MENÜ
Arşiv

Metropol İstanbul

Metropol İstanbul ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Metropol İstanbul haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.519 Metropol İstanbul haberi bulunmuştur.

Metropol İstanbul Haberleri

İstanbulda iftar saat kaçta açılacak 2017 Ramazan imsakiyesi

İstanbul'da iftar saat kaçta açılacak? 2017 Ramazan imsakiyesi

İstanbul'da iftarın saat kaçta açılacağı kentte yaşayan binlerce vatandaş tarafından oldukça merak konusu oldu. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte İstanbul'da birçok vatandaş oruçlarını tutmaya başladı. Diyanet İşleri tarafından ezan vaktini bekleyen vatandaşlar için İstanbul 2017 Ramazan imsakiyesi bilgileri açıklandı. Peki, İstanbul'da iftar saat kaçta açılacak? İşte, 2017 Ramazan imsakiyesi.

8.06.2017Gündem
İstanbul iftar saatleri 2017 İstanbulda iftara ne kadar kaldı

İstanbul iftar saatleri 2017! İstanbul'da iftara ne kadar kaldı?

İstanbul iftar saatleri bilgisini edinmek isteyen vatandaşlar, metropol kentte iftar vakitleri konusunda bilgi sahibi olmak istiyor. İstanbul sahur ve iftar vakitleri aracılığıyla oruç ibadetini tamamlayacak olan vatandaşlar, Ramazan ayının 13. iftarını gerçekleştirecek. İşte, İstanbul sahur ve iftar vakitleri

8.06.2017Gündem
İstanbulda iftara ne kadar kaldı İstanbul iftar saati

İstanbul'da iftara ne kadar kaldı? İstanbul iftar saati

İstanbul iftar saati için araştırmalar başladı. Ramazan ayının ilk haftasını geride bırakan İstanbullular, 4 Haziran Pazar günü orucu kaçta açacaklarını merak ediyor. İftar saatler, sahur vakitleri ve 2017 imsakiyesi şehirlere göre değişiklik gösteriyor. Peki, İstanbul'da iftara ne kadar kaldı?

4.06.2017Gündem
İstanbulda iftara ne kadar kaldı İstanbul iftar vakti 2017

İstanbul'da iftara ne kadar kaldı? İstanbul iftar vakti 2017

İstanbul'da iftara ne kadar kaldı sorusu, oruç ibadetlerini tamamlamak isteyen vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. İstanbul iftar vakti ile birlikte ibadetlerinin sekizinci gününü tamamlayacak olan Müslümanlar, saat bilgisini merak ediyor. Peki, Diyanet'in yayımladığı bilgilere göre İstanbul'da iftar vakti ne zamana denk geliyor? İşte, İstanbul iftar saati bilgisi

3.06.2017Gündem
‘Bu kanunla dönüşüm olmaz

‘Bu kanunla dönüşüm olmaz'

Kentsel dönüşümün sadece bina yıkıp yapmak olmadığına dikkat çeken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yol, park, kültür merkezi, kent ormanı, okul, çocuk oyun alanları gibi sosyal donatılara da ihtiyaç olduğuna dikkat çekti.

30.05.2017Ekonomi
PKKlı kadın suikastçi yakalandı Film gibi operasyon

PKK'lı kadın suikastçi yakalandı! Film gibi operasyon

Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekiplerince tespit edilerek takibe alınan ve PKK'nın sözde özel kuvvetler birimi üyesi olduğu öğrenilen kadın terörist, aralarında üç Kürt siyasetçinin de bulunduğu bazı hedeflere yönelik eylem hazırlığındayken yakalandı. Kadın terörist ve beraberindekiler, sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

