MENÜ

Msü Tercih Sonuçları

Msü Tercih Sonuçları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Msü Tercih Sonuçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 42 Msü Tercih Sonuçları haberi bulunmuştur.

Msü Tercih Sonuçları Haberleri

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sonuçları pertem üzerinden açıklandı

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sonuçları pertem üzerinden açıklandı!

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), adayların bir süredir merakla beklediği tercih sonuçlarını açıkladı. Kurumun personel temin sayfası üzerinden sorgulanabilen MSÜ sonuçları, adayların katılım göstereceği mülakatların tarihini de belirtecek. İşte, MSÜ tercih sonuçları ve süreç hakkında detaylı bilgiler

14.06.2019Gündem
2019 MSÜ tercih sonuçları açıklandı MSÜ tercih sonuçları nasıl öğrenilir

2019 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! MSÜ tercih sonuçları nasıl öğrenilir?

ÖSYM tarafından düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tarih sonuçları 14 Haziran 2019 tarihinde açıklandı. Sonuçların açıklanması ile öğrenciler 24 Haziran-26 Temmuz tarihleri arasında ikinci aşama olan değerlendirmeye tabi olacaklar. Peki, MSÜ tercih sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, MSÜ tercih sonucu sorgulama sayfası ve tercih sürecinden sonra yaşanacak aşamalar.

14.06.2019Gündem
Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercih sonuçları ne zaman açıklanacak MSÜ sonuçları nasıl öğrenilir

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? MSÜ sonuçları nasıl öğrenilir?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavı ÖSYM tarafından 7 Nisan 2019 tarihinde adayların katılımıyla tamamlandı. TSK bünyesinde çalışmak için eğitim almak isteyen öğrencilerin girdiği sınavda heyecanlı bekleyiş sürüyor. Sınavda başarılı olan adaylar tercih işlemlerini geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Peki, Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? MSÜ sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

12.06.2019Gündem
MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Tarih belli oldu mu

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

Milli Savunma Üniversitesince ikinci seçim aşamalarına çağrılacak askeri öğrenci adaylarını tespit etmek amacıyla, ÖSYM tarafından 7 Nisan'da düzenlenen 2019-MSÜ'ye ilişkin süreç devam ediyor. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

28.05.2019Gündem
MSÜ 2019 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

MSÜ 2019 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) 17 Nisan’da, tercih süreci ise 17 Mayıs 2019 tarihinde tamamlandı. Tercih süresinin üzerinden günler geçmesi nedeniyle sonuç beklentileri hız kazandı. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

24.05.2019Gündem
MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) bünyesinde istihdam edilecek olan askeri üniversite adayları için tercih sonuçları bugün sona erdi. Sınav stresini geride bırakan ve tercihlerini tamamlayan öğrencilerin gündeminde MSÜ tercih sonuçları yer almaya başladı. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında öğrencilerin merakla araştırdığı bazı bilgiler.

17.05.2019Gündem
Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercihlerinde son gün ne zaman Sonuçlar hangi tarihte açıklanacak

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercihlerinde son gün ne zaman? Sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın (2019-MSÜ) sonuçlarının açıklanması ile, adaylar, tercih işlemlerini gerçekleştirdi. Sınav tercihlerini tamamlamayan adaylar MSÜ tercihlerinde son tarih, tercihlerini tamamlayanlar ise sonuçların açıklanacağı zaman ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Peki, MSÜ tercihleri ne zaman bitecek? Sonuçlar hangi tarihte açıklanacak? İşte, o konu ile ilgili bilgiler.

15.05.2019Gündem
Değerlendirme raporu yayımlandı | MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

Değerlendirme raporu yayımlandı | MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

2019-2020 eğitim-öğretim yılında Milli Savunma Üniversitesince 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılacak askeri öğrenci adaylarını tespit etmek amacıyla yapılan 2019 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ), 7 Nisan 2019 tarihinde 94 sınav merkezinde gerçekleşti. Sonuçların açıklanması ardından ise tercih süreci için düğmeye basıldı. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.05.2019Gündem
MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Tarih bilgisi

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih bilgisi!

