MENÜ

Kamu Bankası

Kamu Bankası ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kamu Bankası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kamu Bankası haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 19.002 Kamu Bankası haberi bulunmuştur.

Kamu Bankası Haberleri

Havalimanında 5G stajı

Havalimanında 5G stajı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 5G yetkilendirmesinde yerlilik şartı ile ilgili operatörlere esneklik tanınabileceğini belirterek, “Altyapımız olgunlaşmalı. Turfanda sebze gibi olmamış sebzeyi piyasaya sürmek doğru değil. 5G’yi ilk kez İstanbul Havalimanı’nda uygulayacağız. İlk etapta operatörlere esneklik tanınacak, bir staj mahiyetinde işlem yapılacak” dedi.

20.11.2019Ekonomi
Kamu bankalarından yeni kredi destek paketi

Kamu bankalarından yeni kredi destek paketi

Kamu bankaları emek yoğun olan sektörlere yönelik kredi destek paketi hazırlıyor.

21.10.2019Ekonomi

Otomotive faiz dopingi

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası yerli üretime özel düşük faizli kredi paketi açıkladı. 1 Ekim itibarıyla başlayacak kampanyaya Fiat, Honda, Hyundai, Renault Mais, Ford, Isuzu, Karsan ve Temsa dahil oldu. Buna göre 120 bin liralık bir kredinin 30 ay vade 0.49 faizle geri ödemesi 5 bin 151 liradan, 4 bin 375 liraya gerileyecek.

27.09.2019Ekonomi
Son dakika... Kamu bankalarından taşıt kredisi kampanyası

Son dakika... Kamu bankalarından taşıt kredisi kampanyası

Kamu bankaları aldıkları ortak kararla birlikte yerli üretim olan otomobillere yönelik kredi faiz oranını yüzde 0.49 ile yüzde 0.69 arasına çekti.

26.09.2019Ekonomi
1.7 milyarlık ivme... Üç kamu bankası ‘İvme Paketi’yle 11 bin 500 firmaya kredi kullandırdı

1.7 milyarlık ivme... Üç kamu bankası ‘İvme Paketi’yle 11 bin 500 firmaya kredi kullandırdı

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından 23 Mayıs’ta uygulamaya alınan ‘İvme Finansman Paketi’ kapsamında temmuz sonuna kadar 11 bin 500 firmaya 5.2 milyar TL kredi limiti tahsis edilmiş, 1.7 milyar TL kredi kullandırılmış. Bakan Albayrak, “İhracat ve katma değerli ürün üretimini destekleyen İvme Finansman Paketi başarıyla yoluna devam ediyor” dedi.

6.08.2019Ekonomi
Kamu bankalarının ATM’lerdeki ‘ortak’lığından vatandaş habersiz

Kamu bankalarının ATM’lerdeki ‘ortak’lığından vatandaş habersiz

Kamu bankaları 2018 yılında yaptıkları anlaşma ile birlikte ortak ATM uygulamasına geçti. Yapılan anlaşmaya göre ATM'lerden yapılan işlemler için herhangi bir ücret alınmıyor.

19.06.2019Ekonomi
Halkbank’tan enflasyona endeksli konut kredisi

Halkbank’tan enflasyona endeksli konut kredisi

Ziraat ve Vakıfbank’ın ardından kamu bankası Halkbank da ‘Enflasyona Endeksli Konut Kredisi’ni duyurdu.

19.06.2019Ekonomi
Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydından önemli açıklamalar

Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydın'dan önemli açıklamalar

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, "Enflasyona Endeksli Konut Kredisiyle enflasyonda gelecekte düşüş bekleyen ve alımını erteleyen müşterilerin taleplerini öne çekmek istedik. Enflasyona Endeksli Konut Kredisi'nde faiz oranı son açıklanan TÜFE'ye bankamızca belirlenen aylık 0,19 marjın eklenmesiyle hesaplanacak. Fiyatların aşağı yönlü seyrettiği dönemde tüketici lehine bir ürün üretmiş oluyoruz" açıklamasında bulundu.

17.06.2019Ekonomi
KDK haklı buldu, ÖSYM kabul etmedi

KDK haklı buldu, ÖSYM kabul etmedi

YKS’ye girmek için ücretini internet üzerinden yatıran; ancak ödeme işlemi tamamlanmadığı gerekçesiyle başvurusu iptal edilen Merihan Neris Canak’ın mağduriyetinin giderilmesi için KDK'ya başvurdu. KDK, öğrencinin YKS’ye girmesine izin verilmesi yönünde ÖSYM’ye tavsiye kararı verdi. Ancak ÖSYM, hatanın öğrenciye ait olduğunu belirterek, talebi kabul kabul etmedi.

