MENÜ

Büyük Londra Oteli

Büyük Londra Oteli ile ilgili tüm haberleri, son dakika Büyük Londra Oteli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Büyük Londra Oteli haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 843 Büyük Londra Oteli haberi bulunmuştur.

Büyük Londra Oteli Haberleri

Bebek heyecanı

'Bebek' heyecanı

Otelcilikte ‘The Stay’ markasıyla büyüyen ünlü yapımcı Muzaffer Yıldırım, ay sonunda Bebek Otel’i de yenilenmiş haliyle açıyor. “Bir işi küçük yapma alışkanlığım yok” diyen Yıldırım, Haliç’te bir tersaneyi, Alaçatı’da bir tavuk çiftliğini otele dönüştürecek. Sırada ise Küba’daki ilk Türk oteli var.

24.05.2019Ekonomi
Hedef ‘Cannes’ın turistleri

Hedef ‘Cannes’ın turistleri

Yabancı turist sayısında yaşanan hızlı yükseliş, turizm sektöründe beklentilerin de değişmesini sağladı. Otellerin yüksek doluluklara ulaşmasının ardından yeni bir döneme girildiğine dikkat çeken Ela Qualty Resort Belek Genel Müdürü Ufuk Gezgin, “Artık nitelikli turist için çalışmalıyız. Cannes’da, New York’ta tatil yapan turisti Türkiye’ye çekmeliyiz. Pahalı yani nitelikli odalarımıza talebi arttırmalıyız” dedi.

21.05.2019Ekonomi
Şehirler ve simgeleri

Şehirler ve simgeleri

Dünyanın pek çok kentinde mimari yapılar zamanla şehirlerin simgesi haline geliyor. İşte dini yapılardan heykellere, köprülerden gökdelenlere simgeleşmiş yapılarıyla bazı şehirler...

5.12.2018Seyahat
Çatı katı 15 milyon Euro

Çatı katı 15 milyon Euro

Son dönemde birçok şirketin yeni gayrimenkul projeleri başlattığı Çeşme’de, bir yenilik de Dilek Holding’in olan Çeşme Sheraton Oteli’nde gerçekleşecek. Dilek Holding otel ve kongre merkezini baştan aşağı değiştirerek 50 milyon Euro’luk yatırım yapacak. 15 milyon Euro’luk bir penthouse’un (çatı katı) da olduğu projede 6 villa, 103 rezidans yapılacak.

3.08.2018Ekonomi
4 otele 45 milyon lira

4 otele 45 milyon lira

TURİZME yeni bir konsept kazandırmak için yola çıkan Muzaffer Yıldırım, The Stay markası ile hızlı bir büyüme yakaladı. İlk otelini geçtiğimiz yıl eylül ayında Alaçatı’da açan The Stay, İstanbul’daki 3 House Otel’i de bünyesine kattı.

7.07.2018Ekonomi
Avrupa’nın en büyüğü

Avrupa’nın en büyüğü

Londra, Amsterdam ve Paris’te toplamda 4 havalimanında otel işletmecisi olan İngiliz merkezli ‘Yotel’, İstanbul’un yeni havalimanındaki otelin de işletmeciliğini yapacak. Yotel, 451 odasıyla Avrupa’nın en büyük havalimanı oteli olacak. İngilizler otel için 3. havalimanı yatırımcısı İGA ile 15 yıllık sözleşme imzalarken, anlaşma gelir garantisi modeli ile yapıldı.

20.04.2018Ekonomi
İngiliz devinden 3. Havalimanı hamlesi İmzalar atıldı...

İngiliz devinden 3. Havalimanı hamlesi! İmzalar atıldı...

Londra, Amsterdam ve Paris’te toplamda 4 havalimanında otel işletmecisi olan İngiliz merkezli ‘Yotel’, İstanbul’daki yeni havalimanındaki otelin de işletmeciliğini yapacak. Yotel, 451 odasıyla Avrupa’nın en büyük havalimanı olacak otel için Havalimanı yatırımcısı İGA ile 15 yıllık sözleşme imzalarken, anlaşma gelir garantisi modeli ile yapıldı.

