MENÜ

Nur Ger

Nur Ger ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nur Ger haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 138 Nur Ger haberi bulunmuştur.

Nur Ger Haberleri

Eşitlik isteyen 40 erkek

Eşitlik isteyen 40 erkek

Sanattan edebiyata, basından iş dünyasına, farklı alanlarda kadın-erkek eşitsizliğini dert edinen 40 erkek, ‘Yanındayız Derneği’ni kurdu. Dernek, cinsiyetler arası uçurumu kapatmak için yola çıktı.

25.09.2018Gündem
Ünlü 40 isim ’kadın hakları’ için çalışıyor

Ünlü 40 isim ’kadın hakları’ için çalışıyor

TÜRKİYE’DE ilk defa sanat ve iş dünyasından 40 erkek, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve her türlü cinsiyet ayrımcılığıyla mücadele etmek için ’Yanındayız Derneği’ni kurdu.

25.09.2018Gündem
Umut veren fotoğraf

Umut veren fotoğraf

İş dünyası örgütlerinin yönetimindeki kadın sayısının azlığı tartışma konusu olurken, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) bu fotoğrafı tersine çevirdi. Kısa süre önce TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanlığı’na gelen Orhan Turan göreve gelir gelmez kadın temsil oranının arttırılması için atağa geçti ve ilk kez TÜRKONFED yönetimine 9 kadın girdi.

15.06.2018Ekonomi
Önce üretti sonra aldı

Önce üretti sonra aldı

Nur Ger, Türkiye’de hazır giyim konfeksiyon sektörünün en deneyimli isimlerinden. Kurucusu olduğu Suteks Group, Avrupa’nın ve Amerika’nın önde gelen markalarının uzun yıllardır üreticisi konumunda. Nur Ger üretimde sahip olduğu deneyimi Braez markasıyla perakende sektörüne taşımaya karar verdi. 15 yıldır üretim yaptığı Hollanda markası Braez’i satın alan Suteks Group, yurtdışında 250 noktada satılan Braez markasını Türkiye’ye taşıyor.

15.12.2017Ekonomi
İlham veren kadınlar  destek olacak

İlham veren kadınlar destek olacak

KAGİDER, 15’inci yılını Hürriyet muhabiri Elif Ergu’nun yazdığı ‘İlham Veren Kadınlar’ kitabıyla kutluyor. KAGİDER’in kuruluş öyküsü ve dokunduğu kadınların serüvenlerinin yer aldığı kitabın tüm satış geliri ise kadın girişimcilere aktarılacak.

8.12.2017Ekonomi
Galatasaray Lisesi’nin 150’nci yılı etkinlikler dizisiyle kutlanacak

Galatasaray Lisesi’nin 150’nci yılı etkinlikler dizisiyle kutlanacak

Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ertuğrul Karsak, Galatasaray Lisesi’nin kuruluşunun 150’nci yılının, bir yıldan fazla sürecek etkinliklerle kutlanacağını açıkladı.

10.10.2017Eğitim
Galatasaray Lisesi 150 yaşında

Galatasaray Lisesi 150 yaşında

Türkiye’nin en köklü okullarından Galatasaray Lisesi, 150’nci yılını kutluyor. Sanat, spor, siyaset ve iş dünyasında yüzlerce mezunu olan okul, 2018 yılı boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

9.10.2017Eğitim
İnsan Yönetimi Kongresi 2-3 Kasımda

İnsan Yönetimi Kongresi 2-3 Kasım'da!

Kongre, bu sene de insan yönetimi profesyonellerine, insan yönetimi alanında hızla yaşanan değişimleri anlatacak, iş ve insana dair dünya gündeminde olan en yeni gelişmeleri aktaracak.

24.08.2017Kampüs
Kadın varsa, imkânsız yoktur YAPABİLİRSİN

Kadın varsa, imkânsız yoktur YAPABİLİRSİN!

Gazeteci-yazar Tuluhan Tekelioğlu altıncı belgeselini tamamladı. ‘Yapabilirsin’, Türkiye’nin dört bir yanından dokuz kadının başarı öykülerini konu alıyor.

3.03.2017Hayat
Güçlü kadın güçlü gelecek

Güçlü kadın güçlü gelecek

Hürriyet ve Avon işbirliğiyle bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Güçlü Kadınlar Konferansı’na “Hayal kurmaktan ve çalışmaktan asla vazgeçmeyin” mesajı damga vurdu. Farklı kesimleri bir araya getiren toplantıda kadın haklarından kadın girişimciliğine uzanan bir yelpazede güçlü kadınların öyküleri anlatıldı.

16.02.2017Ekonomi
Çalışan her 4 kadından biri şiddet görüyor

Çalışan her 4 kadından biri şiddet görüyor

TÜRKİYE’nin önde gelen şirketleri aile içi şiddet vakalarına karşı harekete geçti. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Sabancı Vakfı, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu, şirketlerin kadın çalışanlarının evde ve yakın çevrelerinde yaşadıkları şiddeti ortaya çıkarmak ve önlemek için bir proje başlattı.

