MENÜ

Fıskiye

Fıskiye ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fıskiye haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 352 Fıskiye haberi bulunmuştur.

Fıskiye Haberleri

İBB: Sulama başlıkları kırılarak yönü değiştirilmiş

İBB: Sulama başlıkları kırılarak yönü değiştirilmiş

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB), TEM Otoyolu Samandıra mevkiinde motosikletiyle ilerleyen polisin hayatını kaybettiği kazayla ilgili açıklama yaptı. İBB'den yapılan açıklamada, "Olay yerindeki vana kutusunun kapağının kırılarak açıldığı ve hafıza açılı olan sulama başlıklarının da kırılarak yönünün değiştirildiği tespit edilmiş ve konuyla ilgili tutanak tutulmuştur" denildi.

16.08.2019Gündem
Yol kenarındaki fıskiye öldürdü

Yol kenarındaki fıskiye öldürdü

Çim sulama fıskiyelerinin ıslattığı yolda motosikletiyle kayarak şehit olan polis memuru Ali Ulaş dün törenle uğurlanırken meslektaşları tehlikeye dikkat çekti: “Sulama yapılırken görevliler fıskiyelerin başında durmalılar. Açıp gidiyorlar, su yola akıyor. Kuru zeminden ıslak zemine geçtiğimizde yol buz pisti gibi oluyor.”

16.08.2019Gündem
İstanbulda sulama fıskiyeleri ölümcül olabiliyor

İstanbul'da sulama fıskiyeleri ölümcül olabiliyor

İstanbul'da yol kenarında fıskiyelerden yola akan su sürücüler için ölüm tuzağına dönüşüyor. Sancaktepe'de dün bir polis memuru yola akan suyun kayganlaştırdığı yolda kaza yaparak hayatını kaybetti. Uzmanlar, bu durumun özellikle motosiklet sürücüleri için büyük tehlike oluşturduğunu kaydediyor.

15.08.2019Haber
İstanbulda gizli tehlike... Ölümcül olabiliyor

İstanbul'da gizli tehlike... Ölümcül olabiliyor

İstanbul'da yol kenarında fıskiyelerden yola akan su sürücüler için ölüm tuzağına dönüşüyor. Sancaktepe'de dün bir polis memuru yola akan suyun kayganlaştırdığı yolda kaza yaparak hayatını kaybetti. Uzmanlar, bu durumun özellikle motosiklet sürücüleri için büyük tehlike oluşturduğunu kaydediyor.

15.08.2019Gündem
‘Bilim insanlarını korkutmaya başladı, rekor sıcaklıklar bekleniyor’

‘Bilim insanlarını korkutmaya başladı, rekor sıcaklıklar bekleniyor’

İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, "en sıcak günler" anlamına gelen "Eyyamı-ı Bahur"un başladığına dikkati çekerek, "En sıcak 4 yıl, 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında ölçüldü. Geçen haziran ve temmuz aylarında Avrupa’da yaşanan sıcaklıklar tüm bilim insanlarını korkutmaya başladı, bu yıl rekor sıcaklıklar bekleniyor." dedi.

6.08.2019Gündem
Atinadaki caminin kapıları ilk kez açıldı

Atina'daki caminin kapıları ilk kez açıldı

Yunanistan'ın başkenti Atina'da inşa edilen ilk caminin kapıları, Yunan Eğitim ve Din İşleri Bakanı Kostas Gavroglu'nun ziyaretiyle ilk kez açıldı.

7.06.2019Dünya
Bakan Varank: Amasya’nın 20 yıllık hayali, çılgın proje hayata geçti

Bakan Varank: Amasya’nın 20 yıllık hayali, çılgın proje hayata geçti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Amasya'nın 20 yıllık hayali olan çılgın proje hayata geçti. Şehir merkezinden geçen Yeşilırmak'ı kauçuk bir bentle şişiren proje ile adeta bir taşla üç kuş vuruldu." dedi.

