MENÜ

Beytüşşebap

Beytüşşebap ile ilgili tüm haberleri, son dakika Beytüşşebap haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Beytüşşebap haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.739 Beytüşşebap haberi bulunmuştur.

Beytüşşebap Haberleri

Kar ve çığ yolları kapadı

Kar ve çığ yolları kapadı

Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle yurdun doğu bölgelerinde çığ düşmesi ve sobadan sızan gaz nedeniyle can kaybı yaşandı. Bir çok köy yolu da ulaşıma kapandı.

21.01.2006Gündem
Fenalaşan öğrencisini yaptığı sedyeyle karda hastaneye taşıdı

Fenalaşan öğrencisini yaptığı sedyeyle karda hastaneye taşıdı

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi'ndeki Şehit Yalçın Aydın Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda, derste fenalaşan 12 yaşındaki İdban Akdoğan'ı, yolun kardan ulaşıma kapanması üzerine, öğretmeni Musa Çınartaş tahta parçalarından yaptığı sedyeyle hastaneye ulaştırdı.

16.02.2006Gündem
Hasta eşi için 8 kilometre yol yürüyüp yardım istedi

Hasta eşi için 8 kilometre yol yürüyüp yardım istedi

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’ne bağlı Ilıcak Köyü’nde, hastalanan eşi Hiyal Abi’yi (46), yolların kardan kapalı olması nedeniyle hastaneye götüremeyen Zeki Abi, 8 kilometrelik yolu yürüyerek kaymakamlıktan yardım istedi. Köy hizmetleri ve sağlık ekiplerinin yardımıyla hastaneye ulaştırılan Hiyal Abi, ölümden döndü.

17.02.2006Gündem
Ben gidersem o gelir

Ben gidersem o gelir

Dün sabah şehitlikte yatan Yarbay eşini ziyaret eden Firdevs Yılmaz büyük oğlu Doğukan’ın doğduğu güne ait anısını anlattı: "Hakkari’de doğum yaptığım gün, yan odada yaralı bir terörist yatıyordu. Eşim, Doğukan’ı kaldırıp teröriste gösterirken, ’Bu ülkeyi böldürtmeyiz. İşte, ben gidersem arkamdan bu büyüyüp asker olacak. Sizinki yol değil’ dedi."

11.04.2006Gündem
Jetler sınırda keşif uçuşu yapıyor

Jetler sınırda keşif uçuşu yapıyor

PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için Irak sınırında Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından son yılların en büyük askeri yığınağı yapılırken, sınırdaki tabur ve karakollar takviye ediliyor.

22.04.2006Gündem
DTP’li Başkan Dursunun evi ve odası arandı

DTP’li Başkan Dursun'un evi ve odası arandı

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi Belediye binası ve Belediye Başkanı DTP'li Faik Dursun’un evinde arama yapıldı.

3.05.2006Gündem
Şırnakta 4 PKKlı 20 adet kalaşnikofla yakalandı

Şırnak'ta 4 PKK'lı 20 adet kalaşnikofla yakalandı

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, Kuzey Irak'ta bulunan bir kadın teröristin ailesine gönderdiği mektuptan hareketle operasyon başlatan güvenlik güçleri, terör örgütüne lojistik destek sağladığı iddiasıyla, aralarında belediye hesap işleri müdürünün de bulunduğu 4 kişiyi gözaltına aldı.

4.05.2006Gündem
Beytüşşebap Belediye Başkanı: Belediyenin terörle bağlantısı yok, komplo kurdular

Beytüşşebap Belediye Başkanı: Belediyenin terörle bağlantısı yok, komplo kurdular

Beytüşşebap Belediye Başkanı Faik Dursun, belediyenin terör örgütüyle bağlantılı gösterilmesinin kendilerini rahatsız ettiğini söyledi.

