamayan ve kalacak yerleri olmadığı için Atatürk Havalimanı'nda 13 gün mahsur kalan Kolombiyalı dansçılar, ülkelerine döndü. Uçağa binişlerini cep telefonlarına kaydeden dansçılar, ülkelerine dönüşlerine ait görüntüleri de sosyal medya hesaplarından paylaştılar.

26.12.2018Gündem
Uçak bileti alanlar için önemli uyarı

Uçak bileti alanlar için önemli uyarı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, "Yoğun kar yağışı ve sis nedeniyle zaman zaman sefer iptalleri meydana geldiğinden, yolcularımızın havalimanına gitmeden önce bilet aldıkları hava yolu şirketini aramalarında yarar bulunmaktadır." açıklamasını yaptı.

25.12.2018Gündem
Elektrikli uçakla daha ucuza yolculuk mümkün

Elektrikli uçakla daha ucuza yolculuk mümkün

Elektrikli ve sıfır emisyonlu yenilenmiş uçak geliştiricisi Ampaire’in kurucusu Kevin Noertker, elektrikli uçaklarla hava yolu şirketlerinin tüm operasyon maliyetlerini yüzde 80'e kadar azaltarak bilet fiyatlarını ucuzlatabileceğini ve böylece daha fazla uçuşla hızlı ulaşımın insanlar için daha cazip kılınabileceğini söyledi.

17.12.2018Teknoloji
Türkiyenin turizm potansiyeli Sırbistanda tanıtıldı

Türkiye'nin turizm potansiyeli Sırbistan'da tanıtıldı

THY tarafından düzenlenen etkinliğe, Sırbistan ve Türkiye'den turizmciler katıldı.

11.12.2018Ekonomi
Emine Erdoğan:  Kadınlarımızın yerel yönetimlerde söz sahibi olmasını destekliyoruz

Emine Erdoğan: Kadınlarımızın yerel yönetimlerde söz sahibi olmasını destekliyoruz

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Türkiye, mart ayında yapılacak yerel seçimlere hazırlanırken, kadınlarımızın yerel yönetimlerde söz sahibi olmasını da güçlü biçimde destekliyoruz. Kadın duyarlılığının, zevkinin yansımasını özellikle şehirlerimizde görmeliyiz." dedi.

5.12.2018Gündem
Uluslararası Saraybosna Havalimanında 1 milyon yolcu rekoru

Uluslararası Saraybosna Havalimanı'nda 1 milyon yolcu rekoru

Uluslararası Saraybosna Havalimanı'ndan uçan bir milyonuncu yolcu, THY'nin İstanbul seferine bilet alan Aida Brino oldu.

5.12.2018Ekonomi
Enflasyona çift yumruk

Enflasyona çift yumruk

Vergi indirimleri ve mücadele kampanyasına kur ve petroldeki gerileme eklenince kasım ayı enflasyonu beklentinin üzerinde düştü. Tüketici enflasyonu kasımda yüzde 1.44 gerilerken, en büyük katkı otomotivden geldi, beyaz eşyada indirim sınırlı kaldı. Giyim ve ayakkabı ise zamlarına devam etti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yıl sonu yüzde 20.8’lik enflasyon hedefine ulaşılacağını vurguladı.

4.12.2018Ekonomi
Kasım ayının zam şampiyonu oldu

Kasım ayının zam şampiyonu oldu!

Kasım ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla söz konusu dönemde fiyatı en çok artan ve azalan ürünlerde belli oldu. Kasım ayında fiyatı en çok artan ürün yüzde 50,58 yükselişle kuru soğan oldu. Aynı dönemde benzin yüzde 5,56'lık oranla fiyatı en fazla azalış gösteren ürün oldu.

3.12.2018Ekonomi
Haftanın seyahat haberleri

Haftanın seyahat haberleri

Seyahat editörlerimiz sizler için bu haftanın kaçırılmaması gereken fırsatlarını ve seyahat haberlerini derledi. İşte detaylar...

2.12.2018Seyahat
İstanbul Fellowshipe başvuru için geri sayım

İstanbul Fellowship'e başvuru için geri sayım

Tüm dünyadan yayımcıların İstanbul'da buluşacağı Fellowship -Uluslararası İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları'na başvuru için son günlere gelindi. Şu ana kadar 90 ülkeden 409 katılımcının başvurduğu programa son başvuru tarihi 30 Kasım 2018.

