MENÜ

Bayram Tatili

Bayram Tatili ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bayram Tatili haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bayram Tatili haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.300 Bayram Tatili haberi bulunmuştur.

Bayram Tatili Haberleri

Kurban Bayramı ne zaman Bu yıl bayram tatili kaç gün olacak

Kurban Bayramı ne zaman? Bu yıl bayram tatili kaç gün olacak?

Vatandaşlar yılın ikinci bayramı olan Kurban Bayramı için gün saymaya devam ediyor. Ramazan Bayramı'nda 9 gün tatil yapan vatandaşlar, bayram tatil takvimini de merak ediyor. Bayramın bir bölümünün hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle kafalarda soru işaretleri var. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Bu yıl bayram tatili kaç gün olacak?

25.07.2019Gündem
Bayramda seyahat edeceklere iyi haber 10 bin ek sefer konuldu

Bayramda seyahat edeceklere iyi haber! 10 bin ek sefer konuldu

Kurban Bayramı tatili süresince 10 bin ek otobüs seferi konuldu. 850 bin yolcuya 10 bin ek seferle hizmet verilecek.

25.07.2019Ekonomi
Turizmde hareketlilik bayramla artacak

Turizmde hareketlilik bayramla artacak

Türkiye'de hem yerli hem de yabancı turistin talebi turizm sektörünü canlandırırken, bu talebe Kurban Bayramı tatilinin de eklenmesi turizmcilerin yüzünü güldürüyor. TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Yaz tatili olması sebebiyle yerli turizmde ciddi bir hareketlilik bulunuyor. Bu hareketliliğin üstüne bir de bayram eklenince otel dolulukları anlamında gerçekten güzel bir dönem geçirilecek. Erkenden birleştirme işlemleri tamamlanıp bu tür kararlar verilirse seyahat acenteleri de buna göre tur programları düzenler. Kurban Bayramı ile ilgili bir düzenleme yapılmayacak gibi gözüküyor. Ama zaten hem yüksek sezon hem de yeteri kadar tatil günü var, ben turizmcileri olumsuz etkileyeceğini düşünmüyorum. Kültür turlarında çok ciddi bir artış var. Dövizin normalleşmesiyle birlikte yurt dışı turlarda da artış var. Türkiye, genel anlamda bakıldığında güzel bir turizm sezonu geçiriyor" açıklamasında bulundu.

24.07.2019Ekonomi
Turizmcilerin yüzü, Kurban Bayramı tatili ile daha da gülecek

Turizmcilerin yüzü, Kurban Bayramı tatili ile daha da gülecek

Türkiye'de hem yerli hem de yabancı turistin talebi turizm sektörünü canlandırırken, bu talebe Kurban Bayramı tatilinin de eklenmesi turizmcilerin yüzünü güldürüyor. TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya "Yaz tatili olması sebebiyle yerli turizmde ciddi bir hareketlilik bulunuyor. Bu hareketliliğin üstüne bir de bayram eklenince otel dolulukları anlamında gerçekten güzel bir dönem geçirilecek" dedi.

24.07.2019Ekonomi
Emekli bayram ikramiyesi ayın kaçında yatacak Bayram tatili kaç gün olacak

Emekli bayram ikramiyesi ayın kaçında yatacak? Bayram tatili kaç gün olacak?

Yaklaşan Kurban bayramı öncesi, milyonlarca emeklinin gözü SGK'da yapılacak olan emekli bayram ikramiyeleri ile ilgili açıklamaya çevrildi. Her dini bayramda olduğu gibi bu bayramda da vatandaşlar, bin TL'lik emekli ikramiyesini bayramdan önce alacak. Peki, emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu mu? Emekli bayram ikramiyesi ayın kaçında yatacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

24.07.2019Ekonomi
Arife günü ne zaman

Arife günü ne zaman?

2019 Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala, Kurban Bayramı öncesi arife gününün ne zaman olduğu ve hangi tarihe denk geldiği vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Özellikle Kurban Bayramı tatil planını yapmak isteyen vatandaşlar, arife gününün tam tarihini öğrenmek istiyor. Peki, arife günü ne zaman?