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) bünyesinde istihdam edilecek olan askeri öğrenciler için tercihler, 29 Nisan tarihinde başladı. 17 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan MSÜ tercihleri için sonuçlar gündemde yer almaya başladı. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, yüz binlerce kişinin merakla araştırdığı konuyla ilgili bazı bilgiler

8.05.2019Gündem
Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercih sonuçları açıklandı | MSÜ tercih sonuçları

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercih sonuçları açıklandı | MSÜ tercih sonuçları

2018 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na katılan adayların merakla beklediği tercih sonuçları dün adayların erişimine açıldı. Sonuçların açıklanmasının ardından adaylar, kendi sonuçlarını nasıl öğrenebileceklerini sorguluyor. Peki, MSÜ tercih sonuçları nasıl sorgulanır?

21.06.2018Gündem
MSÜ tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak MSÜ 2018 sonuçları nereden açıklanacak

MSÜ tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak? MSÜ 2018 sonuçları nereden açıklanacak?

MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi) tercihinde bulunan vatandaşların beklediği gün geldi çattı. Yapılan duyuruya göre Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) yer almak isteyen adayları ilgilendiren Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sonuçları bugün açıklanacak. Peki, sınavı 24 Nisan ve 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşen MSÜ'nün tercih sonuçları saat kaçta, nereden açıklanacak?

21.06.2018Gündem

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 MSÜ tercih sonuçları

Geçtiğimiz hafta açıklanması beklenen MSÜ tercih sonuçlarının açıklanmaması üzerine aday öğrencilerin meraklı bekleyişi devam ediyor. MSÜ tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi öğrenmek isteyen adaylar, MSB'nin konu hakkında yaptığı açıklamayı sorguluyor. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.06.2018Gündem
MSÜ tercih sonuçları ne zaman ayın kaçında açıklanacak

MSÜ tercih sonuçları ne zaman ayın kaçında açıklanacak?

MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi) tercih sonuç tarihinde değişikliğe gidildi. 2018 iş takviminde Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), tercih sonuçlarının 11 Haziran'da açıklanacağı belirtilmişti. Ölçme Seçme Yerleştirme Merkezi, ÖSYM’nin planlı sınav takviminde değişiklik yapılması nedeni ile sonuç tarihi ertelendi. Peki MSÜ tercih sonuçları ne zaman, ayın kaçında açıklanacak?

15.06.2018Gündem
MSÜ tercih sonuçları hakkında flaş açıklama | MSB adaylara duyurdu

MSÜ tercih sonuçları hakkında flaş açıklama | MSB adaylara duyurdu

MSÜ tercih sonuçları, Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla birlikte adayların beklentilerini değiştirdi. İkinci aşama olan fiziki mülakat kısmına tercih sonuçlarına göre geçiş yapacak olan adaylar, MSÜ tercih sonuçları bilgisinin ardından mülakatlara çağrılacakları tarihi öğrenecek. ÖSYM'nin gerçekleştireceği TYT ve AYT sınavlarına da katılım gösterecek olan öğrenciler, buna göre sonraki aşamaya katılım gösterecek. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

12.06.2018Gündem
MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Milli Savunma Bakanlığından flaş açıklama

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Savunma Bakanlığı'ndan flaş açıklama

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) bünyesindeki fakülte ve yüksek okullarda eğitim alma hayali kuran on binlerce gencin yaptığı 2018 MSÜ tercih sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor. Akşam saatleri olmasına rağmen sonuçların henüz açıklanmaması adayları meraklandırdı. Öte yandan heyecanlı bekleyiş devam ederken Milli Savunma Bakanlığı'ndan ikinci aşama hakkında kritik bir açıklama geldi. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.06.2018Gündem
MSÜ tercih sonuçları ne zaman belli olacak 2018 MSÜ tercih sonuçları

MSÜ tercih sonuçları ne zaman belli olacak? 2018 MSÜ tercih sonuçları

Geçtiğimiz mayıs ayında sona eren Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercih işlemlerinin ardından, gözler tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. Milli Savunma Bakanlığı'nın PERTEM sistemi üzerinden başvurularını tamamlayan ve sonuçların açıklanmasıyla birlikte ikinci aşamaya geçip geçmeyeceklerini öğrenmek isteyen adaylar, merakla MSÜ tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi sorguluyor. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

