MENÜ

Dr. Ender Saraç

Dr. Ender Saraç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dr. Ender Saraç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 230 Dr. Ender Saraç haberi bulunmuştur.

Dr. Ender Saraç Haberleri

Bebek gelişiminde beslenmenin önemi

Bebek gelişiminde beslenmenin önemi

Bebelac Çocuk Devam Sütleri ile Anne - Bebek Buluşmaları’nın ilk durağı Adana’ydı! Bebeklerin bilişsel & sosyal gelişiminde beslenmenin önemi ve annelik tecrübelerinin konuşulduğu söyleşide, Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt sordu, Uzman Dr. Ender Saraç ve Nutricia Tüketici Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu yanıtladı. (Sponsorlu İçerik)

31.05.2019Anne Baba
“Bebelac Çocuk Devam Sütleri ile Anne – Bebek Buluşmaları” başlıyor

“Bebelac Çocuk Devam Sütleri ile Anne – Bebek Buluşmaları” başlıyor!

İlk durağımız Adana! Dr. Ender Saraç’la birlikte bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişimlerinde beslenmenin önemini konuşmak üzere 10 Mayıs saat 11:00’de tüm annelerimizi Adana Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ ne bekliyoruz😊Hürriyet Kitap’tan çıkan “200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi” kitabımızda yer alan değerli uzmanlarımızla, yıl boyunca tam 10 şehirde annelerle buluşmaya devam edeceğiz.Merak ettiğiniz tüm soruları omur@hurriyet.com.tr adresine gönderebilir ya da bu videonun altında yorum olarak yazabilirsiniz.(Sponsorlu içerik)

29.04.2019Anne Baba
Ayvalık 2. Doğa Festivali ilçeyi rengarenk boyadı

Ayvalık 2. Doğa Festivali ilçeyi rengarenk boyadı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde gerçekleştirilen 2. Ayvalık Doğa Festivali dört gün boyunca çeşitli etkinliklerle, yarışmalarla, konserlerle birlikte renkli görüntülere sahne oldu.

15.04.2019Ekonomi
Ayvalıkın yöresel lezzetleri yarıştı

Ayvalık'ın yöresel lezzetleri yarıştı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bu yıl Akkızlı Günler temasıyla düzenlenen 2’nci Ayvalık Doğa Festivali kapsamında yemek yarışması yapıldı. Dr. Ender Saraç başkanlığındaki jüri, Ayvalık'ın yöresel lezzetleri arasında birinciyi seçmekte zorlandı.

Ender Saraçtan şalgam suyu tavsiyesi

Ender Saraç'tan şalgam suyu tavsiyesi

Adana Sağlık Festivali'ne katılan Dr. Ender Saraç, Adana kebabı yiyenlere kolay hazım için şalgam suyu içmelerini önerdi. Saraç, A, C ve B vitaminleri içeren şalgam suyunun cilt için de faydalı olduğunu söyledi.

19.03.2019Gündem
1 milyon TL tazminat ödeyecek

1 milyon TL tazminat ödeyecek

Sevgi Saraç’ın, iki yıl önce boşandığı eşi, ünlü diyetisyen ve beslenme uzmanı Dr. Ender Saraç’a açtığı tazminat davası sonuçlandı.

2.02.2019Magazin
Ünlü diyetistenden ev hanımlarına uyarı

Ünlü diyetistenden ev hanımlarına uyarı

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç, kadınların kendi aralarında düzenledikleri günlerin adeta "hamur işi ve karbonhidrat günü"ne dönüştüğünü belirterek, 'Ben kadınların kabul günlerini bir intihar günü olarak yorumluyorum' dedi.

16.12.2018Haber
Ünlü diyetisyenden flaş açıklama: Kabul günlerini bir intihar günü olarak yorumluyorum

Ünlü diyetisyenden flaş açıklama: Kabul günlerini bir intihar günü olarak yorumluyorum

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç, kadınların kendi aralarında düzenledikleri günlerin adeta "hamur işi ve karbonhidrat günü"ne dönüştüğünü belirterek, 'Ben kadınların kabul günlerini bir intihar günü olarak yorumluyorum' dedi.