27.05.2017Gündem
İstanbulda iftar saat kaçta açılacak - İstanbul 2017 İmsakiye

İstanbul'da iftar saat kaçta açılacak? - İstanbul 2017 İmsakiye

İstanbul'da yaşayan vatandaşlar iftar ve sahur vakitlerini merak ediyorlar. İstanbul'da ilk sahurun ardından bu akşam iftar saatinin kaçta olduğu merak ediliyor. Peki İstanbul'da ilk iftar saat kaçta açılacak? İşte İstanbul 2017 İmsakiye listesi

27.05.2017Gündem
Türklerin gözdesi Miami yabancıların ki İstanbul

Türklerin gözdesi Miami yabancıların ki İstanbul

Türkiye, yurt dışında konut edinmek isteyen yabancıların tercih ettiği ülkeler arasında başı çekerken, çok sayıda Türk de ABD'de ev satın alıyor. Yabancı konut yatırımcısının Türkiye'deki gözdesi İstanbul, ABD'den mülk edinen Türklerin favorisi ise Miami oldu.

23.05.2017Ekonomi
Türk yatırımcı Miami’ye yabancı İstanbul’a hayran

Türk yatırımcı Miami’ye yabancı İstanbul’a hayran

TÜRKİYE, yurtdışında konut edinmek isteyen yabancıların tercih ettiği ülkeler arasında başı çekerken, çok sayıda Türk de ABD’de ev satın alıyor. Yabancı konut yatırımcısının Türkiye’deki gözdesi İstanbul, ABD’den mülk edinen Türklerin favorisi ise Miami oldu.

22.05.2017Ekonomi
EGİADdan İzmir raporu

EGİAD'dan İzmir raporu

16.05.2017İzmir
Bade İşçil kimdir Kaç yaşındadır

Bade İşçil kimdir? Kaç yaşındadır?

Bade İşçil kimdir sorusu birçok vatandaş tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Beyaz Show'un bu haftaki konuğu olan Bade İşçil, güzelliği ve başarısıyla izleyicilerin gönlünü çalmayı başarıyor. Son filmi olan Eski Sevgili ile gündeme gelen Bade İşçil, Tolgahan Sayışman ile filmin başrollerinde yer alıyorlar. Peki, Bade İşçil kimdir? Kaç yaşındadır?

5.05.2017Televizyon
Bordo bereliler Irakta yakaladı Teröristbaşı sorguda

Bordo bereliler Irak'ta yakaladı! Teröristbaşı sorguda

Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması TAK’ın sözde komutanı 'Doktor Aydın’ kod adlı Hacı Türmak adlı terörist Kuzey Irak’ta yakalandı. Özel Kuvvetler Komutanlığı ve peşmergenin işbirliğiyle ele geçirilen ‘Türnak’ın, Ankara Merasim Sokak, Güvenpark ile İstanbul Beşiktaş ve Gaziantep’teki bombalı eylem gibi birçok kanlı saldırıyı organize ettiği biliniyor. Türmak'ın sorgusunun Türkiye’den giden özel bir ekip tarafından yapıldığı da bildirildi.

2.05.2017Gündem
İstanbul’un hakkını ver

İstanbul’un hakkını ver

Konu bazen psikiyatri, bazen şehirde yaşam, bazen edebiyat oluyor. Bu konularda söyleyecek anlamlı sözleri olanlar, izlemek isteyenlerin karşısına çıkıyor. Bu ‘şehir konuşmaları’ndan biri de salı günü yapılacak. Ali Tufan Koç, metropolde nasıl yaşamak gerektiğini anlatacak.

21.04.2017Hayat
Topçu Kışlası raporu: Taklit aslının değerinde olmaz, olsa olsa özentidir

Topçu Kışlası raporu: Taklit aslının değerinde olmaz, olsa olsa özentidir

Topçu Kışlası'nın yeniden inşasına yönelik İstanbul 1. İdare Mahkemesi'ne sunulan bilirkişi raporunda, Gezi Parkı 'Cumhuriyet döneminin korunmaya değer mirası' olarak tanımlanarak, “Osmanlı dönemine ait mekansal temsil gücünün arttırılmasına karşılık, Cumhuriyet dönemi mekanlar referanslarının zayıflatıldığı" tespitinde bulundu. Kışlanın yeniden inşasını inceleyen uzmanlar raporda, “Hiçbir replika (taklit) aslının değerinde olamaz, olsa olsa özenmedir, öykünmedir. Mekanın üretildiği zamana, emeğe saygı için özenle ve dikkatle karar almak ve eylemde bulunmak gerekmektedir" ifadelerine yer verdi.

