MENÜ

Kadınlara Öneriler

Kadınlara Öneriler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kadınlara Öneriler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 257 Kadınlara Öneriler haberi bulunmuştur.

Kadınlara Öneriler Haberleri

İlk gece korkusunu nasıl yenebilirim

İlk gece korkusunu nasıl yenebilirim?

Evliliklerde en sık karşılaşılan cinsel problemlerden biri ilk gece korkusudur. Peki, bu korkunun temelinde ne yatıyor? İlk gece korkusu nasıl yenilir? Evlilik ve İlişki Terapisti/Cinsel Terapisti Dolunay Kadıoğlu, ilk gece korkusunu yenmek isteyenler için önerilerde bulundu.

28.02.2018Gündem
Doutzen Kroes güzellik tüyoları verdi

Doutzen Kroes güzellik tüyoları verdi

Yaklaşık bir ay önce ikinci çocuğu Myllena Mae’yi dünyaya getiren 29 yaşındaki ünlü model Doutzen Kroes, Amerikan Glamour dergisine güzellik sırlarını anlattı ve kadınlara öneriler de bulundu.

22.08.2014Hayat
30lu yaşlarda bekar kadınlara öneriler

30'lu yaşlarda bekar kadınlara öneriler

Sevgili mahmure okuyucuları, erkek sinek takipçileri; sizlere 30'lu yaşlarda bekar kadınların yaşadıklarını gözlemlerimle aktarmak ve bazı önerilerde bulunmak istedim. Eğer 30 yaşın altındaysan bence sen de okumalısın çünkü sen de 30 lu yaşları yaşayacağından şimdiden deneyim sahibi olacaksın.

26.08.2011Aşk
Türkiye’ye gidecek kadınlara öneriler

Türkiye’ye gidecek kadınlara öneriler

Los Angeles Times gazetesinde, turizm sezonuyla birlikte, Türkiye’yi ziyaret etmeyi planlayan kadınlara bazı önerilerde bulunuldu.

20.06.2011Kelebek
Evlilikte aldatmak affedilir mi

Evlilikte aldatmak affedilir mi

Aldatmak nedir? Kaç çeşit aldatma vardır, aldatılan kişi affedilir mi? Kişinin hayatına ne gibi zararlar verir?

2.06.2009Kelebek
Erkekler menopozu nasıl yaşıyor

Erkekler menopozu nasıl yaşıyor ?

Sinirlilik halleri, sıkıntılar sadece menopozdaki kadınları değil, onlarla birlikte olanları da etkiliyor. İşte menopozu yaşayan erkekler ve başlarından geçenler...

16.10.2004Kelebek
Erkekler menopozu nasıl yaşıyor

Erkekler menopozu nasıl yaşıyor ?

Yarın (18 Ekim Pazartesi) Dünya Menopoz Günü. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, 2030 yılına kadar 50 yaş ve üzerindeki kadınların sayısı 1.2 trilyonu bulacak ve bu kadınların neredeyse tamamı hayatının geri kalanını menopoz ile birlikte yaşayacak. Menopoza bağlı fizyolojik sorunlar ve psikolojik dalgalanmalar öncelikle kadınları ilgilendirse de aslında onlarla birlikte yaşayanlar, hatta çalışanlar da bundan fazlasıyla nasibini alıyor.

16.10.2004Kelebek
Gerçek erken tanı mamografi ile saptanır

'Gerçek erken tanı mamografi ile saptanır'

Meme kanserinde erken tanının çok önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar, ancak gerçek erken tanının, mamografi ile saptanabilen 1 ya da 1 santimetrenin altındaki tümörler olduğunu belirtiyorlar.

Her Derde Deva Bir Bitki: Soya

Her Derde Deva Bir Bitki: Soya

Uzmanlar, içerdiği değerli besin maddeleri nedeniyle 250'den fazla yerde kullanılan soyanın, asrın harika bitkisi kabul edildiğini belirtiyorlar.

Uluslararası Hrant Dink Ödülüne layık görülen Nebahat Akkoç ve Agnes Kharshiing: Birlikte yapabileceğimiz çok şey var

Uluslararası Hrant Dink Ödülü'ne layık görülen Nebahat Akkoç ve Agnes Kharshiing: Birlikte yapabileceğimiz çok şey var

Geçen pazar günü Hrant Dink Vakfı tarafından 11’inci kez verilen ödülün sahipleri, kadınlar için çalışan iki kadın oldu: 1997’de Diyarbakır’da KAMER’i kurarak kadın hakları konusunda farkındalık kazanılması için uğraşan Nebahat Akkoç ile Hindistan’da kadınların uğradığı hak ihlallerini ortaya çıkaran, yolsuzlukları, yasadışı madencilik faaliyetlerini ifşa eden Agnes Kharshiing.