27.11.2018Keyif
Kara Cuma hanginiz

Kara Cuma hanginiz?

Meşhur indirim gününden bilgisayar başında randıman elde edemeyince şansımı dışarda denedim. Ucuza hayal kırıklığı almış oldum. Mehmet İren yazdı

25.11.2018Hürriyet Pazar
THY Fransada 50. yılını kutladı

THY Fransa'da 50. yılını kutladı

THY Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur: "Türk Hava Yolları dünyada en çok ülkeye uçan havayoludur. 122 ülkede, 305 şehirde ve 308 havalimanında operasyonumuz var" açıklamasında bulundu.

23.11.2018Ekonomi
Kraliçe Sophia’nın taç heyecanı

Kraliçe Sophia’nın taç heyecanı

Almanya’da geleneksel Miss Franken güzellik yarışmasının birincisi psikoloji öğrencisi 24 yaşındaki Sophia Fröba oldu. 16 güzel rakibini geride bırakan Sophia’ya Türkiye’ye uçak bileti de hediye edildi.

18.11.2018Avrupa
Haftanın kaçırılmayacak fırsatları

Haftanın kaçırılmayacak fırsatları

Hürriyet Seyahat editörleri haftanın kaçırılmayacak seyahat fırsatlarını ve önemli haberlerini sizler için derledi. İşte detaylar...

18.11.2018Seyahat
Kanadalı şirket, online bilet satış platformu Neredennereye.comu satın aldı

Kanadalı şirket, online bilet satış platformu Neredennereye.com'u satın aldı

Dünyanın önde gelen seyahat bileti rezervasyon şirketlerinden Kanadalı Busbud Inc., online bilet satış platformu Neredennereye.com'u satın aldı.

15.11.2018Ekonomi
24 bin TL aylıkla ülkene geri dön

24 bin TL aylıkla ülkene geri dön

Tersine beyin göçünü hızlandırmak amacıyla başlatılan ‘Uluslararası Lider Araştırmacılar Programı’ destekleri açıklandı. Buna göre araştırması için 1 milyon TL başlangıç ödeneği verilecek araştırmacılar, ayda 24 bin TL burs alacak. Destekler eş ve çocukları da kapsayacak. Aile yaşam gideri bursu olarak 2 bin 250 TL alacak araştırmacıların eş ve çocukları için sigorta ve yol destekleri de sağlanacak.

14.11.2018Ekonomi
Ekim ayının zam şampiyonu çocuk kabanı

Ekim ayının zam şampiyonu çocuk kabanı

Tüketici fiyatları bazında ekimde en yüksek fiyat artışı yüzde 41,21 ile çocuk kabanında görüldü - Geçen ay fiyatı en fazla düşen ürünlerin başında ise yüzde 29,14 ile limon geldi.

5.11.2018Ekonomi
Seyahat ‘ucuza gezdikçe’ güzel...

Seyahat ‘ucuza gezdikçe’ güzel...

Neşem Çelikkaya Bozdağ (29) pazarlama yöneticisi, eşi Okan Bozdağ (30) ise bilgi işlem sorumlusu. 2012’de başladıkları seyahat maceraları artık vazgeçemedikleri bir tutku haline dönüştü. Yıllık izinlerinde ve hafta sonları dünyayı geziyorlar. Temaları ‘ekonomik seyahat’. Bu konuda kendilerine koydukları sınırlar var. Maaşlarının neredeyse tamamını gezileri için harcıyorlar. Özel günlerde birbirlerine hediye olarak uçak bileti alıyorlar. Hatta ucuz uçak bileti için ilginç bir formülleri de var. Bozdağ çiftiyle hem gezilerini hem de ekonomik seyahatin ipuçlarını konuştuk.

5.11.2018Seyahat
İNSANLIK ÖLMEMİŞ

İNSANLIK ÖLMEMİŞ

4.11.2018Antalya
Bakan Albayrak: Komisyonculuk tarihe karışacak

Bakan Albayrak: Komisyonculuk tarihe karışacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sebze ve meyve fiyatlarındaki manipülasyonu ve suni süreçleri azaltacak Hal Yasası’nın çok yakın süreçte TBMM’ye geleceğini bildirerek, "İnşallah artık komisyonculuk tarihe karışacak. Satışta rekabet üst düzeye çıkacak ve yeni haller, yeni satış alanları, üretici ve üretici örgütlerinin satış imkânlarının artırılması sağlanacak" dedi.

