MENÜ

Gültekin Avcı

Gültekin Avcı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gültekin Avcı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gültekin Avcı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 221 Gültekin Avcı haberi bulunmuştur.

Gültekin Avcı Haberleri

Kumpas toplantısı Gültekin Avcının talimatıyla yapıldı

'Kumpas toplantısı Gültekin Avcı'nın talimatıyla yapıldı'

İzmir'de, "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle ilgili iddianamede, FETÖ'nün kendisinden olmayan askeri personele "kumpas" kurulmasına yönelik ilk toplantısının, sanık eski savcı Gültekin Avcı'nın talimatıyla yapıldığına yer verildi.

12.05.2017Gündem
Para dolu çantayla çatıda yakalandı

Para dolu çantayla çatıda yakalandı

İzmir merkezli 5 ilde düzenlenen FETÖ operasyonunda, kapatılan Gediz Üniversitesi’nin kurucuları ve akademisyenleri gözaltına alındı. Gediz Üniversitesi kurucularından ve Ege Plastik ortaklarından Mustafa Akçay, 2 çantaya doldurduğu 224 bin lirayla çatıdan kaçmak isterken yakalandı. Eski İzmir Valisi Cahit Kıraç da gözaltında.

26.08.2016Gündem
Saçlarını boyattı ama...

Saçlarını boyattı ama...

Kapatılan Bugün gazetesi yazarı ve Bugün TV'de program yapımcısı olan, aynı zamanda Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın da avukatlığını yapan eski savcı Gültekin Avcı, İzmir'in Karabağlar ilçesinde, bir evin tavan arasında saklanırken yakalanmıştı.

26.08.2016Gündem
Gültekin Avcı tavan arasında yakalandı

Gültekin Avcı tavan arasında yakalandı

İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, eski cumhuriyet savcısı ve avukat Gültekin Avcı gözaltına alındı.

25.08.2016Gündem
FETÖ/PDY davasında 3 isim tahliye oldu

FETÖ/PDY davasında 3 isim tahliye oldu

'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması' (FETÖ/PDY), Selam Tevhid soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik 22'si tutuklu 81 sanığın yargılandığı davada, içlerinde eski savcı Gültekin Avcı'nan da olduğu üç kişi tahliye edildi.

9.06.2016Gündem
Silivri’deki Umut nöbetinde 7. gün

Silivri’deki "Umut nöbeti"nde 7. gün

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek olmak ve onlarla dayanışma sergilemek için başlatılan ’Umut Nöbet"inin 7’ncisini, Basın Konseyi eski Başkanı ve CHP eski milletvekili Oktay Ekşi, Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, Bugün TV eski Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros ve Sivas Divriği Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yahya Kemal Bayar tuttu. Silivri Cezaevi önünde sandalye üzerinde tutulan nöbetleri 4 gazeteci, sırayla birbirlerinden devraldı.

8.12.2015Gündem
Ekrem Dumanlı hakkında yakalama kararı varmış

Ekrem Dumanlı hakkında yakalama kararı varmış

ZAMAN Gazetesi Genel Yayın Yönetmeliği’nden 5 Ekim’de yaptığı yazılı açıklamayla istifa eden ancak gazetedeki köşe yazılarına devam eden Ekrem Dumanlı hakkında 18 Eylül’de yakalama kararı alındığı ortaya çıktı.

10.11.2015Gündem
Bülent Keneş serbest bırakıldı

Bülent Keneş serbest bırakıldı

TWITTER’daki mesajlarında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesi ile 10 Ekim 2015’te tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konulan Today’s Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, avukatlarının yaptığı itiraz üzerine 4 gün sonra tahliye edildi.

14.10.2015Gündem
Vandalizm yıldıramaz

Vandalizm yıldıramaz

GAZETECİLER, basına yönelik baskı ve saldırıları protesto etmek amacıyla Beyoğlu Tünel’den Galatasaray Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşe milletvekilleri de destek verdi. Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, açıklamasında “Gözdağlarına, korkutmalara karşı özgür basının yılmayacağını haykırıyoruz” dedi.

3.10.2015Gündem
Erdoğan’a mektup

Erdoğan’a mektup

DÜNYANIN en büyük basın meslek örgütü Dünya Gazete ve Haber Yayımcıları Birliği (WAN-IFRA) Başkanı Tomas Brunegard, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hitaben kaleme aldığı mektupta, basın özgürlüğü konusunda çağrıda bulundu.

3.10.2015Dünya
Bir yazar tutuklanırsa

Bir yazar tutuklanırsa

BUGÜN gazetesi yazarı ve avukat Gültekin Avcı’nın gözaltına alınması ve ardından tutuklanmasıyla ilgili haberlere eleştiriler geldi.

27.09.2015OkurTemsilcisi
Eşe mektup

Eşe mektup

Köşe yazıları ve tutuklu polis müdürleriyle yaptığı telefon görüşmeleri delil gösterilerek ‘Hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs etme’, ‘Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme’ ve ‘Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasi ve askeri casusluk için temin etme’ suçlarından tutuklanan eski savcı, Bugün gazetesi yazarı Gültekin Avcı, Silivri Cezaevinden eşine duygu dolu bir mektup yazdı.

