MENÜ

Gezi Eylemi

Gezi Eylemi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gezi Eylemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gezi Eylemi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 719 Gezi Eylemi haberi bulunmuştur.

Gezi Eylemi Haberleri

Haldun Dormen de durdu

Haldun Dormen de durdu

İZMİR'de, tiyatrocu Haldun Dormen, Gezi Parkı'nda ve Taksim yaşanan olayları desteklemek için yarım saat 'Duran adam' eylemi yaptı.

21.06.2013Ege
İngiltere Büyükelçiliği’nde “Kırmızılı Kadın”lar

İngiltere Büyükelçiliği’nde “Kırmızılı Kadın”lar

İNGİLTERE’nin Ankara Büyükelçiliği’nde dün sürpriz bir Gezi Parkı’na destek eylemi yapıldı. Gezi Parkı olaylarının simgesi haline gelen “kırmızılı kadın”a atıfta bulunan İngiliz ataşelerin eşleri ve başka büyükelçiliklerde görevli kadın ataşeler, İngiltere Milli Gün Resepsiyonu’na kırmızı elbise giyerek geldiler. İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in doğum günü ve İngiltere Askeri Günü münasebetiyle dün, Büyükelçi David Reddaway’in ev sahipliğinde resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona hükümeti temsilen kimse katılmadı.

21.06.2013Gündem
4. gün

4. gün

GeziParkı’na destek için Tak-sim’de başlayıp tüm yurda yayılan ‘Duran Adam’ eylemleri, 4’üncü günde de sürdü.

20.06.2013Gündem
Kordon’a şafak baskını

Kordon’a şafak baskını

İzmir Kordon’da Gezi Parkı eylemcilerine destek amacıyla 20 gün önce kurulan çadırlara, dün sabahın ilk saatlerinde baskın yapıldı.

20.06.2013Gündem
TUNCELİDE DURAN ADAM EYLEMİNE DESTEK

TUNCELİ'DE 'DURAN ADAM' EYLEMİNE DESTEK

Tunceli'de Metin Yüksel'in dün başlattığı duran adam eylemi, bugün akşam saatlerinde 10 kişiyle yine yapıldı. Eylemde çevre duyarlılığı dikkat çekti. Çarşı merkezi Seyit Rıza heykelinin karşısına geçen 10 kişi, saat 19.00 sıralarında 'Duran Adam' eylemi başlattı. Eyleme Tunceli'deki Çarşı Grubu üyeleri, Tunceli'deki eylemi başlatan ve 6 saat haraketsiz kalan Metin Yüksel, tarihçi-yazar Cemal Taş, ses sanatçısı Erdoğan Emir ve birçok vatandaş da destek verdi. Seyit Rıza heykeli önündeki eylemde, Hz. Ali, bir süre önce yaşamını yitiren ve Tunceliler tarafından çok sevilen Baba Mertal'in mozaik porteleri yer aldı. 'Duran Adam' eylemini Tunceli'de başlatan Metin Yüksel, önüne koyduğu, 'Munzur'da yüzecem, Gezi'de gezecem' yazılı dövizle çevreye olan duyarlılıklarını sergilediği görüldü. Ferit DEMİR/TUNCELİ/DHA

20.06.2013Diğer Videolar
KONYADA DURAN KADINLARA ERKEKLERDEN TEPKİ

KONYA'DA 'DURAN KADINLARA' ERKEKLERDEN TEPKİ

Konya'da Gezi Parkı ve Taksim'de yaşanan olayları protesto etmek için yaklaşık 20 kadın 'Duran Kadın' eylemi gerçekleştirdi. Bazı erkeklerin destek verdiği eylemin sonunda kadınlara, çevreden geçen bazı erkekler ise tepki gösterdi. Kadınlar ve erkekler arasındaki gerginlik polisin müdahalesiyle kısa sürede sona erdi.İsmail AKKAYA/Hasan DÖNMEZ/KONYA /DHA