5.05.2006Gündem
Şırnakta 2 asker 3 korucu şehit

Şırnak'ta 2 asker 3 korucu şehit

Şırnak’ın Uludere ile Beytüşşebap ilçeleri arasındaki Kato Dağı yakınlarında teröristlerle çıkan çatışmada, 2 asker ve 3 köy korucusu şehit oldu, 5 köy korucusu yaralandı. Bingöl'ün Genç ilçesinde de mayın patlaması sonucu 2 er yaralandı.

31.05.2006Gündem
Sirnak clashes between PKK and military forces; 5 dead

Sirnak clashes between PKK and military forces; 5 dead

Clashes between Turkish armed forces and terrorists near Kato Mountain between the Sirnak region cities of Uludere and Beytussebap have wound up in the deaths of 2 soldiers and 3 village guards, as well as the injury of 5 village guards.

31.05.2006Gündem
Şırnak’ta 5 şehit

Şırnak’ta 5 şehit

Şırnak kırsalında PKK’lı teröristlere karşı başlatılan operasyonlar sürerken, önceki akşam saatlerinde Uludere ve Beytüşşebap ilçeleri arasındaki Kato Dağı yakınlarında çatışma çıktı.

31.05.2006Gündem
PKK işlediği cinayetlerin yanlışlığını ilk kez kabul etti

PKK işlediği cinayetlerin yanlışlığını ilk kez kabul etti

Terör örgütü PKK işlediği cinayetlerin yanlışlığını ilk kez kabul etti.

1.06.2006Gündem
Silopi Belediye Başkanına hapis

Silopi Belediye Başkanı'na hapis

Şırnak'ın Silopi İlçe Belediyesi'ne ait ambulansta PKK’lı bir teröristin cenazesini taşıdığı gerekçesiyle hakkında dava açılan Belediye Başkanı DTP'li Muhsin Konur'a 1 ay hapis cezası verildi.

18.07.2006Gündem
Astsubayın evine poşulu baskın

Astsubay'ın evine poşulu baskın

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde görevli 38 yaşındaki Jandarma Astsubay Levent Çevik evine gelen PKK'lı 2 teröristin Kalaşnikoflu saldırısına uğrayarak şehit edilirken, oğlu 8 yaşındaki Mete Çevik yaralandı.

7.08.2006Gündem
Baba yüreği evlat acısına dayanamadı

Baba yüreği evlat acısına dayanamadı

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki evinde terör örgütü üyelerinin silahlı saldırısına uğrayarak şehit olan Astsubay Başçavuş Levent Çevik'in babası İbrahim Çevik (59), oğlunun şehit olduğu haberi üzerine kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

7.08.2006Gündem
Astsubayı evde şehit ettiler

Astsubayı evde şehit ettiler

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi’nde görevli Jandarma Astsubay Levent Çevik (38), evine gelen PKK’lı 2 terörist tarafından şehit edildi.

7.08.2006Gündem
Lojmanda yer yokmuş

Lojmanda yer yokmuş

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde yüzlerini poşuyla kapattıktan sonra kapıyı kırarak evine giren PKK’lı 2 teröristin, 38 yaşındaki Jandarma Astsubay Levent Çevik’in şehit edilmesi 8 yaşındaki oğlu Mete’nin ise yaralanmasından sonra ilçede başlatılan operasyonlar sürerken, Şırnak'ta 8 terörist teslim oldu.

8.08.2006Gündem
CHP: ABD Kandili dolaylı tanıdı

CHP: ABD Kandil'i dolaylı tanıdı

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, ”ABD'nin, Türkiye ve PKK arasında görüşmesi için arabulucu ataması, PKK'nın ve Kandil Dağı'nın dolaylı biçimde tanınması demektir” dedi.

8.08.2006Gündem
Ağar: Hükümet teröre karşı hiçbir strateji geliştiremedi

Ağar: Hükümet teröre karşı hiçbir strateji geliştiremedi

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, hükümetin bugüne kadar terör sorununa yönelik hiçbir strateji geliştiremediğini, dikkatleri sadece Kuzey Irak'a çevirdiğini ve ”topu Amerika'ya” attığını savunarak, “Amerika, Kuzey Irak'ta inisiyatif sahibi olabilir ama Beytüşşebap'ta inisiyatifin iktidarda olması gerekir” dedi.