23.07.2019Gündem
Kurban Bayramı tatili ne zaman Kurban Bayramı tatili belli oldu mu 2019 resmi tatil günleri

Kurban Bayramı tatili ne zaman? Kurban Bayramı tatili belli oldu mu? 2019 resmi tatil günleri

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla beraber, bayrama yönelik araştırmalar da vatandaşlar tarafından başladı. Bu sene Kurban Bayramı'nın ne zaman idrak edileceğini öğrenmek isteyenler, aynı zamanda bayram tatiline yönelik yapılacak açıklamaya kilitlenmiş durumda. Peki, Kurban Bayramı tatil günleri belli oldu mu? Kurban Bayramı ağustosun kaçında? İşte, o konu hakkında bilgiler.

23.07.2019Gündem
2019 bayram tatili kaç gün olacak Kurban Bayramı ne zaman başlayacak

2019 bayram tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı ne zaman başlayacak?

Yaklaşan Kurban Bayramı için hazırlıklar tüm yurtta devam ederken, otobüs firmalarına ek sefer izni düzenlemesi gündeme geldi. Kurban Bayramı için şehir dışına çıkacak olan vatandaşlar, planlarını ve otobüs biletleri Kurban Bayramı tatiline göre tamamlayacaklar. Bayram izni için resmi açıklamanın yapılıp yapılmadığını merak edenler, konuya dair araştırmalarına başladı. İşte, 2019 Kurban Bayramı tarihi ve tatil günleri hakkında bilgiler.

21.07.2019Gündem
Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek Bayram tatili kaç gün ve ne zaman başlayacak

Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? Bayram tatili kaç gün ve ne zaman başlayacak?

İnsanın manevi anlamda Allah’a yakınlaşmasına vesile olurken, malî yönüyle de sosyal dayanışmayı güçlendiren Kurban Bayramı için kısa bir süre kaldı. Bu önemli günün ne zaman idrak edileceğini merak eden milyonlarca Müslüman, temmuz ayının son günleri ile birlikte araştırmalarına hız verdi. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? Bayram tatili kaç gün ve ne zaman başlayacak?

20.07.2019Gündem
Hükümlü babaya telefon ayarı

Hükümlü babaya telefon ayarı

ANAYASA Mahkemesi (AYM) memurların gösteri yürüyüşü hakkı, vatandaşların mahkemeye erişimi temyiz hakkı ve hükümlülerin yakınlarıyla telefonla görüşme hakkını güvence altına alan üç önemli örnek ihlal ve yeniden yargılama kararı verdi.

19.07.2019Gündem
2019 Kurban Bayramı ne zaman başlayacak Bayram tatili kaç gün

2019 Kurban Bayramı ne zaman başlayacak? Bayram tatili kaç gün?

2019 temmuz ayının son günlerini yaşayan vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de Kurban Bayramı oldu. Dinimizde iki bayramdan biri olan ve çeşitli ibadetlerle geçen Kurban Bayramı aynı zamanda tatil fırsatı olarak görülüyor. Bu nedenle vatandaşlar haftalar öncesinden tarih detayını incelemeye başladı. Peki, 2019 Kurban Bayramı ne zaman?

18.07.2019Gündem
İnşaat malzemeleri ihracatında miktar rekoru

İnşaat malzemeleri ihracatında miktar rekoru

İnşaat malzemeleri ihracatı mayısta 5,39 milyon tonla miktar bazında tüm zamanların rekorunu kırarken, 2,2 milyar dolarla en yüksek ikinci aylık performansı sergiledi.

10.07.2019Ekonomi
Sarptan yılın ilk yarısında 2 milyon 833 bin yolcu geçti

Sarp'tan yılın ilk yarısında 2 milyon 833 bin yolcu geçti

Türkiye'nin Gürcistan sınırında, Kafkaslar'a açılan kapısı konumundaki Sarp Sınır Kapısı'ndan 2019'un ilk yarısında 2 milyon 833 bin 168 kişi geçiş yaptı.

9.07.2019Ekonomi
Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak Kurban Bayramı 9 gün mü olacak

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı 9 gün mü olacak?

Kurban Bayramı'nın 9 gün olması halinde tatil planlarını gerçekleştirecek ya da uzatacak olan birçok vatandaş, resmi bir açıklama olup olmadığına dair detayları araştırmaya başladı. Peki, Kurban Bayramı 9 gün olacak mı? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler...

8.07.2019Gündem
Kurban Bayramı ne zaman Bayram tatili bu yıl kaç gün

Kurban Bayramı ne zaman? Bayram tatili bu yıl kaç gün?

