MENÜ

Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sağlık Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 44.972 Sağlık Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, ülkedeki tüm sağlık işlerinden sorumlu olan bakanlıktır.

GÖREVLERİ

- Toplumun hayatını beden,ruhen ve sosyal bakımdan tam iyilik hâli içinde sürdürmesini sağlamak için fert ve toplum sağlığını korumak ve bu amaçla ülkeyi kapsayan plan ve programlar yapmak, uygulamak ve uygulatmak, her türlü tedbiri almak, gerekli teşkilatı kurmak ve kurdurmak,
- Bulaşıcı, salgın ve sosyal hastalıklarla savaşarak koruyucu,tedavi edici hekimlik ve rehabilitasyon hizmetlerini yapmak,
- Anne ve çocuk sağlığının korunması ve aile planlaması hizmetlerini sunmak
- İlaç, ve psikotrop maddelerin üretim ve tüketimini her safhada kontrol ve denetlemek; farmasötik ve tıbbi madde ve müstahzar üreten yerlerin,dağıtım yerlerinin açılış ve çalışmalarını esaslara bağlamak, denetlemek,
- Gerekli aşı, serum,kan ürünleri ve ilaçların üretimini yapmak, yaptırmak ve gerekirse ithalini sağlamak.
- Temel sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait olmak üzere Tarım Orman ve Köyişleri Bakanlığı ve mahalli idarelerle işbirliği suretiyle gıda maddelerinin ve bunları üreten yerlerin sağlık açısından kontrol hizmetlerini yürütmek,
- Mahalli idareler ilgili diğer kuruluşlarla işbirliği suretiyle çevre sağlığını ilgilendiren gerekli tedbirleri almak ve aldırmak,
- Bulaşıcı, salgın insan hastalıklarına karşı kara hudut kapıları, deniz ve hava limanlarında koruyucu sağlık tedbirlerini almak,
- Kanser, verem ve savaş hizmetlerini yürütmek ve bu alanda hizmet veren kurum ve kuruluşların çalışmalarının koordinasyonunu ve denetimini sağlamak,
- Bu görevlerin yerine getirilmesi için gerekli tesisleri kurmak ve işletmek, meslek personelini yetiştirmek,
- Sağlık hizmetleriyle ilgili olarak milletlerarası ve yurt içindeki kurum ve kuruluşlarla işbirliğinde bulunmak.

Sağlık Bakanlığı Haberleri

Almanya’ya gidecek 50 bin Türk işçi için kayıtlar başladı İşte şartları...

Almanya’ya gidecek 50 bin Türk işçi için kayıtlar başladı! İşte şartları...

Almanya’nın Türkiye’den istediği 50 bin yaşlı ve hasta bakımında çalışacak Türk işçiler için kurs kayıtları başladı. Kurs sonunda Almanya’da katılacakları 3 yıllık staj boyunca aylık 950 euro kazanacaklar, barınma ve yeme ihtiyaçları karşılanacak. Ancak Almanya’nın üç şartı var...

19.10.2018Avrupa
Sağlık Bakanlığı’ndan bitkisel ilaç hamlesi

Sağlık Bakanlığı’ndan bitkisel ilaç hamlesi

İlaç formatındaki bitkisel ürünlerin ruhsatını Tarım ve Orman Bakanlığı’nın vermesi tartışmalara neden olurken Sağlık Bakanlığı bu tartışmaları sonlandıracak bir adım attı. Yeni taslağa göre artık bitkisel ilaç ruhsatları da Sağlık Bakanlığı’nca verilecek.

18.10.2018Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alım kurası ne zaman Sağlık Bakanlığı İŞKUR kurası

Sağlık Bakanlığı personel alım kurası ne zaman? Sağlık Bakanlığı İŞKUR kurası

Sağlık Bakanlığı'nın yapacağı en az ilkokul mezunu 5 bin 298 ilkokul mezunu personel alımına yönelik kura çekimi için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Ankara ve İstanbul illeri için yapılacak kura çekimine katılmaya hak kazanan isimler açıklanmış ve kura tarihi beklenmeye başlamıştı. Gözler şimdi İŞKUR tarafından yapılacak kura çekilişinin tarihinde. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alım kurası ne zaman?

