MENÜ

İlginç Sporlar

İlginç Sporlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İlginç Sporlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 92 İlginç Sporlar haberi bulunmuştur.

İlginç Sporlar Haberleri

Bizans Oyunları oyuncuları kimdir Filmin konusu nedir

Bizans Oyunları oyuncuları kimdir? Filmin konusu nedir?

Bizans Oyunları, oyuncuları ve farklı konusu ile dikkat çekti. Mayaların göç edip Anadolu'ya gelmesini konu alan film, Türk boyları ile Mayaların kaynaşarak bir kavmi ortaya çıkarmasını konu alıyor. Peki, Bizans Oyunları oyuncuları kimlerdir? İşte, filmin konusu ve oyuncular hakkında detaylı bilgiler

26.06.2017Televizyon
Kartalkaya’nın bugünü ve geleceği yenileri yenilenemeyenleri

Kartalkaya’nın bugünü ve geleceği yenileri yenilenemeyenleri

Kartalkaya’nın, İstanbul ile Ankara’nın ortasında, Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden biri olduğunu söylemeye gerek yok. Bolu Dağları’nın karbeyi gibi parıldayan Kartalkaya, bu beyliğini daha ne kadar sürdürecek göreceğiz. İşte bu çerçevede gelin Kartalkaya’da son durum nedir, bir turlayıp bakışımızı ortaya koyalım.

7.02.2017Seyahat
Madalya Canavarı, Gözünü 2017’ye Dikti

Madalya Canavarı, Gözünü 2017’ye Dikti

2016’da Güney Kore’de gerçekleşen Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonası’ndan altın madalyayla dönerek ülkemizi gururlandıran Red Bull sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı, adını tüm dünyaya duyurmayı başarmıştı. Daha şimdiden birçok genç sporcuya örnek olan “madalya canavarı”, lakabına yaraşırcasına 60’ın üzerinde madalyaya sahip. Onun bu spora olan aşkına, çalışma azmine bakılırsa başarıları katlanarak artacak gibi.

31.01.2017Spor Arena
Haydarpaşa Limanı’nda nefes kesen macera

Haydarpaşa Limanı’nda nefes kesen macera

Dünyaca ünlü serbest koşu (parkur) sporcuları Jason Paul ve Dimitris Kyrsanidis, Haydarpaşa Limanı’na girerek hayallerinin parkunu hayata geçirdi. İstanbul’a gelen serbest koşunun zirvesindeki Red Bull sporcuları Jason Paul ve Dimitris Kyrsanidis, hayal güçlerini kullandı ve serbest koşu performanslarıyla yarattıkları parkurda İstanbul Boğazı’na karşı akıl almaz bir gösteriye imza attı. Haydarpaşa Limanı bu kez bu iki sporcunun sıra dışı kovalamacasına sahne oldu.

25.07.2016Keyif
Erol Tabanca: Korumam yok inandığım güvenlik ta yukarıda

Erol Tabanca: 'Korumam yok inandığım güvenlik ta yukarıda'

Çocukluğumun efsane dizisi “6 Milyon Dolarlık Adam”ı ağzım açık izlerdim. Karşımda milyar doları aşan cirosuyla Fortune dergisinin “en başarılı 500” listesine giren Türk işadamlarından biri olunca garip hissettim kendimi doğrusu.

4.12.2015Magazin
Hangi burç nerede tatil yapmalı İşte burcunuza göre tatil önerileri...

Hangi burç nerede tatil yapmalı? İşte burcunuza göre tatil önerileri...

Sıcaklar iyiden iyiye yüzünü gösterdi. Hatta şimdiden Kurban Bayram'nın ne zaman olduğu araştılrılmaya başlandı bile. Yıllık izinlerin de zamanı geldi. Bu kadar çok seçenek varken nereye tatile gitmeliyim diye düşünmenize gerek yok. Bu işi Astroloji sizin yerinize hallediyor.

28.05.2015Kelebek
‘Ahım şahım bir pehlivan değildi gitti olimpiyat şampiyonu oldu’

‘Ahım şahım bir pehlivan değildi gitti olimpiyat şampiyonu oldu’

Beş dalda Oscar’a aday olan ‘Foxcatcher Takımı’nın ana karakterlerinden Mark Schultz’un 1984 Olimpiyat Oyunları’nda kolunu kırdığı Reşik Karabacak’la o ünlü maçı ve kendisinde bıraktığı acı hatıraları konuştuk.

