EKSTRA
MENÜ

Msü Tercihleri

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 68 haberi bulunmuştur.

Msü Tercihleri Haberleri

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Geçen yıl yaz aylarında duyurulmuştu

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Geçen yıl yaz aylarında duyurulmuştu

2021 Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercihleri 30 Nisan'da başladı, 19 Mayıs'ta sona erdi. Tercih sürecinin tamamlanması ardından gözler sonuçlara çevrildi. . Geçen yıl MSÜ tercih sonuçları temmuz ayında açıklanmıştı. Tercih sonuçları https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresinden ilan edilecek Peki, 2021 MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

1.06.2021Gündem
2021 MSÜ tercihleri ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMden gelen son bilgiler

2021 MSÜ tercihleri ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'den gelen son bilgiler

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) askeri öğrenci aday tercih işlemlerin başladı. Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre, MSÜ askeri öğrenci aday tercih işlemleri 30 Nisan'dan 19 Mayıs'a kadar sürecek. Adaylar, tercih işlemlerini personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yapabilecek. Peki, MSÜ tercihleri ne zaman açıklanacak?

19.05.2021Gündem
2021 MSÜ tercihleri başladı Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci aday tercih işlemleri alınıyor

2021 MSÜ tercihleri başladı! Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci aday tercih işlemleri alınıyor

Merakla beklenen MSÜ tercih haberi geldi. Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre, MSÜ askeri öğrenci aday tercih işlemleri bugünden itibaren 19 Mayıs'a kadar sürecek.

30.04.2021Gündem
MSÜ tercihleri ne zaman İşte 2021 MSÜ seçim aşamaları takviminde son durum

MSÜ tercihleri ne zaman? İşte 2021 MSÜ seçim aşamaları takviminde son durum

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde (MSÜ) eğitim alacak öğrencilerin belirlenmesi amacıyla yapılan, Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının (2021-MSÜ) sonuçları geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte tercih işlemleri konusu gündeme gelmeye başladı. Peki, MSÜ tercih işlemleri ne zaman yapılacak?

24.04.2021Gündem
MSÜ tercihleri ne zaman başlayacak MSÜ tercih sürecinde son durum

MSÜ tercihleri ne zaman başlayacak? MSÜ tercih sürecinde son durum

MSÜ tercih sürecinde son durum merak konusu oldu. MSÜ sonuçlarının açıklanması ardından "tercihler ne zaman yapılacak?" soruları gündeme geldi. MSÜ tercihlerinde taban puanlar belirleyici olacak. Tercih sürecinin kaçırmak istemeyen vatandaşlar, yapılacak açıklamaları bekliyor. Peki, MSÜ tercihleri ne zaman başlayacak? İşte MSÜ tercih sürecinde son durum

23.04.2021Gündem
2021 MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak MSÜ tercihleri ne zaman İşte ÖSYMnin verdiği tarih bilgisi

2021 MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak? MSÜ tercihleri ne zaman? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih bilgisi

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2021-MSÜ) 4 Nisan Pazar günü sona erdi. Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında sınava katılım sağlayan adaylar, sonuç tarihini merak ediyor. Öte yandan tercih takvimi de merak konusu oldu. Peki, MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak? MSÜ tercihleri ne zaman?

5.04.2021Gündem
MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak 2021 MSÜ tercih tarihi hakkında detaylar

MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak? 2021 MSÜ tercih tarihi hakkında detaylar

MSÜ tercihleri, sınava giren pek çok kişinin zihnini meşgul eden önemli hususlar arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yıl sınavın gerçekleştiği süreçte alınan MSÜ tercihleri, bu yıl da Milli Savunma Üniversitesi tarafından yapılacak olan duyuru ile birlikte resmen başlamış olacak. Peki, MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, MSÜ tercih süreci hakkında önceki yıldan bazı önemli bilgiler

5.04.2021Gündem
MSÜ tercihleri ne zaman başlıyor MSÜ ikinci aşama tercih süreciyle ilgili detaylar

MSÜ tercihleri ne zaman başlıyor? MSÜ ikinci aşama tercih süreciyle ilgili detaylar

MSÜ tercihleri ne zaman başlıyor? MSÜ sınav sonuçları ve mülakat yerleri geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı, MSÜ tercih süreciyle ilgili merak edilenlere açıklık getirdi. Açıklamaya göre, MSÜ 2020 ikinci aşamaları eylül başına kadar devam edecek. İşte, MSÜ ikinci aşama tercih süreciyle ilgili ayrıntılı bilgiler...