6.04.2017Gündem
Beyaz yakalılar semt değiştiriyor

Beyaz yakalılar semt değiştiriyor

İÜ İktisat Fakültesi'nin yürüttüğü, İstanbul Kalkınma Ajansının desteklediği "Mahallem İstanbul Projesi"nin sonuçlarına göre, yüksek eğitime sahip beyaz yakalılar, yoğunlukta oldukları Kadıköy, Üsküdar, Fatih, Şişli, Bakırköy, Beşiktaş, Beykoz ve Beyoğlu gibi ilçeler yerine son yıllarda Ümraniye, Pendik, Küçükçekmece, Maltepe, Esenyurt, Başakşehir, Sancaktepe ve Çekmeköy'ü tercih etmeye başladı.

6.04.2017Ekonomi
Küçük’ten sıcak bir aşk romanı: Sarı Yaz

Küçük’ten sıcak bir aşk romanı: Sarı Yaz

"Siyah Gelinlik", "Yabancı Ses", "Yoksul Ruh" ve "Öznesi Sen" kitaplarının yazarı Seda Küçük’ün yeni romanı “Sarı Yaz” raflardaki yerini aldı.

29.03.2017Keyif
Aynaların gücü adına

Aynaların gücü adına!

Nişantaşı’nda bugün açılan adidas, bir mağazadan fazlası olmayı, semte yeni bir ruh kazandırmayı hedefliyor. Peki amacına ulaşabilecek mi? Öncesinde adidas Originals Nişantaşı’na girdik ve yerinde inceledik.

24.03.2017Stil
İstanbul mahalle mahalle mercek altına alındı

İstanbul mahalle mahalle mercek altına alındı

İstanbul, deyim yerindeyse mahalle, mahalle mercek altına alındı. İstanbul Üniversitesi'nin yürüttüğü projede, mega kentin hangi ilçesinde hangi mahallesinde okur yazarlık oranında, boşanma oranlarına, yaşlılık oranında genç nüfus oranına kadar bir dizi sorunun yanıtı arandı. Örneğin, okuryazar olmayan nüfus en fazla Şile'de. En çok, boşanmış kişilerin yaşadığı mahalle ise Kadıköy'de bulunuyor.

22.03.2017Ekonomi
Gülcan Arslan: Enerjimi Karadenizden almışım

Gülcan Arslan: Enerjimi Karadeniz'den almışım

“Ölene Kadar”ın Beril’i Gülcan Arslan, InStyle için modellik yaptı, sezonun renkli parçalarıyla poz verdi. Arslan, çekim sonrası ise Karadeniz’in karakteri üzerindeki etkilerinden Metin Anter’le ilişkisine, hayatının bilinmeyenlerini anlattı.

20.03.2017Magazin
Berlin’de Neşet Ertaş Köln’de Betin Güneş

Berlin’de Neşet Ertaş Köln’de Betin Güneş

ANKARA Devlet Tiyatrosu, ünlü yazar Yaşar Kemal’in Bozkırın Tezenesi olarak nitelediği ünlü ozan ve türkücü Neşet Ertaş’ın yaşamından esinlenerek Neşe, Dert, Aşk adı altında sahnelediği oyunuyla Berlinli Türklere unutulmaz bir müzik şöleni sundu.

1.02.2017Dünya
Yıpranma payı bu kez sağlık çalışanları için gelecek

Yıpranma payı bu kez sağlık çalışanları için gelecek!