8.08.2006Gündem
‘Yiğidim, Leventime selam söyle’

‘Yiğidim, Levent'ime selam söyle’

Şırnak'ta görev yapan oğlu Jandarma Astsubay 38 yaşındaki Levent Çevik'in şehit olduğu haberini aldıktan hemen sonra kalp krizinden ölen 59 yaşındaki İbrahim Çevik'in cenazesi, gözyaşlarıyla Antalya'da toprağa verildi. Cenaze töreninde tabuta sarılan eşi Nezihe Çevik, “Yiğidim! Levent'ime selam söyle” diye feryat etti.

8.08.2006Gündem
PKK astsubayı kaçırmak istedi

PKK astsubayı kaçırmak istedi

PKK militanlarının, evini basarak çocuğunun ve eşinin gözü önünde şehit ettikleri Astsubay Levent Çevik’i, propaganda aracı olarak kullanmak için kaçırmak istedikleri ortaya çıktı. Ancak Çevik, PKK’lılara direnince öldürüldü.

8.08.2006Gündem
Beytüşşebap’ta 100 asker kiralık evlerde

Beytüşşebap’ta 100 asker kiralık evlerde

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde boş lojman bulamadığı için kiraladığı evde PKK’lı 2 teröristin saldırısında şehit olan Jandarma Astsubay Levent Çevik’in ardından lojman sorunu gündeme geldi.

8.08.2006Gündem
Şehit haberinin verilme yöntemi yanlış ama şikayetçi olmayacağız

'Şehit haberinin verilme yöntemi yanlış ama şikayetçi olmayacağız'

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki evinde terör örgütü üyelerinin silahlı saldırısına uğrayan oğlu Astsubay Başçavuş Levent Çevik'in şehit edildiği haberinin kendisine telefonla bildirilmesinin ardından kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden baba İbrahim Çevik'in oğlu Can Çevik, haberin telefonla bildirilme yönteminin yanlış olduğunu, ancak şikayetçi olmayacaklarını söyledi.

9.08.2006Gündem
Telefon taburdan

Telefon taburdan

Oğlunun şehit olduğu haberini aldıktan sonra kalp krizi geçirip ölen İbrahim Çevik’e telefonun Şırnak’tan açıldığı belirlendi. Komutan olduğunu söyleyen kişinin "Lazım olur" diyerek bıraktığı numara, Şırnak 5’inci Jandarma Tabur Komutanlığı’na ait görünüyor.

9.08.2006Gündem
Beytüşşebap’ta operasyon

Beytüşşebap’ta operasyon

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde Astsubay Levent Çevik’i evini basarak şehit eden teröristlerin yakalanması için ilçe merkezi ve kırsalında başlatılan operasyonlar sürüyor.

11.08.2006Gündem
TOKİ: Doğuda lojman yapmak zor

TOKİ: Doğu'da lojman yapmak zor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, sadece Doğu ve Güneydoğu'ya yönelik lojman taleplerine olumlu baktıklarını belirterek "Ancak buralarda da coğrafi ve demografit zorluklar yaşıyoruz, arsa bulamıyoruz" dedi.

11.08.2006Ekonomi
Astsubayı şehit eden PKKyı protesto

Astsubayı şehit eden PKK'yı protesto

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde geçen pazar akşamı astsubay Levent Çevik’in şehit edilmesi, düzenlenen bir yürüyüşle kınandı.

11.08.2006Gündem
Astsubay Çevikin şehit edilmesiyle ilgili 3 gözaltı

Astsubay Çevik'in şehit edilmesiyle ilgili 3 gözaltı

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi'nde geçen 6 Ağustos'ta astsubay Levent Çevik'in, evine baskın yaparak giren PKK'lı teröristler tarafından şehit edilmesi olayıyla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

14.08.2006Gündem
Şehit edilen astsubay Çevik’in zanlıları serbest

Şehit edilen astsubay Çevik’in zanlıları serbest

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi'nde geçtiğimiz 6 Ağustos’ta PKK'lı teröristler tarafından evine baskın yapılan astsubay Levent Çevik’in şehit edilmesiyle ilgili gözaltına alınan 3 kişi serbest kaldı.