13.12.2016Ekonomi
Cinsiyet eşitliği moda olmalı

Cinsiyet eşitliği moda olmalı

Suteks Group Başkanı Nur Ger, bir moda akımının kalıcı hale gelmesi halinde bunun klasik olduğunu belirterek “Cinsiyet eşitliği Türkiye’de ana akım moda ancak gelişmiş ülkelerde klasikleşmiş durumda” diye konuştu.

17.03.2016Ekonomi
Borsa İstanbulda gongu kadın erkek eşitliği için Emine Erdoğan çaldı

Borsa İstanbul'da gongu kadın erkek eşitliği için Emine Erdoğan çaldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kadın erkek eşitliğinin, cinsiyet adaleti gibi bir değer kriteriyle ele alınmasının önemini vurgulayarak, "Kadınların özel sorumlulukları hesaba katılmadan sağlanan eşitlik, bazı eşitsizlikler doğurabilir" dedi. Emine Erdoğan, aynı zamanda "Türkiye’de bazı etnik ayrımlar konusunda birikmiş sorunlarımız olmuştur. Keza, 60 darbesi, 80 darbesi Türkiye tarihinin enkazlarıdır. Geçtiğimiz hafta, tarihimizin bu tür enkazlarına atıf yapan bir ifadem, çarpıtılarak bambaşka noktalara çekildi. Oysa kazanımlarıyla ve birikmiş sorunlarıyla geçmiş, hepimizin ortak geçmişidir. Cumhuriyet, milletimizin ortak eseridir, yaşadığımız coğrafyanın umut kaynağıdır, hepimiz için bir değerdir" diye devam etti.

8.03.2016Ekonomi
Nur Ger, BM WEPs iş dünyası sözcüsü oldu

Nur Ger, BM WEPs 'iş dünyası sözcüsü' oldu

TÜSİAD Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu Başkanlığını yürüten iş insanı Nur Ger, 2016 yılından itibaren 2 yıl süreyle Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri (UN WEPs) İş Dünyası Sözcüsü olarak atandı.

23.02.2016Ekonomi
Selçuki&Aliden zamansız moda

Selçuki&Ali'den zamansız moda

‘Future Couture‘ yani ‘Geleceğin Terzisi’ sloganıyla geleneksel el sanatlarını geleceğin zamansız modasına dönüştüren Selçuki&Ali markasının yeni koleksiyon sergisi ÇİZGİ, 17 Aralık 2015’te Ardahan Otel'de düzenlenen davetle açıldı.

26.12.2015Stil
TÜSİAD Başkanı Symes: 4 milyon genç kadınımızın ne işe ne de eğitime erişimi var

TÜSİAD Başkanı Symes: 4 milyon genç kadınımızın ne işe ne de eğitime erişimi var

Dünyanın üye sayısı en fazla kadın sivil toplum kuruluşlarından biri olan Uluslararası Soroptimist Federasyonu'nun 20. Uluslararası Konvansiyonu (20th Soroptimist International Convention) Hilton İstanbul Bosphorus Kongre ve Sergi Sarayı'nda devam ediyor.

11.07.2015Gündem
Nur Ger

Nur Ger

SuteksTekstil Yönetim Kurulu Başkanı, İşletme okudu, Ekonomi ve Uluslararasıİlişkiler yüksek lisansı yaptı. (2014)

7.07.2015Diğer Videolar
Kadına her çocukta 6 ay esnek çalışma

Kadına her çocukta 6 ay esnek çalışma

Aile paketinde kadın çalışanlara daha önce her çocuk için farklı sürelerde tanınan tam maaşa yarı zamanlı çalışma hakkı genişletildi ve her çocuk için doğum sonrası 6 ay yarı zamanlı çalışma getirildi.

26.03.2015Ekonomi
Kadınlar, erkek gibi davranmaya mecbur mu

Kadınlar, erkek gibi davranmaya mecbur mu?

Bazı kadınlar, erkek egemen iş dünyasında yükselebilmek için erkek gibi davranıyorlar. Bunun için duygusallıklarını bastırıp, daha rekabetçi, sert, hızlı davranmaya, acımasız olmaya, erkek gibi giyinmeye zorluyorlar kendilerini. Hatta güçlü görünmek için cüsseli olmak gerektiğine inanan ve bu nedenle kilo sorunu yaşayan veya bakımsız olmakla övünen kadın çalışanlar da var. Ne yazık ki ‘güçlü görünmek’ için duygusallık, empati gibi ‘güçlü taraflarını’ bastıran kadınlar hem çalışma hem de özel hayatlarında bu durumdan zarar görüyorlar.

31.01.2015İK/Yeni Ekonomi
TGSD’nin yeni Başkanı Şeref Fayat oldu

TGSD’nin yeni Başkanı Şeref Fayat oldu

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nin (TGSD) bugün yapılan 12. Olağanüstü Genel Kurulu’nda Başkanlık görevini System Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Şeref Fayat üstlendi.