20.04.2018Ekonomi
Londra’dan en popüler Instagram manzaraları

Londra’dan en popüler Instagram manzaraları

Instagram hayatımıza girdi gireli hepimiz değme fotoğrafçı olduk. Gittiğimiz her yerde ilk önceliğimiz postunu yapacağımız fotoğraf. Durum böyle olunca size Londra için instagram rehberi hazırladım...

10.04.2018Seyahat
Gaudi mi, Picasso mu, Messi mi

Gaudi mi, Picasso mu, Messi mi?

Barcelona gıpta edilesi bir şehir. Hani içten içe kıskandığınız ama çok sevdiğiniz arkadaşınız vardır ya, işte ona benzetiyorum biraz. İyi bir iş sahibi, prensipli, sorumlu ama eğlenmesini çok iyi bilir; vücuduna çok iyi bakar, spordan hep en iyi o anlar, kazandı mı şımarıklık da yapmaz. Bu yazıda size Barcelona’nın karakterini tanıtacak; en güzel restoranları, otelleri, başta futbolcular olmak üzere ünlülerin favori mekânlarını çıtlatacağım…

2.04.2018Seyahat
Aşk filmlerinin unutulmaz şehirleri

Aşk filmlerinin unutulmaz şehirleri

Romantik filmlerde izlediğimiz aşk hikayelerinin başrolünde ki şehirler, beyaz perdede olduğu kadar gerçek oldukça hayatta da etkileyici. Beyaz perdenin unutulmaz aşk filmleri, hikayeleriyle olduğu kadar, bu hikayelerin yaşandığı şehirlerle de hafızalarımıza kazınıyor. Peki bu seyahatinizi de en sevilen romantik filmlerin çekildiği gerçek mekanlarda biraz dolaşmaya var mısınız? İşte size aşk filmlerinin unutulmaz şehirleri…

22.02.2018Seyahat
Türkiye yılbaşına nerede giriyor

Türkiye yılbaşına nerede giriyor?

Yurtiçi ve yurtdışı uçak bileti, otel rezervasyon ve araç kiralama alanlarında karşılaştırma hizmeti sunan Skyscanner, yeni yılı karşılayacak yerler için yapılmış uçak bileti aramalarını Hürriyet Seyahat okurları için taradı ve listeledi. Skyscanner.com.tr sitesinde 1 Ocak-17 Aralık 2017 tarihleri arasında yılbaşı için yapılan uçak bileti arama verilerine göre çıkan sonucu bu yazımızda okuyabilirsiniz.