26.09.2015Gündem
O davada ilginç tesadüf

O davada ilginç tesadüf

KÖŞE yazıları ve tutuklu polis müdürleriyle yaptığı telefon görüşmeleri delil gösterilerek tutuklanan Bugün gazetesi yazarı Gültekin Avcı’nın avukatı, tutuklama kararını veren hâkim Durmuş Karaçalı ile Avcı arasında husumet olduğunu öne sürerek kararın hukuka aykırı olduğunu savundu.

23.09.2015Gündem
Gültekin Avcının tutuklanma gerekçesi: Yazıları terör delili

Gültekin Avcı'nın tutuklanma gerekçesi: Yazıları terör delili

KÖŞE yazıları ve tutuklu polis müdürleriyle yaptığı telefon görüşmeleri delil olarak gösterilerek tutuklanan Eski Cumhuriyet Savcısı ve Bugün Gazetesi Yazarı Gültekin Avcı’nın tutuklanma gerekçesinde Selam Tevhid Terör Örgütü dosyası kapsamında algı çalışması yürüttüğü iddia edildi.

22.09.2015Gündem
Yalan bile değil

Yalan bile değil

TESLİM alınmış bir yargının, siyasi iktidarın elinde nasıl bir silaha dönüşebildiğinin demokrasi adına üzücü örneklerini yakın geçmişte çok gördük. Fiili saldırı da sindirmeye yetmeyince, yargı silahı şimdi Hürriyet’e çevrildi.

21.09.2015OkurTemsilcisi
Gültekin Avcı tutuklandı

Gültekin Avcı tutuklandı

Bugün Gazetesi yazarı ve tutuklu Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın avukatlığını yapan Gültekin Avcı ile aynı operasyonda gözaltına alınan 6 polis tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, AVCI ile 3 polisin tutuklanmasına karar verdi.

21.09.2015Gündem

Gültekin Avcı ve 3 polis tutuklandı

BUGÜN Gazetesi yazarı ve halen tutuklu olan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın avukatlığını yapan Gültekin Avcı, "Silahlı terör örgütü kurma ve yönetmek", "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek" ve "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etmek" suçlarından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Avcı ile aynı operasyonda gözaltına alınarak mahkemeye sevk edilen 3 polis daha tutuklanırken, diğer 3 polis adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

20.09.2015Gündem
Avcı ve 7 polis Emniyette

Avcı ve 7 polis Emniyette

Bugün Gazetesi yazarı ve tutuklu Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın avukatlığını yapan Gültekin Avcı ile aynı operasyondan gözaltına alınan 7 polisin de emniyette işlemleri devam ediyor.

19.09.2015Gündem
Gültekin Avcı, İzmir’de gözaltına alındı

Gültekin Avcı, İzmir’de gözaltına alındı

BUGÜN Gazetesi yazarı da olan ve aynı zamanda tutuklu Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın avukatlığını yapan Gültekin Avcı, İzmir’de gözaltına alındı. Avcı’nın Selam Tevhid soruşturması nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi.

18.09.2015Gündem
İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlundan tahliye açıklaması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'ndan tahliye açıklaması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi'nin, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, ile 22 Temmuz ve devamında yapılan operasyonlarda tutuklanan aralarında Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer'in de bulunduğu yaklaşık 70 polisin tahliyesine karar vermesinin ardından Başsavcılık gece saatlerinde yazılı açıklama yaptı.

26.04.2015Gündem
Müşteki: Erdoğan, Şüpheli: Gülen

Müşteki: Erdoğan, Şüpheli: Gülen

22 Temmuz soruşturması dosyasında yer alan fezlekede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir numaralı müşteki olarak yer alırken Fethullah Gülen ise bir numaralı şüpheli olarak yer aldı. Gülen hakkında ikinci kez yakalama kararı çıkarılacağı öğrenildi.

21.02.2015Gündem
Yargı panelinde tartışılacak konuşmalar

Yargı panelinde tartışılacak konuşmalar

İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı'nın (İLKAV) düzenlediği “Resmi İdeoloji ve Askeri Vesayet Kıskancında Yargı” paneli, Kocatepe Kültür Merkezi'nde yapıldı.

16.11.2008Gündem
‘Kıyamet Kadınları’ yazarları kızdırdı

‘Kıyamet Kadınları’ yazarları kızdırdı

Eski Ağır Ceza Hâkimi Gültekin Avcı’nın ‘Kıyamet Kadınları’ adlı kitabında türbanlı köşe yazarlarını ‘İslam’a meydan okuyan, histeri içinde ve erkeksi kadınlar’ olarak nitelendirmesi ortalığı karıştırdı. Türbanlı yazarlar tepkili...