18.10.2018Gündem
Millileşeni fonlayacağız

Millileşeni fonlayacağız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12 milyar dolarla ithalata bağımlılığı en yüksek bakanlıklardan olduklarını dile getirerek, bu bağımlılığı aşmak için ürün bazlı fonlama sistemini hayata geçireceklerini söyledi. Koca, “Yerlileşmek ve millileşmek için ürün hedefli fonlama yapacağız. Gerek yurtdışı ortaklığı ile üretim, gerekse üniversite ve sanayi işbirliği ile bir çok alanda harekete geçeceğiz” dedi.

17.10.2018Ekonomi
Bakan Varank ilik donörü oldu

Bakan Varank ilik donörü oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sağlık Bakanlığı ile Kızılay iş birliğinde yürütülen kök hücre projesi kapsamında, kan örneği verdi ve kemik iliği donörleri arasına katıldı.

17.10.2018Gündem
Pembe tişörtleriyle meme kanseri için yürüdüler

Pembe tişörtleriyle meme kanseri için yürüdüler

Pembe tişörtleriyle meme kanseri için yürüdüler

17.10.2018Antalya
Ayvalıkta denizde maden aramasına karşı imza kampanyası

Ayvalık'ta denizde maden aramasına karşı imza kampanyası

Ayvalık'ta denizde maden aramasına karşı imza kampanyası

17.10.2018Ayvalık
Sağlık Senden kreş talebi

Sağlık Sen'den kreş talebi

Sağlık Sen'den kreş talebi

17.10.2018Kayseri
AK Partiden açıklama geldi... Başkonsolos neden ülkesine gitti

AK Parti'den açıklama geldi... Başkonsolos neden ülkesine gitti?

AK Parti'nin MYK toplantısı sonrası, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Erdoğan ile Bahçeli görüşmesi için "Cumhur ittifakına verilen önemin altını çiziyoruz. Her iki partide Cumhur ittifakı konusunda hassas" dedi. Çelik Af tartışmalarıyla ilgili ise "farklı yaklaşımlar olabilir bunlar ittifakı bozmaz" değerlendirmesinde bulundu. Çelik Suudi Konsolosun ülkesine gitmesiyle ilgili soruya da "Seyahatinin engellenmesi söz konusu olamaz. Bunların faaliyetleri Viyana Sözleşmesi'yle garanti altına alınmıştır" cevabını verdi.

16.10.2018Gündem
ASAL yoklama başvurusu nedir ASAL yoklama başvurusu nasıl yapılır

ASAL yoklama başvurusu nedir? ASAL yoklama başvurusu nasıl yapılır?

ASAL yoklama başvurusu nedir sorusunun yanıtı askere gidecek olan vatandaşlar tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Askerlik yapacak çağa gelen vatandaşların, askere uygun olup olmamasına askerlik yoklamasıyla birlikte bakılıyor. Peki, ASAL yoklama başvurusu nedir? ASAL yoklama başvurusu nasıl yapılır?

16.10.2018Gündem
Tavşanlıda zincirleme kaza: 4 yaralı

Tavşanlı'da zincirleme kaza: 4 yaralı

Tavşanlı'da zincirleme kaza: 4 yaralı

16.10.2018Tavşanlı
Selendide 17 okulda beyaz bayrak ve besleme dostu okul sevinci

Selendi'de 17 okulda 'beyaz bayrak ve besleme dostu okul' sevinci

Selendi'de 17 okulda 'beyaz bayrak ve besleme dostu okul' sevinci

16.10.2018Selendi
Başkentte Dünya El Yıkama Günü etkinliği

Başkentte 'Dünya El Yıkama Günü' etkinliği

Başkentte 'Dünya El Yıkama Günü' etkinliği

15.10.2018Ankara
Sağlık için temiz el

Sağlık için temiz el

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü’nce, ‘Dünya El Yıkama Günü’ dolayısıyla Başkent’te bir alışveriş merkezinde, doğru yöntemle el yıkama uygulamalı gösterildi.