20.06.2013Diğer Videolar
HALDUN DORMENDEN DURAN ADAM EYLEMİ

HALDUN DORMEN'DEN 'DURAN ADAM' EYLEMİ

İzmir'de, tiyatrocu Haldun Dormen, Gezi Parkı protestolarını desteklemek için yarım saat 'Duran adam' eylemi yaptı.Tiyatrocu Haldun Dormen, sanat danışmanlığı yaptığı ve Sahne Tozu Tiyatrosu'nun çalışmalarına katıldı. Cumartesi günü prömiyeri düzenlenecek oyun öncesi Gezi Parkı'nda yaşananlara tepki göstermek için son günlerde yaygın olan 'Duran adam' eylemi yaptı. Tiyatrocu öğrencileriyle birlikte Cumhuriyet Meydanı'na gelen Haldun Dormen yarım saat boyunca durdu. Yarım saat sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dormen, "Cumartesi gününe kadar burada Sahne Tozu Tiyatrosuyla birlikte çalışıyorum. Gezi Parkı'na ve yaşanan olaylara destek amaçlı arkadaşlarımızla birlikte çapulculuğa devam ediyorum. Cumartesiye kadar arkadaşlarla birlikte her gün yarım saat çapulculuğu sürdüreceğiz" dedi.Yusuf YAVUZ/İZMİR/DHA

20.06.2013Diğer Videolar
İzmirde gözaltılara protesto

İzmir'de gözaltılara protesto

İZMİR Birinci Kordon'da, Gezi Parkı protestolarına destek olmak için kurulan direniş çadırlarının kaldırılmasına tepki gösteren bir grup, yürüyüş düzenledikleri AK Parti Konak İlçe Başkanlığı Binası önünde oturma eylemi yaptı.

20.06.2013Ege
Duran kadınlar erkekleri ikiye böldü

Duran kadınlar erkekleri ikiye böldü

Konya'da Gezi Parkı ve Taksim’de yaşanan olayları protesto etmek için yaklaşık 20 kadın ’Duran Kadın’ eylemi gerçekleştirdi. Bazı erkeklerin destek verdiği eylemin sonunda kadınlara, çevreden geçen bazı erkekler ise tepki gösterdi. Kadınlar ve erkekler arasındaki gerginlik polisin müdahalesiyle kısa sürede sona erdi.

20.06.2013Gündem
TAKSİM GEZİ PARKI BU SABAH

TAKSİM GEZİ PARKI BU SABAH

Gezi Parkı'na yapılan polis müdahalesini protesto etmek için Erdem Gündüz'ün başlattığı 'Duran adam' eylemi Taksim'de devam ediyor. Polisin Gezi Parkı müdahalesini protesto etmek için Taksim Meydanı'nda başlatılan 'Duran adam' eylemi bu sabah da devam ediyor. Yorgun düşen bazı eylemciler, meydandaki yeşil alanda uyuyarak dinlenirken 'duran adam' eylemi dönüşümlü devam etti. Biri kadın 3 kişinin devam ettirdiği eylemde 5 çift ayakkabı da eylemcilerin bulunduğu yere bırakıldı. Öte yandan Gezi Parkı'ndaki polis nöbeti devam ediyor. Ümit TÜRK İSTANBUL / DHA

20.06.2013Diğer Videolar
İzmirdeki çadırlara şafak baskını

İzmir'deki çadırlara şafak baskını

İzmir'de Gündoğdu Meydanı'nda Gezi Parkı protestoları nedeniyle çadır kuran gruba polis sabah saatlerinde müdahalede bulundu. İzmir'de, Gündoğdu Meydanı'na kurulan çadırları kaldıran güvenlik güçleri yaklaşık 30 kişiyi gözaltına aldı.