7.06.2018Gündem
MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

11 Mayıs Cuma günü sona eren MSÜ tercihleri sonrası birçok vatandaşın gündem konusu, tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı oldu. Hava, Kara, Deniz ve Harp Okulları ile aynı okulların meslek yüksek okullarına alım yapılacağını duyuran Milli Savunma Üniversitesi, adayların tercihlerini değerlendirdikten sonra sonuçları internet üzerinden açıklayacak. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o tarih hakkında detaylı bilgiler

28.05.2018Eğitim
MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2018 MSÜ tercihleri

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 MSÜ tercihleri

Milli Savunma Üniversitesi bünyesindeki okullarda eğitim almak isteyen kişilerin başvurduğu MSÜ tercih işlemleri geçtiğimiz 18 Mayıs günü bitti. Tercih işlemlerinin bitmesinin ardından adayların gözü şimdi ise MSÜ tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihte. Tercih işlemlerini tamamlayan adaylar sonuçların açıklanacağı tarih hakkında bilgi edinmek için internette araştırma yapıyor. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.05.2018Gündem
MSÜ tercihleri nasıl yapılacak MSÜ tercih klavuzu ne zaman yayınlanacak

MSÜ tercihleri nasıl yapılacak? MSÜ tercih klavuzu ne zaman yayınlanacak?

Askeri üniversite eğitimi için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları 26 Nisan tarihinde açıklandı. Sınav sonuçlarının erişime açılmasının ardından binlerce askeri üniversite adayı tercihlerin yapılacağı dönemi ve sınav sonrası gerçekleşecek aşamaları merak etmeye başladı. Peki, MSÜ tercih klavuzu ne zaman yayınlanacak? MSÜ tercihleri nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında merak edilenler...

26.04.2019Gündem
MSÜ baraj puanı kaç oldu MSÜ sınavına kaç kişi başvurdu

MSÜ baraj puanı kaç oldu? MSÜ sınavına kaç kişi başvurdu

MSÜ sonuçları açıklamasının ardından gözler, baraj puanı ve sınava kaç kişinin başvurduğu konusuna çevrildi. 372 bin 451 adayın başvurduğu MSÜ sınavı için harp okullarının talep ettiği puanlara ulaşmaya çalışacak olan adaylar, buna göre tercih işlemlerini gerçekleştirecek. Peki, MSÜ sonuçları sonrasında diğer işlemler neler olacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

25.04.2019Gündem
MSÜ sınav sonuçları için geri sayım devam ediyor - Sonuçlar ne zaman açıklanacak

MSÜ sınav sonuçları için geri sayım devam ediyor - Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

ÖSYM'nin takvimine göre, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 2019-MSÜ sınav sonuçları için kısa bir süre kaldı. 2019-MSÜ sınav sonuçları açıklandıktan sonra adaylar öncelik sırasına göre okul tercihlerini ve ikinci seçim aşamalarına katılacakları tarihleri https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden belirleyebilecekler. Peki, MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.04.2019Gündem
Milli Savunma Üniversitesi Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) sonuçları ayın kaçında açıklanacak

Milli Savunma Üniversitesi Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) sonuçları ayın kaçında açıklanacak?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) sınavı sonuçları için kısa bir süre kaldı. 7 Nisan Pazar günü gerçekleştirilen MSÜ sınav sonuçları nisan ayının son günleri duyurulacak. ÖSYM, sonuç tarihine ilişkin duyuruyu günler öncesinden yapmıştı. Peki, Milli Savunma Üniversitesi Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) sonuçları ayın kaçında açıklanacak?

18.04.2019Gündem
Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak | Gözler o tarihte

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? | Gözler o tarihte

ÖSYM tarafından Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) kapsamında yer alacak öğrencilerin belirlenmesi için gerçekleştirilen ve bu yıl ilk kez düzenlenen MSÜ sınavı 7 Nisan 2019 tarihinde tamamlandı. Sınav stresini geride bırakan adaylar, sonuçların açıklanacağı tarihi merak etmeye başladı. Peki, 2019 Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merakla beklenen sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihle ilgili detaylar...