15.08.2006Gündem
Geline 17 kilo altın, damada 425 bin YTL takıldı Yeni

Geline 17 kilo altın, damada 425 bin YTL takıldı Yeni

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi'ndeki ‘Jirki Aşireti’ lideri korucubaşı Tahir Adıyaman’ın oğlu için 5 gün 5 gece süren düğün yapıldı. Düğüne, 7 bin kişi katılırken, geline 17 kilo altın, damada ise 425 bin YTL para takıldı. Davetlilerin geline ve damada taktıkları paralar masaya konularak yaklaşık 1 saatte sayılabildi.

18.09.2006Kelebek
Aşiret düğününde takı takılmadı

Aşiret düğününde takı takılmadı

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin Mezra Beldesi'nde oğlunu evlendiren Belediye Başkanı ve aşiret reisi Hüsnü Timur, diğer aşiret düğünlerinin aksine düğünde altın takılmasını istemedi. Bu nedenle 6 gün 6 gece süren düğünde gelin ve damada takı takılmazken, havaya para saçılmadı ve silah da sıkılmadı.

21.09.2006Gündem
Eski PKK itirafçısı öldürüldü

Eski PKK itirafçısı öldürüldü

ŞIRNAK’ın Beytüşşebap ilçesinin Günyüzü köyünde Korucubaşı Hurşit Uğurlu, dün gece evinde uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. Uğurlu’nun eski PKK itirafçısı olduğu belirtildi.

22.09.2006Gündem
Yozgatta selin faturası: 6 ölü

Yozgat'ta selin faturası: 6 ölü

Yozgat'ta son 20 yılın en büyük yağışı meydana gelirken, faturası da ağır oldu. Dün akşam üzeri yaklaşık bir saat süren sağanak yağmurun yolaçtığı sel sularına kapılan 8 tarım işçisi kendi çabalarıyla kurtulurken, 3 yaşındaki Emirhan Bayhan boğuldu. Yağış nedeniyle kayganlaşan yolda takla atan servis minibüsünde ise 5 kişi öldü, 15 kişi yaralandı.

26.09.2006Gündem
Şırnakta 2 terörist ölü ele geçirildi

Şırnak'ta 2 terörist ölü ele geçirildi

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde Jandarma Başçavuş Levent Çevik'i şehit edilmesi ve oğlunu yaralanması olayının failleri olduğu bildirilen terör örgütü PKK mensubu 2 terörist ölü ele geçirildi.

28.09.2006Gündem
Başçavuş Levent Çevik’i  şehit edenlerden 2’si öldürüldü

Başçavuş Levent Çevik’i şehit edenlerden 2’si öldürüldü

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde, Jandarma Başçavuş Levent Çevik’in şehit edilmesi ve oğlunun yaralanması olayının failleri olduğu bildirilen PKK mensubu 2 terörist öldürüldü.

28.09.2006Gündem
Şehit başçavuşun annesi: İntikamımızı aldılar

Şehit başçavuşun annesi: İntikamımızı aldılar

ŞIRNAK'ın Beytüşşebap İlçesi'nde geçen 6 Ağustos'ta evinde şehit edilen 38 yaşındaki Jandarma Astsubay Levent Çevik'in katili iki PKK'lı teröristin öldürüldüğü haberini alan annesi Nezihe Çevik, “İntikamımızı aldılar. Keşke her şehit annesinin yüreğine böyle su serpseler” dedi.

29.09.2006Gündem
Şehidin eşine maaş bağlanmadı

Şehidin eşine maaş bağlanmadı

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde terör örgütü üyelerinin silahlı saldırısında oğlu Jandarma Başçavuş Levent Çevik'in şehit olduğu haberini telefonla aldıktan sonra kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden İbrahim Çevik'in eşi Neziha Çevik, oğlunu şehit eden teröristlerin öldürülmesinin ne eşini ne de oğlunu geri getirdiğini söyledi.