11.06.2019Eğitim
Hazine ve Maliye Bakanlığından Reutersa tepki

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan Reuters'a tepki

Hazine ve Maliye Bakanlığı Reuters'a tepki gösterdi. Açıklamada İVME Finansman Paketi’ni kasıtlı olarak karalama amacının taşındığı belirtilerek "Her fırsatta Türkiye ekonomisinin imajını zedeleme ve güveni sarsma gibi amaçlarla kasıtlı bir ajanda yürüten ilgili haber ajansının tutumu, tarafsız yayıncılık ilkeleriyle örtüşmemektedir" denildi.

24.05.2019Gündem

Yeni paket geliyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 3 kamu bankasıyla imalat ve ihracat sektörünü destekleyecek bir paket açıklayacaklarını belirterek, “Uzun vadeli, Türk Lirası bazlı, düşük maliyetli, Türkiye’nin ithalata bağımlılığıyla ilgili sektörlerde üretim kapasitesini pozitif etkileyecek bir paketi mayıs-haziran gibi açıklayacağız. İthalatı düşürürken, ihracatı destekleyeceğiz” dedi.

13.05.2019Ekonomi
Pekcan: Dünyada bir e-ticaret ve teknolojik dönüşüm yaşanırken bunu kaçırma şansımız yok

Pekcan: Dünyada bir e-ticaret ve teknolojik dönüşüm yaşanırken bunu kaçırma şansımız yok

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Dünyada bir e-ticaret ve teknolojik dönüşüm yaşanırken bunu kaçırma şansımız yok. Bu treni kaçıramayız. Bu trenin lokomotifi olmak zorundayız. Burada bizlere iş düştüğü kadar size de iş düşüyor. İş adamlarımızın yanındayız." dedi.

28.03.2019Ekonomi
Başvuru ücreti yok Binlerce kişiye düşük faizli kredi...

Başvuru ücreti yok! Binlerce kişiye düşük faizli kredi...

Devlet esnafa, işini büyütmek isteyenlere farklı kredi seçeneği sunuyor. Üst limiti 200 bin liraya kadar çıkan kredide faiz yüzde 4’e kadar düşüyor

28.01.2019Ekonomi
Kart borcu olana yapılandırma rehberi... Dikkat 1 Ocaktan sonrakiler...

Kart borcu olana yapılandırma rehberi... Dikkat! 1 Ocak'tan sonrakiler...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşların mevcut borçlarını daha kolay ödeyebilmeleri için Ziraat Bankası'nın kredi kullandıracağını söylemişti. Yine bir kamu bankası olan VakıfBank da kendi müşterilerine yönelik kredi kartı ve kredi borcu yapılandırmasına gideceğini açıkladı. İşte adım adım yapılandırma rehberi ve bilmeniz gerekenler:

15.01.2019Ekonomi
Yörsan Gıda’ya 1 yıllık kesin mühlet verildi

Yörsan Gıda’ya 1 yıllık kesin mühlet verildi

Geçen Ekim ayında konkordato talep eden Yörsan Gıda’nın bugün görülen davasında 1 yıllık kesin mühlet kararı çıktı. Duruşmada, alacaklı vekillerinin bir kısmı, kesin mühlet verilmesine karşı çıkarken, alacaklı konumdaki bir kamu bankasının avukatı kesin mühlet verilmesine muvafakat ettiklerini kaydetti. Şirketin toplam borcu ise 290 milyon TL seviyesinde.

8.01.2019Ekonomi
Üç kamu bankasından imar barışı açıklaması

Üç kamu bankasından 'imar barışı' açıklaması

İmar Barışı'na başvurulara ilişkin üç kamu bankası ortak açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank hafta sonu daİmar Barışı ödemelerini alacak.

28.12.2018Ekonomi
Yatırıma katılacaklar

Yatırıma katılacaklar

Türkiye ekonomisinin yumuşak karnı cari açığın düşürülmesi için katılım bankaları da elini taşın altına koyuyor. Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, tüm katılım bankaları ile İslam Kalkınma Bankası bir araya gelerek ithal ürünlerin Türkiye’de üretilmesini destekleyecek ‘ithal ikame fonu’ kuracaklarını açıkladı.