19.03.2019Ekonomi
Öpüşme sahneleri Can Yamanı hastanelik etti

Öpüşme sahneleri Can Yaman'ı hastanelik etti

Erkenci Kuş dizisinin yıldızı Can Yaman fıskiye altındaki öpüşme sahnesi yüzünden hastanelik oldu

7.10.2018Televizyon
Kaygısızlar oyuncuları kimdir Kaygısızlar başrol oyuncuları ve dizi karakterleri

Kaygısızlar oyuncuları kimdir? Kaygısızlar başrol oyuncuları ve dizi karakterleri

Kaygısızlar oyuncuları, Hadi uygulamasında yöneltilecek olan soru öncesinde merak konusu oldu. Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Ercan Yazgan ve yine geçtiğimiz dönemde hayata gözlerini yuman Halit Akçatepe'nin başrollerde yer aldığı Kaygısızlar dizisinin oyuncuları arasında, Ayşen Gruda, Çiçek Dilligil, Ülkü Duru gibi önemli isimler de yer aldı. İşte, Kaygısızlar oyuncuları hakkında detaylı bilgiler

29.08.2018Gündem
Türkiyenin can damarıydı Korkutan görüntü

Türkiye'nin can damarıydı! Korkutan görüntü

Türkiye'nin ikinci büyük nehri olan Sakarya Nehri kurumaya yüz tuttu. MHP Ankara Büyükşehir Meclis Üyesi Mahir Özel, “Milyonlarca balık yok olmuştur. Ekolojik dengeyi mahvediyoruz” dedi.

27.07.2018Gündem
Merkel 15 Temmuz darbe girişimin nasıl haber aldı

Merkel 15 Temmuz darbe girişimin nasıl haber aldı?

Hürriyet Berlin temsilcisi Celal Özcan, 13 yıldır Almanya Başbakanı ve ‘dünyanın en güçlü kadını’ olarak tanınan Angela Merkel’in biyografisini yazdı. ‘Savaşı Sabreden Kazanır, Şansölye Merkel’in Hikayesi ve Türkiye İlişkileri’ adlı kitap, Merkel’in siyasi kariyer merdivenlerini nasıl hızla tırmandığı öyküsünün yanında, bozulan Türkiye Almanya ilişkileri sonucu ikili görüşmelerde kapalı kapılar ardında yaşanan kavgaları da anlatıyor. Kitabında, Başbakan Merkel’in tüm gizli bilgileri konuştuğu ‘sağır oda’dan da bahseden Celal Özcan, “Gün ışığı almayan, penceresiz, dinlemeye karşı tam emniyetli kozmik oda, Osmanlı padişahlarının Topkapı Sarayı’ndaki kubbealtı odasını çağrıştırıyor” diyor.

9.06.2018Avrupa
İsviçre’nin incisi Cenevre’ye gittiğinizde yapmak isteyebileceğiniz 14 etkinlik

İsviçre’nin incisi Cenevre’ye gittiğinizde yapmak isteyebileceğiniz 14 etkinlik

Fransız esintisi ve diplomatik temaslarıyla bilinen bir şehir Cenevre. Doğadan sanata, lezzetten mimariye oradan tarihe derken gezilecek, görülecek müthiş yerlere sahip. Cenevre’de yapmak isteyeceğiniz etkinlikleri sizler için sıraladık. İşte detaylar…

31.05.2018Seyahat
İstanbula dev proje geliyor 67 farklı proje orada birleşecek

İstanbul'a dev proje geliyor! 67 farklı proje orada birleşecek

İSTANBUL’un tarihi semtlerinden Eyüp Sultan, 500 milyon TL’lik bütçeli 67 farklı projeyle ihya olacak. İstanbul Teknik, Yıldız Teknik, Fatih Sultan Mehmet ve Mimar Sinan üniversitelerinin destek verdiği, Kültür Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü projenin tanıtım toplantısında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Eğer bu mezar taşları, hanlar, hamamlar, arastalar, çarşılar sokaklar ve çeşmeler başka ülkelerin elinde olsaydı, müzedeki eser korunur gibi korunum günümüze getirilirdi. Çok şükür bu duyarsızlık geride kaldı” dedi.

7.05.2018Ekonomi
İzmir, İstanbul’u nasıl geçti

İzmir, İstanbul’u nasıl geçti?