8.02.2015Hayat
Duygun Yarsuvat: Fenerbahçeyi Galatasaraylılar kurdu

Duygun Yarsuvat: Fenerbahçe'yi Galatasaraylılar kurdu

Galatasaray Divan Kurulu toplantısında başkan Duygun Yarsuvat, "Fenerbahçe'yi Galatasaraylılar kurdu" iddiasında bulundu. Divan kurulu üyesi Rasim Zaimoğlu ise, sarı lacivertli kulübün başlattığı "Hedef 1 Milyon Üye" kampanyasını örnek alıp üye sayısını artırmaları gerektiğini söyledi.

15.01.2015Futbol
Karşınızda Silikon Vadisi sakinlerinden Ayşegül İldeniz

Karşınızda Silikon Vadisi sakinlerinden Ayşegül İldeniz

Nefes kesen bir kadın. Yaptığı şeyleri sayarken takip edebilmek, hızına yetişebilmek bile zor. O hiperaktif değilse, hiç kimse değildir!

25.07.2014Hayat
İşte Türkiye ekonomisini büyütecek hormon

İşte Türkiye ekonomisini büyütecek hormon!

Türkiye’de tüketici güven endeksi 17 Aralık’tan bu yana düşmeye devam ediyor. Nöroekonomistlere göre güven ortamının eksikliği vücuttaki oksitosin hormonunun daha az salgılanmasına yol açıyor. Bu da insanlar arasındaki alışveriş isteğini ve ekonominin büyüme potansiyelini kısıtlıyor. Nöroekonomi dalının dünyadaki en ünlü ismi Paul J. Zak Türkiye’deki gergin ve endişeli sosyal ortamın ekonomik büyümenin yavaşlamasında etkili olabileceğini, sosyal ortamın rahatlatılması için de daha özgür bir ortamın sağlanması gerektiğini belirtiyor.

4.03.2014Ekonomi
Neden boz baykuşlar Anlayamazsınız

Neden boz baykuşlar? Anlayamazsınız!

İstanbul BŞB’nin renkli taraftar grubu Boz Baykuşlar, ilginç hikayelerini Hürriyet’e anlattı.

3.03.2014Futbol
Türk patronun DNA’sı

Türk patronun DNA’sı

Gazeteci Demet Cengiz, patronlarla yaptığı söyleşileri kitap haline getirdi. Türk patronlar ve yabancılar arasındaki farkları ortaya koydu. Hobileri, otomobil sevdaları, yeme alışkanlıkları her şey bu kitapta

5.10.2013Kelebek
ABD Büyükelçisi Ricciardone: Nereye gitsem belalı bir iş çevirdiğimi düşünüyorlar

ABD Büyükelçisi Ricciardone: Nereye gitsem belalı bir iş çevirdiğimi düşünüyorlar

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone aktif ve maceracı kimliğiyle tanınıyor. Onu kâh Ağrı Dağı’nın tepesinde, kâh ‘Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda Boğaz’da kulaç atarken görüyoruz. Biz de düştük peşine, onu Malatya’daki arkeolojik kalıntılar arasında soluklandığı sırada yakaladık.

24.08.2013Kelebek
Basket bokstan daha tehlikeliymiş

Basket bokstan daha tehlikeliymiş!

13 bin aktif sporcu üzerinde yapılan araştırmada basketbolun savunma sporlarını bile geride bırakarak, en çok sakatlanmanın yaşandığı branş olması dikkat çekti. Badminton ve yüzmenin, ringlere oranla daha güvenli olduğu rakamlara yansıdı...

10.01.2013Basketbol
Çok açık giyinmişler

"Çok açık giyinmişler"

DENİZLİ Belediyesi'nin düzenlediği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Sporlar Festivali'nde mindere çıkan Japon sumo güreşçilerine ilgi büyük oldu. Yüzlerce kişinin merakla izlediği güreşleri kimisi “İlginç” bulurken, kimisi de “Çok açık giyinmişler, ayıp” diyerek, eleştirdi.

13.10.2012Ege
Londra, Rioya ilham kaynağı oldu

Londra, Rio'ya ilham kaynağı oldu

Londra 2012 Olimpiyatlarının masalsı dokusu ve yarışmalar için hazırlanan salon ve alanlar 2016 Olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak olan Rio’ya ilham kaynağı oldu.

20.09.2012Spor
Babamız bize yukarıdan yol gösterdi

Babamız bize yukarıdan yol gösterdi

Doğukan ve Batıkan Manço, babalarıyla özdeşleşmiş takıları günümüze uyarlayıp yeniden üretmek için kolları sıvadı.

3.09.2012Kelebek
Kanada’nın gururu

Kanada’nın gururu

Kanada’nın Britanya Kolombiyası Eyaleti’ndeki Vancouver dünyanın en gözde şehirlerinden. Her yıl “Yeryüzünde yaşanabilir şehirler” sıralamasında ilk sıralara yerleşiyor. Yağmuruyla Londra’yı, gökdelenleriyle New York’u hatırlatıyor. İşin ilginç yanı kentte yabancılık duygusunun yaşanmaması. Sokaklarda her dilden, ırktan insan dolaşıyor.

