MENÜ

Addison Hastalığı

Addison Hastalığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Addison Hastalığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 33 Addison Hastalığı haberi bulunmuştur.

Addison Hastalığı Haberleri

Addison hastalığı nedir

Addison hastalığı nedir?

Tüm yaş gruplarında ve her iki cinsiyette de görülebilen Addison hastalığı, Thomas Addison’dan ismini alıyor. Addison hastalığı, bulantı, kusma, halsizlik, kaslarda zayıflama ve güçsüzlük gibi belirtilerle kendisini gösterir. Peki, addison hastalığı nedir?

11.05.2019Sağlık
Saçkıran neden olur, belirtileri neler

Saçkıran neden olur, belirtileri neler?

Saçkıran, tüm dünyada sıklıkla görülen bir hastalıktır. Saçkırandan muzdarip olan bir hastada tiroid hastalığı, şeker hastalığı, vitiligo (deride beyaz yamalar), ve Addison hastalığı gibi öbür özbağışıklık hastalıklarının gelişimi sağlıklı birine göre daha yüksek orandadır. Peki, saçkıran neden olur, belirtileri neler?

15.04.2019Sağlık
En Yaygın 14 Otoimmün Hastalık ve Belirtileri

En Yaygın 14 Otoimmün Hastalık ve Belirtileri

Otoimmünite, bağışıklık sisteminin düzgün bir şekilde işlemeyerek kişinin kendi öz hücrelerine zarar verdiği tıbbi bir durumdur. Bağışıklık sistemi, bakteriler ve virüsler gibi mikrobik istilacılara karşı vücudumuzu korumak üzere tasarlanmıştır. Gerektiği gibi çalıştığında, bağışıklık sistemi bu mikrobik yabancıları algılar, onları çevrelemek ve öldürmek için savaşçı hücrelerden oluşan bir savunma gücü gönderir.

Ciltteki Renkler Hastalık Habercisi

Ciltteki Renkler Hastalık Habercisi!

Beyaz, sarı, pembe, mavi, mor… Ciltte leke deyip geçmeyin. Bu lekeler cildinizin normal bir bileşeni olabileceği gibi, herhangi bir sistemik veya cilt hastalığına işaret edebiliyor.Peki nedir bu hastalıklar işte cevabını Dr.Selma Yıldırım anlatıyor...

Menopoz döneminde cildinizi böyle koruyun

Menopoz döneminde cildinizi böyle koruyun

Menopoz döneminde sıcak basması, huzursuzluk gibi sıkıntıların yanı sıra cilt te değişikliklere uğrar. Hisar Intercontinental Hastanesi'nden Dermatoloji Uzmanı Dr. Funda Ataman menopozda cildiniz için yapılması gerekenleri anlattı.

27.08.2014Sağlık
Kaptanın kavuşma sevinci 11 gün sürdü

Kaptanın kavuşma sevinci 11 gün sürdü

LİBYA'nın Trablus Limanı'nda götürdükleri unu boşaltılırken, vincin tel halatının koparak Çadlı bir işçinin ölümü nedeniyle 6 ay bu ülkede tutulan Türk kaptan 68 yaşındaki Ümit Korkmaz, özgürlüğüne kavuşup Türkiye'ye geldikten 11 gün sonra beyin kanaması geçirip öldü.

23.09.2008Gündem
GUATR

GUATR

Guatr, tiroid bezinin iltihabi veya tümoral olmayan büyümesidir. Büyüme ultrasondaki görünüme göre 2 yönlü olabilir.

10.04.2008Sağlık
Kapı çarpsa kalbi duracak

Kapı çarpsa kalbi duracak

10 yaşındaki Jennifer'in vücudu heyecan anında adrenalin salgılayamıyor. Küçük kız, sıradışı bir olay yaşarsa kan basıncı düşecek ve birden kalbi duracak.

7.02.2008Sağlık

Yazar Sonuçları

Lahmacun mu, pizza mı

Lahmacun, içindeki et nedeniyle protein, demir ve B12 ihtiyacımızın önemli kısmını karşılıyor. Çok yağlı et kullanmazsanız, az miktardaki doymuş yağ ihtiyacımızı gidermek için de mükemmel bir kaynak. Size pizzayı değil, lahmacunu öneririm.

