MENÜ

Kemah

Kemah ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kemah haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kemah haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 521 Kemah haberi bulunmuştur.

Kemah Haberleri

Erzincanda deprem

Erzincan'da deprem!

Erzincan’ın Kemah ilçesinde 3.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

10.10.2019Gündem
10 Ekim son depremler listesi... İstanbul peş peşe sallandı

10 Ekim son depremler listesi... İstanbul peş peşe sallandı

Geçtiğimiz haftalarda 5.8 şiddetinde meydana gelen depremin ardından İstanbul'da yeni depremler daha meydana geldi. Saat 19.52'de meydana gelen depremin şiddeti 4 olarak belirlendi. Ardından ise 4.1, 3.0, 3.2 ve 3.5 büyüklüğünde dört deprem daha meydana geldi. Depremlerin ardından, hangi bölgelerde deprem olduğu vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. İşte, Kandilli ve ADAF'dan alınan bilgilere göre 10 Ekim son depremler listesi..

10.10.2019Gündem
Nerede deprem oldu 17 Eylül Kandilli son depremler listesi

Nerede deprem oldu? 17 Eylül Kandilli son depremler listesi

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak gece yarısından önce İzmir'den bir deprem haberi geldi. İzmir'in Çeşme İlçesi'nde gece saatlerinde 3,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Peki, en son nerede deprem oldu. İşte, 17 Eylül Kandilli son depremler listesi...

17.09.2019Gündem
Turuncu kategorideki terörist, asker ve sivil katili çıktı

Turuncu kategorideki terörist, asker ve sivil katili çıktı

Erzincan'ın Kemah ilçesinde düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen 3 teröristten biri olan turuncu kategorideki ‘Fikri’ kod adlı terörist Ahmet Boyraz'ın, 4 sivil ile 4 askerin şehit edilmesi, 3 vatandaşın yaralanması, yolcu treni ve demir yoluna bombalı saldırıların da aralarında bulunduğu 17 ayrı terör olayının sorumlusu olduğu belirlendi. Terör örgütünün sözde "Dersim eyaleti Munzur alanı sorumlusu" Boyraz'ın PKK'ya 20 yıl önce Yunanistan'dan katıldığı tespit edildi.

16.08.2019Gündem
Turuncu listede yer alan Ahmet Boyraz etkisiz hale getirildi

Turuncu listede yer alan Ahmet Boyraz etkisiz hale getirildi

 Erzincan'da 12-13 Ağustos'ta gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilen 3 teröristten birinin, turuncu listede yer alan Ahmet Boyraz olduğu belirlendi.

15.08.2019Gündem
Erzincan’daki çatışmanın detayları ortaya çıktı 70 metrelik halatla tırmanılıyor…

Erzincan’daki çatışmanın detayları ortaya çıktı! 70 metrelik halatla tırmanılıyor…

Erzincan'ın Kemah ilçesinde güvenlik güçlerince etkisiz hale getirilen ve aralarında örgütün sözde üst düzey sorumlularının da olduğu değerlendirilen 3 teröristin tamamen dik bir yamaçta yer alan ve alt kısmından 70 metrelik halatla tırmanılan bir mağarada etkisiz hale getirildiği öğrenildi. Eylem hazırlığında olan ve aralarında örgütün sözde sorumlularının da bulunduğu değerlendirilen teröristlerin, uçurumda yer alan mağaraya giren seçkin operasyon timlerince adeta burun buruna yaşanan çatışmada etkisizleştirildiği belirtildi. Operasyonda örgütün sözde sorumlularınca kullanılan bir M-16 makineli tüfek, 1 kalaşnikof piyade tüfeği, çok sayıda el bombası, 1 telsiz ve çeşitli gıda ile yaşam malzemesi ele geçirildi.

15.08.2019Gündem
Son dakika... Erzincanda operasyon sürüyor 2 terörist daha etkisiz hale getirildi

Son dakika... Erzincan'da operasyon sürüyor! 2 terörist daha etkisiz hale getirildi

Erzincan'ın Kemah ilçesinde devam eden operasyonlarda 2 terörist etkisiz hale getirildi. Aynı bölgede dün de 1 terörist etkisiz hale getirilmişti.