1.06.2012Seyahat
Kendimi şanslı hissediyorum

Kendimi şanslı hissediyorum

Beşiktaş Milangaz'lı Pops Mensah Bonsu çarpıcı açıklamalarda bulundu.

7.04.2012Basketbol
Marmara ormanlarında yabani mantar peşinde

Marmara ormanlarında yabani mantar peşinde

Marmara Bölgesi’nde ekim ortasında başlayan yağmur, ardından gelen ılık hava dalgası ormanlardaki yabani mantarları coşturdu. Mikolog Jilber Barutçiyan’ın peşine takılıp, iki hafta üst üste Şile ve Sakarya ormanlarında rengarenk mantarların peşinden koşturdum. Porçini, sığır dili ve mantar aleminin şahı Sezar’la tanıştım. Siz de denemek isterseniz, mutlaka mantarları çok iyi tanıyan bir uzmanla yola çıkmanızı öneririm.

30.10.2011Seyahat
Les Ottomans buluşması

Les Ottomans buluşması

Kuruçeşme’deki otelin Boğaz’a bakan bahçesinde baş başa veren iki büyük kulübün başkanı, yaklaşan Futbol Federasyonu Başkanlığı seçimlerini, G.Saray-F.Bahçe ilişkilerini masaya yatırdı.Ünal Aysal, Federasyon Başkanı Mahmut Özgener’in göreve devam etmesinden yana tavır koydu.

8.06.2011Futbol
Yaz bitmeden gel

Yaz bitmeden gel

Bir ders yılı daha sona eriyor. Uzun bir dönemin ardından yorgun düşen öğrenciler için Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinde yorgunluklarını atabilmeleri için farklı yaz okulu alternatifleri var.

4.06.2011Kelebek
Bu işyerinde AÇEV için pedal vardır

Bu işyerinde AÇEV için pedal vardır

Tasarruf tedbirleri her çalışanın tüylerini diken diken etse de, bazen iyi şeylere de vesile olabiliyor.

2.07.2010Kelebek
ABDden futbol izlenimleri

ABD'den futbol izlenimleri

ABD'den, üstelik bu ülkenin tam öbür ucundan, Pasifik Okyanusu kıyısından Fenerbahçe'ye “çok kötü” bir haber;

13.10.2008Futbol
İnsan ve hayvan zekásı arasında ne fark var

İnsan ve hayvan zekásı arasında ne fark var?

Zeki hayvanlarla ilgili birbirinden ilginç öyküleri zaman zaman büyük bir merakla izliyoruz. Matematikten anlayan attan tutun da felsefe yapan gorile kadar ne ararsanız var. Televizyon ve daha sonra internetin ortaya çıkmasıyla birlikte birbirinden akıllı hayvanlarla ilgili haberler tüm dünyada, sanatçı dedikoduları kadar hızlı yayılmaya başladı.

10.11.2006Spor
Uludağ ve Kartalkaya’ya Akdenizli rakip Davras

Uludağ ve Kartalkaya’ya Akdenizli rakip Davras

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in memleketi olması ve gülü, halısı ve elmasıyla meşhur olan Isparta, aynı zamanda doğasıyla bir keşfedilmeyi bekleyen bir cennet. Çok sayıda göl, milli park ve tabiat koruma alanına ev sahipliği yapan Isparta, Davras’la sağlık ve kış turizminde de hatırı sayılır illerden biri olmaya aday.

19.10.2006Gündem
Kireçlenmeye karşı yeni düşünceler gündemde

Kireçlenmeye karşı yeni düşünceler gündemde

Halk arasında kireçlenme olarak da bilinen artroz hastalığında ağrılar iyice şiddetlendiğinde, hastalar protez ameliyatına başvuruyorlar. Artroz ağrılarının ne şekilde ortaya çıktığı bile henüz tam olarak bilinmiyor. Bilim adamları yeni protez teknikleri üzerinde araştırıyorlar.

6.01.2006Spor
Bu hafta sona ermeden

Bu hafta sona ermeden

8.12.2005Kelebek
Beni Riddim’a sokacak dam arıyorum onu kontesim yapacağım

Beni Riddim’a sokacak dam arıyorum onu kontesim yapacağım

Bir gece kulübünün kapı görevlisi olsaydınız, içeri girecekleri nasıl seçerdiniz? Ben olsam, herhalde gelenlerin ayakkabılarına bakardım. Ayakkabı ister kadın, ister erkek olsun karşınızdaki kişinin sadece sosyal sınıfını değil, zevkini, tarzını hatta kişiliğini de ele veren en önemli ipuçlarından biri.

