MENÜ

İdeal Vücut Ölçüsü

İdeal Vücut Ölçüsü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İdeal Vücut Ölçüsü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 53 İdeal Vücut Ölçüsü haberi bulunmuştur.

İdeal Vücut Ölçüsü Haberleri

Ben de Manken Gibi Görünebilir Miyim

'Ben de Manken Gibi Görünebilir Miyim?'

Birkaç yüzyıl önce hastalık nişanesi sayılan ince bellilik modern zamanlarda kadınların hayallerini süsleyen bir vücut tipi oldu. Pek çok kadın 90 60 90 ölçülerinde olmak ve manken gibi görünme hayali kuruyor. Günümüzde estetik ve plastik cerrahi uygulamalarıyla kadınların arzuladığı görüntüye kavuşabildiğini söyleyen Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Cemal Yılmaz, ideal vücut ölçüleri, vücut tipleri, estetik ve sağlık ilişkisine dair merak edilenleri anlattı.

17.09.2019Kişisel Bakım
İdeal vücut ölçüleri nasıl belirlenir

İdeal vücut ölçüleri nasıl belirlenir?

Güzellik kavramı kültürel ve toplumsal normlara göre büyük ölçüde değişim gösterse de son dönemlerde herkesin üzerinde anlaştığı ortak konu fit görünmek ve çekici vücut hatlarına sahip olmak...

18.08.2015Kelebek
Kadında bel kalmadı

Kadında bel kalmadı

Kadında ince bel, zarafet ve güzelliğin ilk koşullarından biri olarak kabul edilir. Üstelik son yıllarda yapılan araştırmalar ince belin sağlık için de kaçınılmaz bir koşul olduğunu ortaya koydu. Dendi ki ‘beliniz ne kadar inceyse hayat çizginiz o kadar uzun’. Ama bir yandan da kadınların beli genel olarak kalınlaştı. Eskiden kadınlar için ideal vücut ölçüsü 90-60-90 iken, bel kalınlaştığından bugün ideal ölçü 90-63-90’a çıktı. Herkesin bir manken inceliğinde olmasına imkan yok elbette. Ama bu sadece estetik değil aynı zamanda sağlık meselesi. Kadınların bel kalınlığının 88, erkeklerin ise 102 santimetreyi geçmemesi gerekiyor.

10.12.2005Kelebek
Mide küçültme ameliyatı değil beyin küçültme ameliyatı

Mide küçültme ameliyatı değil beyin küçültme ameliyatı!

57. Yarım Kalan Hayatlar’ın konuğu Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Bora Koç

İdeal kalça ölçüsü nasıl olmalı

İdeal kalça ölçüsü nasıl olmalı?

Kadınların en fazla dikkat ettiği konulardan biri kalça ölçüleridir. İnsanların, vücudundaki bölgelerden daha fazla memnun olması ile birlikte, kendilerine olan güveni de artmaktadır.

12.05.2016Sağlık
Kas yapayım derken yağ toplamayın

Kas yapayım derken yağ toplamayın

Spor yapmak, hayatımıza kattığımız en anlamlı niteliklerden biri. Sağlıklı bir yaşam, berrak bir zihin, yaşamı kolaylaştıran kondisyon ve esnekliğin yanı sıra kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan belki de en iyi araç spor ile uğraşmak... Bir sporcunun başarısını belirleyen pek çok koşul bulunur. Biz bu yazıda, sporda başarının temelini oluşturan en önemli etmenlerden beslenmeyi odağımıza alıyoruz.

25.04.2016Sağlık
Bilimsel mantık ve sporda başarının sırrı

Bilimsel mantık ve sporda başarının sırrı

Açılışta, inanç yıllarından akıl yıllarına geçiş, yani aydınlanma çağını simgeleyen bilimsel ve endüstriyel devrimin öyküsü, gelişen müzik anlayışı eşliğinde, kendine özgü bir zarafet içinde sunuldu. Ciddiyetin sembolü Kraliçe bile özel ajan 007 James Bond eşliğinde sunumda rol alarak, İngilizlere has ince espri anlayışını sergiledi.

