MENÜ

Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sağlık Bilimleri Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sağlık Bilimleri Üniversitesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.135 Sağlık Bilimleri Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haberleri

Karla oynarken vücudunda yanık oluşan Berata doku nakli yapıldı

Karla oynarken vücudunda yanık oluşan Berat'a doku nakli yapıldı

AFYONKARAHİSAR'da okul bahçesinde kar topu oynarken vücutlarında yanık oluşan 9 çocuktan Berat Sardoğan'a, tedavi gördüğü hastanede doku nakli yapıldı. Anne Medine Sardoğan, "Bir tarafta çocuğumuzun yaşadığı durum ve nakil yapılan derinin uyum sağlayıp sağlamayacağı endişesini yaşarken, bir taraftan da olayın aydınlığa kavuşması için yetkililerden gelecek açıklamayı merak ediyoruz" dedi.

22.01.2020Gündem
Kar topu oynarken yanmışlardı Esrarengiz olayı anlattı

Kar topu oynarken yanmışlardı! Esrarengiz olayı anlattı

AFYONKARAHİSAR'da, kar topu oynarken, vücutlarının çeşitli bölgelerinde yanıklar oluşan 9 çocuktan 2'nci sınıf öğrencisi Mirzah Tunç Kösem (8), 11 gün tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi. Karnesini öğretmeninin hastaneye getirerek kendisine verdiğini belirten Kösem, "Arkadaşlarımla birlikte almak isterdim" dedi.

22.01.2020Gündem
Ambulans dar sokağa giremeyince yaralıyı sırtında taşıdı

Ambulans dar sokağa giremeyince yaralıyı sırtında taşıdı

KÜTAHYA’da, İskender G. ve Kadir Y. tartışma sırasında birbirlerine pompalı tüfeklerle ateş açtı. Olayda, İskender G., göğsünden, Kadir Y. ise bacaklarından yaralandı. Kardeşinin evinde bulunan yaralı Kadir Y.'yi bir yakını, dar ve karlı sokağa giremeyen ambulansa kadar sırtında taşıdı.

20.01.2020Gündem
Kütahyada 11 fabrika işçisi, zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Kütahya'da 11 fabrika işçisi, zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

KÜTAHYA 1'inci Organize Sanayi Bölgesi'ndeki seramik fabrikasında işçi olarak çalışan 11 kişi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye götürüldü.

20.01.2020Gündem
Karla oynarken bu hale gelmişlerdi Yeni gelişme...

Karla oynarken bu hale gelmişlerdi! Yeni gelişme...

Afyonkarahisar'da okul bahçesinde kar topu oynarken, vücutlarının çeşitli bölgelerinde yanıklar oluşan 9 çocuktan halen hastanede tedavi altında tutulan 2 çocuğa, plastik cerrahi ameliyatı yapılacak. Ameliyatta, çocukların kendi vücutlarından alınacak dokular, yanık olan bölgelere nakledilecek.

18.01.2020Gündem
Sağlık Bakanlığından özel daire başkanlığı

Sağlık Bakanlığından "özel" daire başkanlığı

Bakanlık bünyesinde, özel gereksinimli çocukların tanı ve tedavi süreçlerinin takip edileceği ve bu alanda bilimsel çalışmaların yürütüleceği Otizm, Zihinsel Özel Gereksinimler ve Nadir Hastalıklar Daire Başkanlığı faaliyete başladı.Başkanlık, otizm, zihinsel özel gereksinimler ve nadir hastalıklarla ilgili ulusal kayıt sistemini kuracak, bu alanda topladığı verileri analiz edecekSağlık Bakanlığı bünyesinde özel gereksinimli çocukların tanı, tedavi ve takip süreçlerinin yürütüleceği Otizm, Zihinsel Özel Gereksinimler ve Nadir Hastalıklar Daire Başkanlığı kuruldu.

