MENÜ

İbra Etmek Ne Demek?

İbra Etmek Ne Demek? ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İbra Etmek Ne Demek? haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 37 İbra Etmek Ne Demek? haberi bulunmuştur.

İbra Etmek Ne Demek? Haberleri

İbra etmek ne demek İşte TDKya göre ibra kelimesinin anlamı

İbra etmek ne demek? İşte TDK'ya göre ibra kelimesinin anlamı

Galatasaray'da Mustafa Cengiz ve yönetimi, ikinci dönemi mali yönden ibra edilirken, yönetsel yönden ibra edilmedi. Bu gelişmenin ardından 'İbra etmek ne demek?' ve 'ibra nedir?' sorularına internetten yanıt aranmaya başlandı. İşte, konuya ilişkin TDK'nın yanıtı...

23.03.2019Gündem
İbra etmek ne demek İbra nedir

İbra etmek ne demek? İbra nedir?

İbra etmek sözcüğü, Türkçe'ye Arapça'dan giriş yapmıştır. Hukuki anlamda bir anlam ortaya çıkaran ibra etmek sözcüğü, zaman zaman gündem konuları içerisinde 'İbra edildi', 'İbra etti' ifadeleriyle gündemde yer almaktadır. Peki, tam anlamıyla Türk Dil Kurumu'nda yer alan bilgilere göre ibra etmek ne demektir? İşte, merak edilen kelime hakkında açıklamalar

13.05.2018Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş mesajlar

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş mesajlar

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD Genel Kurulu'nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ana muhalefet temsilcilerinin YSK'yı tehdit ettiğini belirten Erdoğan, "Ben bir şeye üzülüyorum. YSK Başkanı 'Siz nasıl olur da bizi tehdit edersiniz' demiyor?" dedi. İstanbul seçimleriyle ilgili de konuşan Erdoğan, "Ortada bir şaibe, yolsuzluk var ve bunun ortadan kaldırılması hem YSK'yı aklayacaktır hem de milletimizin gönlü ferah hale gelecektir" diye konuştu.

4.05.2019Gündem
Mustafa Cengiz: İçimde fırtınalar kopuyor

Mustafa Cengiz: İçimde fırtınalar kopuyor

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda Anadolu Ajansı Spor Masası’na konuk oldu.

15.05.2018Futbol
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan dünkü Kudüs oylaması için flaş mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünkü Kudüs oylaması için flaş mesajlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler'de dün gerçekleştirilen Kudüs oylamasını değerlendirdi. Erdoğan, "BM Güvenlik Konseyi, ABD’nin vetosu üzerine bu konuda bir karar alamadı. Biz ‘dünya beşten büyüktür’ derken işte tam da bu durumu kast ediyorduk. Buradan bir kez daha hatırlatıyoruz ki dünya beşten büyüktür. Hele hele birden, haydi haydi büyüktür. 196 kez büyüktür" dedi.

22.12.2017Gündem
Beşiktaşın tur şansı yüzde 51

Beşiktaş'ın tur şansı yüzde 51

Lyon elbette çantada keklik bir takım değil. Ancak savunmada çokça bireysel hata yapıyorlar. Hücumda da çok sık biçimde ofsayta düşüyorlar. Beşiktaş, çekinmeden oynamalıdır. Siyah beyazlıların tur atlama şansı yüzde 51 oranındadır.