17.07.2020Gündem
MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak MSÜ tercih süreciyle ilgili detaylar

MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak? MSÜ tercih süreciyle ilgili detaylar

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) önbaşvuru sonuçları Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından 13 Temmuz tarihinde açıklandı. Açıklama ardından adayların gözü kulağı MSÜ tercih sürecine çevrildi. MSÜ ön başvuru sonuçlarının ardından başlayacak olan seçim faaliyetleri tarihleri de paylaşıldı. Peki, MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak? MSÜ tercih süreciyle ilgili detaylar

15.07.2020Gündem
MSÜ tercihleri nasıl yapılacak 2020 MSÜ tercihleri ne zamana kadar yapılacak

MSÜ tercihleri nasıl yapılacak? 2020 MSÜ tercihleri ne zamana kadar yapılacak?

MSÜ tercihleri araştırılan konular arasında yer alıyor. Milli Savunma Üniversitesi öğrenci alımı için düzenlenen merkezi sınav bu yıl 14 Haziran'da gerçekleştirildi.  27-28 Haziran'da yapılan YKS ve MSÜ  sınavının ortalamasıyla sonraki aşamaya geçecek olan öğrenciler, tercih işlemlerini yapabilecekler. Peki MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak?

23.06.2020Eğitim
MSÜ tercihleri nasıl yapılır MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak

MSÜ tercihleri nasıl yapılır? MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak?

MSÜ tercihleri araştırılan konular arasında yerini aldı. ÖSYM Başkanlığınca 14 Haziran 2020 tarihinde yapılacak 2020 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2020-MSÜ) katılan adaylar, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini, 1 Haziran ve 26 Haziran tarihleri aralığında yapacaklar. Tüm adayların bu işlemi gerçekleştirmeleri gerekiyor. Peki MSÜ tercihleri nasıl yapılır?

1.06.2020Gündem
MSÜ tercih ekranı bilgileri MSB Pertem üzerinden erişime açıldı MSÜ tercihleri nasıl yapılır

MSÜ tercih ekranı bilgileri MSB Pertem üzerinden erişime açıldı! MSÜ tercihleri nasıl yapılır?

Askeri okullarda okumak isteyen öğrencilerin gündeminde yer alan Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercih ekranı hakkında bilgiler Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okulları için açıldı. Peki, MSÜ tercihleri nasıl yapılabilecek? İşte, binlerce adayı yakından ilgilendiren MSÜ tercih işlemleri için MSB PERTEM üzerinden yayımlanan bilgiler

27.05.2020Gündem
MSÜ 2019 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

MSÜ 2019 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) 17 Nisan’da, tercih süreci ise 17 Mayıs 2019 tarihinde tamamlandı. Tercih süresinin üzerinden günler geçmesi nedeniyle sonuç beklentileri hız kazandı. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

24.05.2019Gündem
MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) bünyesinde istihdam edilecek olan askeri üniversite adayları için tercih sonuçları bugün sona erdi. Sınav stresini geride bırakan ve tercihlerini tamamlayan öğrencilerin gündeminde MSÜ tercih sonuçları yer almaya başladı. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında öğrencilerin merakla araştırdığı bazı bilgiler.

17.05.2019Gündem
Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercihlerinde son gün ne zaman Sonuçlar hangi tarihte açıklanacak

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercihlerinde son gün ne zaman? Sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın (2019-MSÜ) sonuçlarının açıklanması ile, adaylar, tercih işlemlerini gerçekleştirdi. Sınav tercihlerini tamamlamayan adaylar MSÜ tercihlerinde son tarih, tercihlerini tamamlayanlar ise sonuçların açıklanacağı zaman ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Peki, MSÜ tercihleri ne zaman bitecek? Sonuçlar hangi tarihte açıklanacak? İşte, o konu ile ilgili bilgiler.

15.05.2019Gündem
MSÜ tercihleri ne zaman bitecek

MSÜ tercihleri ne zaman bitecek?