20.06.2013Gündem
MERSİNDE GEZİ ÇADIRLARINA GECE BASKINI

MERSİN'DE GEZİ ÇADIRLARINA GECE BASKINI

İstanbul Gezi Parkı protestolarına destek vermek için Mersin Barış Meydanı'nda kurulan çadırlara polis gece yarısı baskın yaparak söktü. Adnan Menderes Bulvarı'nda bulunan Barış Meydanı'na TOMA'lar eşliğinde gelen çevik kuvvet ekipleri saat 02.30'da 21 gündür Gezi Parkı eylemine destek veren eylemcilerin bulunduğu parkın etrafını sardı. Polis, parka çadırlar kurarak eylem yapan yaklaşık 50 kişiye 'Yaptığınız iş kanunsuzdur. Çadırlarınızı sökünüz size 20 dakika süre veriyoruz' uyarısında bulundu. Eylemciler ise oturma eylemi yaparak polis müdürlerine parktan ayrılmayacaklarını söyledi. Verilen sürenin dolmasının ardından Güvenlik Şube ekipleri parka girerek yaklaşık 30 çadırı ve pankartları sökerek bir kamyonete yükledi. Öte yandan polis, eylemciler tarafından parkın mutfağa dönüştürülen alanında bulunan tüm malzemeleri de topladı. Haber Mustafa İNSAN - Kamera Mustafa ERCAN MERSİN DHA

20.06.2013Diğer Videolar
1 gün 34 dk. 6 saniye

1 gün 34 dk. 6 saniye

Gezi Parkı’na yapılan müdahaleyi protesto etmek için dans sanatçısı Erdem Gündüz’ün başlattığı “Duran Adam” eylemi 3’üncü günde de sürdü.

19.06.2013Gündem
Yakma timi zabıtaymış

Yakma timi zabıtaymış

Gezi Parkı protestolarındaki orantısız güç kullanımını soruşturan mülkiye ve polis başmüfettişleri, 29 Mayıs’ta eylemcilerin çadırlarını yakanları da mercek altına aldı.

19.06.2013Gündem
Duran adama karşı duran adamlar

Duran adama karşı duran adamlar

GEZİ Parkı’ndaki eylemcilere polisin müdahalesinin ardından başlayan ‘Duran Adam’ eylemlerine karşı bir grup Taksim’de ‘Duran Adam’a karşı Duran Adam’ eylemi yaptılar.

19.06.2013Gündem
Poliste tayin de izin de durdu

Poliste tayin de izin de durdu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Gezi olayları nedeniyle izinlerini durdurduğu polislerin Şark tayinlerini de 1 yıl erteledi. Duruma polisler tepki gösterdi.

19.06.2013Gündem
Arınçtan duran adam açıklaması

Arınç'tan 'duran adam' açıklaması

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç gündeme ilişkin açıklama yaptı. Arınç, dünden itibaren yaygınlaşan 'Duran adam' eylemleri ile ilgili "Boyun fıtığı yok demek ki bunların" dedi.

19.06.2013Gündem
Taksimde 3. gününde eylem

Taksim'de 3. gününde eylem

Taksim Meydanı'nda "Duran Adam" eylemleri devam ediyor.

19.06.2013Gündem
Duran Egeli

Duran Egeli

İZMİR’de önceki gece 01.00 sıralarında efe kostümü giyip “Duran Adam” eylemi yapan Erdal Çoban’ın protestosu 24 saat 34 dakika 6 saniye sürdü.

19.06.2013Ege
Önce Troia sonra TOMA

Önce Troia sonra TOMA

Çanakkale'de, Gezi Parkı olaylarına destek için günlerdir yürüme ve oturma eylemi devam ederken, bir grup dün gece TOMA’ya (Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı) karşı Duran Adam’ eylemi yaptı.