18.01.2020Gündem
Kar topu oynayan öğrencilerin vücutlarında esrarengiz yanıklar... AFAD ve belediyeden kimyasal madde açıklaması

Kar topu oynayan öğrencilerin vücutlarında esrarengiz yanıklar... AFAD ve belediyeden kimyasal madde açıklaması

AFYONKARAHİSAR'da, bir ilkokulun bahçesinde kar topu oynarken su birikintisine girince vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan öğrencilerin sayısı 9'a yükseldi. Tenlerinde siyah yanıklar oluşan öğrencilerin tedavisi sürerken olayla ilgili olarak ise AFAD ve Afyonkarahisar Belediyesi'nden kimyasal madde açıklaması yapıldı. AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan, herhangi bir kimyasal ya da radyolojik bulguya rastlanılmadığını söyledi. Belediye açıklamasında ise "Oluşan yanık vakaları kimyasal yanık kapsamına girmekte olup, belediyemizin çalışmaları ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır." denildi.

11.01.2020Gündem
Akılalmaz olay Kar topu oynayan öğrenciler hayatlarının şokunu yaşadı

Akılalmaz olay! Kar topu oynayan öğrenciler hayatlarının şokunu yaşadı

Afyonkarahisar’da, bir ilkokulun bahçesinde kar topu oynayan 7 öğrenci, su birikintisine girince vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluştu. Tenlerinde siyah yanıklar oluşan öğrenciler, hastanede tedaviye alındı.

10.01.2020Gündem
Akrabaların kavgası kanlı bitti: 2 ölü, 2 yaralı

Akrabaların kavgası kanlı bitti: 2 ölü, 2 yaralı

Afyonkarahisar’da iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 2 kişi öldü, biri ağır 2 kişi de yaralandı.

10.01.2020Gündem
Kütahyada dehşet Bir evde iki ceset bulundu

Kütahya'da dehşet! Bir evde iki ceset bulundu

Kütahya'da yakınlarının haber alamaması üzerine polisin kapıyı çilingire açtırarak girdiği Süleyman Özdemir'in evinde Emine Arslan'ın (50) göğsü ile boğazından bıçaklanmış cansız bedeni bulundu. Özdemir'e ait olduğu sanılan erkek cesedinin ise belden yukarısının yandığı belirlendi.

6.01.2020Gündem
Türkiyenin Otomobili hem ekonomiye hem sağlığa dost

"Türkiye'nin Otomobili" hem ekonomiye hem sağlığa dost

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl: - "Gelişmiş ülkelerde 2030'a kadar dizel araçlar kademeli olarak yasaklanacak. 2050'ye kadar benzinli araçların da satışının yasaklanması planlanıyor.

1.01.2020Otomobil
Trans yağ nedir Trans yağı ne demek

Trans yağ nedir? Trans yağı ne demek?

Trans yağ, pek çok ürünün içerisinde kullanılan maddeler arasında yer alıyor. Genel olarak zararları çok konuşulan trans yağ, damar tıkanıklıkları gibi sorunları teşkil edebilmektedir. Dünya Sağlık Örgütü'nün de üzerinde durduğu konular arasında yer alan trans yağ, kardiyovasküler nedenli ölümlere neden olabilmektedir. Peki, trans yağı ne demek ve trans yağ nedir? İşte, o madde hakkında bazı bilgiler

31.12.2019Gündem
Feci olay... Hiç kimse fark edemedi...

Feci olay... Hiç kimse fark edemedi...

KÜTAHYA'da ailesinin kayıp başvurusu üzerine polis ekiplerince aranan ve trenin çarpması sonucu hayatını kaybettiği ortaya çıkan 2 çocuk annesi Havva K.nin (31), 12 saatte üzerinden 10 yük treninin geçtiği belirlendi. Babası Ali T.nin morgda kıyafetlerinden teşhis ettiği yüzde 40 duyma ve konuşma engelli Havva K.nin eşiyle boşanma aşamasında olduğu ve çocuklarına sürekli öleceğini söylediği öğrenildi.

25.12.2019Gündem
Kütahyada feci ölüm

Kütahya'da feci ölüm

KÜTAHYA’da ailesinin kayıp başvurusu üzerine polis ekiplerince aranan Havva Kalkan’nın (31), Bahçelievler Mahallesi’nde trenin çarpması sonucu hayatını kaybettiği belirlendi.

24.12.2019Gündem
Valilikten açıklama geldi Sayı 74e yükseldi

Valilik'ten açıklama geldi! Sayı 74'e yükseldi

Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda akşam yemeğinin ardından mide bulantısı, kusma ve ishal şikayetiyle 57 asker, ambulanslarla hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Kütahya’ya Valiliği, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan askerlerin sayısının 74’e yükseldiğini duyurdu.

