MENÜ

Doğubayazıt

Doğubayazıt ile ilgili tüm haberleri, son dakika Doğubayazıt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Doğubayazıt haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.210 Doğubayazıt haberi bulunmuştur.

Doğubayazıt Haberleri

Türbe ziyareti dönüşü uçuruma yuvarlandılar

Türbe ziyareti dönüşü uçuruma yuvarlandılar

Suriye'de Hz. Ali'nin kızı Zeynep-i Kubra ile Hz. Hüseyin'in kızı Hz. Sakine'nin türbesini ziyaretten dönen İranlıları taşıyan yolcu otobüsü Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi Somkaya Köyü yakınlarında uçuruma yuvarlandı.

18.09.2003Gündem
Soba faciasında ikinci kayıp

Soba faciasında ikinci kayıp

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde ilköğretim okulunda çıkan yangında yaralanan ve tedavi görmek üzere Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) getirilen öğretmenlerden Burçin Ünsal'ın hayatını kaybettiği bildirildi.

25.12.2003Gündem
Fedakár öğretmenlerin heykeli dikilecek

Fedakár öğretmenlerin heykeli dikilecek

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi Ortadirek Köyü İlköğretim Okulu'nda çıkan yangında, öğrencisini kurtarmak isterken ağır şekilde yanan öğretmen Burçin Ünsal (24) dün tedavi gördüğü Ankara GATA'da öldü.

26.12.2003Gündem
Soba faciasında üçüncü ölüm

Soba faciasında üçüncü ölüm

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Ortadirek Köyü İlköğretim Okulu'nda, öğrenciler tarafından yakılan sobaya dökülen tinerin alev alması sonucu çıkan yangında ağır yaralanan ve tedavisi Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) sürdürülen öğretmen Aysun Karalar, dün gece yaşamını yitirdi.

29.12.2003Gündem
Eğitime kar engeli

Eğitime kar engeli

Soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi.

22.02.2004Gündem
Denizli ve Bitliste seçim kavgası: 21 yaralı

Denizli ve Bitlis'te seçim kavgası: 21 yaralı

Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde oy verme işlemi sürerken, Denizli ve Bitlis'te 21 kişi yaralandı. Yurdun çeşitli bölgelerindeki diğer seçim kavgalarında da 14 kişi yaralandı.

28.03.2004Gündem
AKP fark attı

AKP fark attı

Yerel seçimin ilk gelen sonuçlarına göre, AKP 55, CHP 9, SHP 5, MHP 4, DSP 3, DYP 1, SP 1, bağımsız 1 kentte belediye başkanlığı kazandı. İl belediye başkanlıklarının sayısı açısından CHP ikinci parti olurken SHP üçüncü parti konumuna geldi.

29.03.2004Gündem
Cem Uzan’a ‘sahte belgeyle askerlik’ şoku

Cem Uzan’a ‘sahte belgeyle askerlik’ şoku

Genç Parti Lideri Cem Uzan’ın yeniden askere alınması için ilk adım atıldı. Milli Savunma Bakanlığı, bedelli askerlik işlemlerinde sahte belge kullandığı ileri sürülen Cem Uzan’a tebligat göndererek savunmasını istedi. Uzan’a, ‘kışla yolu’ göründü.

11.05.2004Gündem
Cem Uzan’a ‘sahte belgeyle askerlik’ şoku

Cem Uzan’a ‘sahte belgeyle askerlik’ şoku

Genç Parti Lideri Cem Uzan’ın yeniden askere alınması için ilk adım atıldı. Milli Savunma Bakanlığı, bedelli askerlik işlemlerinde sahte belge kullandığı ileri sürülen Cem Uzan’a tebligat göndererek savunmasını istedi. Bu ilk adımın ardından Uzan, savunmasında bedelli askerliğe hak kazandığını kanıtlayamazsa, hakkında celp çıkartılarak askere çağrılacak.

11.05.2004Ekonomi
Adli ve idari yargıda görev değişikliği

Adli ve idari yargıda görev değişikliği

Adli ve idari yargıda görev değişiklikleri yapıldı.

18.06.2004Gündem
Doğubeyazıtta deprem: 18 ölü

Doğubeyazıt'ta deprem: 18 ölü

Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesi'nde meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremde ölenlerin sayısı 18'e yükseldi. Hayatını kaybedenlerden 15'inin çocuk olduğu belirlendi.

2.07.2004Gündem
Doğubeyazıtta ölenler defnedildi

Doğubeyazıt'ta ölenler defnedildi

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde meydana gelen depremde, yaşamını yitiren 18 kişiden 15'i, Yığılçalı Köyü'nde defnedildi.

2.07.2004Gündem
Erdoğan AİHMin türban kararını değerlendirdi

Erdoğan AİHM'in türban kararını değerlendirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) türban konusundaki kararıyla ilgili olarak, “AİHM'ye, 'Avrupa'nın değişik ülkelerindeki uygulama, acaba verdiğiniz kararı ne derece etkiler' diye sorarım ve bunun cevabını da doğrusu almak isterim” dedi.

2.07.2004Gündem
Kızılaydan çatal, kaşık yalanlaması

Kızılay'dan 'çatal, kaşık' yalanlaması

Kızılay Genel Başkanlığı, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, “Kızılay'ın tabak, kaşık ve çatalı unuttuğu için vatandaşların yemekleri ekmek arasında yemek zorunda kaldığı” yönündeki haberlerin doğru olmadığını bildirdi.

5.07.2004Gündem
Gitmek için yolu içmek için suyu yok

Gitmek için yolu içmek için suyu yok

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'ne bağlı Yalınsaz Köyü'nde, 1980'li yıllarda sele maruz kalan köylüler için yaptırılan 92 afet konutunun, yol ve içme suyu sağlanmadığı, altyapı hizmetleri götürülmediği için çürümeye terk edildiği bildirildi.

7.07.2004Gündem
71 kilo morfinle otobüs bekliyordu

71 kilo morfinle otobüs bekliyordu

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde, İran uyruklu bir kişide yapılan aramada, 71 kilogram baz morfin ele geçirildi.

26.07.2004Gündem
Ağrı depreminde 1 ölü

Ağrı depreminde 1 ölü

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde meydana gelen depremde panik sırasında yaralananlardan 1'i öldü.

30.07.2004Gündem
Deprem korkusu hastanelik etti

Deprem korkusu hastanelik etti

Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi’nde dün yaşanan depremin ardından bunalıma giren bir kişi, Iğdır Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. 26 yaşındaki Murat Sağdıç, önceki depremin ardından, çevresindekilerle konuşmamaya ve sadece bir noktaya bakmaya başlaması üzerine hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

31.07.2004Gündem
Ağrıda bir terörist teslim oldu

Ağrı'da bir terörist teslim oldu

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde Jandarma Komutanlığı'nı arayan terör örgütü PKK/Kongra-Gel üyesi bir terörist, silahlarıyla birlikte teslim oldu.

11.08.2004Gündem
Şehit öğretmenler için kütüphane

Şehit öğretmenler için kütüphane

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Ortadirek Köyü İlköğretim Okulu’nda çıkan yangında öğrencilerini kurtarmaya çalışırken hayatlarını kaybeden kahraman öğretmenler Aysun Karalar ve Burçin Uysal anısına hazırlanan beş bin kitaplık kütüphane bu ay sonu hizmete açılıyor.

12.10.2004Gündem