19.06.2013Ege
İzmir Adliyesi’nde “duran avukat” eylemi

İzmir Adliyesi’nde “duran avukat” eylemi

İSTANBUL Taksim’de Gezi Parkı eylemine destek vermek için 18 Haziran akşamı başlayan ve sosyal medyada hızla büyüyen “Duran Adam” eyleminin üçüncü gününde İzmir barosu avukatlarından Erdal Yağçeken İzmir Adliyesi’nde aynı eylemi yaptı.

19.06.2013Ege
175 milyon işçiden Gezi Parkı eylemi

175 milyon işçiden Gezi Parkı eylemi

175 milyon işçiyi temsil eden Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu Gezi Parkı eylemlerine destek vermek için küresel eylem çağrısı yaptı.

19.06.2013Ekonomi
ÇANAKKALEDE TOMAYA DURAN ADAMLI TEPKİ

ÇANAKKALE'DE TOMA'YA DURAN ADAMLI TEPKİ

Çanakkale'de, Gezi Parkı olaylarına destek için günlerdir yürüme ve oturma eylemi devam ederken, bir grup dün gece TOMA'ya karşı Duran Adam' eylemi yaptı. Bir saat boyunca TOMA aracının önünde kıpırdamadan duran eylemcilere polis de müdahale etmedi. TOMA aracının önünde kıpırdamadan duran eylemciler feribota binen vatandaşların şaşkın bakışları arasında eylemlerini sürdürdü. Eylemlerini tamamlayan grup daha sonra olaysız şekilde iskeleden ayrıldı. Burak GEZEN-ÇANAKKALE-DHA

19.06.2013Diğer Videolar
CHPli vekil Çelebi de durma eyleminde

CHP'li vekil Çelebi de durma eyleminde

CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, TBMM’nin giriş kapısının önünde “durma” eylemi başlattı.

19.06.2013Gündem
İstanbulun parklarında doğrudan demokrasi

İstanbul'un parklarında "doğrudan demokrasi"

Gezi Parkı protestoları üçüncü haftasını doldururken Türk ve dünya basını iki gündür Erdem Gündüz’ün başlattığı ve çığ gibi büyüyen #duranadam direnişini konuşuyor. Ancak #duranadam’ın yanında gözden kaçan çok önemli bir eylem daha var: #heryerdirenişheryergezi

19.06.2013Gündem
POLİSLER EYLEMCİ ÇAYINI GERİ ÇEVİRDİ

POLİSLER EYLEMCİ ÇAYINI GERİ ÇEVİRDİ

Polisin Gezi Parkı'na müdahalesinin ardından "Duran Adam" ile farklı bir boyut kazanan eylemler gece boyunca devam etti. Taksim Metro çıkışında 2 gün önce saat 18.00'da Erdem Gündüz isimli bir kişinin başlattığı "Duran Adam" eylemi gece boyunca devam etti. İsmi öğrenilemeyen 3 kişi ayakta beklediği sırada aniden yere yığıldı. Fenalık geçirenlere su içiren diğer eylemciler, arkadaşlarını taksilere bindirerek hastaneye götürdü. Göstericilerden bazıları gece boyunca polislerin karşısına geçip kitap okudu, bazıları tiyatro oyunu sergiledi, bir kısmı da alanda hareketsizce bekledi. Eylemcilerden 3 kişi alanda bekleyişini sürdüren polis ve direnişçilere çay ikram etti. Polisin eylemcilerine ikram ettiği çayları geri çevirmesi ise dikkat çekti.İhsan YALÇIN - Hasan YILDIRIM - Sonar HASIRCIOĞLU / İSTANBUL DHA

19.06.2013Diğer Videolar
Polis eylemcinin çayını geri çevirdi

Polis eylemcinin çayını geri çevirdi

Poliisn Gezi Parkı’na müdahalesinin ardından "Duran Adam" ile farklı bir boyut kazanan eylemler gece boyunca devam etti. Göstericilerden bazıları polislerin karşısına geçip kitap okudu, bazıları tiyatro oyunu sergiledi, bir kısmı da alanda hareketsizce bekledi. Polisin eylemcilerin ikram ettiği çayları geri çevirmesi ise dikkat çekti.

