MENÜ

İmar Affı

İmar Affı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İmar Affı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 537 İmar Affı haberi bulunmuştur.

İmar Affı Haberleri

Rize’de dere yatağındaki 7 katlı binanın yıkımı sürüyor

Rize’de dere yatağındaki 7 katlı binanın yıkımı sürüyor

RİZE’nin Muradiye beldesine bağlı Kömürcüler köyünde 2 Ağustos’taki sel ve heyelanda gündeme gelen dere yatağındaki 7 katlı binanın yıkımı sürüyor.

4.10.2018Gündem
Selden önce devlet yıktı

Selden önce devlet yıktı

Rize’nin Muradiye ilçesi Kömürcüler köyünde 2 Ağustos’taki sel ve heyelanda gündeme gelen, 'İmar Barışı'ndan yararlanmak için başvuruda bulunan dere yatağına inşa edilen 7 katlı apartmanın yıkımına dün sabah başlandı.

3.10.2018Gündem
O binanın sahibi konuştu

O binanın sahibi konuştu

RİZE’nin Muradiye beldesinde 2 Ağustos’ta meydana gelen sel ve heyelanda Kömürcüler Köyü'nde gündeme gelen ve sahibinin 'İmar Barışı'ndan yararlanmak için başvuruda bulunduğu dere yatağına inşa edilen 7 katlı binanın yıkımına başlandı. Yıkılan binanın sahiplerinden Nihat Yazıcı, artık dereden uzak, yağışın az olduğu bölgede yaşamaya karar verdiklerini anlatıp "Bu binada çok anılarımız var. Bu binada büyüdük. Yıkılması bizi duygulandırdı. Artık Rize'de yaşamayı düşünmüyoruz. Dere olmayan ve yağmur az yağan bir yerde kardeşlerimle birlikte yeni bir yaşam kuracağız" dedi.

3.10.2018Gündem
İmar affı için son gün ne zaman İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır

İmar affı için son gün ne zaman? İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır?

İmar affı için son günün ne zaman olduğunu merak eden vatandaşlar araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı için başvurular sürmeye devam ediyor. Başvurularını yapamayan vatandaşlar ise imar affından nasıl yararlanacaklarını ve başvuruların hangi tarihe kadar süreceğini merak ediyor. Peki, İmar affı için son gün ne zaman? İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır?

2.10.2018Gündem
İmar Barışı ne zaman bitecek İmar Affında son gün ne zaman

İmar Barışı ne zaman bitecek? İmar Affı'nda son gün ne zaman?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı düzenlemesinde başvuru sayısı 4 milyonun üzerine çıktı. Vatandaşların yoğun şekilde rağbet ettiği projeye başvuruların ne zaman biteceği, henüz başvuru yapmayan ancak bu fırsattan yararlanmak isteyen kişiler tarafından merak ediliyor. Peki, İmar Barışı ne zaman bitecek? İmar Affı'nda son gün ne zaman?

14.09.2018Gündem
İmar Barışı için 3 ayda 4 milyon 650 bin başvuru yapıldı

İmar Barışı için 3 ayda 4 milyon 650 bin başvuru yapıldı

İmara aykırı yapıların kayıt altına alınması hedeflenen imar barışı düzenlemesi için vatandaşlar e-devlet üzerinden 8 Haziran’da başvurularını yapmaya başladı. Gayrimenkul Uzmanı Hatice Kolçak, "Süreç şu anda çok iyi gidiyor. Haziran’dan bu yana çok ciddi bir başvuru var. Her geçen gün de artıyor. Şu ana kadar 4 milyon 650 bin kişi başvuru yapmış. Bu da yaklaşık 1 milyon bağımsız yapıya tekabül ediyor. Yaklaşık 2 milyar liranın üzerinde gelir elde edilmiş durumda" dedi.

6.09.2018Ekonomi
İmar Affı için son gün ne zaman 2018 İmar Barışı

İmar Affı için son gün ne zaman? 2018 İmar Barışı

İlk açıklandığı günden bu yana çok sayıda vatandaşın yararlanmak için başvuru yaptığı İmar Affı ya da bir diğer deyişle İmar Barışı için başvuruların ne zaman biteceği merak konusu oldu. İmar Affı için son günün ne zaman olduğunu merak eden vatandaşlar, konu hakkında detaylı bilgi almak istiyor. Peki, İmar Barışı ne zaman bitecek? İmar Affı için son başvuru ne zaman?

26.08.2018Gündem
Belediyeye göre kablolar patlamış

Belediyeye göre kablolar patlamış

İstanbul’da yıl başından beri süregelen istinat duvarı çökmelerine son 1 haftada 4 vaka daha eklendi. Sütlüce’de önce istinat duvarı çöktü, ardından bina yıkıldı. Sancaktepe’de önce bir binanın istinat duvarı yıkıldı, ardından da bir okulun... Dün de Ümraniye’de iş merkezi inşaatının istinat duvarı ve önündeki yolun bir kısmı çöktü.

30.07.2018Gündem
7143 vergi borcu yapılandırması için son gün yarın E Devlet başvurusu nasıl yapılır

7143 vergi borcu yapılandırması için son gün yarın! E Devlet başvurusu nasıl yapılır?