Bazı şehirler size dünyanın merkezinde olduğunuzu hissettirir. Geçmişinden gelen; havasında, suyunda hissettiğiniz bir gücü vardır. Zor dönemlerde bile ışığını, rengini kaybetmeyen, umudu devam ettiren... Burası Homeros’un, hümanizmin, demokrasinin doğduğu yer. Yaşam tarzıyla, nüfus yapısıyla, gücün sultasından uzak... Sokaklarında 16 dil konuşulan, tarihi bir liman kenti... Sembolü bile bir Amazon olan gerçek bir kadın kenti...* İnsanların birbirine gülümsediği, her yerin kadın kahkahalarıyla çınladığı, en çağdaş, en Avrupai şehrimiz... Son iki yılda İzmir’e müthiş bir akın başladı. 2017’de 18 bin 506 kişi İstanbul’dan buraya göç etti. Büyük çoğunluğu beyaz yakalı ve üniversite mezunuydu. Bu bir ilk. Brookings Enstitüsü’ne göre İzmir, dünyanın en hızlı büyüyen 4’üncü metropolü. Emlak fiyatları artışındadünyada ikinci sırada. Konut fiyatları bir yılda yüzde 18.5 değer kazandı. İstanbul yolunu üç buçuk saate indirecek otoyol açılmadı bile! Peki İzmir gerçekten İstanbul’un pabucunu dama atacak mı? Taşınan binlerce kişi aradığını buldu mu? Hayatı boyunca İzmir’i, seven gözlerle ama uzaktan izlemiş bir gazeteci olarak, keşfe çıkmaya karar verdim. Sebati Karakurt, Levent Kulu, Sibel Denizmen, Tuna Ateş’ten oluşan ekibimiz İzmir büromuzun desteğiyle şehrin altını üstüne getirdi. ‘Türkiye’deki Avrupa’ belgeselimizi de hurriyet.com.tr’de izleyebilirsiniz. ( * Kente ismini veren Smyrna’nın bir Amazon Kraliçesi olduğu rivayet edilir.)

Dubai ve Doha arasındaki 7 fark

Dubai ve Doha arasındaki 7 fark

Dubai ve Doha’nın o kadar çok ortak görsel özelliği var ki! Turkuaz suların etrafında yükselen gökdelenler, hareketli şehir merkezleri, gösterişli alışveriş merkezleri, gürültülü inşaat alanları, İstanbul’u mumla aratan trafiği ve bir anda her şeyden uzaklaşıp hiçlik hissine düştüğünüz çölleri... İşte size ikisi arasındaki yedi fark…

27.04.2018Seyahat
Dinozor heykelleri ve fıskiye neden kaldırıldı Başkan Tuna açıkladı...

Dinozor heykelleri ve fıskiye neden kaldırıldı? Başkan Tuna açıkladı...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ankara Orman Çiftliği'ndeki dinozor heykelleri ile Başkanlık Makamı'nın önünde yer alan fıskiyenin kaldırılmasıyla ilgili konuştu.

