MENÜ

Gezelim Görelim

Gezelim Görelim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gezelim Görelim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 88 Gezelim Görelim haberi bulunmuştur.

Gezelim Görelim Haberleri

Bir tür zaman makinesi: Bit Pazarları

Bir tür zaman makinesi: Bit Pazarları

Hadi gelin 63. sayımızın Bakın Burada Ne Var sayfamızda Bit Pazarları ne menem şeydir birlikte bakalım, gezelim, görelim...

2.10.2017Kampüs
Turkuvaz sulara yolculuk... Yeryüzündeki cennet: Mauritius

Turkuvaz sulara yolculuk... Yeryüzündeki cennet: Mauritius

Mauritius, kültürel zenginliği, doğal güzellikleri, bembeyaz kumsalları, mercan resifleri ve pırıl pırıl turkuvaz denizi ile turistlerin her daim ilgisini çeken rotalardan biri ve bence kesinlikle görülmesi gereken yerler listesinde üst sıralarda olmalı. Rivayete göre Mark Twain, Tanrı’nın önce Mauritius’u var ettiğini, onun güzelliğinden esinlenerek cenneti yarattığını ifade etmiş. Bu haftaki rotamız, denilenin hakkını fazlasıyla veriyor... Benimle dünyanın en güzel balayı adalarından birini, Mauritius’u keşfetmeye ne dersiniz?

29.01.2016Seyahat
Ordunun dereleri Milli Piyango biletinde

Ordu'nun dereleri Milli Piyango biletinde

Karadeniz Bölgesi'nde gür ormanların içerisinden akan ve zaman zaman adına türküler yazılan Ordu'nun dereleri, Milli Piyango biletinde tanıtılacak.

3.12.2014Gündem
Dünyanın çevresini 37 kez turlayacak kadar köy gezdi

Dünyanın çevresini 37 kez turlayacak kadar köy gezdi

Televizyon ekranlarında 29 yıldır kısacık sarı saçları, dağa, bayıra tırmanmaya hazır rahat kıyafetleri ve samimi gülümsemesiyle "Gezelim Görelim" programının sunan Nuray Yılmaz'ın kattetiği yol, 1,5 milyon kilometreye ulaştı. Yılmaz, bu süre içinde Türkiye'de karış karış gezmeseydi dünyanın çevresini 37 kez dolaşabilir ya da 2 kez Ay'a gidip dönebilirdi.

3.02.2014Gündem
Türk hakimlere gezelim görelim turu

Türk hakimlere "gezelim görelim" turu

Türk yargı mensuplarının, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararları doğrultusunda karar vermelerini özendirmek amacıyla, yargıçlar için AİHM'in merkezi Strasbourg'a gezi düzenlenecek.

2.10.2012Gündem
Toplum polis el ele

Toplum polis el ele

UŞAK Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, “Gezelim Görelim Tanıyalım” projesi kapsamında, ilköğretim öğrencileri tarihi evleri ve Arkeoloji Müzesi’ni gezdi.

19.05.2012Ege

Dev teknoloji fuarı başlıyor

Uluslararası Bilgisayar ve Tüketici Elektroniği Fuarı törenle açıldı.

19.11.2009Teknoloji
Kürtleri kahkahaya boğan dizi

Kürtleri kahkahaya boğan dizi

Kürtçe yayın yapan TRT 6 (Şeş) için çekilen "Tewlo" adlı dizide 20 oyuncu rol alıyor. Yedi bölümden oluşan bu durum komedisi çok kısıtlı bir bütçeyle çekiliyor. Çekimler için sanatçılar dekor ve kostümlerin büyük bölümünü evlerinden getiriyor. İlk bölümü geçen cuma akşamı yayınlanan Tewlo’nun setindeydik. Senaristler, oyuncular ve set ekibiyle konuştuk.

24.01.2009Kelebek
Anadolu’da huzur var

Anadolu’da huzur var

‘Şoray Uzun Yolda’ programının sunucusu Şoray Uzun ile programı ve televizyon dünyası hakkında konuştuk. Şoray; ‘Şehir merkezinden çıkar çıkmaz içinizi büyük bir huzur kaplıyor. Huzuru Anadolu’da buldum... ‘ diyor.

23.06.2005Kelebek
Anadolu’da huzur var

Anadolu’da huzur var

23.06.2005Kelebek
Halk medyanın en iyilerini seçti

Halk medyanın en iyilerini seçti

Özel Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği'nin (ÖRTYD) her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği ”Medyanın En İyileri Halk Oylaması”nın sonuçları açıklandı. ÖRTYD Başkanı Serdar Demirhan, Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezi'nde yaptığı basın toplantısında, her yıl artan bir ilgiyle karşılanan halk oylamasına bu yıl 14 bin 276 internet kullanıcısının katıldığını bildirdi.