22.12.2017Seyahat
Türkiyedeki en iyi 100 mimari eser

Türkiye'deki en iyi 100 mimari eser

‘En İyi 100 Türk Filmi’, ‘En İyi 100 Albüm’, ‘En İyi 100 Türk Romanı’ derken sıra geldi ‘En İyi 100 Mimari Eser’e... Hürriyet Pazar, ‘soruşturma klasikleri’nde yeni bir kapıyı daha aralıyor. Mimarlık, tarihsel açıdan uğradığımız bütün duraklardan çok çok daha eski. İnsanın varlığıyla birlikte etrafını inşa etme çabası, dokunuşu upuzun bir sürecin ifadesi. Doğanın fiziksel koşullarından korunma çabası, başını sokacak bir mekân arayışı, sonrasında malzemelerin ve bilimin gelişimi derken basit ihtiyaçlardan ihtişama, işlevsellikten estetiğe, günü kurtarmaktan tarihe tanıklık etmeye onca yapı insanların, toplulukların, ait oldukları coğrafyaların da bir ifade biçimine dönüştü. Üzerinde yaşadığımız Anadolu da sayısız medeniyetin tanığı. Dolayısıyla mimarlık serüveninin de... Bu açıdan ‘En İyi 100 Mimari Eser’ soruşturmamızda 100 kişilik jürimize geniş bir hareket alanı tanıdık ve tanım aralığını, ilk yerleşmelerden biri olarak kabul edilen “Göbeklitepe’den Günümüze” parantezinde tuttuk. Bu parantezin içinde antik çağ, Roma, Selçuklu, Osmanlı ve tabii ki Cumhuriyet dönemi mimarisi vardı. Jüri bu çağların ifadesi olan yapıları (tek ya da çoğul) kendi mimarlık anlayışları ve beğenileri doğrultusunda seçti. Daha önceki soruşturmalarımızda jüri üyelerinden ‘En iyi 10’larını istemiştik, bu kez tanım aralığının genişliğinden dolayı seçkimiz ‘En iyi 20’lik listelerden oluştu. Ve nihayetinde akademisyenlerden, mimarlardan, kültür sanat insanlarından oluşan bir seçici kurul, ‘Türkiye toprakları üzerindeki en iyi 100 mimari eser’i belirledi. Biz de onların seçimlerini sayfalarımıza taşıyarak tarihe özel bir not daha düştük... Kültür hayatımıza ışık tutmasını dilediğimiz bu soruşturmayı da umarız öncekiler gibi beğenirsiniz diyelim... Not: Soruşturmamızda çeşitli nedenlerden dolayı hatıralarımızdan olmasa da fiziksel çevreden silinmiş, yıkılmış, hayatı sona ermiş yapılar yer almadı. 100’lük tablo, varlığını hali hazırda sürdüren yapılardan oluştu.

19.08.2017Hürriyet Pazar
Londrada görücüye çıktı

Londra'da görücüye çıktı

Gorbon’un ürünleri, İngiltere’nin seçkin satış noktaları Via Arkadia ve BluePrint Ceramics’te yerini aldı.

12.08.2017Ekonomi
200ü aşkın sanatçı, 50nin üzerinde konser; İstanbul Caz Festivali başladı

200'ü aşkın sanatçı, 50'nin üzerinde konser; İstanbul Caz Festivali başladı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 24. İstanbul Caz Festivali, bugün (4 Temmuz 2017) başlıyor. 21 Temmuz'a dek sürecek festival, 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçının katılımıyla gerçekleştirilecek; yaklaşık 50’nin üzerinde konserle, bu yaz da İstanbulluları caz müziğinin en iyileri ile buluşturacak.

4.07.2017Kampüs
Beyoğlu asla bitmez sıfırı tüketse bile bir gün yeniden canlanır

Beyoğlu asla bitmez sıfırı tüketse bile bir gün yeniden canlanır

Hayatta en sevdiğim yer hep İstiklal Caddesi oldu. Taksim’den aşağı kaptırdım mı, içimi heyecan kaplar, o hava, o renk cümbüşü kalp atışlarımı hızlandırırdı. Beyoğlu’nun karnavalımsı ortamında, insanlar kaybolur, eşitlenir ve her seferinde yeni bir maceraya atılırdı. Biliyorum, pek çoğunuz için de öyle, Beyoğlu canımızı yakan, kişisel bir mesele. 2000’lerin ortasındaki ‘altın yıllar’da burası Avrupa’nın en gözde semtlerinden biriydi. Newsweek dergisi “Cool İstanbul: Avrupa’nın en havalı kenti” kapağıyla çıktığında, kimsenin umurunda olmamıştı. Bundan şüphemiz yoktu ki... Ve başrolde Beyoğlu vardı. Peki sonra ne oldu? Sert bir düşüşe geçti. Sokaktaki masaların kaldırılması, sembol mekânların kapanması, Gezi olayları ve terör saldırılarından sonra bir süre hayalet şehre dönüştü. Batılı turist kayboldu, boşluğu Arap turist ve mülteciler doldurdu. Meyhaneler kebapçı, barlar nargileci oldu. Sokakta Türkçeden çok Arapça duyulmaya başladı. Ve ayağını kesen kesim, “Beyoğlu bitti, Ortadoğululaştı” noktasına geldi. Bu doğru mu? Yaşanan dönüşüm ne ve arkasında ne var? Açık bir kafayla gittik, haftalarca çalıştık... Esnafla, tarihçilerle, mimarlarla, sanatçılarla konuştuk. Ara Güler’e de kulak verdik, İranlı sokak müzisyenlerine de... Beyoğlu Belediye Başkanı’yla Tarlabaşı’ndaki lüks inşaatları da gezdik, tam dibindeki mültecilerin gecekondularına da konuk olduk...En önemli şey kulak vermek, anlamak ve şehir hakkına sahip çıkmak... Beyoğlu’nun kaderi Türkiye’nin de kaderi. Dört gün sürecek yazı dizimiz hafta içi Hürriyet’te devam edecek. Haydi, hep beraber Taksim’den aşağıya bir süzülelim...