5.04.2018Gündem
Çorumda kepçe operatörü yeraltı şehrini ortaya çıkardı

Çorum'da kepçe operatörü yeraltı şehrini ortaya çıkardı

ÇORUM'un İskilip ilçesinde, belediyeye ait iş makinelerinin çevre düzenlemesi yaptığı sırada yerin altında tarihi bir tünel bulunması ardından Müze Müdürlüğü ekipleri bölgede kazı çalışması başlattı. Yapılan kazıda, yer altında Osmanlı döneminden kalma bir dükkan bulundu.İskilip ilçesinde, belediyeye ait iş makinelerinin çevre düzenlemesi yaptığı sırada yerin altında bulanan tünelle ilgili inceleme başlatıldı. Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Arslan, belediye ekipleri tarafından bulunan tünelde kazı çalışması başlattıklarını söyleyerek, Burada bir yapı bulduk. Bu yapının Osmanlı döneminde ait bir dükkan olduğunu tahmin ediyoruzö dedi. 1842 tarihlerinde bölgeye gelen Avrupalı seyyahların raporlarını ve İskilip'in 1842 tarihine ait yazma eserleri incelediklerini söyleyen Arslan, 'İskilip'te mevcut yapılarla ilgili tarihsel bir arka plan çalışması da yaptık. O tarihlerde İskilip'te 43 bin nüfusun yaşadığını, çok sayıda cami, 6 tekke, 6 medrese bir belediye sarayı 5 kütüphane, bir Pazar yeri, 510 dükkanın bulunduğu belirtiliyor. Bizim bulduğumuz yapı bu 510 dükkandan bir tanesidir. İskilip'in şuandaki mevcut üst yapısının altında aslında tarihten diğer medeniyetlerin de gömülü olduğunu görüyoruz. Yine iki adet han, 4 hamam, 18 çeşme, 3 adet fıskiye, 63 değirmen, 6 fırın, 10 kahvehane, mahkeme, vergi dairesi, postane ve telgraf istasyonunun bulunduğu da tarihsel kayıtlarda bize gösteriyorö dedi. Bölgede kazı çalışmalarının devam edeceğini belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Arslan, ortaya çıkan yapıyı cam kaplama ile kapatarak, insanların görebileceği şekilde sergileyeceklerini dile getirerek bir hafta içerisinde bu çalışmanın tamamlanacağını ifade etti. Arslan, 'Bulduğumuz tarihsel doku 510 adet dükkandan bir tanesidir. Bu dükkanların tamamının 2.5 metre toprak altında gömülü olduğunu tahmin ediyoruz. İskilip'in mevcut görünen dokusunda altında önceki dönemlere ait bir doku varö diye konuştu. Arslan, yer altındaki tüm tarihsel dokunun ortaya çıkarılmasına karar verilmesi halinde kamulaştırma işlemi yaparak, bu tarihsel dokuyu tamamen gün yüzüne çıkaracaklarını açıkladı. İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma ise iş makinesinin kazı çalışması sırasında bulunan tünel ile ilgili yaptığı açıklamada, 'İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün yönlendirdiği şekilde çalışmalar devam etmektedir. Arkeolog arkadaşlarımız da işlerini büyük bir titizlikle yürütmekte biz de belediye olarak ekiplerimizle kendilerine yardımcı olmaktayız. İlçemizin tarih açısından büyük bir öneme sahip olduğunu biliyoruz. Bu yeni çalışma ile yeni tarihsel doku ilçemizin çehresini değiştirecektirö dedi.

21.12.2017Haber
Tesadüfen bulundu... Vatandaşlar en be an izliyor

Tesadüfen bulundu... Vatandaşlar en be an izliyor

Çorum'un İskilip ilçesinde, belediyeye ait iş makinelerinin çevre düzenlemesi yaptığı sırada yerin altında tarihi bir tünel bulunması ardından Müze Müdürlüğü ekipleri bölgede kazı çalışması başlattı. Yapılan kazıda, yer altında Osmanlı döneminden yeraltı şehri bulundu. İlçede yaşayan vatandaşlar ise çalışmaları an be an takip ediyor.

21.12.2017Gündem
Gökçek döneminde konulmuştu Fıskiyeden sonra  o da gitti

Gökçek döneminde konulmuştu! Fıskiyeden sonra o da gitti

Ankara‘da AOÇ Kavşağı’nda yer alan ünlü dinozor maketi bu sabah saatlerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kaldırıldı. Yüksekliği 3 metre, uzunluğu ise 10 metre olan T-Rex dinozor maketi, kavşağın hemen yanında bulunan Ankapark’ın tanıtımı için Melih Gökçek döneminde konulmuştu.

27.11.2017Gündem
Ankapark kapatılabilir #HaberinVarMı

Ankapark kapatılabilir #HaberinVarMı

Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek, bugün de #HaberinVarMı diye soruyor, Melih Gökçek’in ‘fışkiye’sinden sonra Ankapark’ın kaldırılması tartışmasını değerlendiriyor.

25.11.2017Haber
Ankaralılara müjde.. 9 ilçeye 24 saat otobüs konuldu, metro saati de uzatıldı

Ankaralılara müjde!.. 9 ilçeye 24 saat otobüs konuldu, metro saati de uzatıldı

Ankaralılar'ın, kent içi toplu taşımada en büyük eksiklik olarak gösterdikleri gece ulaşımı, cuma günü itibarıyla başlıyor. 9 ilçeye ulaşımın 35 hatta 280 seferle 24 saat devam edeceğini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, “Halkın yüzde 90’ının talebini gidermiş olacağız” dedi. Eski başkan Melih Gökçek, 2014’te gece ulaşımını uygulamaya koymuş, ancak “yeterli talep olmadığı” gerekçesiyle 22 gün sonra iptal etmişti.