22.09.2019Hürriyet Pazar
İstanbul stratejisi

İstanbul stratejisi

23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimlerinde, adayların yeni seçmen kazanmak kadar önemli diğer çalışması da ‘mevcut seçmeni korumak’ oluşturuyor. Bu konuya özel önem veren iktidar partisi, kendilerine oy vermiş seçmeni son iki ayda yaşananlar nedeniyle kaybetmemek için ayrı bir çalışma yapıyor.

22.05.2019Gündem
Mide Kanserini Önlemek İçin Öneriler

Mide Kanserini Önlemek İçin Öneriler

Sofralardan eksik olmayan turşular, mevsim fark etmeksizin içilen sıcak çaylar ve daha birçoğu… Günlük hayatta yaptığımız ve çok normal gelen davranış biçimleri ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. Özellikle de beslenme ile doğrudan ilişkili olan mide kanserinin ortaya çıkmasında basit gibi görünen davranışlar belirleyici bir rol üstleniyor. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Abdülkerim Özakay, mide kanseri ve beslenme ilişkisini anlatıyor.

Tatlı Krizlerine Karşı Leziz Öneriler

Tatlı Krizlerine Karşı Leziz Öneriler

Her ne kadar zararlı olduğu bilinse de pek çok insan gününü tatlı yemeden geçirmiyor. Tatlı isteği bazen ise kriz haline gelebiliyor. Hal böyle olunca kilo alımı kaçınılmaz olabiliyor. Ancak pek çok kişinin doğru yönetemediği tatlı krizini aşmak bazı önerilerle mümkün. Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt Büşra Mutlu, tatlı krizlerini atlatmanın yolları hakkında bilgi verdi.

YASED Başkanı Ayşem Sargın: Ekonomik kalkınma kadına yapılacak yatırımdan geçiyor

YASED Başkanı Ayşem Sargın: Ekonomik kalkınma kadına yapılacak yatırımdan geçiyor

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, "Kadınlara çalışma hayatında eşit fırsatlar sunulması, Türkiye’nin sürdürülebilir ekonomik ve sosyal kalkınmasına, hane halkı gelirinin yükselmesine ve yoksulluğun azaltılmasına önemli katkı sağlayacaktır." ifadelerini kullandı.

7.03.2019Ekonomi
Kış Sporlarında Yalnızlık Tehlikesi

Kış Sporlarında Yalnızlık Tehlikesi!

Kış sporları keyifli olduğu kadar, dikkat gerektiren aktiviteler grubunda yer alıyor. Kayak ve snowboard’da meydana gelen yaralanmalara dikkat çeken uzmanlar, kış sporu yapmak isteyen kişilerin uygun ekipman olmadan ve yalnız başına çıkmamaları gerektiğinin altını çiziyor. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Kerem Canbora kış sporlarında meydana gelen yaralanmalar hakkında önemli bilgiler verdi.

KOBİ’ler için güçlü olmanın yolları anlatıldı

KOBİ’ler için güçlü olmanın yolları anlatıldı

Geçen yılın sonunda kurulan ‘BizBizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneği’, kadınları hem sosyal alanda, hem de istihdam ve girişimcilik alanında desteklemek amacıyla çok yönlü programlar düzenlemeye, kadın girişimcileri buluşturan etkinlikler yapmaya devam ediyor. BizBizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneği’nin, girişimci kadınlara dönemin ihtiyacına uygun olarak destek vermek amacıyla Güz Buluşması kapsamında misyonu doğrultusunda ücretsiz olarak düzenlediği “Ekonomik Dalgalanmada Kadın Girişimcilere Öneriler” paneli, 9 Ekim Salı günü gerçekleştirildi.