14.01.2015Ekonomi
Cinsiyet ayrımcılığına karşı kısa film çektiler

Cinsiyet ayrımcılığına karşı kısa film çektiler

TÜSİAD’ın cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla başlattığı, üniversite öğrencilerine yönelik kısa film yarışmasında kazananlar açıklandı.

8.01.2015Keyif
TÜSİAD Kısa Film Yarışmasının finalistleri belli oldu

TÜSİAD Kısa Film Yarışması'nın finalistleri belli oldu

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) cinsiyet eşitliği konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla başlattığı üniversite öğrencilerine yönelik "Kadın-Erkek Eşitliği Hakkında Her Şey" isimli kısa film yarışmasında finale kalan isimler belli oldu.

5.01.2015Keyif
Eşitsizliğe one minute

Eşitsizliğe one minute

TÜSİAD, kadın-erkek eşitliğinin önemine dikkat çekmek, eşitsizliğin yarattığı sıkıntılar konusunda farkındalığı artırmak amacıyla bir kısa film yarışması düzenliyor. Üniversite öğrencilerine yönelik yarışmada başvurular 14 Kasım’da sona erecek, 1 ya da 5 dakikalık kısa filmler yarışacak.

19.10.2014Ekonomi
“Kadın-erkek eşitliği” temalı kısa film yarışması

“Kadın-erkek eşitliği” temalı kısa film yarışması

TÜSİAD, üniversite öğrencilerine yönelik, "Kadın-Erkek Eşitliği" temalı kısa film yarışması başlattı. Yarışma, genç nesillerin toplumsal zihniyet dönüşümünü hızlandırıcı gücünden hareketle, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

12.09.2014Eğitim
İş dünyasından ‘tweet’li tepki

İş dünyasından ‘tweet’li tepki

TWITTER yasağının yarattığı şok iş dünyasına da yayıldı. Yasağı delmenin bir yolunu bulan iş insanları tepkilerini ‘Twitter’ üzerinden verdiler. Kimi iş insanları yasağı delmenin yolunu bile gösterdi. Bazı iş adamları ve sivil toplum kuruluşları ise açıklama yaparak yasağı eleştirdi.

21.03.2014Ekonomi
Yolsuzluğu da kadın bitirir

Yolsuzluğu da kadın bitirir

SUTEKS’in sahibi Nur Ger, kendi şirketinde patronluktan feragat etmiş biri.

7.03.2014Ekonomi
TÜSİAD yönetiminde Anadolu izi

TÜSİAD yönetiminde Anadolu izi

TÜSİAD’ın ‘tek başkan adayı’ Muharrem Yılmaz, yeni yönetim kurulu aday listesinde önceki yönetimde yedekte üye olan ve Anadolu sermayesinin temsilcisi olarak bilinen Memduh Boydak ile Tarkan Kadoğlu’yu ‘asil’ üyeliğe yazdı.

16.01.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yapabilirsin, halterci de olursun, girişimci de

MART ayına girer girmez başlayan 8 Mart Kadın Günü etkinliklerinin ilki, TÜSİAD Kadın-Erkek Eşitliği Çalışma Grubu Başkanı ve Suteks Yönetim Kurulu Başkanı Nur Ger’den geldi.

2.03.2017

Kadın kadına

Cuma günkü yazımda iki soru sordum:

19.02.2017

Büyümenin anahtarı KADIN İŞGÜCÜ

TÜSİAD 45. yılının son toplantısını, Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes’ın vurguladığı gibi kadına ayırdı.

22.12.2016

Kadın güçlenirse toplum güçlenir

Bu hafta İzmir’de çok önemli bir etkinlik düzenleniyor.

28.05.2016

1 Kasım’da kadınlar kaybetti

1 Kasım seçimlerinin kaybedenleri kadınlar oldu.

2.11.2015

Kim demiş kadınlar ekonomiden anlamaz diye

KEİG (Kadın Emeği ve İstihdamı Girişimi) 15 ilde 31 kadın örgütünü çatısı altında toplayan bir platform.

20.07.2015

Paylaşım ekonomisine “evet” diyenlerden misiniz?

İKLİM değişikliği, yeryüzünün kıt kaynaklarının tükenmesi ekonomide yeni trendlere yol açıyor.

2.10.2014

Kadınlara bir KADER sorusu

HUMAN Rights Watch’ın (İnsan Hakları İzleme Örgütü) önemli bir heyeti İstanbul’daydı.

14.02.2014

8 Mart’ta yıldız verdiğim şirketler

BU yıl 8 Mart’a çalışma hayatı penceresinden bakacağım.

7.03.2013

Kadın, utanıp şikayet etmiyor

GEÇEN hafta İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Araştırmaları Merkezi’nin (EKOKAM) düzenlediği ‘Uluslararası Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Konferansı’nın organizasyonunda konuşmacı olan Prof. Evan Stark ile görüştüm.

18.04.2012

Emine Bozkurt’un raporu, Nur Ger’in ödülü

AVRUPA Parlemen-tosu’nun kadın hakları raportörü Emine Bozkurt, Türkiye’de kadın haklarındaki gelişmeleri uzun yıllardan beri izler.

29.03.2012