MENÜ

Ahmet Karabıyık

Ahmet Karabıyık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ahmet Karabıyık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 247 Ahmet Karabıyık haberi bulunmuştur.

Ahmet Karabıyık Haberleri

Kurban Bayramı bu yıl ne zaman 2019 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak

Kurban Bayramı bu yıl ne zaman? 2019 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Yılın ikinci bayramı olan Kurban Bayramı tatili için araştırmalar haftalar öncesinden başladı. Ramazan Bayramı'nda 9 günlük bir tatil fırsatı yakalayan vatandaşlar, bir sonraki bayramın tatili için plan yapmak istiyor. Peki, Kurban Bayramı bu yıl ne zaman? 2019 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

5.06.2019Gündem
Kerimcan Durmaz’a vergi şoku 8 ayrı vergi raporu düzenlendi

Kerimcan Durmaz’a vergi şoku! 8 ayrı vergi raporu düzenlendi

Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz’ın başı, ödemediği vergiler nedeni ile dertte. Yapılan bir ihbar sonrası Kerimcan Durmaz’ın banka hesapları mercek altına alındı. Yeterliğe Tabi Gelir Uzmanları, Durmaz’ın ödemediği vergiler için 8 ayrı rapor düzenledi. Düzenlenen raporlar sonrası Bakırköy Vergi Dairesi, Durmaz’a art arda vergi cezası kesti. Durmaz, kesilen her bir ceza için ayrı dava açtı. Geçen hafta vergi mahkemesinde savunma yapan Durmaz’ın pahalı giysi ve çantaları ile aldığı duşakabin de uzmanların incelemesine girdi. Durmaz ise savunmasında, hesabına gelen paraların borç-alacak ilişkisi kapsamında olduğunu öne sürdü.

12.03.2019Ekonomi
Gerçek gider yöntemi kimler için avantajlı Kira geliri istisnası kimler için uygun değildir

Gerçek gider yöntemi kimler için avantajlı? Kira geliri istisnası kimler için uygun değildir?

Gerçek gider yöntemi ile daha az vergi ödemek isteyen yükümlüler, belgeli olarak bu imkandan faydalanabiliyor. Ancak gerçek gider gösterebilmek için söz konusu belgelerin 5 yıla kadar saklanması gerekebiliyor. Diğer taraftan gerçek gider kabul edilen harcamalar arasında son 5 yılda alınan konutlar da yer alabiliyor. İşte, konut kira geliri istisnasından kimler yararlanamaz sorusunu cevabı ve gerçek gider yöntemi hakkında detaylı bilgiler

7.03.2018Ekonomi
Bir tıkla silah

Bir tıkla silah

Türkiye’de bireysel silahlanma giderek artıyor. Rus yazar Çehov’un “Duvarda asılı bir silah varsa sonunda mutlaka patlar” sözünü doğrularcasına hemen her gün bu silahlarla işlenen bir cinayeti konuşuyoruz. Buna rağmen binlerce kişi internetten bir tuşa basarak silahlanmaya devam ediyor. Ve sonuç: Bu yıl 1722 kişi silahla öldürüldü.

4.11.2017Gündem
Tüm çalışanlar için yeni dönem başladı Bir ilk yaşandı bundan sonra...

Tüm çalışanlar için yeni dönem başladı! Bir ilk yaşandı bundan sonra...

İş Mahkemeleri Kanun Tasarısı görüşüldü, yasalaştı. Böylece işçi ve işveren uyuşmazlıklarında mahkemeye gitmeden önce arabulucuya başvurmak zorunlu oldu. Hürriyet Gazetesi yazarlarından Noyan Doğan arabuluculuğun tüm detaylarını anlatırken, yazarımız Ahmet Karabıyık da sosyal medya kullanan tüm çalışanları ilgilendiren ve mahkeme tarafından emsal olacak o kararı kaleme aldı...

18.10.2017Ekonomi
#SoruHürriyetinin sıradaki konuğu Ahmet Karabıyık

#SoruHürriyeti'nin sıradaki konuğu Ahmet Karabıyık

Hurriyet.com.tr'nin, Hürriyet'in yazarlarıyla okurlarını Facebook sayfası üzerinde bir araya getirdiği #SoruHürriyeti canlı yayınlarının sıradaki konuğu Ahmet Karabıyık... Ahmet Karabıyık'a biz "Vergi Barışı'nda son tarih yaklaşıyor. Ne yapmalıyız?" diye soracağız. Ya sizin sorularınız?

5.10.2016Gündem
Hürriyetin tüm yazarları #SoruHürriyetinde...

Hürriyet'in tüm yazarları #SoruHürriyeti'nde...