1.04.2008Gündem
Kars Cumhuriyet Savcısı hakkında suç duyurusu

Kars Cumhuriyet Savcısı hakkında suç duyurusu

“TÜRKİYE adeta bir Genelkurmay Cumhuriyeti gibi” diyen Kars Ağır Ceza Mahkeme Savcısı 37 yaşındaki Gültekin Avcı hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

30.11.2006Gündem
Savcıdan askere salvolar

Savcıdan askere salvolar

İzmir’in Bayındır Cumhuriyet Savcılığı’ndan Kars’a tayin edilen Gültekin Avcı, "Türkiye adeta bir genelkurmay cumhuriyeti gibi" dedi.

25.11.2006Gündem
Psikolojisi araştırılıyor

Psikolojisi araştırılıyor

Adalet Bakanlığı, Susurluk Davası, Şemdinli olayları ve Danıştay saldırısını mercek altına alarak "Karanlık İlişkiler" adlı bir kitap yazan ve ilginç görüşleri ile dikkat çeken İzmir-Bayındır Cumhuriyet Savcısı Gültekin Avcı hakkında inceleme başlattı.

21.06.2006Gündem
Soruşturmaya gerek yokmuş

Soruşturmaya gerek yokmuş

Öğrencilerine ‘Cennetle müjdelenen kadınlar’ gibi biri Arapça 4 dini broşür dağıtan öğretmen hakkında açılan soruşturmadan takipsizlik kararı çıktı. Ortaca Başsavcısı, ‘Propaganda var ama suç yok’ dedi.

4.07.2004Gündem
1071 akademisyenden, Anayasa Mahkemesi kararına karşı ortak bildiri

1071 akademisyenden, Anayasa Mahkemesi kararına karşı ortak bildiri

Anayasa Mahkemesinin (AYM), "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" metnine imza atan 10 akademisyenin "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan cezalandırıldıkları gerekçesiyle yaptıkları bireysel başvuruda "hak ihlali" kararı vermesine ilişkin 1071 akademisyen karşı bildiri imzaladı.

29.07.2019Gündem
Son dakika: Denizlide yolcu otobüsü devrildi İki kişi öldü, çok sayıda yaralı var

Son dakika: Denizli'de yolcu otobüsü devrildi! İki kişi öldü, çok sayıda yaralı var

Denizli'nin Çardak ilçesinde şehirler arası yolcu otobüsünün kontrolden çıkıp devrildiği kazada şoför Osman Özden (54) ile yolculardan Ayşe Güleç (65) yaşamını yitirdi, 2'si ağır 35 kişi yaralandı.

4.04.2019Gündem
İllerimizden gelen seçim sonuçları dakika dakika haberimizde.. İşte tüm illerimizdeki son durum ve oy oranları

İllerimizden gelen seçim sonuçları dakika dakika haberimizde.. İşte tüm illerimizdeki son durum ve oy oranları

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yurt genelinde oyların sayımı devam ediyor. Anadolu Ajansı'nın verilerine göre; şu ana kadar sandıkların %99,01'i açıldı. Kesin olmayan sonuçlara kazanan isimler de belli olmaya başladı. İşte tüm illerimizden gelen son dakika oy oranları ve partilerin son durumu

31.03.2019Gündem
Nereden nereye G.Sarayın eski yıldızı...

Nereden nereye! G.Saray'ın eski yıldızı...

Profesyonel futbol hayatında Sivasspor, Antalyaspor ve Galatasaray'da forma giyen, Şampiyonlar Ligi ön elemesinde mücadele eden Erman Kılıç, 35 yaşında futboldan kopmayarak TFF 3. Lig 3. Grupta mücadele eden Serik Belediyespor'da top koşturuyor.

30.11.2018Futbol
FETÖ davasında 26 askeri hakim ve savcı için karar

FETÖ davasında 26 askeri hakim ve savcı için karar!

Darbe girişimi sırasında sıkıyönetim mahkemeleri görevlendirme listesinde adı geçen 26 askeri hakim ve savcıya 7,5 yıla kadar hapis cezası verildi.

26.09.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Bir yazar tutuklanırsa

BUGÜN gazetesi yazarı ve avukat Gültekin Avcı’nın gözaltına alınması ve ardından tutuklanmasıyla ilgili haberlere eleştiriler geldi.

27.09.2015

Şifresiz test hizmeti sunuyorum

SEVGİLİ okur, istediğin sorudan başlayabilirsin, kırmızı veya tükenmezkalem bile kullanabilirsin. Allah zihin açıklığı versin...

4.04.2011

Sipahi, Çekmeköy DP adayı oldu

ESKİ Beşiktaş meclis üyesi Hüseyin Avni Sipahi, Demokrat Parti’den Çekmeköy Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayarak “2009’da CHP’den 308 oyla kaybettiğim seçimi, 10 yıl belediye başkanlığı yaptığım yerde yeniden kazanacağım” dedi.

7.02.2019

Çukurova Kitap Fuarı dün açıldı

ÇUKUROVA Kitap Fuarı 12 yıldır kitapseverler için kapılarını açıyor.

6.01.2019