10.10.2018Ekonomi
Yurtdışı bursu için rehberiniz hazır

Yurtdışı bursu için rehberiniz hazır

Üniversite adayları, 31 Ağustos’ta yerleştiği bölümü öğrenecek. Kazanamayanlar bir sene daha hazırlanacak. 2019’da sınava ilk kez girecekler için de hazırlık heyecanı başlayacak. Ayrıca yurtdışında eğitim düşünen bazı adayların arayışı sürüyor. Dünyanın iyi üniversitelerinde eğitim için öğrenim ücretine yurt gibi diğer masraflar da eklendiğinde yüzbinlerce liraya varan ödeme yapmak gerekiyor. Ancak başarılı bir öğrenciyseniz ve nereye bakmanız gerektiğini biliyorsanız, kapsamlı burslar bulabilirsiniz.

22.08.2018Eğitim
Pankreas kanseri belirtileri neler Pankreas Kanseri tedavisi

Pankreas kanseri belirtileri neler? Pankreas Kanseri tedavisi

Uzmanların teşhisi en zor konulan kanser türlerinden biri olarak gösterdiği pankreas kanserinde ileri yaş, sigara, alkol kullanımı ve yağlı-kızarmış yiyeceklerin büyük risk faktörlerinden olduğunu bildiriliyor.  Bu kanser türü hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlarda, pankreas kanseri hakkında bilgi almak için araştırma yapıyor. Peki, pankreas kanseri belirtileri neler?

12.07.2018Gündem
Şizofreni nedir Paranoid şizofreni ne demek

Şizofreni nedir? Paranoid şizofreni ne demek?

Şizofreni, duygu ve düşüncede değişim ve davranışlarda sapmalara neden olan beyin hastalığıdır. Şizofreni, kişinin dış dünyadan uzaklaştırıp içe kapanmasına neden olan ve dikkate alınması gereken bir rahatsızlıktır. Genellikle 15-35 yaş arasında meydana gelen belirtiler, arkadaşlardan ve aileden uzaklaşma, okul başarısının düşmesi, sinirli davranışlar ve davranış değişiklikleri olarak gözlemlenebilir. Peki, şizofreni nedir ve belirtileri nelerdir? Paranoid şizofreni hakkında bazı bilgiler

12.07.2018Gündem
Türkçe seçmeli ders olsun, anneler eğitime dahil edilsin

Türkçe seçmeli ders olsun, anneler eğitime dahil edilsin

TBMM’de kurulan ‘Alt Komisyon’, yurt dışında yaşayan Türk kadınlarının sorunlarına karşı, ‘çift dilli anaokullarının açılması, annelerin de eğitime dahil edilmesi, Türkçe’nin seçmeli ders olarak müfredatta yer alması, Avrupa’da antisemitizm örneğinde olduğu gibi İslamofobinin de özel bir suç türü olarak tanımlanması’ gibi bir dizi öneri sundu.

11.04.2018Avrupa
Appledan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sürprizi

Apple'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sürprizi

App Store, Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış, kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarılarının kutlanmasına adanmış bu özel günü “Bugün" ve “Uygulamalar" sekmelerini özelleştirerek kutluyor.

8.03.2018Teknoloji
15 Şubat Kova Burcunda Yılın ilk Güneş Tutulması Gerçekleşiyor

15 Şubat Kova Burcunda Yılın ilk Güneş Tutulması Gerçekleşiyor!

Artık vazgeçtiklerin kadar özgürsün. 15 Şubat 2018 Perşembe günü gece kısmi güneş tutulması 27 ° Kova burcunda gerçekleşecek. Fikirler ve iletişim konusunda büyük bir odak noktasına sahip olacağız neden mi?

15.02.2018Astro Gündem
Camide kapkaça karşı eğitim

Camide kapkaça karşı eğitim

Adana polisi, ‘Bilinçli Kadın Bilinçli Toplum’ projesi kapsamında kadınlara camide kapkaç, yankesicilik, dolandırıcılık, soba-doğalgaz zehirlenmesi, kilitlerin güvenli hale getirilmesi, uyuşturucu kullanma, cinsel istismar, kadına şiddet ve çilingir çağrılmasında dikkat edilmesi gereken konuları anlattı.

6.12.2017Gündem
SiM uygulaması kadınlara iyi gelecek

SiM uygulaması kadınlara iyi gelecek

Turkcell, kadınlara özel akıllı telefon uygulaması SiM ile hayatlara ışıltı katmaya hazırlanıyor. Kadınların ihtiyaç duyduğu konularda güvenilir ve faydalı bilgiler içeren SiM uygulamasından, tüm operatör kullanıcıları faydalanabilecek. Tülin Şahin’den sadece uygulamaya özel ipuçları ve sevilen markalardan özel alışveriş fırsatları da sağlayan SiM, çocuk gelişimine dair en çok merak edilen konularda uzmanlardan bilgilerle annelere rehber olmayı hedefliyor. Üstelik Turkcell aboneleri, SiM’de yer alan tüm içerikleri ve videoları internet paketlerinden yemeden özgürce izleyebilecek.