15.04.2019Gündem
MSÜ sınav sonuçları hangi tarihte açıklanacak | Hangi okul kaç puan istiyor

MSÜ sınav sonuçları hangi tarihte açıklanacak? | Hangi okul kaç puan istiyor?

Milli Savunma Üniversitesi'nde (MSÜ) eğitim almak isteyen adaylar, 7 Nisan tarihinde sınava girerek, kendilerine yöneltilen sorulara yanıt aradı. MSÜ askeri öğrenci alımı için sınav stresini geride bırakan adaylar, şimdi de sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorgulamaya ve heyecanla beklemeye başladı. Peki, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yer almak isteyen gençlerin katıldığı MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Hangi okul kaç puan isteyecek? İşte, adayların merak ettiği konu ile ilgili bazı bilgiler...

8.04.2019Gündem
MSÜ taban puanı ve MSÜ sınav sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman yayımlanır

MSÜ taban puanı ve MSÜ sınav sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman yayımlanır?

AYT ve TYT'den alacakları puanlara göre MSÜ taban puanları içerisinde bulunan harp okullarını tercih edecek olan öğrenciler, bir yandan da MSÜ sonuçlarının açıklanacağı tarihe kilitlendi. Peki, MSÜ taban puanları ve sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM'nin duyurduğu MSÜ sınav sonuçları ve MSÜ sınavı hakkında öğrencilerden gelen yorumlar

7.04.2019Gündem
MSB astsubay başvuru sonuçları açıklandı... Mülakatlar ne zaman yapılacak

MSB astsubay başvuru sonuçları açıklandı... Mülakatlar ne zaman yapılacak?

Milli Savunma Bakanlığı'nın ön başvuru sürecini 22 Kasım tarihinde tamamladığı astsubay alımı müracaat sonuçları açıklandı. 6 Şubat-28 Mart tarih aralığında mülakat sürecine başlayacak olan MSB, adayları KPSS puanlarına göre belirledi. İşte, MSB astsubay ön başvuru sonuçları hakkında bazı bilgiler

22.01.2019Gündem
MSB Pertem subay ön başvuru sonuçları açıklamasını erişime açtı

MSB Pertem subay ön başvuru sonuçları açıklamasını erişime açtı!

Milli Savunma Bakanlığı'nın Personel Temin Başkanlığı üzerinden yayımladığı subay temini ön başvurularının ardından sonuçları erişime açtı. Peki, MSB subay ön başvuru sonuçları nereden öğrenilebilecek? İşte, sonraki aşamalar hakkında bazı bilgiler ve ön başvuru sonuçları

22.01.2019Gündem
MSB Muvazzaf Subay temin şartları belli oldu | Yazılı sınav ne zaman yapılacak

MSB Muvazzaf Subay temin şartları belli oldu | Yazılı sınav ne zaman yapılacak?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Muvazzaf Subay temin şartları açıklandı. Başvuru yapmak isteyen adaylar için detaylı açıklamaların bulunduğu duyuruda sınav tarihleri ve istenen şartlarda belirtildi. Bu gelişmenin ardından konuya ilişkin araştırmalar yoğunluk kazandı. İşte detaylar..

22.12.2018Gündem
MSÜ Harp Okulları yerleştirme sonuçları açıklandı | 2018 MSÜ yerleştirme sonuçları

MSÜ Harp Okulları yerleştirme sonuçları açıklandı | 2018 MSÜ yerleştirme sonuçları

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) ikinci seçim aşaması işlemlerinin tamamlanmasının ardından merakla beklenen yerleştirme sonuçları açıklandı. MSÜ'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, aday yerleştirme işlemleri ve kesin kayıt tarihlerine yönelik detaylar açıklandı. Peki, MSÜ yerleştirme sonuçları nasıl sorgulanır?

15.08.2018Gündem
MSÜ sonuçları ne zaman, ayın kaçında açıklanacak

MSÜ sonuçları ne zaman, ayın kaçında açıklanacak?

MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi) sonuçları için araştırmalar devam ediyor. 2 Temmuz - 10 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak fiziki sınavların ardından MSÜ kesin sonuçları açıklanacak. Adaylar, kabul edilip edilmedikleri MSB’nin (Milli Savunma Bakanlığı) resmi sayfasından görüntüleyebilecek. Peki, MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi) sonuçları ne zaman açıklanacak?

1.08.2018Gündem
MSÜ tercihleri bugün bitiyor MSÜ tercih işlemi nasıl yapılır

MSÜ tercihleri bugün bitiyor! MSÜ tercih işlemi nasıl yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde süresi uzatılan Milli Savunma Üniversitesi tercih işlemleri bugün son buluyor. MSB'nün PERTEM sistemi ve e-Devlet aracılığıyla yapılan tercih işlemlerinin nasıl yapıldığını merak eden adaylar, tercihlerin son gününde araştırmalarını hızlandırdı. Peki, MSÜ tercih işlemi nasıl yapılır?

18.05.2018Gündem
Milli Savunma Bakanlığı MSÜ tercih süresini uzattı MSÜ tercihleri ne zaman bitecek

Milli Savunma Bakanlığı MSÜ tercih süresini uzattı! MSÜ tercihleri ne zaman bitecek?

MSÜ'ye bağlı eğitim kurumlarından eğitim aldıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) bağlı olarak hizmet etme hayali kuran gençlerin yaptığı MSÜ tercih işlemlerinin süresi uzatıldı. Tercih işlemleri MSB'nün PERTEM sistemi ve e-Devlet aracılığıyla yapılacak. Peki, MSB Pertem üzerinden MSÜ tercih yapma işlemi nasıl gerçekleştirilecek? MSÜ tercihleri için son gün ne zaman?

10.05.2018Gündem
Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercihleri için son gün ne zaman MSÜ 2018 tercih işlemleri

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercihleri için son gün ne zaman? MSÜ 2018 tercih işlemleri

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) bünyesindeki fakülte ve meslek yüksekokullarda eğitim almak isteyen gençlerin yaptığı MSÜ tercih işlemlerinin bitmesine sayılı günler kaldı. MSÜ'nün daha önce yaptığı açıklamaya göre, 24 Nisan tarihinde başlayan tercihler 11 Mayıs'ta son bulacak. MSÜ'ye bağlı eğitim kurumlarından eğitim aldıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) bağlı olarak hizmet etme hayali kuran gençlerin tercihlerini 11 Mayıs 2018 tarihine kadar gerekli prosedürü uygulayarak yapması gerekiyor. Peki, MSÜ tercihleri nasıl yapılır?

7.05.2018Gündem
Gözler ÖSYMde: MSÜ 2018 tercihleri başladı mı

Gözler ÖSYM'de: MSÜ 2018 tercihleri başladı mı?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavı ardından tercih telaşı başladı. ÖSYM'nin 2018 iş takvimine göre 24 Nisan'da (bugün) başlayacak olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nın tercihleri 11 Mayıs'a kadar devam edecek. Adaylar, sürecin doğrul ilerlemesi için gerekli olan bilgileri tercih kılavuzundan öğrenebilecekler. Peki MSÜ 2018 tercih sayfası aktifleşti mi? Peki MSÜ tercih sayfası aktifleşti mi? ÖSYM, tercih kılavuzunu yayımladı mı?

23.04.2018Gündem
MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak MSÜ tercih işlemleri nasıl yapılır

MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak? MSÜ tercih işlemleri nasıl yapılır?

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde (MSÜ) eğitim alacak öğrencilerin belirlenmesi amacıyla yapılan, Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının (2018-MSÜ) sonuçları geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte tercih işlemleri konusu gündeme gelmeye başladı. Peki, MSÜ tercih işlemleri ne zaman yapılacak? MSÜ tercihleri nasıl ve nereden yapılacak?

15.04.2018Gündem
2018 MSÜ tercihleri ne zaman Milli Savunma Üniversitesi sınav sonucu sorgulama

2018 MSÜ tercihleri ne zaman? Milli Savunma Üniversitesi sınav sonucu sorgulama

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının (2018-MSÜ) sonuçları, 2018 iş takviminde de duyurulduğu gibi 12 Nisan Perşembe günü açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte tercih konusu gündeme geldi. Peki MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak?