1.07.2017Hayat
Çinliler geliyor

Çinliler geliyor

Çin’in önde gelen firmalarından Wanda Grup, Türk gayrimenkul şirketi Mar Yapı ile stratejik işbirliği anlaşması yaptı. İstanbul Basın Ekpsres’te otel açacak Wanda, bu otele turist garantisi de verecek. Çinli yöneticiler “Türkiye’ye güveniyoruz, yatırım tek otelle kalmaz” derken, Mar Yapı temsilcileri de “Kapıyı açtık, bundan sonra turizm, gayrimenkul, teknoloji ve finans alanında yeni işbirlikleri olacak” dedi.

27.02.2017Ekonomi
Zeynep Ilıcalı:Başkan bize güvendi sonucu beğendi

Zeynep Ilıcalı:Başkan bize güvendi sonucu beğendi

Beşiktaş Kulübü’nün yönetim ofisleri, kısa süre önce Vodafone Arena’ya taşındı. O ofislerin dekorasyonuna ise Zeynep Ilıcalı’nın ortağı olduğu mimarlık şirketi Thanx Co. imza attı. “Fikret Başkan bize güvendi, ortaya çıkan sonuçtan da memnun kaldı” diyen Ilıcalı, Beşiktaş taraftarından da olumlu yorumlar aldığını söylüyor.

26.02.2017Magazin
Hacı Sabancı: Seyahate yalnız çıkmayı düşünmem bile

Hacı Sabancı: Seyahate yalnız çıkmayı düşünmem bile

Bir seyahat gurusu olma yolunda hızla ilerliyor. Henüz 28 yaşında ama 40 ülkede, 60’tan fazla şehir görmüş. Çok seyahat ediyor, güzel yerler görüyor. Hacı Sabancı’ya hayatının en önemli seyahatlerini ve fazlasını anlattırdık.

11.01.2017Seyahat
Reina saldırısından nasıl kurtulduğunu anlattı

Reina saldırısından nasıl kurtulduğunu anlattı

Ortaköy'deki terör saldırısında yaralanan ABD vatandaşı William Jacob Raak, ölü taklidi yaparak hayatta kaldığını söyledi. Tedavisinin ardından Türkiye'den ayrılan Raak, "Çok güzel bir ülke burası. Size böyle bir şeyin olması çok yazık. Çok üzücü. Herkese en iyi dileklerimi iletiyorum. Çok iyi insanlarla tanıştım" dedi.

2.01.2017Dünya
Londra’ya penceresiz 166 odalı yeraltı oteli

Londra’ya penceresiz 166 odalı yeraltı oteli

Londra’da üniversitelerin yoğun bulunduğu bölgede yeraltına yapılacak penceresiz 166 odalı ‘yeraltı oteli’ Londralılar’ın tepkisini çekti.