29 Nisan tarihinde başlayan Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercih işlemlerinin ne zaman biteceği, henüz tercih işlemini yapmayan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bir süredir devam eden tercih işlemlerinin kısa süre içinde tamamlanması bekleniyor. Peki, MSÜ tercihleri ne zaman bitecek?

14.05.2019Gündem
Değerlendirme raporu yayımlandı | MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

Değerlendirme raporu yayımlandı | MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

2019-2020 eğitim-öğretim yılında Milli Savunma Üniversitesince 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılacak askeri öğrenci adaylarını tespit etmek amacıyla yapılan 2019 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ), 7 Nisan 2019 tarihinde 94 sınav merkezinde gerçekleşti. Sonuçların açıklanması ardından ise tercih süreci için düğmeye basıldı. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.05.2019Gündem
MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Tarih bilgisi

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih bilgisi!

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) bünyesinde istihdam edilecek olan askeri öğrenciler için tercihler, 29 Nisan tarihinde başladı. 17 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan MSÜ tercihleri için sonuçlar gündemde yer almaya başladı. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, yüz binlerce kişinin merakla araştırdığı konuyla ilgili bazı bilgiler

8.05.2019Gündem
MSÜ tercihleri ne zaman bitecek ÖSYM açıkladı

MSÜ tercihleri ne zaman bitecek? ÖSYM açıkladı

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın (2019-MSÜ) sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayan tercih sürecinin, ne zaman son bulacağı ve ikinci aşamanın başlayacağı tarihler merak konusu oldu. Peki, MSÜ tercihleri ne zaman bitecek?

4.05.2019Gündem
MSÜ tercihleri ne zaman bitecek 2019 MSÜ tercih kılavuzu

MSÜ tercihleri ne zaman bitecek? 2019 MSÜ tercih kılavuzu

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) sonuçlarının açıklanmasının ardından, merakla beklenen tercih işlemleri başladı. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Milli Savunma Üniversitesince 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılacak askeri öğrenci adaylarını tespit etmek amacına yönelik uygulanan sınavın sonuçlarına göre tercih yapmaya hak kazanan adaylar, e-Devlet üzerinden işlemlerini tamamlayacak. İşte, 2019 MSÜ tercih işlemleri hakkında tüm merak edilenler...

1.05.2019Gündem
MSÜ tercih yap ekranına ulaşmadan önce bu duyuruya dikkat

'MSÜ tercih yap' ekranına ulaşmadan önce bu duyuruya dikkat!

372 bin adayın başvuruda bulunduğu Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) askeri öğrenci alımı süreci için tercihler başladı. Tercih ekranını kullanmadan önce başvuru şartlarının iyi bir şekilde okunması gerektiğini ifade eden bakanlık, MSÜ tercih sürecini 17 Mayıs tarihine kadar uzatacak. Peki, MSÜ tercihleri nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

30.04.2019Gündem
MSÜ tercihleri için önemli ayrıntı Tercih kılavuzu için Tarih değişikliği ibaresi

MSÜ tercihleri için önemli ayrıntı! Tercih kılavuzu için 'Tarih değişikliği' ibaresi!

MSÜ tercihlerinin erişime açılmaması nedeniyle internet üzerinden araştırmalarına başlayan öğrenciler, bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden yapılacak olan açıklamaya kilitlenmişti. Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinde MSÜ tercihleri ile alakalı yeni bir bilgi yer aldı. İşte, MSÜ tercihleri ve kılavuzu ile alakalı yeni detaylar

28.04.2019Gündem
MSÜ tercihleri nasıl yapılacak MSÜ tercih klavuzu ne zaman yayınlanacak

MSÜ tercihleri nasıl yapılacak? MSÜ tercih klavuzu ne zaman yayınlanacak?

Askeri üniversite eğitimi için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları 26 Nisan tarihinde açıklandı. Sınav sonuçlarının erişime açılmasının ardından binlerce askeri üniversite adayı tercihlerin yapılacağı dönemi ve sınav sonrası gerçekleşecek aşamaları merak etmeye başladı. Peki, MSÜ tercih klavuzu ne zaman yayınlanacak? MSÜ tercihleri nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında merak edilenler...