19.06.2013Gündem
Herkes duran adam oldu

Herkes duran adam oldu

Taksim'da dün akşam başlayan ve sosyal medyada hızla büyüyen Duran Adam eylemi ikinci gününde devam ediyor.

18.06.2013Gündem
İzmirliler Duran Efeye kol kanat gerdi

İzmirliler Duran Efe'ye kol kanat gerdi

İZMİR'de, Taksim Gezi Parkı müdahalelerine yönelik başlatılan ‘duran adam’ eylemine ‘Duran Efe’ soğuk heykeli ile destek veriliyor.

18.06.2013Ege
Başbakan: Polis demokrasi sınavından başarıyla geçti

Başbakan: Polis demokrasi sınavından başarıyla geçti

AK Parti grup toplantısında Gezi olaylarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan, polisin demokrasi sınavından başarıyla geçtiğini söyledi. 'Gezi Parkı ve Taksim'i işgalcilerden temizledik' diyen Erdoğan, parkı halka teslim ettiklerini de belirtti. Başbakan Erdoğan ayrıca polisin müdahale gücünün de arttırılacağını vurguladı.

18.06.2013Gündem
Meclis “duran adamı” konuştu

Meclis “duran adamı” konuştu

MECLİS de Gezi Parkı protestoları fenomenlerinden “duran adam”ı konuştu.

18.06.2013Gündem
Kapanışa gezi parkı olayları nedeni ile katılmadılar

Kapanışa 'gezi parkı' olayları nedeni ile katılmadılar

AVRUPA Birliği’nin (AB) desteklediği Coworking (Ortak Alan Belirleme) Projesi’nin Afyonkarahisar’daki kapanış toplantısına, ’Gezi Parkı’ eylemi damgasını vurdu.

18.06.2013Gündem
Profesörden Duran Adam eylemi

Profesörden 'Duran Adam' eylemi

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Rektörlüğü önünde 5 dakika boyunca ’duran adam’ eylemi yapan Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayrettin Ökçesiz, milletvekilleri ve kamuoyuna ’Uygar Direniş’ çağrısı yaptı.

18.06.2013Gündem
ETHEM SARISÜLÜKÜN ÖLDÜĞÜ YERDE DURAN ADAM EYLEMİ

ETHEM SARISÜLÜK'ÜN ÖLDÜĞÜ YERDE DURAN ADAM EYLEMİ

Taksim'deki başlayan 'Duran Adam' eylemi Ankara'da da devam ediyor. Sabah saatlerinde Ethem Sarısülük'ün vurulduğu yere gelen Yonca isimli kadın durmaya başladı. Taksim Gezi Parkı eylemleri sırasında çıkan olaylarda Ankara'da hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün öldüğü yere gelen Yonca kadın 'Duran Kadın' eylemi yaptı. Ethem Sarısülük'ün ağabeyi Mustafa Sarısülük de olay yerine gelerek eylem yapan kadına destek verdi. Kürşat TERCANLI / ANKARA (DHA)

18.06.2013Diğer Videolar
ADLİYEDE DURAN ADAM EYLEMİ

ADLİYE'DE DURAN ADAM EYLEMİ

Gezi Parkı olaylarını dün akşam Taksim Meydanı'nda sabit durarak protesto eden kişinin yaptığı eylem hızla yayılıyor. Bugün Çağlayan'daki Adalet Sarayı içindeki avluda da aralarında çok sayıda avukatında bulunduğu 20 kişi "Duran adam" eylemi gerçekleştirdi. Saat 12.00 sıralarında 6 avukatın başlattığı eyleme bazı vatandaşlar da destek oldu. "Duran adam" eylemi saat 13.30 da sona erdi. Cem TURSUN -Selahattin GÜNDAY-DHA

18.06.2013Diğer Videolar
Adliyede duran adam eylemi

Adliyede 'duran adam' eylemi

Gezi Parkı olaylarını dün akşam Taksim Meydanı’nda sabit durarak protesto eden kişinin yaptığı eylem hızla yayılıyor. Bugün Çağlayan’daki Adalet Sarayı içindeki avluda da aralarında çok sayıda avukatında bulunduğu 20 kişi "Duran adam" eylemi gerçekleştirdi.