18.09.2012Teknoloji
Ben de zevk almak istiyorum

'Ben de zevk almak istiyorum'

Toplam 2 bin 400 kadınla yapılan bir internet araştırması, kadınların yüzde 88'inin cinsellikten daha fazla keyif almak istediğini ortaya koydu. Ancak bunun için önlerindeki en büyük engel, cinsel isteksizlik. Uzmanlar kadınların cinselliğinin çok daha karmaşık olduğunu söylüyor.

26.08.2012Kelebek
Aynı anda üç sağlıklı yemek

Aynı anda üç sağlıklı yemek

Sağlıklı beslenmek, güzel yemeklerden mahrum kalmaktır, yargısı yaygın olmakla birlikte yanlış. Doğru ürünler ve pişirme yöntemleri tercih edildiğinde, hem lezzetli hem de sağlıklı yemekler yapmak mümkün. Gelişen mutfak cihazları da işimizi bu bakımdan kolaylaştırıyor. Örneğin buharlı pişiriciler. Hemen her mutfak aletleri markasında bir model bulmak mümkün. Peki seçimi neye göre yapacaksınız? Kişisel ihtiyaçlarınız neler?

5.05.2011Kelebek
Sağlıklı yaşamın 4 sırrı

Sağlıklı yaşamın 4 sırrı

Bilim, insan ömrünü uzatmanın şifresini çözdü. İdeal kiloya sahip olup korumak, yeterli sıvı almak, sigaradan uzak durmak ve egzersiz yapmak sağlıklı uzun bir ömür geçirmenin sırrı.

15.04.2011Kelebek
Gerçekten şişman mısınız

Gerçekten şişman mısınız?

Beden algı bozukluğu, kişinin beden algısıyla gerçekte sahip olduğu beden arasında gördüğü uyumsuzluk sonucunda ortaya çıkar. Bu durumdan en çok etkilenenler 13-20 yaş arasındaki genç kızlar.

İşte ideal erkeğin vücut ölçüleri

İşte ideal erkeğin vücut ölçüleri

Tolga Sayışman: Vay be, ben dünyanın en güzel erkeğiyim, demedim.

25.08.2008Kelebek
Güzelliğin şifresi çözüldü

Güzelliğin şifresi çözüldü!

Güzellik göreceli midir? Her zaman değil! İsviçreli bir doktor onu ölçmenin çok eski bir prensibini keşfetti. Ve ortaya şu sonuç çıktı: Güzelliğin asıl önemli detayı orandır...

Tartıda değil, vücutta fark ediliyor

Tartıda değil, vücutta fark ediliyor

Yağ yakıcı, yağ dokusunu parçalayıcı yöntemler, özellikle kalori kısıtlamasıyla sıkı diyetler yapamayanların tercihi.

Günde 5 dilim ekmek yemek şart

Günde 5 dilim ekmek yemek şart

Ünlü işadamlarının uzman diyetisyeni Dilara Koçak: ‘Sağlıklı beslenmek için diyetisyen, özel alışveriş şart değil. Her gün ne yediğinizi dürüstçe kaydedin.’

3.10.2004Kelebek
Özlem

Özlem

30.03.2002Seyahat
Özlem

Özlem

30.03.2002Seyahat

Yazar Sonuçları

Özlem

İÇİNİZDE hálá doğduğu şehirde yaşayanlar vardır mutlaka...

Bugün söyleyeceğim şeyler, onlar için pek bir şey ifade etmeyebilir.

31.03.2002

Kapıdan girer girmez...

BEBEK’teki Evin Sanat Galerisi’nde iyi heykeltıraş Rahmi Aksungur’un sergisini görmeye gittim.