23.12.2019Gündem
2019-YDUS temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarının yüzde 10luk kısmı yayınlandı.

2019-YDUS temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarının yüzde 10'luk kısmı yayınlandı.

YDUS: Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları bugün ÖSYM tarafından yayınlandı. 22 Aralık 2019 tarihinde uygulanan 2019 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavının (2019-YDUS) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının % 10’u ÖSYM tarafından açıklandı

23.12.2019Gündem
Hekimoğlu dizisindeki vaka gerçek oldu

Hekimoğlu dizisindeki vaka gerçek oldu

TÜM dünyada izlenme rekorları kıran Dr. House dizisi ile geçen günlerde özel bir televizyon kanalında da yayınlanmaya başlanan Türkiye versiyonu 'Hekimoğlu' adlı dizinin ilk bölümünde işlenen vaka, Türkiye’de yaşandı. Domuz avına meraklı olduğu gençlik yıllarında avladığı hayvanla temas ettiği için vücuduna parazit bulaşan ve tam 25 yıl bundan habersiz yaşayan 62 yaşındaki bir erkek hastada, kişilik değişimleri ve unutkanlık başlayınca, önce Alzheimer sanıldı. Daha sonra çekilen beyin MR'ında domuzdan bulaşan tenyanın beyne yerleşerek birkaç bölgede tümör benzeri kitlelere neden olduğu anlaşıldı. Hasta, antibiyotik ve parazit ilaçlarıyla tedavi edildi.

21.12.2019Gündem
Üç yıldır evden çıkamayan 201 kilo kadın için bakanlık devreye girdi

Üç yıldır evden çıkamayan 201 kilo kadın için bakanlık devreye girdi

İSTANBUL Zeytinburnu’nda yaşayan morbid obez hastası Saniye Darcan (65), 201 kiloya kadar ulaşınca evinden çıkamaz hale geldi. Yürümekte zorlanan ve normal araçla da taşınamayan Darcan, üçüncü kattaki evinden 3 yıldır çıkamadığı için doktora dahi gidemedi. Geçen hafta komşularının ve çevredekilerin yardımıyla büyük zorluklarla rapor almak için 14 kişinin yardımıyla doktor kontrolüne götürülen Saniye Darcan, dönüşte evine çıkarılamadığı için bir gün komşusunun giriş kattaki evinde kaldı. 8 kişilik 112 ekibinin zorlukla ambulansa taşıdığı Darcan, özel obez ambulansı ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Obezite Cerrahisi Kliniği’ne götürülerek tedaviye alındı.

17.12.2019Gündem
Yanlışlıkla vurduğu kadına ‘Abla kusura bakma’ deyip kaçtı

Yanlışlıkla vurduğu kadına ‘Abla kusura bakma’ deyip kaçtı!

KÜTAHYA’da Kadir T., alacağı olduğu 15 bin lirayı tahsil edemediği H.D.’ye buluştukları yerde tüfekle ateş etti. Saçmalar bu sırada tesadüfen yoldan geçen Melek B.’ye isabet etti. Yaralanan Melek B.’ye ‘Abla kusura bakma seni yanlışlıkla vurdum’ deyip kaçan Kadir T. bir süre sonra teslim oldu.

15.12.2019Gündem
Diğer şırıngalar hala satışta

Diğer şırıngalar hala satışta

Şırınga çikolataların satışı hâlâ devam ediyor. Farklı markalarla satılan ürünler için uzmanlar uyarıyor. Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Kemal Zeki Taydaş, bu ambalajlarda uyarı olması gerektiğini söylerken, doktor Tuğba Küçükkasap Cömert, “Akışkan kıvam-daki bir çikolatanın böyle satılması riskli” diyor.

14.12.2019Ekonomi
İzmirde kahvehanede cinayet: 1 ölü, 2 yaralı

İzmir'de kahvehanede cinayet: 1 ölü, 2 yaralı

İzmir'in Konak ilçesinde, U.T., husumetli olduğu Şaban Mustafa Buran'ın (64), oturduğu kahvehaneye pompalı tüfekle ateş açtı. Saldırıda Buran yaşamını yitirdi, 2 kişi yaralandı. Kaçan U.T.'yi yakalamak için çalışma başlatıldı.