26.04.2019Gündem
MSÜ sınav sonuçları için geri sayım devam ediyor - Sonuçlar ne zaman açıklanacak

MSÜ sınav sonuçları için geri sayım devam ediyor - Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

ÖSYM'nin takvimine göre, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 2019-MSÜ sınav sonuçları için kısa bir süre kaldı. 2019-MSÜ sınav sonuçları açıklandıktan sonra adaylar öncelik sırasına göre okul tercihlerini ve ikinci seçim aşamalarına katılacakları tarihleri https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden belirleyebilecekler. Peki, MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.04.2019Gündem
Milli Savunma Üniversitesi Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) sonuçları ayın kaçında açıklanacak

Milli Savunma Üniversitesi Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) sonuçları ayın kaçında açıklanacak?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) sınavı sonuçları için kısa bir süre kaldı. 7 Nisan Pazar günü gerçekleştirilen MSÜ sınav sonuçları nisan ayının son günleri duyurulacak. ÖSYM, sonuç tarihine ilişkin duyuruyu günler öncesinden yapmıştı. Peki, Milli Savunma Üniversitesi Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) sonuçları ayın kaçında açıklanacak?

18.04.2019Gündem
MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

11 Mayıs Cuma günü sona eren MSÜ tercihleri sonrası birçok vatandaşın gündem konusu, tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı oldu. Hava, Kara, Deniz ve Harp Okulları ile aynı okulların meslek yüksek okullarına alım yapılacağını duyuran Milli Savunma Üniversitesi, adayların tercihlerini değerlendirdikten sonra sonuçları internet üzerinden açıklayacak. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o tarih hakkında detaylı bilgiler

28.05.2018Eğitim
MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2018 MSÜ tercihleri

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 MSÜ tercihleri

Milli Savunma Üniversitesi bünyesindeki okullarda eğitim almak isteyen kişilerin başvurduğu MSÜ tercih işlemleri geçtiğimiz 18 Mayıs günü bitti. Tercih işlemlerinin bitmesinin ardından adayların gözü şimdi ise MSÜ tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihte. Tercih işlemlerini tamamlayan adaylar sonuçların açıklanacağı tarih hakkında bilgi edinmek için internette araştırma yapıyor. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.05.2018Gündem
MSÜ tercihleri bugün bitiyor MSÜ tercih işlemi nasıl yapılır

MSÜ tercihleri bugün bitiyor! MSÜ tercih işlemi nasıl yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde süresi uzatılan Milli Savunma Üniversitesi tercih işlemleri bugün son buluyor. MSB'nün PERTEM sistemi ve e-Devlet aracılığıyla yapılan tercih işlemlerinin nasıl yapıldığını merak eden adaylar, tercihlerin son gününde araştırmalarını hızlandırdı. Peki, MSÜ tercih işlemi nasıl yapılır?

18.05.2018Gündem
Milli Savunma Bakanlığı MSÜ tercih süresini uzattı MSÜ tercihleri ne zaman bitecek

Milli Savunma Bakanlığı MSÜ tercih süresini uzattı! MSÜ tercihleri ne zaman bitecek?

MSÜ'ye bağlı eğitim kurumlarından eğitim aldıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) bağlı olarak hizmet etme hayali kuran gençlerin yaptığı MSÜ tercih işlemlerinin süresi uzatıldı. Tercih işlemleri MSB'nün PERTEM sistemi ve e-Devlet aracılığıyla yapılacak. Peki, MSB Pertem üzerinden MSÜ tercih yapma işlemi nasıl gerçekleştirilecek? MSÜ tercihleri için son gün ne zaman?

10.05.2018Gündem
Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercihleri için son gün ne zaman MSÜ 2018 tercih işlemleri

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercihleri için son gün ne zaman? MSÜ 2018 tercih işlemleri

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) bünyesindeki fakülte ve meslek yüksekokullarda eğitim almak isteyen gençlerin yaptığı MSÜ tercih işlemlerinin bitmesine sayılı günler kaldı. MSÜ'nün daha önce yaptığı açıklamaya göre, 24 Nisan tarihinde başlayan tercihler 11 Mayıs'ta son bulacak. MSÜ'ye bağlı eğitim kurumlarından eğitim aldıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) bağlı olarak hizmet etme hayali kuran gençlerin tercihlerini 11 Mayıs 2018 tarihine kadar gerekli prosedürü uygulayarak yapması gerekiyor. Peki, MSÜ tercihleri nasıl yapılır?