13.08.2019Gündem
Erzincan kırsalında 1 terörist etkisiz hale getirildi

Erzincan kırsalında 1 terörist etkisiz hale getirildi

Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında İç güvenlik operasyonları kapsamında bugün gerçekleştirilen operasyonda 1 terörist silahıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

12.08.2019Gündem
Son dakika... Mehmet Aktaş, Emniyet Genel Müdürlüğüne atandı

Son dakika... Mehmet Aktaş, Emniyet Genel Müdürlüğüne atandı

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya görevinden alınarak, yerine Şırnak Valisi Mehmet Aktaş atandı. Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya İçişleri Bakanlığı emrinde Bakanlık Müşavirliğinde görevlendirildi.

17.07.2019Gündem
Polis bu ihbarı alınca TIRın önündeki tüm araçları uyardı 30 km sürdü...

Polis bu ihbarı alınca TIR'ın önündeki tüm araçları uyardı! 30 km sürdü...

Erzincan'da rampadan inerken freninin boşalması nedeniyle kilometrelerce kontrolsüz seyreden TIR, polis eskortu eşliğinde güçlükle durduruldu. TIR şoförü Serdar Başak, 'Sakaltutan rampasından indiğim sırada aniden frenler boşaldı, 30 kilometre boyunca aracın hızını azaltmaya çalıştım' dedi.

27.06.2019Gündem
Tam 3 bin yıllık bir lezzet kaynağı En önemli özelliği ise...

Tam 3 bin yıllık bir lezzet kaynağı! En önemli özelliği ise...

Erzincan’ın Kemah ilçesine bağlı Kömür köyünde 450 yıllık olan tuz ocağı üretime devam ediyor. Bunaltıcı sıcaklar 3 bin yıllık "Kemah tuzu"na bereket getirdi.

300 bin TL harcadı Gören şaşıp kalıyor

300 bin TL harcadı! Gören şaşıp kalıyor

74 yaşındaki Erzincanlı iş insanı Yavuz Peker, arazilerini gören tepeye 360 derece dönen ev inşa etti. Tek bilye üzerinde ve elektrik motoru sayesinde ev ayarlanabilen hızda dönüşünü tamamlarken, Peker hem günün yorgunluğunu atıyor hem de arazisini izliyor

10.06.2019Seyahat
Erzincanlı iş adamı arazilerini izlemek için yaptı Bu ev dönüyor...

Erzincanlı iş adamı arazilerini izlemek için yaptı! Bu ev dönüyor...

Erzincanlı iş adamı Yavuz Peker (74), arazilerini gören tepeye 360 derece dönen ev inşa etti. Tek bilye üzerinde ve elektrik motoru sayesinde ev ayarlanabilen hızda dönüşünü tamamlarken, Peker hem günün yorgunluğunu atıyor hem de arazisini izliyor.

10.06.2019Gündem
Özel ekipler hemen müdahale etti

Özel ekipler hemen müdahale etti

ERZİNCAN’ın İliç ilçesinde sürücünün kontrolünden çıkan kimyasal yüklü tanker devrildi. Araçtan dökülen kimyasal madde, özel ekiplerin müdahalesi ile temizlendi.

6.06.2019Gündem
Erzincanda panik anları

Erzincan'da panik anları

Erzincan’da sülfürik asit yüklü tanker devrildi; kimyasal madde çevreye aktı.

6.06.2019Gündem
Son dakika... Erzincanda deprem

Son dakika... Erzincan'da deprem

Erzincan'ın Kemah ilçesinde Richter ölçeğine göre 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

22.05.2019Gündem
22 Mayıs Kandilli son depremler listesi Nerede deprem oldu

22 Mayıs Kandilli son depremler listesi! Nerede deprem oldu?

22 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşen son depremler, birçok bölgede vatandaşların gündeminde yer almaya başladı. Kandilli Rasathanesi'nin listesinde yayımladığı son depremler, birçok vatandaşın merakla araştırdığı konu olmaya başladı. Peki, 22 Mayıs Çarşamba günü Türkiye genelinde son depremler nerelerde gerçekleşti? İşte, koordinat bilgileri ile birlikte deprem büyüklüklerine dair bazı detaylar

22.05.2019Gündem
Öldürülen mavi listedeki terörist, 3 asker ve 1 sivili şehit etmiş

Öldürülen 'mavi' listedeki terörist, 3 asker ve 1 sivili şehit etmiş

Terör arananlar listesinde "Mavi" kategoride başına 1 milyon 500 TL ödül konulan ve 5 gün önce öldürülen örgütün sözde Doğu Cephe Sorumlusu Doğan-Serhat kod adlı Celal Kaya’nın, Karadeniz'de bir çok eyleme karışarak 3 asker ile 1 sivili şehit ettiği ortaya çıkarken, turuncu listede aranan Baran kod adlı Haydar Gül’ün ise 4 işçiyi kaçırdığının tespit edildiği öğrenildi.