7.12.2019Gündem
Oğlunun temizlik yaptığı yerde öldüğünü duyan baba: Dünyam yıkıldı

Oğlunun temizlik yaptığı yerde öldüğünü duyan baba: Dünyam yıkıldı

KÜTAHYA’da, oğlu Muhammed Harman'ın öldüğü trafik kazasında temizlik çalışmalarına katılan belediye çalışanı baba Enver Harman, "Cenazenin benim oğlum olduğunu bilmeden orada çalıştım, oğlumun ismini duyunca dünyam yıkıldı" dedi.

7.12.2019Gündem
Temizlediği tüfeğin ateş almasıyla öldü

Temizlediği tüfeğin ateş almasıyla öldü

Afyonkarahisar'da yaşayan Rüstem Arslan (19), temizliğini yaptığı ruhsatsız av tüfeğinin ateş alması sonucu yaşamını yitirdi.

5.12.2019Gündem
Acı tesadüf

Acı tesadüf

Kütahya'da meydana gelen trafik kazasında, oğlu hayatını kaybeden belediye işçisi babanın, durumdan habersiz bir şekilde olay yerinde temizlik çalışmasına katıldığı ortaya çıktı.

5.12.2019Gündem
Kütahyada feci kaza: 3 ölü

Kütahya'da feci kaza: 3 ölü

Kütahya'da sürücüsünün kontrolünden çıkıp ağaç ve aydınlatma direğine çarpan otomobildeki 3 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı.

4.12.2019Gündem
Eşini 17 kez bıçakladı

Eşini 17 kez bıçakladı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bilişim Daire Başkanı Cengiz İlter (42), şiddetli geçimsizlik yaşadığı ve boşanma aşamasında olduğu iddia edilen Sakarya Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan eşi Elif İlter’i (41) pazar gecesi İstanbul Üsküdar’da 17 yerinden bıçaklayarak ağır yaraladı.

4.12.2019Gündem
Akademisyen son yolculuğuna uğurlandı

Akademisyen son yolculuğuna uğurlandı

AFYONKARAHİSAR'da evinde ölü bulunan akademisyen Prof. Dr. Murat Tosun (54), görev yaptığı Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde (AFSÜ) düzenlenen törenin ardından toprağa verilmek üzere İzmir'e uğurlandı.

30.11.2019Gündem
Afyonkarahisarda bir profesör evinde ölü bulundu

Afyonkarahisar'da bir profesör evinde ölü bulundu

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Murat Tosun (54), evinde ölü bulundu. Tosun'un epilepsi hastalığının bulunduğu ve dün katarakt ameliyatı olduğu öğrenildi.

29.11.2019Gündem
Kütahyada zincirleme kaza

Kütahya'da zincirleme kaza

KÜTAHYA'da, TIR'a arkadan çarpan otomobile başka TIR çarptı. Kazada, otomobilde sıkışan sürücü Özben Özden Işıklar, itfaiye ekiplerince yaralı kurtarıldı.

26.11.2019Gündem
Kazada yaralanan kadının yakınları önce kamyonu taşladı sonra arbede çıkardı

Kazada yaralanan kadının yakınları önce kamyonu taşladı sonra arbede çıkardı

Kütahya’da harfiyat kamyonunun çarpıp yaraladığı Sümbül Demir’in (69), yakınlarının tepkisi üzerine sürücü H.İ.K. yakındaki polis merkezine sığındı. Hastaneye kaldırılan Demir’in yakınları içeri alınmayınca burada da güvenlik görevlileriyle tartıştı. Yaşanan arbede sırasında 1 güvenlik görevlisi yaralandı.

25.11.2019Gündem
14 yaşındaki çocuk cinayet işledi

14 yaşındaki çocuk cinayet işledi

İzmir’in Konak ilçesinde 14 yaşındaki bir çocuk tarafından silahlı saldırıya uğrayarak ağır yaralanan kişi, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

23.11.2019Gündem
Dehşet saçtı ‘Selam söyle’ diyerek kaçtı…

Dehşet saçtı! ‘Selam söyle’ diyerek kaçtı…

Kütahya'da boşandığı eşini evinde pompalı tüfekle yaralayan, onun erkek arkadaşı olduğunu iddia ettiği kişiyi de çalıştığı fırında aynı silahla öldüren zanlının yakalanması için çalışma başlatıldı.