15.10.2018Ekonomi
İtalyan hükümeti yeni Alitalia’dan pay alabilir

"İtalyan hükümeti yeni Alitalia’dan pay alabilir"

İtalya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomik Kalkınma, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Luigi Di Maio, İtalyan havayolu Alitalia’nın yeni oluşumuna ilişkin, hükümetin önceden şirkete sağladığı 900 milyon avroluk krediyi yüzde 15’lik hisseye çevireceğini kaydetti.

12.10.2018Ekonomi
İstanbulda şok fuhuş operasyonu Çete liderinin eşi her şeyi anlattı

İstanbul'da şok fuhuş operasyonu! Çete liderinin eşi her şeyi anlattı

İstanbul'da faaliyet gösteren fuhuş çetesi liderinin eşi yaşananlara dayanamayıp her şeyi polise anlattı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri Esenyurt, Büyükçekmece ve Silivri'de 31 adrese fuhuş baskını düzenledi. 20 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda fuhuşa zorlanan yabancı uyruklu 26 kadın da kurtarıldı. 

9.10.2018Gündem
Resmen uçmuş 1 yılda fiyatı en fazla artan  ürün yüzde 192 ile uçak bileti oldu

Resmen uçmuş! 1 yılda fiyatı en fazla artan ürün yüzde 192 ile uçak bileti oldu

Yüzde 24.52 ile 15 yılın rekorunu kıran yıllık tüketici enflasyonunda hangi ürünlerin etkili olduğunu anlamak için Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden yararlanarak geçen yıla göre fiyat değişimlerine baktık. Zam şampiyonluğunda birincilik yüzde 192 fiyat artışı ile uçak biletinde. Onu yüzde 120.3 artışla karpuz, yüzde 117 ile kombi ve fiyatı yüzde 109 artan yani ikiye katlanan domates takip ediyor.

4.10.2018Ekonomi
Telefonunu şarj etmek için kokpite girmeye çalışan yolcu uçaktan atıldı

Telefonunu şarj etmek için kokpite girmeye çalışan yolcu uçaktan atıldı

Hindistan'da bir iç hat uçuşunda uçak havalanmak üzereyken telefonunu şarj etmek için kokpite girmeye çalışan yolcu uçaktan indirildi.

27.09.2018Teknoloji
Hindistanda telefonunu şarj etmek için kokpite girmeye çalışan yolcu uçaktan atıldı

Hindistan'da telefonunu şarj etmek için kokpite girmeye çalışan yolcu uçaktan atıldı

Hindistan'da bir iç hat uçuşunda uçak havalanmak üzereyken telefonunu şarj etmek için kokpite girmeye çalışan yolcu uçaktan indirildi.

26.09.2018Dünya
Benim için mutluluk eşittir her ay bir ülke

Benim için mutluluk eşittir her ay bir ülke

Aslı Dumlu (34) ekonomist. Şu sıralar pilates eğitmenliği yapıyor. İşinden vakit buldukça dünyayı geziyor. Her ay bir ülkeye gitmezse kendini mutsuz hissediyor. Bugüne kadar beş kıtada 35 ülke 73 şehir gezdi. Ya tek başına yola çıkıyor ya da arkadaşlarıyla… Meksika’da Mayaların ayinlerinde kullandığı göletlerde de yüzdü, Guanabara Körfezi’nin Atlantik Okyanusu’na açılan noktasındaki dağa da çıktı. Dumlu ile seyahat tutkusunu ve gezdiği yerleri konuştuk.

16.09.2018Seyahat
Kaçırılmaması gereken fırsatlar

Kaçırılmaması gereken fırsatlar

Hürriyet Seyahat editörleri sizler için bu haftanın kaçırılmaması gereken fırsatlarını derledi…

16.09.2018Seyahat
Haftanın kaçırılmaması gereken fırsatları

Haftanın kaçırılmaması gereken fırsatları

Hürriyet Seyahat editörleri sizin için kaçırılmaması gereken seyahat fırsatlarını derledi...

11.09.2018Seyahat
Aziz Yıldırım yönetiminden Diego Costa’ya yıllık 8 milyon Euro

Aziz Yıldırım yönetiminden Diego Costa’ya yıllık 8 milyon Euro

Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım yönetiminin, 2017-2018 sezonu için İspanyol golcü Diego Costa’ya yıllık 8 milyon Euro maaşla bir transfer teklifinde bulunduğu ortaya çıktı.