12.01.2005Gündem
TRT’ye ‘devamlılık sözü’ verdi, programı 17 yaşını doldurdu

TRT’ye ‘devamlılık sözü’ verdi, programı 17 yaşını doldurdu

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu müzik programı ‘Pop Saati’nin 17 yıldır formatı da, sunucusu Erhan Konuk’un kıyafet tarzı da değişmedi. Konuk, ‘TRT’ye ilk girdiğimde ‘Bu iş ne kadar sürdürebilirsin?’ diye sormuşlardı. Ben de onlara devamlılık garantisi vermiştim. Hala sözümü tutuyorum’ diyor.

1.12.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Mutlu etmese de bu 1 gol turlatır

Linz, rövanşı kontrayı daha fazla düşünerek oynayacaktır. Dün bu konuda boş olmadıklarını gösterdiler. Yine de rövanşın Beşiktaş için kolay geçeceğini düşünüyorum.

9.08.2018
Masal şehir Prag

Masal şehir Prag

Çek Cumhuriyetinin başkenti, 1,2 milyon nüfusa sahip Altın Şehir, Masal Şehir, Şehirlerin Anası gibi lakapları olan güzel şehir Prag’ın misafiri oluyorum şimdi de. Bütün lakaplarını hak eden Prag, bu güzellikler yetmezmiş gibi bir de güzeller güzeli bir nehirle süsleniyor. İşte gece hayatı, katedralleri ve müzeleri ile Prag…

14.03.2018

10 adımda anne evi tadında yurt odası

Memleketten uzakta okumak için 40 takla attınız.

23.10.2015

Güzel İnsanların Güzel Sarayı

Buyurun birlikte gezelim, görelim...

3.12.2014

TRT beni vurdun yerden yere

Mahvoldum, ayıp, günah. Yapılır mı bu bir köşe yazarına, reva mı bu bana?

25.01.2014

Artık çok zor

İyiye iyi, kötüye kötü demek: Artık yeni bir albüm, bir kitap, veya -alanı dar tutmayayım- herhangi yeni bir iş söz konusu olduğunda tarafsız yorum duymak, okumak ne zor...

27.03.2013

Katili tanıyalım

ŞİMDİ ben size “Bu adam öldürülecek” desem, niye ve nasıl öldürüleceğini madde madde sıralasam, yetinmesem raporlarla yaklaşan cinayeti kanıtlasam ne yapardınız?

9.01.2013

Rock haritasından bir anıt daha silindi

Bir rock tutkununun kutsal rotası Liverpool’daki The Cavern’dan Hamburg’daki Indra Club, Los Angeles’taki The Viper Room’dan Paris Pere Lachaise Mezarlığı’nda yatan Jim Morrison’a kadar uzanır. İşte bu rota üzerindeki Londra Konk Stüdyoları satışa çıkarıldı

10.12.2010

Garantili tatil hem de validen

EGE’nin çoğu yerinde yerel yöneticiler turizmin gelişmesi, çeşitlendirilmesi, gelen turist sayısıyla gelirin artması için çabalar, projeler geliştirir.

5.04.2010

Benim adam Langkawi

Jetlag için “insanın kısa zamanda uzun yollar gitmesinin doğasına hiç de uygun olmadığını gösteren bir işaret” derler, doğru.

31.03.2010

Bir şehir bir günde nasıl gezilir?

İnsanın bir şehri gezmesi için kısıtlı zamanı olması ne fena. Bir zaman dilimi içinde güzel bir şeyler yapıyor olsanız bile sürekli “kim bilir şu anda neler kaçırıyorum” hissine kapılıyorsunuz.

26.02.2010

Devletin memuru mu cemaatin memuru mu?

FETHULLAH Gülen, geçenlerde cemaat üyelerinin ordu, polis, yargıya "sızmaları" ile ilgili konuştu ve "Bir vatandaşın, kendi devletinin bir kurumuna girmesi sızma değil, bir haktır" anlamında sözler söyledi.

17.06.2009

Ulusa Serzeniş

"AN be an takip ediyorum" diyen Başbakan, Ulusa Sesleniş’te "Harekát kararlılıkla devam etmektedir" derken... Ulus, o sırada Barzani’nin seslenişini dinliyordu: "Harekát bitti!"

1.03.2008

Seray'ın çıplak sesi

Son ’eğlenceliğimiz’, Seray Sever’in çıplak sesle stüdyoda söylediği şarkı.

21.02.2006

Ankara’ya underground club

İstanbul sosyetesinin gözde gençlerindendi Cem Feray. Eşi Lal Dedeoğlu’nu dansöz Zümre ile aldatınca bu ilişki bitti.

4.11.2004

Rock Kasabası’na girerken bilmeniz gerekenler

Arabaya doluşup, heyecan içinde Hezarfen Havaalanı’nın yolunu tuttuğumuzda, sadece oradaki havayı koklayıp, neler olup bittiğine şöyle bir bakıp, bir saat içinde eve geri dönmek vardı aklımda.

24.08.2004