17.11.2019Gündem
‘O kıyafet saygı  tırmanışı içindi’

‘O kıyafet saygı tırmanışı içindi’

Tavşanlı'daki 10 Kasım Atatürk’ü anma törenlerinde giydiği spor kıyafetiyle tepki çeken Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, o giysilerin Ata’ya Saygı Tırmanışı’ için olduğunu söyledi.

16.11.2019Gündem
Eczacılar uyardı: Kozmetik ürünlerde büyük tehlike

Eczacılar uyardı: Kozmetik ürünlerde büyük tehlike

ANTALYA’da düzenlenen Uluslararası Kozmetik Kongresi’nde konuşan Dr. Ecz. İsmail Aslan, internetteki indirimli kozmetik ürünlere dikkat çekerek, "İndirimler güzel ancak her indirimli ürünü fırsat bilerek tüketmemek lazım. Çünkü raf ömrü yaklaşan ürünlerde bu tarz indirimler mümkün" dedi.

14.11.2019Ekonomi
Zatürre nedir Zatürre belirtileri neler

Zatürre nedir? Zatürre belirtileri neler?

Dünya Sağlık Örgütü'nün 2019 raporuna göre tüm dünyada ölüm sebepleri arasında 4. sırada, enfeksiyon kaynaklı ölümler içinde ise birinci sırada yer alan zatürre, ciddi bir hastalık olarak dikkatleri çekiyor. Peki, zatürre nedir? Zatürre belirtileri neler?

12.11.2019Sağlık
Çanakkalede renkli futbol maçı

Çanakkale'de renkli futbol maçı

ÇANAKKALE’nin Ayvacık ilçesinde, üniversiteli kızlar ile Yörük kızları futbol maçı yaptı. İlginç görüntülere sahne olan karşılaşmada dostluk kazandı.

10.11.2019Gündem
Lenf kanseri tıp öğrencisi Azra için kök hücre bağışı kampanyası

Lenf kanseri tıp öğrencisi Azra için kök hücre bağışı kampanyası

BURSA’nın İnegöl ilçesinde, 2 ay önce öksürük şikayetiyle hastaneye giden tıp fakültesi öğrencisi Elif Azra Bulut’a (20) lenf kanseri teşhisi koyuldu. Tedavi görmeye başlayan Bulut için kök hücre bağışı kampanyası başlatıldı. İnegöl Meydanı'nda kurulan Kızılay TIR'ında alınan kan örnekleriyle doktor adayına şifa olacak donör aranıyor.

6.11.2019Gündem
Borun sağlık alanında kullanımı için çalıştay düzenlenecek

Borun sağlık alanında kullanımı için çalıştay düzenlenecek

Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü iş birliğinde, bor madeninin sağlık alanındaki öneminin anlatılması amacıyla 7 Kasım'da çalıştay düzenleyecek.

4.11.2019Ekonomi
İsimsiz kahramanlar: Organ nakli koordinatörleri

İsimsiz kahramanlar: Organ nakli koordinatörleri

ORGAN ve Doku Bağışı Haftası (3-9 Kasım) nedeniyle pekçok etkinliğin yapıldığı ama organ bağışının halen çok yetersiz olduğu Türkiye'de, imkansızı başarmaya çalışan organ nakli koordinatörleri, yoğun bakımda takip edilen bir hastanın beyin ölümü bildirimi yapıldığı anda devreye girip, yakınını henüz kaybetmenin şoku içindeki acılı ailelerle organ bağışını konuşuyorlar. Acılı aileleri, bilgilendirip hiçbir şüphe bırakmadan organ bağışına 'evet' demelerini sağlamaya çalışan koordinatörlerin tüm bu çabası ise, diğer tarafta yıllardır organ bekleyen ve çoğu zaman ölümün kıyısına gelmiş hiç tanımadıkları onlarca hastanın ikinci bir yaşam şansına kavuşmasını sağlıyor.