Yıpranma payı ile birlikte sağlık çalışanlarına erken emeklilik konusunda yeni bir fırsat geliyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık çalışanları için uzun süredir konuşulan yıpranma payının detaylarına değindi. Bakan Akdağ, sağlık çalışanlarına yıpranma payı hakkının yakın zamanda uygulanabileceğini dile getirdi. İşte, Bakan Akdağ'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili verdiği demecin detayları

29.01.2017Gündem
Kayseri saldırısının talimatını da o vermiş

Kayseri saldırısının talimatını da o vermiş

Kayseri’de 14 askerin şehit düştüğü saldırının talimatının Ankara Merasim Sokak’ta patlayan canlı bombayı gönderen “Porsipi” kod adlı İshah Özçaktu tarafından verildiği iddia edildi.

9.01.2017Gündem

Yazar Sonuçları

İstanbul İstanbul olalı…

Doğanın tarifi mümkün olamayacak kadar büyük öfkesi bu! Olağanüstü bir yağmur, dolu, sel, fırtına ve çaresizlik içinde kıvranan İstanbullular. Tam anlamıyla ‘Kanal İstanbul’ hali. İnsanoğlu ne yaparsa yapsın görülüyor ki son sözü doğa söylüyor, söyleyecek.

28.07.2017

Bodrum’un imarı İstanbul’a rehber olmalı

Özellikle Bodrum Yarımadası’nda hissedilen deprem ve artçıları, ilçenin ‘imar yapısı’ nedeniyle çok çok hafif atlatıldı. Hafta sonunda gittiğim Adabükü civarında, deprem sonrası devam eden büyük bir artçıyı ben de yaşadım.

25.07.2017

Babacan’ın şansı var mı?

Türkiye’nin yeni kabinesinin 21 Mayıs’tan sonra belli olması bekleniyor. Kulislere göre büyük bölümü ekonomiyle ilgili olmak üzere 6-8 bakan değişecek. Son günlerin en merak edilen sorusu ise ekonominin dümeninde 13 yıl kalan Ali Babacan’ın dönüp dönmeyeceği. İş dünyası söylentisinden bile memnun oldu.

29.04.2017

İki ilçede fark açıldı Başkent’te ‘hayır’ çıktı

Türkiye’nin nefesini tutarak izlediği ‘cumhurbaşkanlığı sistemi’ referandumu yüzde 51.4 ‘evet’le sonuçlandı. Merak edilen kentlerin başında İstanbul ve Ankara geliyordu.

17.04.2017

Şehirde “avcı toplayıcı” modeli

Hatırlayın, metro ilk açıldığı zamanlar “Magmaya direkt iniş” hissi yaratan yürüyen merdivenlerin sol kısmında hızlı adımlarla inen/çıkanlara itiraz edenler vardı.

6.02.2017

Ankaralı ressamın kadın duyarlılığı

Bu hafta sizi Ankaralı genç bir ressam ile tanıştırmak istiyorum.

5.02.2017

Her yerde kar var…

Biz medeniyeti daima kendimizle, yani insanların başarılarıyla tanımlarız. Oysa, “gayrı insanî” etkenlerin medeniyet üzerinde çok kritik etkileri vardır: Kar, buz ve soğuk hava gibi. Örneğin günümüzden yaklaşık 12.000 yıl kadar öncesine kadar İspanya’dan Anadolu’ya uzanan hattın kuzeyindeki hemen her bölge, sert soğukların hükümdarlığı altındaydı. Diğer bir deyişle, İrlanda’dan Kuzey Amerika’ya kadar tüm bitki örtüsü ‘Son Buzul Çağı’nın etkisindeydi. Medeniyete dair sahip olduğumuz bilgi kırıntıları da esasen Son Buzul Çağı sonrasındaki döneme ait.

7.01.2017

Zaten ülke karanlık

GÜN saat 08.30’larda doğuyor, gün batımı ise 18.00’den önce.

25.12.2016