Kurban Bayramı, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi takviminde açıklandı. Bu yıl cumartesi ve pazar gününe gelen arefe günü Kurban Bayramı, hafta içi sona erecek. Peki, Kurban Bayramı bu yıl ne zaman gerçekleşecek? İşte, ağustos ayında idrak edilecek olan Kurban Bayramı hakkında bazı bilgiler...

7.07.2019Gündem
Otomotiv ihracatta liderliğini sürdürüyor

Otomotiv ihracatta liderliğini sürdürüyor

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik "Yılın ilk yarısında ihracat ortalamasında 2,5 milyar dolar seviyesini yakaladık. Haziran ayında tüm ana ürün gruplarında ihracat düşüşü yaşandı. Türkiye otomotiv endüstrisi, haziran ayında yüzde 14 düşüş yaşamasına rağmen ihracatın lider sektörü olmayı sürdürdü" dedi.

7.07.2019Ekonomi
Kurban Bayramı ne zaman ve ayın kaçında Bayram kaç gün sürecek

Kurban Bayramı ne zaman ve ayın kaçında? Bayram kaç gün sürecek?

Kurban Bayramı kaç gün sürecek ve ne zaman başlayacak sorusu, temmuz ayının ilk haftasının sonuna yaklaşılırken vatandaşların sıkça sorduğu sorular olmaya başladı. Kurban Bayramı planlarını şimdiden yoluna koymak isteyen gençlerin merakla araştırdığı tarih detayı, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın dini günler takviminde yer aldı. Peki, Kurban Bayramı kaç gün sürecek? Bayram tatili ayın kaçına denk gelecek? İşte, ibadetlerin yerine getirileceği o ay hakkında bazı bilgiler

3.07.2019Gündem
UİBden haziran ayında 2,2 milyar dolarlık ihracat

UİB'den haziran ayında 2,2 milyar dolarlık ihracat

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) aracılığıyla haziran ayında 2,2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirildi.

3.07.2019Ekonomi
İhracata tatil yok

İhracata tatil yok

HAZİRAN ayındaki 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin ihracat rakamlarındaki beklenen olumsuz etkisi, bayram sonrası ihracattaki artış ile hızla kapandı.

3.07.2019Ekonomi
TİM Başkanı Gülle: Daha az iş gününde daha yüksek performansla ihracat gerçekleştirdik

TİM Başkanı Gülle: Daha az iş gününde daha yüksek performansla ihracat gerçekleştirdik

TİM Başkanı İsmail Gülle "Haziranda, dokuz günlük uzun bayram tatili nedeniyle, daha az iş gününde, daha yüksek günlük performansla ihracat gerçekleştirdik" dedi.

2.07.2019Ekonomi
Bakan duyurdu İhracatta Cumhuriyet tarihi rekoru kırıldı

Bakan duyurdu! İhracatta Cumhuriyet tarihi rekoru kırıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yılın ilk 6 ayında ihracatın 8.2 milyar dolara ulaştığını ve Cumhuriyet tarihi rekorunun kırıldığını söyledi.

2.07.2019Ekonomi
Kurban Bayramı ne zaman Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak

Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla, bayram tatili ve tarihi ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Kurban Bayramı'nda kurbanlık almak için bütçe ayıracak olan yada bayramı fırsata çevirip şehir dışına girmek isteyenler, Diyanet'in yayımladığı Kurban Bayramı günlerini merak ediyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? İşte, 2019 Kurban Bayramıyla ilgi merak edilenler.

28.06.2019Gündem
Kurban Bayramı yaklaşıyor - Bayram tatili kaç gün olacak

Kurban Bayramı yaklaşıyor - Bayram tatili kaç gün olacak?

Müslümanlar tarafından Hicri Takvime göre Zilhicce ayının 10. gününden itibaren dört gün boyunca kutlanan Kurban Bayramı’nın bu yılki takvimi merak konusu oldu. Kısa bir süre önce Ramazan Bayramı’nı geride bırakan vatandaşlar, programlarını yapabilmek için Kurban Bayramı’nın tarihini öğrenmek istiyor. Peki, Kurban Bayramı bu yıl ne zaman kutlanacak?

26.06.2019Gündem
Kurban Bayramı bu yıl ne zaman Kurban Bayramı tatil takvimi belli oldu mu

Kurban Bayramı bu yıl ne zaman? Kurban Bayramı tatil takvimi belli oldu mu?

Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı’nın tarihi haftalar öncesinden merak konusu oldu. Ramazan Bayramı tatilinde pek çok tatil bölgesinde yoğunluk yaşanmış, 9 günlük bayram tatili nedeniyle otel ve pansiyonlar tamamen dolmuştu. Kurban Bayramı tatil planını riske atmak istemeyen vatandaşlar şimdiden tarih bilgisini araştırıyor. Peki, Kurban Bayramı bu yıl ne zaman? Kurban Bayramı tatil takvimi belli oldu mu?

20.06.2019Ekonomi
Bayramda doldu taştı

Bayramda doldu taştı

Termal tesisleri, Frig Vadisi, kalesi, kaymağı, lokumu ve sucuğu ile ünlü Afyonkarahisar'da oteller, Ramazan Bayramı'nda yüzde 100 doluluğa ulaştı.

15.06.2019Ekonomi
Tarihinin en kalabalık bayramı oldu

Tarihinin en kalabalık bayramı oldu

Yalova’nın Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, ilçenin ramazan bayramında 200 bin kişiyi ağırladığını, bunun da tarihideki en kalabalık bayram tatili olduğunu dile getirdi.

13.06.2019Ekonomi
Binali Yıldırım, Kadın STK Temsilcileri Toplantısına katıldı

Binali Yıldırım, Kadın STK Temsilcileri Toplantısı'na katıldı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile birlikte Sancaktepe’de “Kadın STK Temsilcileri Toplantısı”na katıldı.

13.06.2019Gündem
450 kişiye tatil şoku

450 kişiye tatil şoku

Türkiye’de geçen hafta uzun bayram tatili nedeniyle milyonlarca insan yollara döküldü. Birçok kişi de bu dönemi tatil bölgelerinde geçirdi. Ancak İzmir’de Esila Tur’dan tatil satın alanlar büyük bir şok yaşadı.

13.06.2019Ekonomi
Güneydoğuda turizmde bayram bereketi

Güneydoğu'da turizmde bayram bereketi

Binlerce yıldır farklı medeniyetlere beşiklik eden, tarihi ve turistik mekanlarıyla göz dolduran Mardin ve Diyarbakır, Ramazan Bayramı tatilinde ziyaretçi akınına uğradı.

12.06.2019Ekonomi
Suat Arslanboğa: Lig biteli bir ay oldu, maç yönetmeyi özlüyorsunuz

Suat Arslanboğa: "Lig biteli bir ay oldu, maç yönetmeyi özlüyorsunuz"

Bayram tatili için memleketi Malatya’ya gelen Süper Lig hakemlerinden Suat Arslanboğa, yerel bir kanalda katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.

11.06.2019Futbol
Kapadokyaya bayramda yoğun ilgi

Kapadokya'ya bayramda yoğun ilgi

Kapadokya bölgesindeki ücretli giriş yapılan müze ve yer altı şehirlerini 9 günlük bayram tatili sürecinde 122 bin 82 turist ziyaret etti.

11.06.2019Ekonomi
Suriyelilerin bayram dönüşleri başladı

Suriyelilerin bayram dönüşleri başladı

Ramazan Bayramı dolayısıyla ülkelerine giden Suriyeliler, Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden Türkiye'ye dönmeye başladı.

11.06.2019Gündem
Mineral zenginliğiyle öne çıkan Sultaniye Kaplıcalarına yoğun ilgi

Mineral zenginliğiyle öne çıkan Sultaniye Kaplıcaları'na yoğun ilgi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki Sultaniye Kaplıcaları ve çamur banyoları, mineral değerleriyle bu bayram da yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

10.06.2019Seyahat
Bayram tatilinde 86 vatandaşımız hayatını kaybetti

'Bayram tatilinde 86 vatandaşımız hayatını kaybetti'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bayramın 9 günlük tatilinde 39 ilimizde 73 ölümlü kaza oldu. 86 vatandaşımız hayatını kaybetti.” dedi.

10.06.2019Gündem
Bayram tatili sonrası ilk iş gününde 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde trafik yoğun

Bayram tatili sonrası ilk iş gününde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde trafik yoğun

9 günlük bayram tatilinin sona ermesinin ardından ilk mesai gününde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde Anadolu'dan Avrupa'ya geçişte trafik yoğunluğu yaşanıyor.

10.06.2019Gündem
43 ilin kilit noktası… Dönüş yolunda son durum...

43 ilin kilit noktası… Dönüş yolunda son durum...

Ramazan Bayramı tatilinin son gününde, 43 ilin geçiş noktasında "kilit kavşak" konumundaki Kırıkkale'de yoğunluk oluştu.