30.05.2017Teknoloji
Esra Seziş Kiğılı: Muhafazakar hanımlar bilinçli tüketici

Esra Seziş Kiğılı: Muhafazakar hanımlar bilinçli tüketici

hurriyet.com.tr yazarı Ayşe Baykal, Esra Seziş Kiğılı ile konuştu, izlenimlerini yazdı.

11.04.2017Stil
Kadın girişimcilere 5 öneri

Kadın girişimcilere 5 öneri

Kadınlar artık iş dünyasında çalışan olarak yer almanın ötesine geçiyor. İşte yenilikçi iş fikirleriyle kendi işini kuran girişimci kadınlara özel öneriler...

13.12.2016Kobi
AK Partili  kadınlar el koydu

AK Partili kadınlar el koydu

AK Parti, cinsel istismar suçuyla ilgili düzenleme nedeniyle yaşanan krizi çözmek için arayışta.

20.11.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Çekinmeyin meme deyin

Türk kadını bırakın meme kanseri konusunda bilinçli olup, mamografi çektirmeyi, hastalığın adından söz ederken bile utanıyor. Meme değil ‘göğüs kanseri’ diyor. Meme kanseri olan ve sapasağlam ayakta duran kadınlar anlatıyor: ‘Meme kanserinden değil, devekuşu gibi davranıp, kontrol olmamaktan korkun!’

5.07.2004

Filiz ve Türkan beni aramadı

TRT 2’ye “Film Gibi Hayatlar” adlı program hazırlayan Hülya Koçyiğit, eleştirilere yanıt verdi... 71 yaşındaki sanatçı, “Liyakata bakılıyorsa benim kültür sanat kanalına sinema programı yapmamdan doğal ne olabilir” derken TRT’ye 8 yıl içinde 3 ayrı proje önerdiğini ve hepsinin reddedildiğini söyledi.

24.03.2019

Birbirinin kopyası erkekler

Nasıl kadınlar yüzlerine yaptırdıkları estetik operasyon ya da benzer saç stilleriyle birbirlerinin kopyası haline gelmeye başladıysa, aslında çok paralel bir “aynılaşma” hali erkekler arasında da hasıl oldu.

4.08.2018

Lütfen saklamayın!

Bazı sağlık sorunları nedense “ayıp” diye düşünülüp doktorlardan saklanır. Bunlardan biri de “idrar kaçırma”dır. Herkeste görülebilse de daha ziyade kadınları ilgilendiren bu sorundan şikayetçiyseniz utanıp sıkılmadan, gizleyip saklamadan mutlaka doktorunuzla paylaşmalısınız. Çünkü basit gibi görünen bu sorun bazen birçok hastalığın ilk ve tek işareti olabiliyor. Mesela mı? İşte örnekler...

25.07.2018

15 Şubat kova burcunda yılın ilk güneş tutulması… Artık vazgeçtiklerin kadar özgürsün.

15 Şubat 2018 Perşembe günü gece kısmi güneş tutulması 27 ° Kova burcun da gerçekleşecek. Fikirler ve iletişim konusunda büyük bir odak noktasına sahip olacağız neden mi?

14.02.2018

Atatürk’le yaşam tarzlarımızın farklı olması bir şeyleri değiştirir mi?

Müftülerin resmi nikâh akdi yapabilmesine olanak tanıyan kanun tasarısıyla ilgili yazıma gerek mail üzerinden gerek sosyal medya üzerinden yapılan itirazları dikkatlice okudum. Cemre Birand’ın twitter’dan yazmış olduğu “Ayşe Baykal, nüfus müdürü ile müftü arasındaki farkı göremiyorsa Atatürk devrimleri ile elde ettiği haklardan da vazgeçse bari…” sözlerine takıldım. Bu konuda bir şeyler yazmak istedim. Cemre Hanım nezdinde mütemadiyen maruz kaldığım bu öneriye cevap yazmak istedim.

6.08.2017

Cumhuriyet kızlarını sevgi ve saygıyla anarak

BAZI özel günler var ki, bu gündeki saptamaları, önerileri belleğimize kaydedip uygulamaya başlamalıyız.

12.10.2016