15.11.2017Gündem
Başkanlar değişti böyle oldu 4 ilde dikkat çeken kararlar

Başkanlar değişti böyle oldu! 4 ilde dikkat çeken kararlar

İstifa eden AK Partili İstanbul, Ankara, Bursa ve Balıkesir belediye başkanlarının yerine gelen isimler ilk hamlelerini yaptı.

15.11.2017Gündem
Fıskiyenin neden kaldırıldığını yeni başkan açıkladı

Fıskiyenin neden kaldırıldığını yeni başkan açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Tuna, "Fıskiyenin ününü bilemiyorum. Geçen Sayın Bakanımız geldiğinde trafikte bir sıkışıklık oldu. Araçların manevra yapamaması yönünde sıkıntı olduğundan dolayı kaldırıldı. Geçmişiyle ilgili bir malumatımız yok. Uygun olan yere gidecek." dedi.

15.11.2017Gündem
Son 24 saatte ne oldu (15.11.2017)

Son 24 saatte ne oldu? (15.11.2017)

İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

15.11.2017Haber
Meşhur fıskiye gitti

Meşhur fıskiye gitti

Ankara’da 4 yıl önce Melih Gökçek adına açılan sahte bir hesaptan atılan “Belediyenin önündeki fıskiyeyi kim kırdı” tweetiyle Türkiye’nin gündemine oturan Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamı’nın önündeki meşhur fıskiye yeni Başkan Mustafa Tuna döneminde kaldırıldı.

15.11.2017Gündem
Ankara Büyükşehir Belediyesinden Atatürk anıtı açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Atatürk anıtı açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediyesince, TBMM önünde bulunan Atatürk Meydanı ve Anıtı'nın yıkıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

14.09.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Birlikte yaşadık birlikte yazdık birlikte sonuç aldık

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “şehirler arası yolcu indirme-bindirme noktası” uygulamasını başlattığı an...

13.08.2019

Dubai ve Doha arasındaki 7 fark

Dubai ve Doha’nın o kadar çok ortak görsel özelliği var ki! Turkuaz suların etrafında yükselen gökdelenler, hareketli şehir merkezleri, gösterişli alışveriş merkezleri, gürültülü inşaat alanları, İstanbul’u mumla aratan trafiği ve bir anda her şeyden uzaklaşıp hiçlik hissine düştüğünüz çölleri... İşte size ikisi arasındaki yedi fark…

25.04.2018

T-Rex Mahallesi sakinleri şaşkın

Geçtiğimiz hafta, önce AOÇ Kavşağı’ndaki dinozor maketi, sonra Kızılay’daki lale figürlü aydınlatma ve ardından Esenboğa Havalimanı Yolu üzerindeki futbolcu ile kaleci heykelleri kaldırıldı.

2.12.2017

Aklımda deli sorular!

Bir güncel haberle başlayalım. Pamukkale Üniversitesi, ilk kez ilçeler bazında, ülkemizde nüfusun kaç yıl okula gittiğinin haritasını çıkartmış. Ellerine sağlık. Sonuç? En yüksek eğitimli ilçeler: İstanbul Kadıköy birinci, Beşiktaş ikinci, Ankara Çankaya üçüncü.

28.11.2017

Gece ulaşımı artık devam eder

Ankara'nın yeni Belediye Başkanı Mustafa Tuna’yla dün bir araya geldik.Kentte, günlük Ankara gazetesi çıkaran eklerin yöneticileri olan gazeteci dostlarım Osman Altınışık, Ömür Ünver ve Fırat Tur’la, Başkan Tuna’yı soru yağmuruna tuttuk.

15.11.2017

Heykelin dili olsa da konuşsa...

HEYKELLERİN bu denli haber olduğu, gündemi anında değiştirdiği başka bir ülke var mıdır, bilmiyorum.

26.10.2017