15.10.2018Ankara
Bakanlıktan sıkı takip O sitelere kapatma cezası

Bakanlıktan sıkı takip! O sitelere kapatma cezası

Ruhsatsız ve yetkilendirilmemiş kişilerce sağlık uygulamaları gerçekleştirilen yerlere yapılan 5 yıllık denetim sonucunda, 328 kapatma cezası uygulandı. Bu yıl içerisinde bu şekilde hizmet veren 600 internet sitesinin tarandığı, insan sağlığını tehdit eden, haksız rekabet oluşturan reklam, tanıtım ve bilgilendirmede bulunan internet sitelerinin de Gümrük ve Ticaret Bakanlığına iletildiği bilgisine yer verildi.

15.10.2018Ekonomi
Sağlık Bakanlığından sahte estetikçilere sıkı takip

Sağlık Bakanlığı'ndan sahte estetikçilere sıkı takip

Sağlık Bakanlığı'ndan sahte estetikçilere sıkı takip

15.10.2018Ankara
Suriye’yle ilgili hiçbir hatıraları yok

Suriye’yle ilgili hiçbir hatıraları yok

“Bizim askerimiz Suriye’de savaşırken onlar nargile içiyor... Ucuza çalışıp Türkleri işsiz bırakıyorlar... Nitelikli olanları Avrupa’yı, eğitimsizler Türkiye’yi seçiyor... Bu kadar fakirlerse neden çok çocuk yapıyorlar...” TÜBİTAK ile birlikte ‘1003 Entegrasyon Projesi’nin startını veren Koç Üniversitesi Göç Araştırmaları Merkezi’nden Doç. Dr. Şebnem Köşer Akçapar’a göre bu düşüncelerin çoğu Türkiye’deki Suriyelilerle ilgili yanlış bir algıdan besleniyor ve suç oranları sanıldığının aksine çok düşük: “Büyük kısmı burada yaşamaya devam edecek. 5-9 yaş arası 478 bin çocuk var. Bunların bir kısmı burada doğdu, bir kısmı çok küçükken geldi. Suriye ile ilgili hiçbir hatıraları yok. Bir an önce entegrasyon şart.”

14.10.2018Gündem
Sağlık Market uygulaması devreye alınıyor

"Sağlık Market" uygulaması devreye alınıyor

DMO Genel Müdürü Mücahit Civriz: "Türkiye'nin merkezi satın alma kurumu olarak kamu hastanelerinin ihtiyacı olan tıbbi sarf, ilaç ve tıbbi cihazların daha hızlı ve uygun fiyatla temin edilmesi için elektronik ihaleler gerçekleştireceğiz" açıklamasında bulundu.

14.10.2018Ekonomi
Aslında bildik mantarlardı

Aslında 'bildik' mantarlardı

Sağlık Bakanlığı verilerine göre bu yıl mantardan 191 kişi zehirlendi. Ölümün kıyısından dönenlerin ikisi ise Kastamonulu Zeynep Sümer (61) ile Ayşe Baycan (58) kardeşler oldu. Yoğun bakıma yatırılıp karaciğer nakli için hazır tutulan Baycan, “Aslında bildiğimiz bir mantardı” dedi.

13.10.2018Gündem
Şehir hastaneleri sağlık turizminde  çok iyi kullanılmalı

Şehir hastaneleri sağlık turizminde çok iyi kullanılmalı

Medical Park Ankara Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Tonguç Sugüneş, “bacasız sanayi” benzetmesini yaptığı sağlık turizmi ile Türkiye’nin yılda 127 milyar lirayı bulan sağlık harcamalarının tek başına karşılanabileceğine dikkat çekti.