25.12.2016Spor Arena
60 yıllık serüven

60 yıllık serüven

Özyeğin Üniversitesi’nin düzenlediği ‘Türkiye’de Otelciliğin Önderleri 1. Bienali 2016’ ‘Vehbi Koç ve Divan Otelleri’ başlığı ile önceki gün gerçekleştirildi. 1956’da açılan Divan Oteli’nin İşadamı Vehbi Koç ile birlikte kurucuları arasında yer alan Orhan Başdoğan otelin 60 yıllık serüvenini anlattı.

26.11.2016Ekonomi
Damla damla sağlık

Damla damla sağlık

Hafif bir ışık, yumuşak bir müzik, keyifli bir zaman... Bir spa merkezinden içeri girmenin anahtar kelimeleri bunlar. Suyun şifa kaynağı olarak kullanıldığı geleneksel yöntemler lüksün ve konforun en güzel halleriyle buluştu ve modern insan için vazgeçilmez bir terapiye dönüştü. Sağlık turizminin de olmazsa olmazları arasında yer alan spa merkezleri suyun getirdiği sağlıktan yararlanma biçimlerinin yeni yorumunu sunuyor. Size de spada dinlenmek, arınmak, tazelenmek kalıyor...

11.11.2016Seyahat
Psikolojik bir savaş veriliyor

Psikolojik bir savaş veriliyor

DEMSA Holding’in kurucusu Demet Sabancı Çetindoğan, “Perakende grubumuz da otellerimiz de mevcut durumdan çok etkilendi, Güney Koreli ortağımız Türkiye’den çıkıyor. Biz tüm enerjimizi Türkiye’yi anlatmaya verdik ancak bizi en çok yabancı büyükelçiliklerden gönderilen mesajlar vuruyor. Psikolojik bir savaş veriliyor” açıklamasını yapıyor.

21.10.2016Ekonomi
Kırmızı halıya nasıl hazırlanmalı

Kırmızı halıya nasıl hazırlanmalı

Bu sene 43.’sü düzenlenecek Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni’ne sayılı günler kaldı… Hayranı olduğu sanatçılarla birlikte ödül töreni heyecanını yaşayacak olan, güçlü ve sağlıklı görünen saçları ile fotoğrafını paylaşanlar arasından Pantene ve Hürriyet özel jürisi tarafından seçilen 10 şanslı kız, Pantene Kırmızı Halıya Hazırlık Akademisi ile bu özel geceye hazırlanmaya devam ediyor. 10 kız bu hafta Sibel Arna, Başak Dizer ve blogger’lar; Çizenbayan, Rüya Büyüktetik ve Cansu Akın’la bir araya geldi.

21.10.2016Magazin

Yazar Sonuçları

Her köşede başka türlü bir Bodrum

Bodrum’da ne olup bitiyor? Dillerdeki restoranın sırrı ne? Pazar geceleri herkes nereye akın ediyor? Gün batırmak için gidilen son popüler adres… Bodrum günleri geceleri bugün başladı, daha da devam edecek…

24.07.2018

Sizce hangisi daha lüks?

Cumartesi gecesi Alaçatı’nın arka sokaklarında, yolun bile bozuk olduğu bir noktada karşımıza kıpkırmızı bir şey çıkıyor.

1.07.2018

Dünyanın en renkli rotaları

Tüm bu şehirler hem hikâyeleri hem bulundukları coğrafya ile hem de kültürleri o kadar renkli o kadar güzel ki, mutlaka ölmeden önce görülecek yerler listenizde olmalı... Hepinize keyifli okumalar ardından da bu rotalar gibi rengârenk hayaller dilerim. İşte size dünyadan en renkli şehirler, kasabalar, adalar, sokaklar, evler…

14.03.2018

Uçmadan önce dünyayı doyuruyor

Sıradan bir yüklenici hizmet şirketi gibi gündeme geldi. Ama sonra baş döndürücü bir hızla büyüdü. Müthiş bir yiyecek içecek fabrikası doğdu. Havalimanlarından dışarı taştı. Uluslararası zincir gıda markalarının büyük imalatçısı oldu.