12.04.2018Gündem
ÖSYM 2018 MSÜ sonuçlarını açıkladı

ÖSYM 2018 MSÜ sonuçlarını açıkladı

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın sonuçları günün en çok araştırılan konularından biri olmuştu. 2018 iş takviminde yer alan bilgiye göre sonuçlar 12 Nisan'da açıklanacaktı. MSÜ 2018 sonuçları için sabırsızlanan adaylar sık sık ÖSYM'nin resmi sayfasını ziyaret ederek sonuç duyurularını kontrol etti. İşte, açıklanan MSÜ sınav sonuçları hakkında detaylı bilgiler

11.04.2018Gündem
MSÜ sınav sonuçları o tarihte açıklanacak Tercih aşaması ne zaman başlar

MSÜ sınav sonuçları o tarihte açıklanacak! Tercih aşaması ne zaman başlar?

MSÜ sınav sonuçları, sınava giren vatandaşlar tarafından merakla araştırılmaya devam ediliyor. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yer almak isteyen gençlerin sorguladığı MSÜ sınav sonuçları, ÖSYM'nün değerlendirmesinin ardından açıklanacak. Bu sürecin ardından gözler mülakat evresine çevrilecek. Peki, MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, resmi takvime açıklanan sonuç tarihleri

27.03.2018Gündem
Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemi nasıl yapılacak Son 2 hafta

Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemi nasıl yapılacak? Son 2 hafta

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde eğitim görerek, subay ya da astsubay olmak isteyen vatandaşlar, araştırmalarını sürdürüyor. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri bünyesine yapılacak olan Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemi, öğrenciler ve aileleri tarafından yakından takip ediliyor. Peki, Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemi nasıl yapılacak? İşte, ÖSYM üzerinden gerçekleştirilecek olan sınav hakkında detaylı bilgiler

31.01.2018Eğitim
Milli Savunma Üniversitesi harp okulu başvuru işlemi sonrasında mülakat ve sınav nasıl olacak

Milli Savunma Üniversitesi harp okulu başvuru işlemi sonrasında mülakat ve sınav nasıl olacak?

Milli Savunma Üniversitesi harp okulu başvuru şartları merakla araştırılmaya devam ediliyor. Astsubay ve subay öğrenci alımı ile Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde eğitim verecek olan Türk Silahlı Kuvvetleri, kadrosunu güçlendireceği yeni mensuplar yetiştirecek. Peki, Milli Savuna Üniversitesi başvuru şartları neler olacak? İşte, Harp okulları bünyesine subay ve astsubay alımı için araştırılan Milli Savunma Üniversitesi başvuru ve mülakatları hakkında detaylı bilgiler

14.01.2018Gündem
Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci başvurusu nasıl yapılır İşte MSÜ başvuru şartları

Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci başvurusu nasıl yapılır? İşte MSÜ başvuru şartları

Mili Savunma Üniversitesi başvuru koşulları, kariyerini Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek olan askeri öğrenci alımı başvurusu, Milli Savunma Üniversitesi genelinde gerçekleştirilecek. Peki, Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemi nasıl yapılacak? İşte, mülakat ve sınavlar hakkında merak ettiğiniz her şeyin detayları

11.01.2018Gündem
Milli Savunma Üniversitesi harp okulu askeri öğrenci başvurusu ve fiziki mülakat koşulları bilgisi

Milli Savunma Üniversitesi harp okulu askeri öğrenci başvurusu ve fiziki mülakat koşulları bilgisi

Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemi ÖSYM tarafından alınmaya devam ediyor. Harp Okulları için askeri öğrenci alımı yapacak olan Milli Savunma Üniversitesi, 1 ay kadar daha açık tutacağı müracaat ekranı aracılığıyla başvuruları alacak. TYT ve AYT puanlarının da etki göstereceği askeri öğrenci alım sürecinde, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri başvurusu yapacak olan öğrencilerin fiziki yeterlilik ve mülakat puanları değerlendirilmeye tabi tutulacak. Peki, kimler Milli Savunma Üniversitesi başvuru kriterlerine uyacak? İşte, başvuru kılavuzu ve merak edilen tüm detaylar

9.01.2018Gündem