13.10.2018Ankara
Damlanın alnında unutulduğu iddia edilen iğneye inceleme

Damla'nın alnında unutulduğu iddia edilen iğneye inceleme

Damla'nın alnında unutulduğu iddia edilen iğneye inceleme

13.10.2018Zonguldak
Skandal olay Hastanede kafasını dikerken içinde unuttular…

Skandal olay! Hastanede kafasını dikerken içinde unuttular…

Zonguldak’ta trafik kazasında yaralanan Damla Toprak (22) dikiş sırasında başında unutulan iğne ve iplik, sevk edildiği hastanede fark edildi. Toprak, Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulunurken hastane yönetimi ise dikiş iğnesi ve ipliğinin tedavi devam edeceği için bilerek bırakıldığını iddia etti.

13.10.2018Gündem
Hindistanda domuz gribi 56 can aldı

Hindistan'da domuz gribi 56 can aldı

Hindistan'nın Mumbai kentinde, 12 gün içinde 56 kişi domuz gribinden hayatını kaybetti.

13.10.2018Dünya
Ozonterapi bakanlık onaylı hekimlerce yapılmalı

"Ozonterapi bakanlık onaylı hekimlerce yapılmalı"

"Ozonterapi bakanlık onaylı hekimlerce yapılmalı"

13.10.2018Merkez
Türkiye’nin gönüllü sağlık elçileri 3 kıtada binlerce hastayı tedavi etti

Türkiye’nin gönüllü sağlık elçileri 3 kıtada binlerce hastayı tedavi etti

Türkiye’nin gönüllü sağlık elçileri 3 kıtada binlerce hastayı tedavi etti

13.10.2018Ankara
EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak EKPSS tercihleri için heyecanlı bekleyiş

EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak? EKPSS tercihleri için heyecanlı bekleyiş

2018/2 EKPSS tercihleri için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 22 Nisan'da yapılan ve sonuçları 17 Mayıs'ta açıklanan 2018 EKPSS sınavının ardından beklemede olan engelli vatandaşların güzü, ÖSYM'den gelecek haberlerde. Peki, EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak?

12.10.2018Gündem
Spor salonlarında onaysız protein ürünlerinin satışı yasaklandı

Spor salonlarında onaysız protein ürünlerinin satışı yasaklandı

Spor salonlarında onaysız protein ürünlerinin satışı yasaklandı

12.10.2018Lüleburgaz
Uludağ Üniversitesinde aile dışı kök hücre nakline başlandı

Uludağ Üniversitesi'nde aile dışı kök hücre nakline başlandı

Uludağ Üniversitesi'nde aile dışı kök hücre nakline başlandı

12.10.2018Bursa
Dünya Görme Gününde anlamlı etkinlik

Dünya Görme Günü'nde anlamlı etkinlik

Dünya Görme Günü'nde anlamlı etkinlik

11.10.2018Merkez
Sendikadan hamile çocuklar sorunu ile ilgili kritik açıklama

Sendikadan 'hamile çocuklar' sorunu ile ilgili kritik açıklama

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Merkez Yönetim Kurulu, ‘11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’ne ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, Hürriyet’in haberleri ile gündeme gelen ‘hamile çocuklar’ sorununa geniş yer verildi.

11.10.2018Gündem
Dünya Görme Gününe özel tedavi çözümleri masaya yatırıldı

Dünya Görme Günü'ne özel tedavi çözümleri masaya yatırıldı

Novartis grup şirketlerinden olan Alcon’un Dünya Görme Günü’ne özel bu yıl dördüncü kez düzenlediği “Sizin Gözünüzden: Katarakt Cerrahisinde Astigmat Yönetimi” başlıklı bilgilendirme toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıda katılımcılara, katarakt cerrahisinde diğer görme kusurlarının da tedavisi hakkında bilgi paylaşıldı.