Hürriyet'in yazarlarıyla okurları Hurriyet.com.tr'nin #SoruHürriyeti yayınları sayesinde Hurriyet.com.tr'nin Facebook sayfasında buluşuyor. Okurlar merak ettiklerini yazarlarımıza soruyor... Görsellere tıklayarak ilgili yayının kaydına Facebook üzerinden ulaşabilirsiniz.

22.08.2016Gündem
Norse’den sonra Jatomi de bir gecede spor salonlarını kapattı

Norse’den sonra Jatomi de bir gecede spor salonlarını kapattı 

Norse Fitnesstation’dan sonra önceki gün de İngiliz Jatomi Fitness Türkiye’den çekilme kararı aldı ve binlerce üye mağdur oldu. Spor salonlarını bir gecede kapatan şirket, AVM yetkililerine ve çalışanlara, “Spor salonunu kapatıyoruz” mesajı geçti.

1.06.2016Ekonomi
Bazı çalışanlar daha çok tazminat kazanır

Bazı çalışanlar daha çok tazminat kazanır

Ahmet Karabıyık son yazısında, iş dünyasını yakından ilgilendiren tazminat uygulamasını kaleme aldı. Hangi çalışanların ne kadar tazminat alabileceğine değindi.

19.04.2016Ekonomi
Türkan Şoray neden vergi ödemeyecek

Türkan Şoray neden vergi ödemeyecek?

Vergi uzmanı Ahmet Karabıyık, son yazısında Türkan Şoray'ın son dönemde satma kararı aldığı villası için vergi ödemeyeceğine işaret etti ve nedenlerini sıraladı.

15.03.2016Ekonomi
Konut satışında vergi cezası almamak için dikkat

Konut satışında vergi cezası almamak için dikkat!

Konut satışlarında ‘tapuda görünen satış değeri’ ile ‘fiili gerçekleşen satış değeri’ arasındaki farkı tespit eden Maliye’nin binlerce konut satıcısına yüklü cezalar kestiği yazmakta.

15.03.2016Ekonomi
Mertan bebek yardım bekliyor

Mertan bebek yardım bekliyor

İZMİR'nin Torbalı İlçesi'nde prematüre olarak dünyaya gelen, kalbindeki delik ve kasık fıtığı nedeniyle iki ayrı ameliyat geçiren 1 yaşındaki Merthan Zeki bebeğin, şimdide soluk borusu değiştirilecek. Varını yoğunu çocuklarının tedavisi için harcayan ailesi, tek çocuklarının yaşayabilmesi için yetkililerden ve hayırseverlerden yardım elini uzatmalarını istedi.

26.11.2013Ege
Gaziantepte midibüs devrildi: 13 yaralı

Gaziantep'te midibüs devrildi: 13 yaralı

Gaziantep'te bir fabrikanın işçilerinin bulunduğu midibüsün devrilmesi sonucu 13 kişi yaralandı.

21.01.2009Gündem
Kılıçdaroğlu Bursa aday tanıtım toplantısında konuştu

Kılıçdaroğlu Bursa aday tanıtım toplantısında konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı tanıtım programında konuştu.

26.01.2019Gündem
2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

24 Haziran seçim sonuçları ile birlikte, Türkiye Büyük Millet Meclisine girecek olan 600 milletvekilinin listesi de belli oldu. YSK tarafından henüz resmi açıklama yapılmadığı için kesin olmayan seçim sonuçları olarak belirlenen listede, AA'nın son verilerine göre AK Parti'yi 293, CHP'yi 146, HDP'yi 67, MHP'yi 50, İYİ Parti'yi ise 44 milletvekili temsil edecek. İşte, 24 Haziran kesin olmaya seçim sonuçları bilgisine göre 600 milletvekilinin illere göre dağılımı

25.06.2018Gündem
CHP milletvekillerinin yarısı yeniden seçildi

CHP milletvekillerinin yarısı yeniden seçildi

CHP'nin 26. Dönem milletvekillerinden 65'i, yeni dönemde de görev alacak. CHP'nin TBMM'deki yeni yüzleri arasında Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, DİSK'in eski Genel Başkanı Kani Beko, eski bakanlardan Abdüllatif Şener de yer aldı.

25.06.2018Gündem
İşte HDPnin milletvekili adayları

İşte HDP'nin milletvekili adayları

Halkların Demokratik Partisi (HDP), 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) verdi.

21.05.2018Gündem
Son dakika... CHPnin milletvekili aday listesi belli oldu

Son dakika... CHP'nin milletvekili aday listesi belli oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir 2. bölge 1. sıradan aday oldu. Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Antalya 1. sıradan, Bülent Tezcan Aydın 1. sıradan aday oldu.