21.03.2017Futbol
Duygun Yarsuvattan çarpıcı açıklamalar

Duygun Yarsuvat'tan çarpıcı açıklamalar

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, kulüp televizyonunda katıldığı canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hürriyet'in gündeme getirdiği, Ergin Ataman'ın soyunma odasında genç basketbolcu Göktürk Ural'a tokat atmasına değinen Yarsuvat, Ataman'a tam destek verdi: "Hürriyet Gazetesi'nde olay yayınlanmış. Ben ve yönetim kurulumuz Ergin Ataman'ın arkasındayız." Passolig uygulamasına eleştiriler getiren ve özel hayata müdahale olarak gören Yarsuvat, Fenerbahçe maçında da Şükrü Saraçoğlu'na gideceğini ve taraftarların da gitmesi için vilayet nezdinde girişimde bulunacağını belirtti. Sneijder hakkındaki transfer dedikodularına da değinen Başkan Yarsuvat, Hollandalı yıldızın gitmek gibi bir planı olsa geçen sezon Mourinho ile beraber Chelsea'ye geçebileceğini ama bunun olmadığına dikkat çekti.

13.02.2015Futbol
Taraftarın faydalanacağı bir anlaşma yaptık

"Taraftarın faydalanacağı bir anlaşma yaptık"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman: “Beşiktaş taraftarlarının faydalanacağı ve kulübe katkı sağlayacağı bir anlaşma yaptık “ dedi.

18.03.2013Futbol
MHPde kurultayında oylar sayılıyor

MHP'de kurultayında oylar sayılıyor

Milliyetçi Hareket Partisi'nin 10. Olağan Büyük Kurultayı Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılıyor. Divan Başkanı tek aday olarak Tuğrul Türkeş seçildi. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kurultay konuşması yaklaşık 2 saat sürdü. 'Kurultayda sigara içildiği' iddiası nedeniyle Sağlık Bakanlığı kurultaya yetkililerini gönderdi. Toplam 1216 delegenin oy kullandığı kurultayda Devlet Bahçeli 401, Koray Aydın 72, Musavvat Dervişoğlu 41 delegeninin imzasıyla genel başkan adayı oldu. Koray Aydın taraftarlarının tezahüratları üzerine Divan Başkanı Tuğrul Türkeş uyarı konuşması yaptı.

4.11.2012Gündem
Aziz Yıldırımın savunmasının ikinci bölümü

Aziz Yıldırım'ın savunmasının ikinci bölümü

Futbolda şike davasında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Mahkeme Heyeti’ne savunmasını verdi. Aziz Yıldırım’ın savunmasının ikinci bölümü şöyle:

23.02.2012Futbol
Türkiye’nin desteğini bekliyoruz

Türkiye’nin desteğini bekliyoruz

Avrupa’nın bağımsızlık ilan eden son küçük ülkesi Kosova’nın, 3.5 yıl geçmesine rağmen egemenliğini işletemediği kuzey sınırındaki Sırp toplulukla yaşadığı kriz, son 3 haftada doruğa çıktı.

20.08.2011Gündem
Benim tarzım Sinan Başkan’ın tarzından çok değişik

Benim tarzım Sinan Başkan’ın tarzından çok değişik

Ankara Ticaret Odası’nda sessiz sedasız bir değişim yaşandı. Sinan Aygün ayrıldı, CHP saflarından parlamentoya girdi. Yerine de onun başkanvekili Salih Bezci seçildi. Aygün hükümetle kavgalıydı; Bezci ise tam tersine gayet sıcak ilişkiler içinde. Aygün popüler bir isimdi, medyada görünmekten çok hoşlanırdı; Bezci ise bugüne değin hep geride durmayı yeğlemiş bir isim.

25.06.2011Kelebek
Faruk Süren açtı ağzını yumdu gözünü

Faruk Süren açtı ağzını yumdu gözünü

Galatasaray eski başkanı Faruk Süren, Adnan Polat'ın açıklamalarına NTVSPOR Radyo’da Bülent Yüksel’le Sportif Görüş Programı’nda yanıt verdi.

10.06.2011Futbol
Canaydını G.Saray kanser etti

Canaydın'ı G.Saray kanser etti

Galatasaray eski Divan Kurulu Başkanı, 2.Kulüp Başkanı, yeni Divan Kurulu üyesi Semih Haznedaroğlu haberx.com'dan Hülya Okur'a konuştu.