16.12.2018Gündem
Sağlıklı çocuklar yetiştirmenin püf noktaları

Sağlıklı çocuklar yetiştirmenin püf noktaları

Dr. Ender Saraç ve oyuncu İrem Helvacıoğlu, sağlıklı çocuklar yetiştirmek için bir araya geldi. Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt'un moderatörlüğünde gerçekleşen 'LC Waikiki Aile Buluşmaları'nın üçüncüsü İzmir'de yapıldı. Çok geniş katılımlı konferansın sonunda herkese Hürriyet Kitap'tan çıkan 200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi armağan edildi.

12.07.2018Gündem
Sağlıklı çocuklar yetiştirmenin püf noktaları

Sağlıklı çocuklar yetiştirmenin püf noktaları

Sağlıklı çocuklar yetiştirmek için ne yapmak gerekir? LC Wakiki Aile Buluşmaları’nın üçüncü durağı olan İzmir’de Dr. Ender Saraç ve oyuncu İrem Helvacıoğlu yazarımız Ömür Kurt’un sorularını yanıtladı.

11.07.2018Anne Baba
Yasam festivali

Yasam festivali

Geçtiğimiz hafta sonu KüçükÇiftlik Park’ta düzenlenen “Migros Yaşam Festivali”, ünlü isimleri ağırladı.

14.05.2018Magazin
Her parkta bir festival

Her parkta bir festival

Bu cumartesi-pazar takvimimiz yoğun. KüçükÇiftlik Park’ta sağlık, spor, beslenme, güzellik, kişisel gelişim, müzik ve eğlenceyi bir araya getiren Migros Yaşam Festivali var. Ödüllü barmenlerden kokteyl yapmanın inceliklerini öğreneceğimiz İstanbul Cocktail Festival’in ikincisi ise LifePark’ta.

3 gün sürecek mutlu insan festivali

3 gün sürecek 'mutlu insan' festivali

Sağlıklı yaşam, psikoloji, tıp, alternatif ve tamamlayıcı tıp, kişisel gelişim, yoga ve meditasyon gibi zihin, ruh ve beden sağlığı ile ilgili alanlarda uzmanlar Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali’nde buluşuyor.

13.03.2018Gündem
KYKlı gençlere sıfır beden ve obezitenin tehlikesi anlatılacak

KYK'lı gençlere "sıfır beden" ve "obezite"nin tehlikesi anlatılacak

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca (KYK), gençlerin sağlıklı, düzenli ve dengeli beslenmeyi alışkanlık haline getirmeleri için başlatılacak "Kendine İyi Bak" programı kapsamında, Prof. Dr. Canan Karatay, Doç. Dr. Halit Yerebakan ve Dr. Ender Saraç gençlerle buluşacak.

10.11.2017Eğitim
Anne sütünü arttırmak için neler yapılmalı

Anne sütünü arttırmak için neler yapılmalı?

Beslenme Uzmanı Dr. Ender Saraç anne sütünü arttırmak için neler yapılması gerektiğini anlatıyor…

24.08.2017Anne Baba
Bir besinin yararlı olması için gerekenler

Bir besinin yararlı olması için gerekenler

Dr. Ender Saraç bir besinin yararlı hale dönüşmesi için yapılması gerekenleri açıklıyor.

22.06.2017Anne Baba
Kanser arkadaşı tatlı yesin diye kitap yazdı

Kanser arkadaşı tatlı yesin diye kitap yazdı

ÜSKÜDAR Amerikan Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Defne Yığcı, kanser teşhisi konulan arkadaşı Yağmur Özmen, kanser hücrelerini beslediği bilinen şekerli tatlıları yemeye devam edince mutfağa girdi.

15.04.2017Gündem
Halit Ergençi zayıflatan diyet

Halit Ergenç'i zayıflatan diyet!

Renkli Sayfalar'ın 161. Bölümünde, Halit Ergenç'in uyguladığı çiğ sebze yeme ile ilgili diyetini Dr. Ender Saraç yorumladı..Halit Ergenç'in uyguladığı çiğ sebze yeme ile ilgili diyetini Dr. Ender Saraç yorumladı..