17.11.2018Ekonomi
CNNTürk Özel Dosya: 6-8 Ekim olaylarında ne olmuştu​

CNNTürk Özel Dosya: 6-8 Ekim olaylarında ne olmuştu?​

Cumhurbaşkanı Erdoğan HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş’ı eleştirerek “53 Kürt kardeşimizin kanı Demirtaş’ın ellerine bulanmıştır” dedi. Demirtaş ise Erdoğan’ın bu sözlerine “53 kişinin katledilmesi sözde talimatımı paylaşırsan söz veriyorum cumhurbaşkanlığı adaylığından çekileceğim” şeklinde cevap verdi. Peki, Erdoğan’ın dikkat çektiği 6-8 Ekim olayları nedir ve neler yaşandı?

17.06.2018Gündem
20 günde 174 milyon ciroya ulaştı

20 günde 174 milyon ciroya ulaştı

'Birlikten Güç Doğacak, Türkiye Kazanacak Kampanyası’ kampanyası ile konut alıcısına 15 Haziran’a kadar yüzde 20 indirim ve yüzde 5 peşinat fırsatı sunan markalı konut geliştiriciler, önemli satış rakamlarına ulaştı. Kampanyanın konut pazarını hareketlendirdiğini belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Teknik Yapı olarak kampanya kapsamında sattığımız konut ve ofis sayısı 253’ye ulaştı. Toplam ciro ise 174 milyon civarına” dedi.

7.06.2018Ekonomi
KOBİlerin alacaklarını koruyacak yeni model geliyor

KOBİ'lerin alacaklarını koruyacak yeni model geliyor

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, KOBİ'leri alacaklarını tahsil edememe riskine karşı koruyacak alacak sigortasını yaygınlaştırmak amacıyla devlet destekli yeni modeli hayata geçireceklerini belirterek, düzenlemeye ilişkin taslağı Başbakanlığa sunduklarını bildirdi.

20.05.2018Ekonomi
Hakan Atilla ile ilgili karar belli oldu... Dışişleri Bakanlığından açıklama var

Hakan Atilla ile ilgili karar belli oldu... Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama var

ABD'deki İran yaptırımları davasında suçlu bulunan eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, davaya bakan Yargıç Richard Berman'ın açıkladığı karara göre 32 ay (2 yıl 8 ay) hapis cezası aldı. Dışişleri Bakanlığı, Atilla'nın suçsuz olduğu halde 32 ay hapis cezasına mahkum edildiğini belirterek, "Dava sürecinde FETÖ mensuplarınca hazırlanan sahte delillere ve yalan ifadelere itibar edilmesi yargılamanın meşruiyetini ortadan kaldırmış, dava sürecinin güvenilirliğini ve inandırıcılığını yok etmiştir" değerlendirmesinde bulundu.

17.05.2018Gündem
ABD’nin yargıladığı Atilla’ya 32 ay hapis

ABD’nin yargıladığı Atilla’ya 32 ay hapis

ABD’de İran’a yönelik yaptırımların ihlal edilmesiyle ilgili davada jüri tarafından ocak ayında suçlu bulunan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, dün New York’taki ceza duruşmasında, 32 ay hapis cezasına mahkûm edildi.

16.05.2018Dünya
Dışişleri Bakanlığından Hakan Atilla açıklaması

Dışişleri Bakanlığı'ndan Hakan Atilla açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın suçsuz olduğu halde 32 ay hapis cezasına mahkum edildiğini belirterek, "Dava sürecinde FETÖ mensuplarınca hazırlanan sahte delillere ve yalan ifadelere itibar edilmesi yargılamanın meşruiyetini ortadan kaldırmış, dava sürecinin güvenilirliğini ve inandırıcılığını yok etmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

16.05.2018Gündem
Araba parası cepte kalacak

Araba parası cepte kalacak

Çok sayıda bankanın peş peşe konut kredi faizi ve getiri oranlarını 0,98’e indirmesi hem konut alacak vatandaşı hem de sektör temsilcilerini heyecanlandırdı. Yapılan indirimlerle ilgili konuşan sektör temsilcileri 200 bin liralık kredide bir otomobil parasının vatandaşın cebinde kalacağını söylüyor.

12.05.2018Ekonomi
Önce nefes sonra sigorta

Önce nefes sonra sigorta

KOBİ’lere yönelik 7.5 milyar liralık ‘2. Nefes Kredisi’nden sonra alacaklarına yönelik sigorta da devreye giriyor. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, KOBİ’leri alacaklarını tahsil edememe riskine karşı koruyacak ‘alacak sigortası’nın yaygınlaşması için devlet destekli milli bir model üzerinde çalışma yürütül-düğünü bildirdi.