28.01.2011Futbol
Adnan Polattan zehir zemberek açıklamalar

Adnan Polat'tan zehir zemberek açıklamalar

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Galatasaraylılığını kimseyle tartışmayacağını söyledi. Polat, Galatasaray'da kimseye siyaset yaptırmadıklarını, sarı-kırmızılı kulübün siyaset üstü bir kurum olduğunu ifade etti. Başkan konuşmasının sonunda Mehmet Helvacı, Doğan Yalçınkaya ve Vedat Eşkinat'ı istifaya çağırdı.

21.01.2011Futbol
Bu kafayla Beşiktaş kayyuma gider

Bu kafayla Beşiktaş kayyuma gider

Bu kafayla Beşiktaş kayyuma gider“Kaynaklarımızın hepsi tükendi. Mali ve idari açıdan devrime ihtiyacımız var. Başkanlığa aday olan, ‘Kan, gözyaşı ve ölüm’ taahhüt etmeli. ‘Beşiktaş’ı küçülteceğim’ demeli. Bunu dillendirmeyen, gerçekçi olamaz.”

26.12.2009Futbol
Hacıosmanoğlu: Devirmler yeni yüzlerle yapılır

Hacıosmanoğlu: Devirmler yeni yüzlerle yapılır

TRABZONSPOR'un 56'ıncı Genel Kurulu'nun ikinci günü başkan adaylarının konuşmalarıyla başladı. Dünkü oturumda faaliyetleri ibra edilmeyen Başkan Nuri Albayrak ikinci gün de kongreye katılmadı.

10.02.2008Futbol
Mumcudan Erdoğana salvo

Mumcu'dan Erdoğan'a salvo

ANAP'ın yeni Genel Başkanı Erkan Mumcu, ANAP'ın 4. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde yaptığı konuşmada, hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.
  852 oyla seçildi
  'Ekmeğimiz, özgürlüğümüz; demokrasi'

2.04.2005Gündem
Başbakan Erdoğan: Bu alanlarda ormandan söz edilemez

Başbakan Erdoğan: Bu alanlarda ormandan söz edilemez

Başbakan Erdoğan, Ulusa Sesleniş konuşmasında, orman vasfını kaybetmiş arazilerle ilgili olarak "Bu alanlarda artık ne ormandan ne de orman köylüsünden söz edilebilir. Buralar artık düpedüz yerleşim birimleri haline gelmiştir. Kendimizi aldatmayalım" dedi.

8.08.2003Gündem
Hesap sorulacaksa...

Hesap sorulacaksa...

11.05.2002Gündem
Hesap sorulacaksa...

Hesap sorulacaksa...

11.05.2002Gündem
Hesap sorulacaksa...

Hesap sorulacaksa...

11.05.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Kıraçtan telefon: Mahkemede sizin için şahitlik yaparım

Kıraç'tan telefon: Mahkemede sizin için şahitlik yaparım

İbrasızlıkla sonuçlanan genel kurul sonrası G.Saray'da yoğun bir telefon trafiği yaşandı.

2.04.2019

Bu inişin çıkışı yok

Son 12 maçın 11 inden mağlubiyetle ayrılan Kardemir Karabükspor’da kötü gidişatın sonu bir türlü gelmek bilmiyor. Son 7 maçtır galip gelemeyen Karadeniz ekibi,bu maçların 5 inde ise gol dahi atamadı.

12.12.2017

’Öküz altında buzağı aranmalıdır’

PADİŞAHIMIZ, ’yeni anayasayı parlamentodan geçirdikten sonra halk oyuna sunacaklarını belirterek, bunun halkın oyladığı değil, onayladığı bir anayasa olacağını söylemiş.’

27.08.2007

Bütçeye ‘evet’ de Kore vizesini al

'BALLI Kore gezisi' ile ilgili yazımız karşısında konuşması gerekenler susuyor; konuşmaması gerekenler ise Spor Bakanı Fikret Ünlü ve Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'a sorular yöneltiyorlar.

16.05.2002