7.05.2018Gündem
2018 MSÜ tercihleri yapılmaya başlandı MSÜ tercih işlemleri nasıl yapılacak

2018 MSÜ tercihleri yapılmaya başlandı! MSÜ tercih işlemleri nasıl yapılacak?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) 2018 tercih dönemi için işlemler, MSB Pertem internet sitesi üzerinden alınmaya başlandı. 293 bin 432 adayın sınava girdiği ve tercih dönemini beklediği MSÜ'de süreç, 24 Nisan Salı günü başladı. Yoğunluk nedeniyle adaylar, tercih ekranı sayfasına ulaşamama sorunu yaşadı. Peki, MSB Pertem üzerinden MSÜ tercih yapma işlemi nasıl gerçekleştirilecek? İşte, kılavuz bilgileri ve adayların süreç hakkında merak ettiği konulara dair bazı detaylar

24.04.2018Gündem
MSÜ tercihleri alınmaya başlıyor..Milli Savunma Üniversitesi kılavuzu ve puan türleri

MSÜ tercihleri alınmaya başlıyor..Milli Savunma Üniversitesi kılavuzu ve puan türleri

MSÜ tercih işlemleri, sürecin başlayacağı gün olarak duyurulan 24 Nisan Salı günü, tercih yapma hakkı bulunan yaklaşık 300 bin öğrencinin merakına neden oldu. Tercih kılavuzu üzerinden seçimlerini belirleyecek olan adaylar, MSÜ tercih işlemleri ile bir sonraki süreç için hazır bulunacak. Peki, MSÜ tercih yapma işlemi personeltemin.msb.gov.tr üzerinden mi alınacak? İşte, ÖSYM üzerinden yayımlanması beklenen MSÜ kılavuzu ve 2018 Milli Savunma Üniversitesi tercih süreci hakkında bazı bilgiler

24.04.2018Gündem
MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak MSÜ tercih işlemleri nasıl yapılır

MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak? MSÜ tercih işlemleri nasıl yapılır?

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde (MSÜ) eğitim alacak öğrencilerin belirlenmesi amacıyla yapılan, Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının (2018-MSÜ) sonuçları geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte tercih işlemleri konusu gündeme gelmeye başladı. Peki, MSÜ tercih işlemleri ne zaman yapılacak? MSÜ tercihleri nasıl ve nereden yapılacak?

15.04.2018Gündem
2018 MSÜ tercihleri ne zaman Milli Savunma Üniversitesi sınav sonucu sorgulama

2018 MSÜ tercihleri ne zaman? Milli Savunma Üniversitesi sınav sonucu sorgulama

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının (2018-MSÜ) sonuçları, 2018 iş takviminde de duyurulduğu gibi 12 Nisan Perşembe günü açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte tercih konusu gündeme geldi. Peki MSÜ tercihleri ne zaman yapılacak?

12.04.2018Gündem
MSÜ sınav sonuçları o tarihte açıklanacak Tercih aşaması ne zaman başlar

MSÜ sınav sonuçları o tarihte açıklanacak! Tercih aşaması ne zaman başlar?

MSÜ sınav sonuçları, sınava giren vatandaşlar tarafından merakla araştırılmaya devam ediliyor. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yer almak isteyen gençlerin sorguladığı MSÜ sınav sonuçları, ÖSYM'nün değerlendirmesinin ardından açıklanacak. Bu sürecin ardından gözler mülakat evresine çevrilecek. Peki, MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, resmi takvime açıklanan sonuç tarihleri

27.03.2018Gündem
Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) soruları ve cevapları açıklandı MSÜ sonuçları açıklandı mı

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) soruları ve cevapları açıklandı! MSÜ sonuçları açıklandı mı?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav soruları ve cevapları için beklenen açıklama yapıldı. ÖSYM internet sitesi üzerinden AİS şifreleriyle sorgulanabilecek olan MSÜ soruları ve cevaplarının %10'luk kısmı ise herkes tarafından görüntülenebilecek. Milli Savunma Üniversitesi'nin tercihleri, sınav sonuçlarının yayımlanmasının ardından 24 Nisan-11 Mayıs tarihleri arasında alınacak. Bu dönem içerisinde tercihlerini yapmayan adaylar, ikinci seçim aşamalarına katılım gösteremeyecek.