1.04.2015

Psikolojim fena bozuk sakın bana ilişme

Bir araştırmaya göre kadınların yüzde 92’si isteksizliğini psikolojik sorunlara bağlıyor. Yüzde 28’i cinsellikten zevk alamama, orgazm, ağrıdan şikayet ediyor. Yüzde 69’u partnerlerinin tatmini ve motivasyonunu, yüzde 47’si kendi özgüvenlerini arttırmak, yüzde 73’ü de evliliğin devamı için daha fazla cinsel istek duymak ve zevk almak istiyor.

16.03.2012

Genç kızlar dev memeden utanıyor

Dev meme sorununu, tıp dilinde “virjinal hipertrofi” olarak adlandırılıyoruz. Dev meme sorunu daha çok 16-19 yaş arasındaki genç kızlarda görülüyor.

7.02.2010

Gençlerde estetiğin iki şartı: Ruhsal ve anatomik olgunluk

Gençler arasında estetik operasyon modası hızla yayılıyor. Ancak onların taleplerine "evet" demeden önce yapılması şart olan bazı sorgulamalar var.

26.10.2008

İdeal erkek

Geçenlerde uzmanlar "ideal kadın" ölçülerini ilan etmişlerdi hatırlarsanız.

16.03.2007

Ne kadar zayıf olmalı

Hollywood'un son yıllarda dikte ettiği ultra zayıflık, son yıllarda kadınların sağlık sınırlarını zorluyor. Geçtiğimiz hafta 22 yaşındaki Uruguaylı model Luisel Ramos'un çıktığı defilede açlıktan kalp krizi geçirerek ölmesi, akıllara bilinçsizce uygulanan diyetleri getirdi.

13.08.2006

Ne kadar zayIf olmalı

Hollywood’un son yıllarda dikte ettiği ultra zayıflık, kadınların sağlık sınırlarını zorluyor. Geçtiğimiz hafta 22 yaşındaki Uruguaylı model Luisel Ramos’un çıktığı defilede açlıktan kalp krizi geçirerek ölmesi, akıllara yeniden bilinçsizce uygulanan diyetleri getirdi.

13.08.2006

Bel çevresi sağlığın göstergesi

İşadamlarının diyetisyeni Dilara Koçak, Yener Süsoy’a erkekte ve kadında bel çevresinin sağlık açısından önemli bir gösterge olduğunu söyledi.

5.10.2004

İşadamının mutfağı değişti

Ünlü işadamlarının, şirketlerin mutfağını yöneten uzman diyetisyen Dilara Koçak, güler yüzlü, tatlı dilli, bakımlı, çıtı pıtı, şen şakrak Mersinli bir genç hanım.

3.10.2004

Yeni yıl üzerine

HER yeni yıla girerken bir hüzündür kaplar içimi. Çünkü yaşadığımız her an hayattan eksilmiş, harcanmış bir andır.

2.01.2004

Peki kim alacak bizim boyumuzun ölçüsünü

Beslenme uzmanlarına göre, kadın ve erkeklerin beden ölçüsünün giderek genişlediği son 20-30 yıl, tarihteki en ani ve dramatik evrim geçirme süreci.

25.07.2003

Kalça bahane, esas mesele östrojen

Geçen hafta şöyle bir haber çıktı: Bir araştırmaya göre erkekler kalçası gösterişli kadınları tercih ediyor.

14.02.2003

Kahvaltı yapmayan kilo almaya mahkum

Mocan, öztürkçede ideal sahibi anlamına geliyor. Mocan denince kiminin aklına DP eski milletvekili Şevket Mocan gelir; kimi Mocan Yalısı der, kimi de Budapeşte telefon rehberindeki gördüğü Mocan'ları söyler.

6.01.2003

Kilo vermekle su kaybını birbirine karıştırmayın

Obezite danışmanı Dr. Haluk Saçaklı, arkadaşımız Yener Süsoy'a insanların kilo verme konusundaki ‘‘sabırsızlıklarından’’ yakındı ve bilinçle bilgi olmadan hiçbir şeyin ‘‘incelmeyeceğini’’ belirtti.

6.08.2002