26.12.2016Yaşam
Hızlı zayıflatan acı yoğurt tarifi

Hızlı zayıflatan acı yoğurt tarifi

Renkli Sayfalar'ın 161. Bölümünde konuk olan Dr. Ender Saraç, evde kolayca hazırlayabileceğiniz zayıflatma tarifi verdi!

26.12.2016Haber
Karşıyakada Sağlık ve Toplum Kongresi

Karşıyaka'da 'Sağlık ve Toplum Kongresi'

KARŞIYAKA Belediyesi; İzmir Üniversitesi işbirliğiyle 'Sağlık ve Toplum Kongresi' düzenledi. 'Beslenme ve Sağlıklı Yaşam' temalı kongrede ünlü Diyetisyen Dr. Ender Saraç ve akademisyenler, sağlıklı yaşamın ipuçlarını paylaştı.

15.05.2016Ege
Zayıflatan beş çayı tarifleri

Zayıflatan beş çayı tarifleri

Hiçbir kimyasaldan destek almadan doğal yollarla zayıflamanın yolları mümkün. İşte zayıflatan beş çayı tarifleri...

4.01.2016Kelebek

Yazar Sonuçları

Nisan bereketiyle geliyor

Doğayla birlikte içimizin de kıpır kıpır olduğu günlerdeyiz. Nisan ayı renkleri ve güzelliği kadar etkinlik bereketiyle de kapımızda. Yemek, müzik, dans, karnaval, hareket… Seyahate çıkmak için bahane yaratmak isterseniz, bu ayın takvimini gözden geçirin.

2.04.2019

Sayıştay savaşı büyüyecek

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu dün saat 11.00’de İstanbul ilçe belediyeleri hakkında Sayıştay raporlarında saptanan usulsüzlüklerin tutarının 753 milyon TL olduğunu söyledi ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

6.11.2018

Bu okul sadece alerjili çocuklar için

Türkiye’nin ilk alerjik çocuklar anaokulu Kartal Yakacık’ta ‘Mevhibe İnönü Çocuk Gelişim Merkezi’ adıyla hizmete açıldı. Peki, bu okul nasıl hizmet veriyor, kimleri kapsıyor? Okulun danışmanlığını üstlenen Alerji ile Yaşam Derneği Başkanı Özlem Ceylan ile konuştuk.

13.07.2018

İdil Biret’in hayatı çocuk kitabı oldu

Dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret’in yaşamöyküsü Gülçin Alpöge’nin yazdığı bir çocuk kitabına konu oldu. Sanatçıyla “İdil Biret: Dans Esen Parmaklar”ı ve ilham veren hikâyesini konuştuk.

29.06.2018

Çarşı esnafında çok ciddi yaprak dökümü mü var

GAZETELERDE Kemeraltı ile ilgili iki haber... Biri, “Kemeraltı’na hayat öpücüğü”, “Tarihi çarşı eski günlerine dönecek” başlıklı...

1.12.2017

Havamız nasıl

HAVA bugünlerde ilkbaharı anımsatırken, özellikle geceleri soğumaya başladı. Yine burunlara linyiti andıran kirlilik kokusu geliyor. Geçen şubat ayını anımsadım, aynı başlıkla bir yazı yazmıştım. Metreküp başına en fazla 90 olan hava kirletici partikül maddenin birçok bölgede aşıldığını iletmiştim ve özetle şöyle demiştim:

17.11.2017

TEMA’ya destek

İş ve sanat dünyasının ünlü isimleri, Türkiye’de doğal hayatın korunması ve TEMA Vakfı’nın eğitim programlarına katkı sağlamak için CVK Park Bosphorus Hotel’de bir etkinlik düzenledi.

20.04.2017

Alışverişe büyüteçle gidin!

Türkiye’de ilk defa bir uzman doktor, uzman diyetisyen ve profesyonel şef bir araya geldi ve çocukları doğru beslenmeye yönlendirecek birbirinden eğlenceli tariflere imza attı. Üstelik bu tariflerin tadımını da yine çocuklar yaptı. Dr. Ender Saraç yeni kitabı “Çocuğunu Doğru Besle” için “Bu kitapta şişmanlatmayan, sağlıklı ve besleyici tarifler var” diyor.

30.12.2016