21.05.2018Gündem
CHP’nin milletvekili adayları listesinde kimler var

CHP’nin milletvekili adayları listesinde kimler var?

CHP'de 24 Haziran seçimlerinde milletvekili olmak için yarışacak isimler belli oldu. Merkez Yürütme Kurulu ve Parti Meclisi toplantılarının ardından listede birçok yeni isim dikkat çekiyor. Aday listesinde, Kemal Kılıçdaroğlu İzmir 2. bölge 1. sıradan aday olurken, cezaevinde olan Enis Berberoğlu'ysa İstanbul 2. bölge 1. sıradan aday gösterildi.

20.05.2018Gündem
Bölünen üniversiteler komisyonda

Bölünen üniversiteler komisyonda

İstanbul, Gazi, Karadeniz Teknik, İnönü, Selçuk ve Erciyes dahil 10 üniversitenin bölünmesi, ayrıca 3 yeni ve 2 vakıf üniversitesinin kurulmasını düzenleyen tasarı Meclis Milli Eğitim Komisyonu’nda görüşüldü. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, “Bazı büyük üniversitelerimizin bölünerek ve bazı illerimize de yeni üniversiteler kurularak yüksek öğretim hayatına yeni bir dinamizm kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu ciddi bir ihtiyaçtan doğuyor” dedi. Tekin, tasarıyla ayrıca FETÖ ile ilişkili kişilerin özel öğretim kurumu açmasına izin vermeme yetkisi almak istediklerini söyledi.

25.04.2018Gündem
Anahtar PM kapısını açmadı

'Anahtar' PM kapısını açmadı

Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden genel başkan seçildiği CHP kurultayında kıran kırana Parti Meclisi seçimi yaşandı. Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde yer alan bazı isimler PM’ye giremezken, dışarıdan 7 kişi listeyi deldi. Resmi olmayan sonuçlara göre Parti Meclisi'ne 29 yeni isim taşındı.

5.02.2018Gündem
Kılıçdaroğlunun listesini delen 10 isim

Kılıçdaroğlu'nun listesini delen 10 isim

CHP'de Parti Meclisi'ne (PM) giren isimler belli oldu. Kemal Kılıçdaroğlu'nun listesinde yer almayan 10 isim delegeler tarafından PM'ye taşındı. Parti Meclisi seçiminde en yüksek oy ise Haluk Koç'a çıktı.

5.02.2018Gündem
Son dakika... CHPde Parti Meclisine giren ilk isimler belli oldu

Son dakika... CHP'de Parti Meclisi'ne giren ilk isimler belli oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 12 adayın gösterildiği Bilim Yönetim ve Kültür Platformu'nun (BYKP) seçim sonuçları açıklandı. BKYP için gösterilen 8 isim Parti Meclisi'ne doğrudan girecek.

4.02.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Filistin sorununun çözümü

Geçtiğimiz hafta İstanbul tarihi bir zirveye ev sahipliği yaptı.

17.12.2017

Atatürk’e çatanlara ve saldırılara ders: Yunanistan, ‘Nutuk’ okuyor

ADINI söylemeğe gerek duymadığım birisi epeyi zamandır, Atatürk hakkında abuk sabuk yazılar yazıyor, akıl almaz değerlendirmeler yapıyor. Ne acıdır ki, bazı TV’ler bu aklını kaybetmişe ekranlarında yer veriyor.

6.09.2017

Ekonomi Hürriyet’ten okunur

HAYAT su gibi akıp giderken değişim ihtiyacı da baş döndürücü bir süratle artıyor. Teknolojinin hızının yanı sıra gündemin değişim hızına da yetişmekte zorlanıyoruz. Kendimizi sürekli yenileme çabası içindeyiz. Amacımız sürüklenip giden gündemin içinden olayları süzüp Hürriyet Ekonomi tecrübesiyle aktarmak. Farkımız olup biteni ekonominin teknik, ağdalı terminolojisinden arındırıp herkesin anlayacağı bir dille anlatmak. Bunun için bir süredir Hürriyet’in ekonomi sayfalarında bir dizi yeniliği hayata geçirdik. Bugün size bu yeniliklerden bahsetmek istiyorum.

26.11.2016

Survivor’ı bekleyen tehlike: Zika virüsü

Yılmaz Morgül’ü, İbrahim Yattara’yı, Tuğba Özay’ı ve dahi tüm Survivor yarışmacılarını bu yıl doğa koşulları dışında bir büyük tehlike daha bekliyor: Zika virüsü...

27.01.2016

Bir ezber bir resim yarışmasıyla bozulur

Sanat, insanlığın en eski uğraşlarından biri olarak karşımıza çıkar.

4.05.2018