29.09.2006Gündem
2 PKKlının cenazesi ailelerine verildi

2 PKK'lının cenazesi ailelerine verildi

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'ndeki evinde Astsubay Levent Çevik'in, Günyüzü Köyü'nde de korucubaşı Hurşit Uğurlu'nun şehit edilmesi olaylarını gerçekleştiren ve 3 gün önce çıkan çatışmada öldürülen PKK'lı 2 teröristin cenazeleri ailelerine teslim edildi.

1.10.2006Gündem
Başkan gazetenin suyunu kestiYeni

Başkan gazetenin suyunu kestiYeni

Şırnak Belediye Başkanı DTP'li Ahmet Ertak, kendisi ile ilgili yerel ‘Şırnak Haber Gazetesi'nde ‘Yorumsuz olarak yayımlanan fotoğraftan sonra önce zabıtaları göndererek gazetenin bulunduğu binanın suyunu ‘abone değil’ gerekçesiyle kestiği öne sürüldü.

16.10.2006Gündem
Polis Açıl’ı kaçıran 2 PKK’lıya ömür boyu hapis istemi

Polis Açıl’ı kaçıran 2 PKK’lıya ömür boyu hapis istemi

Mardin’in Midyat İlçesinde polis memuru Hakan Açıl’ın kaçırılmasına katılan 1’i Irak uyruklu 2 PKK’lı terörist hakkında ömür boyu hapis cezası istendi.

17.10.2006Gündem
30 yıllık dargınlık barışla sonuçlandı

30 yıllık dargınlık barışla sonuçlandı

ŞIRNAK’ın Beytüşşebap ilçesinde, iki aile arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden 30 yıldır devam eden gerginlik, Belediye başkanı Faik Dursun’un araya girip bir tarafa 50 bin YTL vermesi ile barışla noktalandı.

9.11.2006Gündem
Diyarbakır ve Şırnakta 5 asker yaralandı

Diyarbakır ve Şırnak'ta 5 asker yaralandı

Diyarbakır ve Şırnak'ta mayına basılması sonucu meydana gelen patlamalarda, 1 subay, 2 astsubay, 1 uzman çavuş ile 1 erin yaralandığı bildirildi.

10.11.2006Gündem
22 yıldır bitmeyen dava

22 yıldır bitmeyen dava

ŞIRNAK’ın Beytüşşebap İlçesi’nde Jirki aşiretine mensup iki aile arasında 1983 yılında kız kaçırma yüzünden başlayan ve 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayların davası, 22 yıldır Hakkari Ağır Ceza Mahkemesi’nde sürüyor.

30.11.2006Gündem
Şırnakta çatışma: 1 yaralı

Şırnak'ta çatışma: 1 yaralı

Şırnak'ta, güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK/Kongra-Gel mensupları arasında çıkan çatışmada bir güvenlik görevlisinin yaralandığı bildirildi.

4.12.2006Gündem
Şırnakta 5 terörist öldürüldü

Şırnak'ta 5 terörist öldürüldü

Güvenlik güçlerinin, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi dağlık kesiminde çıkan çatışmada 5 terör örgütü mensubunu öldürdüğü bildirildi.

5.12.2006Gündem

Yazar Sonuçları

Niyet başka söz başka...

SATIR aralarını okumaktan aciz olsanız, söylenenlere, yapılanlara hemen kanabilirsiniz.

Örneğin, Diyarbakır’ın bilinen Belediye Başkanı Osman Baydemir’in birkaç gün önce Askeri personelin çocuklarını okula götüren otobüsü havaya uçurmaya kalkan alçaklar için söyledikleri ilk bakışta "Aferin" demeye davet ediyor insanı.

5.05.2006

Şehitler ve maaşlar!

PKK isimli terör örgütünün günümüze kadar pek çok marifetini (!) izledik. Pusu kurar, mayın döşer, yol keser, köy basar...

8.08.2006