20.03.2018Eğitim
MSÜ sınav sonuçları nereden sorgulanır MSÜ sonuç ekranı

MSÜ sınav sonuçları nereden sorgulanır? MSÜ sonuç ekranı!

MSÜ.edu.tr üzerinden yapılan açıklamaya göre Astsubay Meslek Yüksek Okulu sonuçları, 8 Eylül 2020 tarihinde erişime açıldı. TC Kimlik Numarası ile sonuçlarını öğrenebilecek olan adaylar, bir sonraki aşamaya geçebilecek. İşte, MSÜ sınav sonuçları hakkında detaylı bilgiler

9.09.2020Gündem
MSÜ-2020 harp okulları sınav sonuçları açıklandı İşte sonuç sorgulama ekranı

MSÜ-2020 harp okulları sınav sonuçları açıklandı! İşte sonuç sorgulama ekranı!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) 2020 yılı sınav sonuçlarını duyurdu. Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, MSÜ-2020 harp okulları sınav sonuçlarına ilişkin detaylı bilgiye, 'personeltemin.msb.gov.tr' üzerinden ulaşılabileceği belirtildi. İşte, sonuç sorgulama ekranı...

24.08.2020Gündem
2020 MSÜ taban puanları açıklandı – İşte 2020 MSÜ MSÜ Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları ekranı

2020 MSÜ taban puanları açıklandı – İşte 2020 MSÜ MSÜ Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları ekranı

'MSÜ taban puanları', gündemde yer almaya devam ediyor. Ön başvuru sonuçları ardından 2020 MSÜ taban puanları da MSB tarafından açıklandı. İkinci seçim aşamalarına aday çağrısı için okul ve puan türüne göre belirlenen taban puanları MSB sayfası üzerinden paylaşıldı. Kadın ve erkek adaylar MSÜ 2020 taban puanları, www.personeltemin.msb.gov.tr adresinden görüntüleniyor. Peki, bu yıl için belirlenen taban puanlar kaç? İşte, 2020 MSÜ Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları..

14.07.2020Gündem
MSÜ mülakatları ne zaman yapılacak İşte fiziki yeterlilik testi ve mülakat detayları

MSÜ mülakatları ne zaman yapılacak? İşte fiziki yeterlilik testi ve mülakat detayları

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın sonuçlarının açıklanmasının ardından bu kez de mülakatlar merak konusu oldu. Mülakatların ardından hayalini kurdukları MSÜ okullarında eğitim almak isteyen askeri öğrenci adayları, sorgulamalarına hız verdi. Peki, MSÜ mülakatları ne zaman yapılacak?

10.07.2020Gündem
MSÜ mülakatları ne zaman yapılacak

MSÜ mülakatları ne zaman yapılacak?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın sonuçlarının açıklanmasının ardından bu kez de mülakatlar merak konusu oldu. Mülakatların ardından hayalini kurdukları MSÜ okullarında eğitim almak isteyen askeri öğrenci adayları, sorgulamalarına hız verdi. Peki, MSÜ mülakatları ne zaman yapılacak?

9.07.2020Gündem
2020 MSÜ mülakatları ne zaman

2020 MSÜ mülakatları ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) 14 Haziran'da düzenlediği, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) değerlendirme işlemleri tamamlandı ve sonuçlar açıklandı. Bu gelişmenin ardından MSÜ 2. seçim aşaması mülakatlarının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Peki, 2020 MSÜ mülakatları ne zaman?

4.07.2020Gündem
MSÜ taban puanları 2020: Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları kaç

MSÜ taban puanları 2020: Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları kaç?

MSÜ taban puanları, Kara, Hava, Deniz Harp okulu bünyesinde eğitim görmek isteyen pek çok öğrenci tarafından araştırılmaya devam ediyor. Sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları bilgisine erişmek isteyen MSÜ adayları, buna göre aldıkları puanın hangi harp okuluna yettiğini öğrenebilecek. Peki, MSÜ taban puanları 2020 kapsamında Deniz, Hava ve Kara Harp Okulu en az kaç puanla alım yapıyor? İşte, önceki yılın taban puanları ve detaylı bilgiler

3.07.2020Gündem
MSÜ tercih tarihi ertelendi: MSÜ sınavı ne zaman 2020 MSÜ sınavı hangi tarihte

MSÜ tercih tarihi ertelendi: MSÜ sınavı ne zaman? 2020 MSÜ sınavı hangi tarihte?