2.11.2019Gündem
Varank: Teknopol İstanbul sağlıkta geleceğin teknolojilerini inşa edecek

Varank: Teknopol İstanbul sağlıkta geleceğin teknolojilerini inşa edecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Teknopol İstanbul'da yapılacak inovatif çalışmalar, sağlık alanında yetkinliklerimizi artırmanın yanı sıra geleceğin teknolojilerini de inşa edecek"

24.10.2019Teknoloji
Dünya Sağlık Örgütü beyaz fosfor bombası iddialarını reddetti

Dünya Sağlık Örgütü "beyaz fosfor bombası" iddialarını reddetti

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sözcüsü Christian Lindmeier, Suriye'nin kuzeydoğusunda YPG/PKK yandaşları ve bazı Batılı medya kuruluşlarının, Türk ordusunu suçlamak için beyaz fosfor yanığı olarak servis ettiği fotoğraflara ilişkin, "(Sunulan fotoğraflardaki) yanıklar daha önce Suriye'nin farklı çatışma bölgelerindeki hastanelerin rapor ettiği yanıklarla neredeyse aynı. Daha önce bildirilen yanıklardan kayda değer bir farkı yok. Yanık miktarlarında bir artış olmadı." dedi.

22.10.2019Dünya
Afyonkarahisarda turist otobüsü devrildi: 1 ölü, 30 yaralı

Afyonkarahisar'da turist otobüsü devrildi: 1 ölü, 30 yaralı

AFYONKARAHİSAR'ın Dinar ilçesi yakınlarında Malezyalı turistleri taşıyan otobüs devrildi. Kazada 1 turist yaşamını yitirdi, 4'ü ağır 30 kişi yaralandı.

16.10.2019Gündem
Skolyoz hastası Cansu, yardım bekliyor

Skolyoz hastası Cansu, yardım bekliyor

MUĞLA'nın Menteşe ilçesinde, doğuştan skolyoz (omurga eğriliği) hastası 3 yaşındaki Cansu Yıldız'ın sağlığına kavuşması yapılacak ameliyata bağlı. Rahatsızlığı ileri düzeyde olan minik Cansu'nun ameliyatının riskli olması nedeniyle endişeli olan ailesi, özel hastanelerin ameliyat için yaklaşık 80 bin ile 100 bin lira arasında bir para istediğini, kendilerinin bunu ödeyebilecek güçlerinin bulunmadığını belirtip, yetkililerden ve hayırseverlerden yardım istedi.

16.10.2019Gündem
Ecrin bebek sağlığına kavuştu, gülücükler saçıyor

Ecrin bebek sağlığına kavuştu, gülücükler saçıyor

GAZİANTEP'te prematüre olarak dünyaya geldikten sonra bağırsak sorunu yaşayan ve ameliyatı için 20 bin lira gerekli olan Ecrin bebek ailesinin maddi durumu yeterli olmadığı için ameliyat olamıyordu. Ecrin bebek Sağlık Bilimleri Üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde geçirdiği başarılı bir ameliyatla sağlığına kavuştu. Prematüre olarak ikiz eşi olarak doğan Ecrin bebek, artık yoluna sağlıklı şekilde devam edecek.

16.10.2019Gündem
84 obezite merkezinde 1 yılda 22 ton zayıfladık

84 obezite merkezinde 1 yılda 22 ton zayıfladık

DÜNYA Sağlık Örgütü’nün verilerine göre Türkiye’de yetişkin nüfusun 3’te 1’i obez. Çocuklarda da giderek yaygın hale gelen obezitenin ekonomiye maliyeti ise yıllık 20 milyar lira. Türkiye’de obezite ameliyatlarında ciddi artış görülüyor. Ancak ameliyatla kilo verenlerin yüzde 80’i tekrar kilo alıyor. Obezite ise ömrü 7 yıl kısaltıyor.

6.10.2019Gündem
Feci kaza 1 ölü, 7 yaralı

Feci kaza! 1 ölü, 7 yaralı

Afyonkarahisar'da, otomobil ile panelvan aracın kafa kafaya çarpışmasıyla Seydi Yaşar (24) yaşamını yitirdi, 4’ü ağır 7 kişi yaralandı.

5.10.2019Gündem
Feci kaza: Ölü ve yaralılar var

Feci kaza: Ölü ve yaralılar var

Afyonkarahisar’da otomobil ile minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı. Kaza sonrası otomobilde çıkan yangını vatandaşlar söndürdü.

5.10.2019Gündem