21.04.2005Kelebek
Topkapı Sarayı ve Titanic’ten sonra şimdi de Concorde uçağı otel oluyor

Topkapı Sarayı ve Titanic’ten sonra şimdi de Concorde uçağı otel oluyor

Antalya’nın daha önce hiçbir turistik tesis yapılmayan Kundu köyünde otel inşa etmesi istendiğinde mimar Hasan Sökmen’in ilk aklına gelen Topkapı Sarayı’nı otele uyarlamak olmuştu. Hem mimarisiyle dikkat çekecek hem de 45 dakikalık bozuk köy yolundan geçip otele varan turistte beton yığını yerine sarayda kalma mutluluğu yaratacaktı.

11.12.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Kastamonu’ya gitmenin tam zamanı

Türkiye’nin en güzel sonbahar rotalarını sayacak olsam, Kastamonu kesinlikle ilk sıralarda yer alır. Ama şehri sadece doğanın renkten renge büründüğü hallerin izleneceği bir durak olarak düşünüp haksızlık etmeyin. Her yanınız tarih, her yanınız ayrıcalıklı bir keşif fırsatı. Türkiye’nin ilk panparkı olan Küre Dağları Milli Parkı, dünyanın en büyük 4. mağarası olan Ilgarini, dünyanın en derin 2. kanyonu Valla, Türkiye’nin tamamen ahşaptan ve hiç çivi kullanılmadan yapılmış tek camisi ve 1400’ten fazla tarihi konak göreceklerinizden sadece birkaçı...

3.10.2017

Alaçatı’nın 'sultanı'

SEMA Güredin Şentay aslında dil bilimci. İstanbul Alman Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı, devamında da Amerikan Dili ve Edebiyatı okumuş. Dolayısıyla çok iyi Almanca ve İngilizce biliyor. 20 yıl Swissair’de, 5 sene de Türk Hava Yolları’nda önemli görevlerde bulunmuş. Daha sonra yabancı dil danışmanlığı yapmak üzere bir firma kurmuş ve çalışmalarına devam etmiş. 2008’de gazeteci eşi Bilgin Bey’in ani vefatının ardından 2 oğluyla birlikte Alaçatı’ya taşınmış. “Ne yaparım?” diye düşünürken, ortaya, Alaçatı’nın en güzel butik otellerinden biri olan ‘Sultan Konak’ çıkmış.

29.07.2016

Korumam yok inandığım güvenlik ta yukarıda

Çocukluğumun efsane dizisi “6 Milyon Dolarlık Adam”ı ağzım açık izlerdim. Karşımda milyar doları aşan cirosuyla Fortune dergisinin “en başarılı 500” listesine giren Türk işadamlarından biri olunca garip hissettim kendimi doğrusu.

4.12.2015

Amerika futbol öğreniyor... 1

Başlığı yanlış bulacaklara ilk cümleden cevap vereyim: Ben de biliyorum, futbolun Amerika'da geçmişinin eski olduğunu, hatta bu ülkenin bir de Dünya Kupası düzenlediğini.

27.06.2014

Çocuklar neden teknolojiye bağımlıdır?

Çocukların çoğu teknolojiye bağımlı.

7.05.2014

Sportif bir delilik yaptık

Spor fotoğraflarına gönüllü üç fotoğrafçı kendilerine farklı bir yol seçti ve goshots.net isimli bir site kurup medyada az ilgi gören amatör spor dallarından çektikleri kareleri yayınlamaya başladı.

16.11.2013

En çarpıcı 60 prezervatif reklamı

Güldüreninden AIDS’e karşı korunmanın önemini anlatana, çeşitli ülkelerden farklı mesajlar içeren örnekler.

3.06.2013

Romantik kolonoskopi

DÜN iki sevgili romantik bir şey yaşadık.

Ele ele, “kolonoskopi”ye gittik.

11.04.2012

Spor için B Planı hazırladım

Futbola güvenimi uzun süre toparlayamazsam, başka şahane oyunlara ayırdığım vakti artırarak ayakta kalmayı deneyeceğim. Yani snooker, biatlon, curling, timbersports, dart ve ‘Dünyanın En Güçlü Adamı’ yarışlarına...

15.07.2011

Kim işini seviyor

Şu kriz döneminde, hani işinden olan hayli insan varken “kim işini seviyor”u fazla lüks bir muhabbet bulabilirsiniz.

1.05.2009

Sizin tarzınız çocuğunuzun geleceği Ya size benzeyecek, ya da reddedecek

Geçen hafta babam artık dayanamayıp oğlumu berbere götüreceğini söyledi.

Benim oğlumu... Berbere!!!

1.07.2005