13.05.2019Gündem
TCDDden ilaçlama uyarısı

TCDD'den ilaçlama uyarısı

Sivas, Kayseri, Erzincan, Erzurum ve Kars'daki demir yolu hat ve istasyonlarında otla mücadele kapsamında 2-27 Mayıs tarihlerinde ilaçlama yapılacak. Vatandaşların, ilaçlama tarihlerinden itibaren 10 gün bu sahalara yaklaşmamaları, belirtilen yerlerde hayvanları otlatmamaları ve ot hasadı yapmamaları gerekiyor.

29.04.2019Ekonomi
Erzincanda deprem

Erzincan'da deprem

Erzincan’ın Kemah ilçesinde 3.1 büyüklüğünde hafif şiddette bir deprem meydana geldi.

17.04.2019Gündem
Nerede deprem oldu İşte 17 Nisan tarihli son depremler

Nerede deprem oldu? İşte 17 Nisan tarihli son depremler

Ülkemizin farklı bölgelerinden deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Son günlerde özellikle Ege ve Doğu Anadolu Bölgesi’nden sıklıkla sarsıntılar yaşanıyor. Şiddetleri değişen depremler, vatandaşların panik olmasına neden oluyor. Peki, nerede deprem oldu? İşte, 17 Nisan tarihli son depremler

17.04.2019Gündem
Son dakika... CHPde 70 belediye başkan adayı daha belli oldu

Son dakika... CHP'de 70 belediye başkan adayı daha belli oldu

CHP'nin 70 belediye başkan adayı daha belli oldu. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayının Veysi Aghan olduğu belirtildi.

16.01.2019Gündem
Son dakika.. Erzincanda eğitime kar engeli

Son dakika.. Erzincan'da eğitime kar engeli

Erzincan'da 3 ilçenin tamamı, 4 ilçe de ise taşımalı eğitim bugün tatil edildi.

28.12.2018Gündem
Son dakika: MHP 50 belediye başkan adayını açıkladı

Son dakika: MHP 50 belediye başkan adayını açıkladı

MHP, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler için 9'u il 41'i ilçe olmak üzere 50 belediye başkan adayını daha belirledi.

1.12.2018Gündem
Nerede deprem oldu İşte Türkiyedeki son depremler

Nerede deprem oldu? İşte Türkiye'deki son depremler

Türkiye’in farklı illerinden deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından alınan bilgiye göre, günün en hissedilir depremi Kahramanmaraş’ta yaşandı. İşte, Türkiye’deki son depremlerin listesi

16.11.2018Gündem
Adana, Muğla ve Erzurumdan deprem haberi geldi… İşte Türkiye’deki son depremler

Adana, Muğla ve Erzurum'dan deprem haberi geldi… İşte Türkiye’deki son depremler

Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden deprem haberleri gelmeye devam ediyor. 10 Kasım tarihli son depremler raporuna göre Adana, Muğla ve Erzurum'da ufak çaplı sarsıntılar oldu. İşte, Türkiye’deki son depremler.

10.11.2018Gündem
Erzincan-Sivas demiryolu heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı

Erzincan-Sivas demiryolu heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı

Erzincan-Sivas demiryolunun Kemah ilçesi Eriç istasyonu mevkisinde toprak kayması meydana geldi.

8.08.2018Gündem
PKKya büyük darbe 11 terörist öldürüldü

PKK'ya büyük darbe! 11 terörist öldürüldü

TSK'dan yapılan açıklamada, "Hakkâri ve Erzincan/Kemah kırsalları ile Irak kuzeyi Avaşin-Basyan’da devam eden operasyonlar kapsamında 21-22 Temmuz 2018 tarihlerinde icra edilen hava harekâtları neticesinde, bölücü terör örgütü mensubu toplam 11 silahlı terörist etkisiz hale getirilmiştir" denildi.

23.07.2018Gündem
Yıldırımdan komandolara bayram ziyareti

Yıldırım'dan komandolara bayram ziyareti

Başbakan Binali Yıldırım, bayramın ilk günü Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında 3 teröristi etkisiz hale getiren komandolarla bir araya geldi.