Koronavirüsü salgını önleme kapsamında, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın (MSÜ) tarihi, Milli Savunma Bakanlığı ve ÖSYM tarafından ertelenmişti. Normal zamanda mart ayında yapılması planlanan sınavın ileri bir tarihe alınmasının ardından, tercih tarihleriyle ilgili bir erteleme açıklaması daha yapıldı. Peki, MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? 2020 MSÜ sınavı hangi tarihte? İşte, MSÜ sınav tercihleri ve sınavla ilgili ayrıntılar

11.04.2020Kelebek
Astsubaylık sınav sonuçları açıklandı - MSÜ Astsubay adayları için kayıt tarihleri

Astsubaylık sınav sonuçları açıklandı - MSÜ Astsubay adayları için kayıt tarihleri

Milli Savunma Üniversitesi astsubaylık sonuçları ve kayıt tarihleri açıklandı. Kayıt yaptırma hakkı elde eden aday bilgileri 26 Ağustos 2019 tarihinden itibaren MSU'nün internet sayfasından ilan edilecek. Peki, Astsubaylık sınav sonuçları nasıl görüntülenir? İşte, MSÜ astsubaylık sonuç sorgulama sayfası ve detaylar.

16.08.2019Gündem
2019 MSÜ tercih sonuçları açıklandı MSÜ tercih sonuçları nasıl öğrenilir

2019 MSÜ tercih sonuçları açıklandı! MSÜ tercih sonuçları nasıl öğrenilir?

ÖSYM tarafından düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tarih sonuçları 14 Haziran 2019 tarihinde açıklandı. Sonuçların açıklanması ile öğrenciler 24 Haziran-26 Temmuz tarihleri arasında ikinci aşama olan değerlendirmeye tabi olacaklar. Peki, MSÜ tercih sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, MSÜ tercih sonucu sorgulama sayfası ve tercih sürecinden sonra yaşanacak aşamalar.

14.06.2019Gündem
MSÜ baraj puanı kaç oldu MSÜ sınavına kaç kişi başvurdu

MSÜ baraj puanı kaç oldu? MSÜ sınavına kaç kişi başvurdu

MSÜ sonuçları açıklamasının ardından gözler, baraj puanı ve sınava kaç kişinin başvurduğu konusuna çevrildi. 372 bin 451 adayın başvurduğu MSÜ sınavı için harp okullarının talep ettiği puanlara ulaşmaya çalışacak olan adaylar, buna göre tercih işlemlerini gerçekleştirecek. Peki, MSÜ sonuçları sonrasında diğer işlemler neler olacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

25.04.2019Gündem
Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak | Gözler o tarihte

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? | Gözler o tarihte

ÖSYM tarafından Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) kapsamında yer alacak öğrencilerin belirlenmesi için gerçekleştirilen ve bu yıl ilk kez düzenlenen MSÜ sınavı 7 Nisan 2019 tarihinde tamamlandı. Sınav stresini geride bırakan adaylar, sonuçların açıklanacağı tarihi merak etmeye başladı. Peki, 2019 Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merakla beklenen sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihle ilgili detaylar...

15.04.2019Gündem
2019 MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih verdi

2019 MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi

2019-2020 eğitim-öğretim yılında Milli Savunma Üniversitesince ikinci seçim aşamalarına çağrılacak askeri öğrenci adaylarını tespit etmek amacıyla, ÖSYM tarafından 7 Nisan'da yapılan 2019-MSÜ sınavına ilişkin sonuç açıklama tarihi, söz konusu sınavda ter döken subay ve astsubay adayları tarafından merakla araştırılıyor. Peki, 2019 MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.04.2019Gündem
Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavı gerçekleştirildi. Sınav stresini geride bırakan adaylar, MSÜ sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak etmeye başladı. ÖSYM, binlerce adayın beklediği tarihi verdi ve sınav sonuçlarının açıklanacağı zamanı duyurdu. Peki, Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merak edilenler...

11.04.2019Gündem