23.01.2018

Huzuru hissedeceğiniz Londra’nın eşsiz güzellikte köyleri

Her ülkenin köyleri, o ülkenin sıcacık anne kucağıdır. Köylere doğru çıkılan yolculuk, özlerimize doğru çıkılan yolculukla aynı kavşakta kesiştiğinden, döneceğimiz tüm yollar samimiyetin çıplaklığına, huzurun sadeliğine doğru kıvrılır. Bu huzurun doyumsuzluğuyla Londra’nın köylerinin güzelliklerinde kaybolmak doğanın ve sanatın içinde kendinizi bulmak, özlediğiniz köy havasını almak ruhunuza iyi gelecektir. İşte size huzuru hissedeceğiniz Londra’nın eşsiz güzellikte köyleri…

9.01.2018

Bakan Kurtulmuş’tan yatırımcılara müjde: ‘Turizmde derdi olan bana gelsin’

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’la gökyüzünde uzun bir sohbet yaptık.

7.11.2017

Rum Kesiminde casIno’lara izin çıktı: Kıbrıs'ta Poker

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde casino sahibi turizm yatırımcıları bugünlerde endişe içinde. Çünkü yıllardır kumarhane turizmine gireceğini söyleyen Rum kesimi, sonunda bu kararı çıkardı ve yatırımlara başladı. KKTC turizmcileri bu gelişmenin kuzeye yatırımları keseceğini düşünürken, bölgenin en büyük turizmcilerinden Atlas Global’in ortağı Murat Ersoy bu kararın iki tarafa da yarayacağını savunuyor.

1.07.2017

 Üst akıl hurafesi bile girdiyse vay halimize

'ÜST akıl’ denilen hurafe, Akıncı Hava Üssü iddianamesine de girmiş.

1.04.2017

TİM ve DEİK Küba’ya çıkarma yapacak

Ekonomik ambargonun gevşetilmesinin ardından, yabancı yatırımcıların ilgi odağı olan Küba’da Türk girişimciler de fırsat arayacak. TİM ve DEİK heyetleri, 24-25 Nisan’da Havana’da yatırım imkânlarını araştıracak.

11.03.2017

Lyonlu fuarcı İmroz koyunu ve Tazlar peynirini unutmuyor

FRANSA’nın Lyon kenti belediyesi, 1983’te kentin önde gelen iş ve sivil toplum örgütlerini topladı, şu konuyu gündeme getirdi:

9.03.2017

Saffet’in PİRİ’siyle dünyayı gez!

O artık cebimizde, hem de ücretsiz...

17.02.2017

İbret alınacak haberler

Geçenlerde gazeteleri okuyup, sosyal medyada dolanırken sağlıkla ilgili birkaç haber dikkatimi çekti. İlk üçü garip ve vahim. Sonuncu alıntımsa, bir acıyla gelen sıcaklık, kampanyaya dönüşecek güzellik.

20.01.2017

Yaşadıklarımız kusursuz fırtına

Mudo ithalata gelen yüzde 50 vergi nedeniyle yaşadığı zor günleri atlatıyor. 9 banka ile anlaşan Mudo, ortaklık için de çalışma yapıyor. Markanın kaptan köşkündeki Mustafa ve Ömer Taviloğlu, “Bu dönemde büyük destek gördük. Türkiye Mudo’ya sahip çıktı” diyor.

5.11.2016

Çok kültürlü Mersin mutfağı

Hürriyet Gazetesi ve TÜRSAB işbirliğinde düzenlenen yazarlar, turizmciler ve yerel yönetimleri bir araya getiren marka kentler buluşması çerçevesinde bu hafta Mersin’deydik.

27.10.2016