18.06.2013Gündem
Ethem Sarısülükün vurulduğu yerde durma eylemi

Ethem Sarısülük'ün vurulduğu yerde 'durma' eylemi

Taksim'de başlayan 'durma' eylemi Ankara'ya da sıçradı. Gösteriler sırasında vurulan ve polisin engellemesi nedeniyle Ethem Sarısülük'ün cenazesine katılamayan bir anne, dün gece 01.00 itibariyle 'durma eylemi' başlattı.

18.06.2013Gündem
İZMİRDEN GEZİ PARKINA `DURAN EFE DESTEĞİ

İZMİR'DEN GEZİ PARKI'NA `DURAN EFE' DESTEĞİ

İzmir'de, Taksim Gezi Parkı müdahalelerine yönelik başlatılan `duran adam' eylemine `Duran Efe' soğuk heykeli ile destek veriliyor. Elinde bir de minyatür ağaç tutan sanatçının bekleyişi sürerken, bazı vatandaşlar da destek veriyor. İstanbul'da Erdem Gündüz'ün Taksim Metro çıkışında başlattığı `duran adam' eylemi, akşamdan beri İzmir'de de destek görüyor. Sokak Sanatları Atölyesi'nden bir sanatçı, elinde saksı içindeki minyatür ağaç ve efe kıyafeti ile Gündoğdu Meydanı'nda dün akşamdan bu yana sabit durarak desteğini sürdürüyor. Zaman zaman vatandaşlar da yanına gelip, burada bir süre durarak kendisine destek veriyor. Mustafa OĞUZ - Mücahit BEKTAŞ İZMİR, DHA

18.06.2013Diğer Videolar
İçişleri Bakanı Muammer Güler: Duran Adam’a müdahalemiz olmaz

İçişleri Bakanı Muammer Güler: Duran Adam’a müdahalemiz olmaz

İÇİŞLERİ Bakanı Muammer Güler, “Duran adam” protestosuyla ilgili “Bu gösteri, kamu düzenini bozmadıktan, genel hayatı etkilemedikten sonra bizim müdahalemiz olmaz” dedi.

18.06.2013Gündem
Kadıköyde duran adama alkışlı destek

Kadıköy'de 'duran adama' alkışlı destek

Taksim’de Erdem Gündüz isimli bir kişinin Gezi Parkına yapılan polis müdahalesini sabit bir şekilde durarak protesto etmesinin ardından Kadıköy Boğa heykelinin önünde de 20 yaşındaki Alican Birteksöz, aynı şekilde hareketsiz durarak protesto eylemine başladı. Gencin eylemine bazı vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

18.06.2013Gündem
Duran Adam New Yorkta

'Duran Adam' New York'ta

İstanbul'da başlayan ve Türkiye geneline yayılan Gezi Parkı direnişine destek vermek için Taksim meydanında kıpırdamadan duran Erdem Gündüz’ün sessiz eylemi ABD’nin New York kentinde de yankı buldu.

18.06.2013Gündem
Duran Adam Konuştu

"Duran Adam" Konuştu

Gezi Parkı eylemlerinin simgesi haline gelen duran adam, eylemi neden yaptığını anlatıyor.

