MENÜ

Fitch

Fitch ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fitch haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.411 Fitch haberi bulunmuştur.

Fitch Haberleri

Borsada gözler yeniden 100.000 seviyesinde

Borsada gözler yeniden 100.000 seviyesinde

Borsa İstanbul'da son 4 ayda 2 kez test edip üzerinde kalıcılık sağlayamadığı 100.000 direncine tekrar yönelen BIST 100 endeksi, bu sefer banka hisselerinden bulduğu destekle daha güçlü bir görünüm sergiliyor.

16.10.2018Ekonomi
Fitchten ticaret savaşı açıklaması

Fitch'ten 'ticaret savaşı' açıklaması

Fitch Ratings, Pakistan hariç tüm Asya ülkeleri için "durağan" kredi notu görünümünü devam ettirdiklerini, ABD-Çin arasındaki ticari gerilimin kredi notlarında bir indirimi tetiklemesini beklemediklerini bildirdi.

15.10.2018Ekonomi
300 milyon dolarlık tahvil ihracı

300 milyon dolarlık tahvil ihracı

VakıfBank, mayıs ayından bu yana Türkiye'den yapılan "ilk" yabancı para tahvili ihracına imza attı.

10.10.2018Ekonomi
Son dakika... Tüm dünyanın merakla beklediği Fed faiz açıklaması yapıldı İşte tam metin…

Son dakika... Tüm dünyanın merakla beklediği Fed faiz açıklaması yapıldı! İşte tam metin…

ABD Merkez Bankası (Fed) bu gece faiz kararını açıkladı. Fed faiz kararı ne oldu, açıklanmanın ardından dolar ne tepki verdi, işte detaylar…

26.09.2018Ekonomi
Dolar 6.2 civarında istikrar kazanır

'Dolar 6.2 civarında istikrar kazanır'

Fitch Ratings, dolar/TL paritesinin 6.2 seviyesinde istikrar kazanmasını beklediğini açıkladı. Fitch aynı zamanda Türkiye ile ilgili enflasyon tahminini de bu yıl için yüzde 20'ye çıkardı.

21.09.2018Ekonomi
Fitchten ABDye uyarı

Fitch'ten ABD'ye uyarı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, "Vergi kesintileri ve harcama baskılarının, mali canlandırmanın yarattığı artan büyümeyi aşmasından dolayı, ABD federal mali açığı artıyor" uyarısını yaptı

20.09.2018Ekonomi
ABDnin 2008 finansal krizi piyasalardan trilyonları sildi

ABD'nin 2008 finansal krizi piyasalardan trilyonları sildi

ABD'de 10 yıl önce yaşanan finansal kriz, küresel piyasalardan trilyonlarca doların silinmesine, milyarlarca dolar yatırımın kaybolmasına ve milyonlarca kişinin işsiz kalmasına neden oldu.

12.09.2018Ekonomi
Son dakika... İkinci çeyrek büyüme rakamları açıklandı

Son dakika... İkinci çeyrek büyüme rakamları açıklandı

Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde ilk çeyreğe göre yavaşlamasına rağmen özel tüketimin katkısıyla yüzde 5.2 ile ekonomistlerin yüzde 5.3 olan beklentilerine yakın büyüdü.

10.09.2018Ekonomi
Fitch, Malezyanın kredi notunu teyit etti

Fitch, Malezya'nın kredi notunu teyit etti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Malezya'nın kredi notunu teyit ettiğini duyurdu. 

14.08.2018Ekonomi
Fitch, Yunanistanın kredi notunu yükseltti

Fitch, Yunanistan'ın kredi notunu yükseltti 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Yunanistan'ın kredi notunu yükselttiğini duyurdu.

10.08.2018Ekonomi
Dolar cumartesi günü ne kadar oldu 11 Ağustos dolar fiyatı

Dolar cumartesi günü ne kadar oldu? 11 Ağustos dolar fiyatı

Dolar, döviz kurlarını yakından takip eden vatandaşların araştırdığı kur bilgileri arasında yer almaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'un dün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı ek vergi açıklamasının ardından artış gösterdi. Peki, sabah saatlerinde dolar fiyatları ne kadar oldu? İşte, güncel bilgiler

10.08.2018Ekonomi
Son dakika... Dolar TL kurunda son durum İşte güncel dolar ve euro fiyatları

Son dakika... Dolar TL kurunda son durum! İşte güncel dolar ve euro fiyatları

Piyasada oynaklığın çok yüksek olduğu bu sabah dolar/TL, oldukça kısa bir süre içinde hareketlendi. Dolar kuru 6 seviyesinin altında hareketli bir seyir izliyor. Dolar fiyatları şu dakikalarda 6.04 TL seviyesinde hareket ediyor. Euro ise 7.08 TL seviyesinde bulunuyor. Piyasalar, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın bugün açıklayacağı 'yeni ekonomi modeli' toplantısını takip edecek.