1.04.2018Ekonomi
Halkbank yeni ürünlere yönelecek

Halkbank yeni ürünlere yönelecek

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın ABD'de yargılandığı dava sürecinde yurtdışı borçlanması azalan bankanın yeni kaynak yaratma stratejisi merak edilirken, banka fonlama tarafında TL kaynaklara yöneliminin süreceğini, yeni sermaye piyasası ürünleri kullanacağını; sendikasyon veya yabancı para tahvil ihracının ise uygun şartlar sağlandığında gündeme alınacağını açıkladı.

10.01.2018Ekonomi
Bu şehir arkandan gelecektir

Bu şehir arkandan gelecektir

Batı Ataşehir: O civarda yaşamayı sevenler için cennet, ‘yeni İstanbul’a ayak uydurmakta sıkıntı çekmeyenler için normal, bu tarz hayatla derdi olanlar için işkence...

Hazineye devredilen bankadan kritik açıklama

Hazine'ye devredilen bankadan kritik açıklama

Vakıflar Bankası, Erbil'deki şubesinde sermaye artırıyor, Bağdat'a da yeni şube açıyor...VakıfBank, KHK ile Hazine'ye devrine ilişkin ise 'Kamu bankası statüsü, stratejisi ve iş modeliyle ilgili herhangi bir değişiklik olmayacak' denildi.

25.12.2017Ekonomi
23 bin firmaya yasak geliyor

23 bin firmaya yasak geliyor

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, döviz yükümlülüğü olan 25 bin firma arasında büyük ölçekli 2 bin firmanın verileriyle ilgili yasal altyapının oluştuğunu, 23 bin küçük ve orta ölçekli firmaya ise hanehalkındaki gibi döviz borçlanma yasağı getireceklerini vurguladı.

6.12.2017Ekonomi
Bakan Ağbal açıkladı... KDVde 32 yıllık kural değişiyor

Bakan Ağbal açıkladı... KDV'de 32 yıllık kural değişiyor

Finans ve iş dünyasını bir araya getiren Türkiye Finans Forumu başladı. Açılış konuşmasını Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila yaptı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, KDV sistemi ile ilgili 32 yıllık kuralın değişeceğini açıkladı. Bireysel Emeklilik Sistemi ile (BES) ilgili açıklamalarda bulunan Hazine Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç ise, “BES’te katılım için işveren katkısı gibi talepler var. Rafa kalkmadı. Başbakan Yardımcımız ile çalışıldı o konu. 18 yaş meselesi kanun gerektiriyor. Rafa kalkmadı ama kanun gerekiyor" dedi. Forum'da konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise, 23 bin firmaya döviz ile borçlanma yasağı geleceğini açıkladı. Hürriyet Gazetesi'nin düzenlediği Türkiye Finans Forumu'ndaki gelişmeleri dakika dakika canlı blog olarak aktarıyoruz.

6.12.2017Ekonomi
ABDdeki dava Türk bankalarını etkileyecek mi

ABD'deki dava Türk bankalarını etkileyecek mi?

VAKIFBANK Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, ABD’de görülen davanın haksız bir dava olduğunu belirterek, “Geçmişte Halkbank’ta çalıştım. Halkbank’ın uluslararası kurallara, ambargolara harfiyen uyduğunu düşünüyorum. Bu işlemleri yaparken ABD otoriteleri ve Birleşmiş Milletler ile yakın çalışma içindeydi. Bu daha hepimizin bildiği gibi siyasi yönü ağır basan dava. Bunun sonucunda ne olacağını kestirmek mümkün değil. Ama ben şahsen Türk bankacılık sisteminin çok etkileneceğini düşünmüyorum” dedi.

28.11.2017Ekonomi
Bir yılda 327 şube kapandı, 2 bin 655 bankacı işini kaybetti

Bir yılda 327 şube kapandı, 2 bin 655 bankacı işini kaybetti

Bankacılık sektörü bu yıl her ne kadar büyüme ve kârlılıkta çok iyi sonuçlar elde etse de çalışanlar için o kadar da iyi bir yıl geçmiyor. Türkiye Bankalar Birliği (TBB) verilerine göre Eylül 2016-Eylül 2017 arasında 327 banka şubesi kapanırken, 2 bin 655 bankacı işsiz kaldı.