18.06.2013Diğer Videolar
TAKSİMDE DURAN İNSANLAR BİR ANDA ÇOĞALDI

TAKSİM'DE DURAN İNSANLAR BİR ANDA ÇOĞALDI

Gezi Parkı’na yapılan polis müdahalesini protesto etmek için dün 8 saat Taksim Meydanı’nda sabit duran Erdem Gündüz’ün başlattığı eylem, dün gece boyu devam etti. Eylemcilerin sayısının bir ara 300’lere ulaşması üzerine polis, toplanan grubu dağıttı, uzaklaşmak istemeyen 10 kişi ise gözaltına alındı. Ancak 'Duran Adam’ eylemi, gelen yeni kişiler tarafından devam ettirildi. Hasan YILDIRIM - Soner HASIRCIOĞLU - İSTANBUL - DHA

18.06.2013Diğer Videolar
BEŞİKTAŞTA TAKSİM GEZİ PARKI İÇİN DURAN ADAM EYLEMİ

BEŞİKTAŞ'TA TAKSİM GEZİ PARKI İÇİN 'DURAN ADAM' EYLEMİ

Taksim'deki "Duran Adam"ın ardından bir kişi de Beşiktaş'taki Kartal Heykeli önünde hareketsiz şekilde beklemeye başladı.Taksim'deki "Duran Adam" protestosunun ardından bir eylemcide saat 00.00'da Beşiktaş'taki Kartal Heykeli önünde hareketsiz şekilde beklemeye başladı. Duran eylemcinin 5 saattir kimseyle konuşmadan beklediği öğrenildi. Öte yandan Beşiktaş'da ki bekleyen eylemcinin yanına 10 çift ayakkabı ve terlik bırakıldığı görüldü. Ayakkabılar arasında bir çift çocuk ayakkabısı olması dikkat çekti.Ozan URAL /İSTANBUL/DHA

18.06.2013Diğer Videolar
Duran Adam salgını

'Duran Adam' salgını

Taksim'de Erdem Gündüz isimli bir kişi, polisin Gezi Parkı'na müdahalesini tek kişilik sessiz eylemiyle protesto etti. Eylem kısa sürede sosyal medyada duyuldu ve büyük destek buldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde Erdem Gündüz ayrıldı, polis amirinin telsizden 'Sabit duranları alın' anonsuyla meydanda bekleyenler gözaltına alındı. Taksim'de sessiz eylem sona erdi, ikinci bir duran adam da Beşiktaş'taki Kartal heykelinin önünde ortaya çıktı. Eylem salgın gibi yayıldı. Türkiye genelinde, hatta ABD'de bile bu eyleme destek verenler fotoğraflarını paylaştı. Akşam saatlerinde de Gezi olaylarının başladığı Taksim Meydanı'nda onlarca kişi duran adam eylemi yaptı.

17.06.2013Gündem
KOCAELİNDE AKADEMİSYENLER DE TAKSİM GEZİ PARKI EYLEMİ YAPTI

KOCAELİ'NDE AKADEMİSYENLER DE TAKSİM GEZİ PARKI EYLEMİ YAPTI

Kocaeli Üniversitesi öğretim görevlileri, akademisyenler, çalışanlar ve öğrencilerden oluşan yakyaşık 250 kişi, Taksim Gezi Parkı eylemine destek vermek amacıyla yürüyüş yaptı. Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi önünde toplanan akademisyenlere öğrenciler ile sendika temsilcileri de destek verdi. Yaklaşık 250 kişiden oluşan grup sloganlar eşliğinde Cumhuriyet Parkı'na kadar yürüdü.DHA

17.06.2013Diğer Videolar

Yazar Sonuçları

Muhalefet neden ‘durgundur’

TOPLUMA zarar vermedikçe parkta herkes oturur.

19.06.2013

Türkçe Olimpiyatları mı 23 Nisan Çocuk Şenliği mi?

11. Türkçe Olimpiyatları muhteşem bir törenle kapandı...

18.06.2013

‘Duran Adam’

ADAMIN biri sokak ortasında duruyor, trafik dahil, hiç kimseye engel olmadan, kimseyi rahatsız etmeden, ayakta, tek başına duruyor.

18.06.2013