9.06.2019Gündem
Az bilinen doğa harikası... Bayramda doldu taştı

Az bilinen doğa harikası... Bayramda doldu taştı

BURSA'nın Orhangazi ilçesinde, suyunun şifalı olduğuna inanılan Keramet Ilıca Tesisleri, 9 günlük bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Çevre kentlerden tesislere gelenler, sıcak suya girip, doğa harikası bölgede tatilin keyfini çıkardı

9.06.2019Gündem
Tatil pozları

Tatil pozları

Lerzan Mutlu bayram tatili için güney sahillerini tercih etti.

9.06.2019Magazin
Bayram tatili dönüş trafiği devam ediyor

Bayram tatili dönüş trafiği devam ediyor

9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin ardından İstanbul’a dönüş güzergahlarındaki trafik yoğunluğu bugün de devam etti.

8.06.2019Haber
Bayram tatili dönüş trafiği devam ediyor

Bayram tatili dönüş trafiği devam ediyor

9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin ardından tatilcilerin İstanbul’a dönüşü devam ederken dönüş güzergahlarındaki yoğunluk bugün de devam etti. TEM yolunun Kocaeli geçişinde bugün de yoğunluk oldu. Bekirdere rampaları mevkisinde, sürücülerin yavaşladığı görüldü.

8.06.2019Gündem
Bayram tatili dönüş trafiği devam ediyor İşte son durum…

Bayram tatili dönüş trafiği devam ediyor! İşte son durum…

9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin ardından İstanbul’a dönüş güzergahlarındaki trafik yoğunluğu bugün de devam etti.

8.06.2019Gündem
Feribot sayısı arttırıldı Yoğunluk sürüyor

Feribot sayısı arttırıldı! Yoğunluk sürüyor

Dönüş yoluna geçen tatilciler, Yalova'daki Topçular Feribot İskelesi'nde yoğunluk oluşturdu.

8.06.2019Ekonomi
2 bin 600 yıllık köye ziyaretçi akını

2 bin 600 yıllık köye ziyaretçi akını

AVRUPA'nın en güzel kasabaları arasında gösterilen Bursa Uluabat Gölü kıyısındaki Gölyazı köyü, bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. 'Küçük Venedik' olarak da bilinen 2 bin 600 yıllık Gölyazı köyünü bayram tatilinin 7 gününde yaklaşık 150 bin yerli ve yabancı misafir ziyaret etti. Ziyaretçiler, balıkçı tekneleriyle gezip gölün keyfini çıkartırken, köyün maskotu haline gelen leylekleri fotoğrafladı.

8.06.2019Gündem
Antalya bayramda 400 bin kişiyi ağırladı

Antalya bayramda 400 bin kişiyi ağırladı

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla Antalya'da önemli ölçüde yoğunluk yaşandı.

8.06.2019Ekonomi
Ölümlü kazalar yüzde 56 azaldı

'Ölümlü kazalar yüzde 56 azaldı'

İÇİŞLERİ Bakanı Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Yalova'da bayram tatili dönüşü dolayısıyla sıklaştırılan yol kontrollerine katıldı. Sürücüleri trafik kurallarına dikkat etmeleri konusunda uyaran Erdil, "Bayram sürecindeki istatistikler diğer yıla oranla ölümlü kazalarda yüzde 56'ya yakın azalma olduğunu gösterdi" dedi.

8.06.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Metronun havası!

Bir arkadaşım var, metroda hiçbir yere tutunmadan, dokunmadan seyahat ediyor.

25.07.2019

Erkekler erkekler için kas yapıyor

Can Yaman’ın sürekli kaslı, çıplak halini paylaşıyor olmasına bin tane yorum yapılıyor.

12.06.2019

Piyasalara Fed morali

Piyasalarda iyimserlik devam ediyor. Borsada yükseliş, faiz ve döviz kurlarında ise düşüş görüldü.

9.06.2019

Sahillerin bayram karnesi

9 günlük tatille birlikte milyonlar sahillere hücum etti, yeni sezonun kodları da çözülmeye başladı. Geçen yazın en popüler yerlerinden kapananlar da var, bu yıl yeni açılıp öne çıkanlar da. Bazı yerler el değiştirdi; kimi mekânlar yavruladı; trafik nedir bilmeyen sakin beldelerin caddeleri doldu, yolları kapandı.

9.06.2019