16.06.2018Gündem
Kandilde teröristlere bir darbe daha

Kandil'de teröristlere bir darbe daha

Irak kuzeyi Kandil bölgesine dün yapılan hava harekatında teröristlerce sığınak, silah mevzisi, mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler imha edildi.

16.06.2018Gündem
Erzincanda 3 terörist etkisiz hale getirildi

Erzincan'da 3 terörist etkisiz hale getirildi

Erzincan’in Kemah ilçesi kırsalında düzenlenen hava destekli operasyonda öldürülen terörist sayısı 3’e yükseldi.

15.06.2018Gündem
Başbakan Binali Yıldırım bayram namazı sonrasında konuştu

Başbakan Binali Yıldırım bayram namazı sonrasında konuştu

Başbakan Binali Yıldırım, "İki yılı aşkın görev sürem oldu Başbakanlıkta. Ondan önce 12 yıl bakanlık yaptım ama şu iki yıl belki süre olarak çok fazla değil ancak Türk yakın siyasi tarihinde üzerinde çok konuşulacak bir süre olarak şimdiden tarihe geçti." dedi.

15.06.2018Gündem
Balıkları stresten kurtaran iptal

Balıkları stresten kurtaran iptal

Erzincan İdare Mahkemesi, Karasu Nehri üzerine yapılacak HES barajı için verilen ÇED raporunu iptal etti. İptal gerekçesinin önemli bir bölümünü, nehirde yaşayan 23 balık türünün akıbeti oluşturdu. Mahkeme, baraj kurulursa taşınacak balıkların strese dayanamayacaklarını vurguladı.

8.04.2018Gündem
Doğu Ekspresi: ‘Doktor Jivago’yla Arzu Film arasında bir yolculuk

Doğu Ekspresi: ‘Doktor Jivago’yla Arzu Film arasında bir yolculuk

2 bin kilometrelik bir demiryolu... Memleketin bir ucunu ötekine bağlıyor. Durakları Ankara, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum ve Kars...Aslında bu hat 70 yıldır var. Ta 1949’dan beri! Ama nedense son iki yıldır patlama yaptı. Kış aylarında bilet, yataklı vagon bulmak neredeyse imkânsız. Gerçi esas hikâye bu değil. (Haber: Çınar Oskay - Fotoğraflar: Sebati Karakurt ve Levent Kulu)

17.03.2018Keyif
Diyanette görev değişimi

Diyanet'te görev değişimi

Diyanet İşleri Başkan Yardımcılıklarına atanan Ramazan Muslu ve Burhan İşliyen göreve başladı.

19.02.2018Gündem
Fırtına Türkiyeyi vurdu İzmirde deniz taştı...

Fırtına Türkiye'yi vurdu! İzmir'de deniz taştı...

İstanbul ve İzmir'de şiddetli fırtına nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşıyor. Fırtınanın hızı İstanbul'da 93 km, İzmir'de ise 103 km olarak ölçüldü. Şiddetli lodos nedeniyle dev dalgalar oluştu, ağaçlar kökünden söküldü. İki kentte de ulaşım da bir çok sefer iptal oldu. İzmir'de deniz ve kara birleşti. Bir çok ev ve iş yerini su bastı; vatandaşlar ayakta dahi durmakta zorlandı.

18.01.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Emektar boyacının okuma aşkı

Ankara Garı’nın, maddi imkânsızlıklar nedeniyle küçük yaşlardan itibaren çalışmak zorunda kalan ve hiç okula gidemeyen emektar ayakkabı boyacısı Salih Yılmaz, 72 yaşında kavuştu ‘okuma-yazma’ aşkına.

7.01.2019

10 Kasım için hatırlananlar: Akıldan başka yol göstermedi

ATATÜRK yurt kurtarıcılığının yanı sıra birbiri ardına devrimlerini gerçekleştirmiştir. O zamanki 1. Meclis çoğunluğunun bu devrimlere inanmamış olduğu bilinirken, Atatürk’ün gayesi ne idi?

8.11.2018

Kalp nişanı

SABAH saat 06.00’ydı. 

13.07.2018

Toprağın kadınları

Müberra Türkkan... İpek Ballı... Özlem Harman... Zeliha Güreşen... Türkmen Kocaoğlu... Nihal Bilgiç Arpacıoğlu... Nuran Erden...

9.06.2018