10.09.2018Futbol
5 İngiliz’e hayat vermişti. Sakine Teyzeye Londrada uğurlama töreni

5 İngiliz’e hayat vermişti. Sakine Teyze'ye Londra'da uğurlama töreni

Londra’da uçak bileti fiyatlarını karşılaştırdığı seyahat acentesinden dönerken elektrikli bisikletin çarpması sonucu yaşamını yitiren ve organları 5 İngiliz'e hayat veren 56 yaşındaki Sakine Tezerdi’nin cenazesi Türkiye’de toprağa verilecek.

8.09.2018Avrupa
Bu fırsatlar kaçmaz

Bu fırsatlar kaçmaz!

Hürriyet Seyahat editörleri sizin için haftanın kaçırılmaması gereken seyahat fırsatlarını derledi...

5.09.2018Seyahat
Check-in yaptığı koltuk değiştirilince... Mahkemeden herkesi ilgilendiren karar

Check-in yaptığı koltuk değiştirilince... Mahkemeden herkesi ilgilendiren karar

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 14. Hukuk Dairesi, internet üzerinden check-in yapan bir yolcunun, sonradan koltuğunun değiştirilmesi ile ilgili havayolu şirketine açılan davada emsal bir karara imza attı. Mahkeme heyeti yolcunun koltuğunu değiştiren havayolu şirketinin yolcuya tazminat ödemesine karar verdi. 

3.09.2018Gündem
Ağustosun zam şampiyonu salça

Ağustosun zam şampiyonu salça

TÜİK verilerine göre Ağustos ayının zam şampiyonu bir önceki aya göre yüzde 25,56 oranla en yüksek fiyat artışı gösteren salça oldu.

3.09.2018Ekonomi
1 yılda coştu 3 kat arttı

1 yılda coştu 3 kat arttı

Tunceli, güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları ile terörden temizlenirken, Valilik ve Belediye tarafından yürütülen çalışmalar sonrasında turizm şehri olarak anılmaya başlandı. 

2.09.2018Gündem
Yurtdışı eğitime döviz etkisi

Yurtdışı eğitime döviz etkisi

Dolar ve Euro’daki artış yurtdışında okumak isteyenleri de olumsuz etkiliyor. Dil okuluna başvurmak, lisans ve lisansüstü eğitim almak isteyenler arasında iptaller, ertelemeler, süre kısaltma, farklı ülkelere yönelme gibi durumlar söz konusu. Şirketler ise ‘indirim kampanyası’, ’ucuz ülkeler’ gibi alternatiflerle süreci atlatmaya çalışıyor.

27.08.2018Eğitim
Vizesiz deniz tatili yapabileceğiniz yerler Üstelik çoğuna pasaportsuz da gidiliyor...

Vizesiz deniz tatili yapabileceğiniz yerler! Üstelik çoğuna pasaportsuz da gidiliyor...

Yurt dışında tatil yapmak isteyip vize işlemleriyle uğraşmaktan bunalıyorsanız üzülmeyin. Avrupa’da vizesiz de deniz tatili yapabileceğiniz çok güzel yerler var. Pasaportunuz varsa sadece uçak bileti almanız yeterli. İşte vizesiz deniz tatili yapabileceğiniz birbirinden güzel kıyılara sahip yerler.

27.08.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

Ironman için 70 ülkeden 4 bin kişi Belek’deydi

Spor turizmi son yıllarda Türkiye’de hızla yükseliyor. Sadece geçen hafta yapılan Ironman yarışı için Antalya’ya 70 ülkeden 4 binden fazla turist geldi. Hem yarıştılar hem de tatil yaptılar. Ben de bu büyük organizasyona dahil oldum. 1.9 km yüzdüm, 90 km bisiklet sürdüm, 21 km koştum. Olayı bu kez dışarıdan değil, bizzat içeriden bildiriyorum...

5.11.2018

Yıldız şeflerin yükselişi ve gastronominin krizi

Aralarında iyi yemek yapanlar da var ama yıldız şeflerin olayı kesinlikle lezzet odaklı değil. Yemekler Instagram’lık, mönüler tadımlık, şefler işin görüntüsünde, yemekler bir ‘hikâye’yle birlikte sunuluyor. Ve ben manipüle edildiğimi düşünüyorum...

29.09.2018