11.10.2018Sağlık
Sağlık Bakanlığı personel alım kurası ne zaman Sağlık Bakanlığı İŞKUR kurası

Sağlık Bakanlığı personel alım kurası ne zaman? Sağlık Bakanlığı İŞKUR kurası

Sağlık Bakanlığı'nın yapacağı en az ilkokul mezunu 5 bin 298 ilkokul mezunu personel alımına dair heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek en az ilkokul mezunu 5 bin 298 personel için, İstanbul ve Ankara illerine başvuru yapan ve kuraya katılmaya hak kazanan isimler İŞKUR tarafından ilan edilmişti. Gözler şimdi kuranın yapılacağı tarihe çevrildi. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alım kurası ne zaman?

11.10.2018Gündem
Bakandan Hürriyete özel açıklama: Sağlıkta aksamaya müsamaha yok

Bakan'dan Hürriyet'e özel açıklama: Sağlıkta aksamaya müsamaha yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, acil vakalar dışında ameliyatların durduğu iddialarıyla ilgili Hürriyet’e konuştu: “Birkaç üniversitenin yer yer sorun yaşadığı bilgisi vardı. Biz bakanlık olarak devreye girdik. Tasarruf gerekçesi ile sağlık hizmetlerinde herhangi bir aksamaya müsamaha göstermemiz mümkün değildir.”

10.10.2018Gündem
O ülkenin sağlık bakanlığından çağrı: Solaryumlar kapatılsın

O ülkenin sağlık bakanlığından çağrı: Solaryumlar kapatılsın

Fransa Ulusal Hijyen Güvenliği Ajansı (Anses), halk sağlığının korunması ve kanserle mücadele kapsamında, ülkede solaryumların kapatılması ve yapay bronzlaşma aletlerinin satışının yasaklanması çağrısında bulundu.

10.10.2018Dünya
Dünyada bir ilk: Yalnızlık Bakanı’ndan sonra İntihar Bakanı atadı

Dünyada bir ilk: Yalnızlık Bakanı’ndan sonra İntihar Bakanı atadı

Yıl başında ‘Yalnızlık Bakanı’ atayan İngiltere Başbakanı Theresa May, 1 yılda 5 bin 821 kişinin hayatına son vermesi üzerine şimdi de ‘İntiharı Önleme Bakanı’ atadı.

10.10.2018Avrupa
Bakan Koca: Sağlık harcamalarında kısıntıya gidildiği iddiasının aslı yok

Bakan Koca: Sağlık harcamalarında kısıntıya gidildiği iddiasının aslı yok

Bakan Koca: Sağlık harcamalarında kısıntıya gidildiği iddiasının aslı yok

10.10.2018Ankara
Son dakika: Sağlık Bakanından çok önemli açıklama

Son dakika: Sağlık Bakanı'ndan çok önemli açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Kur artışı nedeniyle sağlık harcamalarında kısıntıya gidildiği, idarelerce bu tarz talimatlar verildiği iddialarının aslı yoktur. Tasarruf gerekçesiyle sağlık hizmetlerinde herhangi bir aksamaya müsamaha göstermemiz mümkün değildir. İlaç ve tıbbi malzemeye erişimi engelleyecek her türlü teşebbüs, Bakanlığımız tarafından titizlikle takip edilmektedir" dedi.

10.10.2018Gündem
Bakanlıktan flaş mantar uyarısı

Bakanlıktan flaş mantar uyarısı!

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Türkiye genelinde yağışların artması nedeniyle doğada yetişen mantarların üremesinde ve yurt genelinde tüketiminin artmasına bağlı zehirlenme vakalarında artış gözlendiği belirtildi.

10.10.2018Gündem
Mantar zehirlenmesi nasıl anlaşılır Mantar zehirlenmesi belirtileri

Mantar zehirlenmesi nasıl anlaşılır? Mantar zehirlenmesi belirtileri

Sonbaharın yüzünü gösterdiği ekim ayı başladığından beri ülkemizin dört bir yanından mantardan zehirlenme haberleri gelmeye devam ediyor. Özellikle ilkbahar ve sonbahar ayları gibi yağışların bol olduğu, dolayısıyla daha fazla mantarın yetiştiği mevsimlerde daha sık görülen mantar zehirlenmesi ölümcül sonuçlar doğurabiliyor. Peki, Mantar zehirlenmesi nasıl anlaşılır? Mantar zehirlenmesi belirtileri neler?