7143 sayılı vergi yapılandırma kanunu kapsamında birçok alacak yeniden yapılandırılacak. Öğrenim kredisi, Bağkur, MTV ve birçok kalemde borçlar, yeniden yapılandırma sürecine girecek. Vadesi geçmiş vergi borcuna sahip olan vatandaşlar, 7143 sayılı kanun kapsamında ödemelerini gerçekleştirebilecek. Peki, Gelirler İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) gerçekleştireceği 7143 vergi yapılandırma işlemi E Devlet üzerinden nasıl yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

30.07.2018Ekonomi
Sütlücede yıkılan bina ile ilgili çarpıcı gerçek ortaya çıktı

Sütlüce'de yıkılan bina ile ilgili çarpıcı gerçek ortaya çıktı

Beyoğlu’nda temeli olmayan, ruhsatsız 4 katlı bina yıkıldı. Hürriyet binanın 2005 yılındaki fotoğrafına ulaştı. Fotoğrafta binanın üç katlı olduğu dikkat çekiyor. Bina dün yıkılırken dört katlıydı. Futbolcu Arda Turan’ın geçen yıl aldığı arsadaki inşaatın temel kazısı nedeniyle yıkıldığı iddia edilen binanın sahibi Emin Ertürk, yaklaşık 20 gün önce binada çatlaklar oluştuğunu belirterek “Uyardık, söyledik, fotoğraflar gösterdik ama dinlemediler” dedi.

24.07.2018Gündem
Kuzguncuklular: Korkuyla bekliyoruz

Kuzguncuklular: Korkuyla bekliyoruz

İstanbul’un kimliğini koruyan son semtlerinden Kuzguncuk’un bir bölümü ‘kentsel dönüşüm alanı’ ilan edildi. Haber üzerine sosyal medyada hızla ‘Kuzguncuk da elden gidiyor’ mesajları yayıldı. Durum şimdilik pek öyle değil. Ancak mahallede büyük tedirginlik var. Neler olup bittiğini öğrenmek için Üsküdar’daki iki tepe arasına sıkışmış bu güzel semte gittik. Olayı bizzat ilgililerden dinledik.

21.07.2018Hürriyet Pazar
2 milyon kişi imar barışı için başvuru yaptı

2 milyon kişi 'imar barışı' için başvuru yaptı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Fatma Varan, Bilecik'te katıldığı bir programda imar barışı ile alakalı, "8 Haziran'dan bu yana 2 milyona aşkın başvuru var. Türkiye de 13 milyon imar hazırlıkları yapılmış, çeşitli dönemlerde. Fakat bunların hiç biri tam olarak sorunları çözmemiş. Bu imar barışındaki en önemli etken bu" dedi.

5.07.2018Ekonomi
Yayla işgalcisi barış sırasında

Yayla işgalcisi barış sırasında

Doğu Karadeniz yaylalarında haklarında yıkım kararı alınan 4 bini aşkın kaçak yapı ‘imar barışı’ ile yasal hale gelecek. Yaylada kaçak yapı kuranlar imar barışına başvurduklarını dile getirirken yaylalarda artık rahat olacaklarını belirttiler.

2.07.2018Ekonomi
İmar barışı başvurusu e-Devlet üzerinden nasıl yapılır İmar affı hesaplama işlemi

İmar barışı başvurusu e-Devlet üzerinden nasıl yapılır? İmar affı hesaplama işlemi

İmar barışı ya da bir diğer tabiriyle imar affı, bu konuda işlem yapmak isteyen binlerce kişinin merakla araştırdığı konu olmaya devam ediliyor. Şu ana kadar 1 buçuk milyon kişinin başvuruda bulunduğu bu işlem kapsamında başvurular, E-Devlet üzerinden gerçekleştirilliyor. Peki, İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır? İşte, imar ve iskan sorununu çözmek isteyen binlerce kişinin merakla araştırdığı imar barışı başvurusu hakkında detaylı bilgiler..

29.06.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

İmar Barışı’nda fırsatçılık

İmar Affı ya da bir diğer deyişle İmar Barışı...

2.09.2018

Depreme hâlâ hazır değiliz

TÜRKİYE bugün 19 yıl önceki Marmara depreminden daha iyi durumda değildir.

16.08.2018

Piyasaların gözü Türkiye-ABD ilişkisinde

İçinde Türkiye’nin de yer aldığı gelişen ülkeler için dış ekonomik konjonktürde aleyhte bir değişim var. Bu ülkelerde sermaye çıkışları yaşanırken, dış kaynak bulmak da zor ve pahalı. Türkiye ve ABD ilişkilerindeki durum da piyasaların hassas olduğu konular arasında. Haftaya piyasaların izleyeceği konuların başında Türkiye-ABD ilişkileri geliyor.

4.08.2018

Evler kayarken, yollar çökerken

Evler yıkılıyor. Yollar çöküyor. Çöküntü arabaları yutuyor.Şükür, can kaybı olmuyor.

2.08.2018

Yağmur suyu nasıl bloke edilebilir?

İZMİR İzçep’den Alaettin Hacımüezzin’den bilgi notu:

2.08.2018

Evler kayarken, yollar çökerken

Evler yıkılıyor. Yollar çöküyor. Çöküntü arabaları yutuyor.Şükür, can kaybı olmuyor.

2.08.2018

İmar affı dolandırıcılarına dikkat

Çarpık yapılaşma, kent estetiği ile birlikte kimilerinin imar affı dediği, kimilerine göre imar barışı, uzun süredir gündemi meşgul ediyor.

10.07.2018

Zorba zaman

ZAMAN, hızla geçiyor.

8.07.2018

‘Milli piyasa’ sahne aldı

EKONOMİSTLER farkında ki; anlatıldığı gibi seçim sonrasında ekonominin “uçuşa geçme” ya da “otoban hızına ulaşma” hikayesi yerine “yumuşak iniş” nasıl mümkün olabilir meselesini tartışmak daha önemli ve anlamlı.

25.06.2018