10.08.2018Ekonomi
TLdeki kayıp sürüyor

TL'deki kayıp sürüyor

ABD ve Türkiye ilişkilerinde yaşanan gerilim ile hareketlenen piyasalarda dalgalanma sürerken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ‘yeni ekonomi modeli’ni açıklayacağı haberiyle tansiyon sınırlı düştü.

9.08.2018Ekonomi
Fitch Ratings Almanya’nın kredi notunu teyit etti

Fitch Ratings Almanya’nın kredi notunu teyit etti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Almanya’nın kredi notunu teyit ettiğini duyurdu.

4.08.2018Avrupa
Son dakika... Tüm dünyanın merakla beklediği Fed faiz açıklaması yapıldı İşte tam metin…

Son dakika... Tüm dünyanın merakla beklediği Fed faiz açıklaması yapıldı! İşte tam metin…

ABD Merkez Bankası (Fed) bu gece faiz kararını açıkladı. Fed faiz kararı ne oldu, açıklanmanın ardından dolar ne tepki verdi, işte detaylar…

1.08.2018Ekonomi
Fitch uyardı... BDDK  kâr açıkladı

Fitch uyardı... BDDK kâr açıkladı

ULUSLARARASI kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türk bankalarının geçen ay kredi notlarının düşürülmesine yol açan unsurların bankaların kredi notunu etkilemeye devam ettiğini belirtti.

30.07.2018Ekonomi
Dolar/TL 4.90 seviyesinin altına geriledi

Dolar/TL 4.90 seviyesinin altına geriledi

Dolar kuru kritik haftada 4.90 TL'nin üzerini görürken, şu dakikalarda 4.88 TL seviyesindeki hareketine devam ediyor. Euro kuru ise 5.71 TL seviyelerinde bulunuyor. Kur ve faizde bu hafta Fed kararı, enflasyon raporu ve enflasyon verileri başta olmak üzere veri gündemi takip edilecek.

30.07.2018Ekonomi
‘100-125 baz puan faiz artırımı liradaki olumlu seyri destekler’

‘100-125 baz puan faiz artırımı liradaki olumlu seyri destekler’

İş Yatırım Kritik Hafta başlıklı piyasa bülteninde Merkez Bankasının 100-125 baz puanlık veya bunun üzerinde bir faiz artırımı yapmasının Türk lirasındaki olumlu seyri destekleyeceğini vurguladı.

23.07.2018Ekonomi
Fitchten petrol analizi

Fitch'ten petrol analizi

Fitch Ratings: "Son dönemde petrol fiyatlarında görülen toparlanma ve 2016-2017 yıllarında sektördeki maliyet düşürücü önlemler sayesinde petrol endüstrisindeki yüksek getirili arama-üretim faaliyetleri canlılık kazandı" açıklamasında bulundu.

21.07.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Başkanın seçimi

VE, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu kararını verdi, aday olmayacağını açıkladı. Eğer Genel Merkez yeniden aday olması için çağrı yapmazsa İzmir’in başkanlar tarihinde bir devir daha sone erecek. Aynı Osman Kibar, İhsan Alyanak, Ahmet Piriştina gibi Kocaoğlu devri de sona erecek.

8.10.2018

YEP 17 Ekim’de bütçeyle detaylandırılacak

Geçen hafta açıklanan Yeni Ekonomi Programından (YEP) beklenen olumlu tepki alınamazken, piyasalar programın detaylandırılması ve uygulamanın görülmesini bekliyor.

24.09.2018

Piyasalarda gergin bekleyiş

Türkiye’de piyasalarda geçen hafta türbülans yaşandı. Kurların yükselmesinde birçok ekonomik gerekçe neden olarak gösterilebilir. Ancak TL’de son günlerdeki değer kaybında Türkiye-ABD ilişkilerindeki gerginlik ve ABD yaptırımlarının önemli etkisi var. Bu hafta ise cuma günü kredi derecelendirme kuruluşu S&P’nin açıklayacağı Türkiye’nin kredi notu değerlendirmeleri yakından izlenecek.

11.08.2018

Amerika ile ‘yapıcı görüşme’

DIŞİŞLERİ Bakanı Çavuşoğlu ile Amerikalı mevkidaşı Pompeo, Singapur’daki ASEAN toplantısında beklenen görüşmeyi yaptılar.

3.08.2018

Atletik dönem

İstanbul’da dün bir grup akademisyen ekonomist ve köşe yazarıyla bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üzerinde durduğu konuların başında ekonomi yönetimindeki koordinasyon ve tek elden yürütmenin artık sağlanacağı vurgusu geliyordu. Bu yolla ‘atletik’ bir yönetim ortaya konacağını, dolayısıyla çok daha hızlı ve sağlıklı yol alınmasının hedeflendiğini söyleyebiliriz.

23.07.2018