27.11.2017Ekonomi
En önemli görev Türkiye markası

En önemli görev Türkiye markası

Ekonomist dergisinin yaptığı “Yılın İş İnsanları” araştırmasında “Yılın İş İnsanı” Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, “Yılın Global Türk Profesyoneli” Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent seçildi. Ödülünü Doğan Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan’dan alan Kent, en önemli görevlerinin Türkiye markasının arkasında durmak olduğunu söyledi.

6.11.2017Ekonomi
Kamu bankasındaki 5 milyon lirası buharlaştı

Kamu bankasındaki 5 milyon lirası buharlaştı

ANTALYA’nın Gazipaşa İlçesi’nde bir kamu bankasında hesabı bulunan Köseler Meşrubat’ın ortaklarından Emre Köse, 4.5- 5 milyon TL’sinin banka personeli tarafından dolandırıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Banka çalışanı işten atılırken, savcılık soruşturma başlattı.

29.09.2017Ekonomi
Hacizlerle boğuşan sucuk kralı kapıya kilit vurdu

Hacizlerle boğuşan sucuk kralı kapıya kilit vurdu

Kırmızı et sektöründe Türkiye’nin en köklü firmalarından biri olan Özlem Et hacizlerle boğuşuyor. Yaşadığı mali sıkıntıyı aşamayan firma bir süre önce üretimini durdurdu. 100 milyon liraya yakın borcu olan şirkete kayıtlı araç ve gayrimenkuller icralık oldu. Coşkun ailesinin kurduğu marka, sektörde yarım asrı aşan geçmişi ile biliniyor. Özlem Et’in ortaklarından Şerif Coşkun ise konu ile ilgili bu süreçte konuşmak istemediklerini belirtti.

13.07.2017Ekonomi
Dev projenin üçte biri icradan satılıyor

Dev projenin üçte biri icradan satılıyor

İSTANBUL Esenyurt’ta bulunan 9 bloktan oluşan bir konut projesindeki dairelerden 204 tanesi icradan satışa çıkarıldı. Söz konusu dairelerin satışını, alacaklı konumda olan bir kamu bankası istedi. Söz konusu bankanın, sucuk firmasından kredi alacağı nedeni ile anılan daireleri satışa çıkardığı öğrenildi. İcra ihalesi 8 Ağustos günü yapılacak. İcradan satışa konulan dairelerin bedeli 90 bin TL ile 180 bin TL arasında değişiyor.

6.07.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

İlçe seçim kurulu başkanı siz olsaydınız ne yapardınız?

Aşağıdaki alıntıyı Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimini iptal kararını dayandırdığı gerekçesinin 55’inci sayfasından aktarıyorum.

29.05.2019

1.5 milyarlık yeni KOBİ paketi

VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, yurtdışından 1.5 milyar liralık yeni kaynak bulduklarını ve bunun da tamamını KOBİ’lerin finansmanına ayırdıklarını açıklayarak, “2.5 milyon liraya kadar, 6 ay ödemesiz, 60 ay vadeli ve yüzde 1.45 faiz oranı ile kredi paketi hazırladık. Üstelik KGF garantisi de aramayacağız” dedi.

22.02.2019

Bir kamu bankası olarak Emlak Bankası deneyimi

Geçtiğimiz hafta sonunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın çok yakında hizmete açılacağını söyledi. Kurum’un açıklaması, tekrar gündeme gelen kamu bankalarının son dönemki sübvansiyonlu kredileriyle birleştiğinde, Emlak Bankası deneyimini hatırlatmak gereğini hissettim.

22.01.2019

Zarrab davası, ABD kumpası ve yeni sorular

Başbakan Binali Yıldırım 22 Kasım’da yaptığı konuşmada Zarrab davasının artık “Türkiye’ye ve ülkemizin küresel ölçekteki ekonomik ilişkilerine zarar verme noktasına geldiğini” söyledi.

23.11.2017

Resmi politik açıklamalar ekonomide kaygıları arttırıyor

BİR yandan tedirginlikleri geçiştirmeye çalışır gözükseler de, hükümet üyelerinin yaptıkları açıklamaların ekonomideki kaygıları artırdığı gözleniyor. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’ın dünkü Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı faiz ve Merkez Bankası’yla ilgili konuşması, bunun son örneği oldu.

20.11.2017

“Tek yetkili” etkili mi?

KABİNE değişikliği sonrasında “ekonomide tek yetkilinin” Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek olacağı basına fısıldandı.

25.07.2017

Kim yükseltti bu faizleri?

FAİZLERDEN şikâyet eden bir kabine üyesi iseniz yapacağınız ilk iş nedir?

14.07.2017