11.09.2015

5 SORU 5 CEVAP

İyi huylu kolesterol nasıl yükseltilir?

24.01.2015

Yorgunsanız yürüyün!

Günümüzde çoğumuz ‘yorgunluk yorgunuyuz’!

14.12.2014

Hormonlarımız neden önemli

Hastalanmaktan hepimiz korkarız. Ne var ki hastalıklara paçamızı kaptırmayıp da sağlıklı kalabilmek sanıldığı kadar kolay değil. Çünkü bizi hasta eden bir değil, binlerce sebep var. Bunlardan biri de hormonal dengenin bozulması...

8.03.2014

Nerede o deliksiz uykular

Geceleri çekilen ‘deliksiz ve kaliteli’ bir uyku sadece vücudun ‘dinlenme’ süreci değil, aynı zamanda ‘tamir’ sürecidir de...

15.09.2013

Doktora ne zaman gitmeli?

Birkaç haftayı geçen yorgunluklarda doktora görünmek ve tıbbi yardım almak gerekiyor.

12.12.2012

Ünlülerin sağlığı iyi mi, kötü mü

Hıncal Uluç, Michael Jackson’ın doktoru Arnold Klein’in söylediği bir cümleyi cımbızla çekip gözümüze soktu. İyi de yaptı: “Bu ülkede çok zenginler, çok şöhretliler ve çok fakirler en kötü tıbbi tedavi görenlerdir.”

25.07.2009

Köpeğe ayrılmış 170 sayfalık dergi

Köpekler ve köpekgillerin diğer üyeleri, insanlığın tüm kültürlerinin mitlerinde, masallarında ve sanat eserlerinde yer alır. Çünkü köpek evcilleştirilen ilk hayvandır ve 10 bin yıldır insanla içli dışlıdır.

7.11.2008

Ankara’da 49 kedi kapasiteli hastane açıldı

İki ay önce Ankara’da ilk kedi hastanesi açıldı. Kediler stresten en çok etkilenen hayvanlardan. Bir köpekle aynı ortamda bulunmak bile kan değerlerinin değişmesine, karaciğer ve böbrek fonksiyonlarının bozulmasına sebep oluyor.

9.05.2008

Nefes almayı biliyor musunuz

2003 yılında ilk kitabımız "Yaşasın Hayat!" ile size dört temel mesajı ulaştırmayı hedeflemiştik.

1.04.2008

Vitamin-mineral kullanma kılavuzu

Vitamin mineral destekleri kullananların, bitkisel ürünler ve antioksidan karışımlarından yararlananların sayısında artış var.

25.02.2008

Yeni yüzyılın sendromu adrenal yorgunluk

Dünya Sağlık Örgütü, yeni yüzyılın sendromu olarak adrenal yorgunluğu gösteriyor. Bu sendroma adını veren, böbrek üstü bezleri olan adrenal. Uzun süre yoğun çalışınca ve stres altındayken adrenalin salgılanıyor. Bu da yorgunluk hissi veriyor

17.02.2012

Zenginlik romatizma yapar mı

Hastam gece birdenbire ayak başparmağında dayanılmaz bir ağrı ile uyandığını, parmağını hareket ettirmek bir yana çarşaf dokunduğunda bile ağrının dayanılmaz bir düzeye ulaştığını anlatırken utanmasa ağlayacaktı.

3.09.2007

Adrenal krize dikkat!

Böbreküstü bezleriniz boyutları küçük ama yaşamsal görevleri büyük organlarınızdır. Yetersiz veya fazla çalışmaları sizi ciddi sorunlarla baş başa bırakabilir.

25.12.2004

Saç dökülmesinin sebebi yanlış diyet

Saç dökülmesinin sadece bir estetik problem olduğunu düşünüyor-sanız, yanılıyorsunuz. Saç kaybı öncelikle erkeklerin problemidir diyorsanız, daha da yanlış bir noktadasınız. Saç dökülmesi, estetik bir sorun olduğu kadar, sağlığınızdaki herhangi bir bozulmanın ilk belirtisi de olabilir.

25.08.2003