10.10.2018Sağlık
Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, sağlıkta bölgenin en kalitelisi

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, sağlıkta bölgenin en kalitelisi

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, sağlıkta bölgenin en kalitelisi

10.10.2018Van
Burdur DHde kornea nakilleri

Burdur DH'de kornea nakilleri

Burdur DH'de kornea nakilleri

10.10.2018Burdur
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu kimdir

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu kimdir?

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, konuk olduğu programlar ve yaptığı açıklamalarla gündeme geliyor. Osman Müftüoğlu, kilo alımının en önem nedenlerinden birinin metabolik ve ruhsal rahatsızlıklar olduğuna dikkat çekmişti. İşte, Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun hayatına ilişkin bilgiler...

9.10.2018Televizyon
Türkiyede yılda 170 bin kişiye kanser tanısı konuyor

Türkiye'de yılda 170 bin kişiye kanser tanısı konuyor

Türkiye'de yılda 170 bin kişiye kanser tanısı konuyor

9.10.2018İzmir
Memorial Antalya kadrosunu güçlendirdi

Memorial Antalya kadrosunu güçlendirdi

Memorial Antalya kadrosunu güçlendirdi

9.10.2018Antalya
Otobüslere trafikte geçiş üstünlüğü geliyor

Otobüslere trafikte geçiş üstünlüğü geliyor

İZMİR Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 Ekim 2017'de devreye sokulan Akıllı Trafik Sistemi (ATS), tüm ulaşım araçlarını bünyesinde toplamaya hazırlanıyor.

9.10.2018İzmir
Emine Erdoğan’dan Türk, Macar ve Kenyalı doktorlara plaket

Emine Erdoğan’dan Türk, Macar ve Kenyalı doktorlara plaket

Emine Erdoğan’dan Türk, Macar ve Kenyalı doktorlara plaket

9.10.2018Ankara

Yazar Sonuçları

ŞEVKET YILMAZ YENİDEN ÖLDÜ..!

İnsan doğar, doğduğu için yaşama hakkı elde eder.

19.10.2018

Hadi bir iyilik yap!

Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Uzmanı Dr. Elif Güler Kazancı önderliğinde beş yıl önce kurulan Hemofili ve Talasemi Derneği (HETADER), başta bu iki önemli kalıtsal hastalık olmak üzere tüm kan hastalıkları hakkında toplumda farkındalık yaratmak ve hasta çocuk doğumunu önlemek adına yola çıktı.

15.10.2018

Suriye’yle ilgili hiçbir hatıraları yok

“Bizim askerimiz Suriye’de savaşırken onlar nargile içiyor... Ucuza çalışıp Türkleri işsiz bırakıyorlar... Nitelikli olanları Avrupa’yı, eğitimsizler Türkiye’yi seçiyor... Bu kadar fakirlerse neden çok çocuk yapıyorlar...” TÜBİTAK ile birlikte ‘1003 Entegrasyon Projesi’nin startını veren Koç Üniversitesi Göç Araştırmaları Merkezi’nden Doç. Dr. Şebnem Köşer Akçapar’a göre bu düşüncelerin çoğu Türkiye’deki Suriyelilerle ilgili yanlış bir algıdan besleniyor ve suç oranları sanıldığının aksine çok düşük: “Büyük kısmı burada yaşamaya devam edecek. 5-9 yaş arası 478 bin çocuk var. Bunların bir kısmı burada doğdu, bir kısmı çok küçükken geldi. Suriye ile ilgili hiçbir hatıraları yok. Bir an önce entegrasyon şart.”

15.10.2018

Trakya kanser tarlasına döndü

EKONOMİK kriz nedeniyle hastaneler acil olmadıkça ameliyat yapmama kararı alırken, Türkiye’deki çarpık sanayileşme kanser artışına neden oluyor.

10.10.2018