MENÜ

2. Türkiye-Almanya Tiyatro Köprüsü Festivali

2. Türkiye-Almanya Tiyatro Köprüsü Festivali ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 2. Türkiye-Almanya Tiyatro Köprüsü Festivali haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10 2. Türkiye-Almanya Tiyatro Köprüsü Festivali haberi bulunmuştur.

2. Türkiye-Almanya Tiyatro Köprüsü Festivali Haberleri

‘Festivalin kapsamı genişleyecek’

‘Festivalin kapsamı genişleyecek’

Hamburg’daki 2. Türkiye-Almanya Tiyatro Köprüsü Festivali, İzmir Yenikapı Tiyatrosu ‘Öykülerden Kovulanlar’ oyunuyla sona erdi. Festivali düzenleyen Mahmut Canbay, ”Önümüzdeki yıl festival kapsamını genişleteceğiz” dedi.

29.04.2019Avrupa
Chopin ile Sand’ın imkansız aşkını, Cumbul ile Yavuz sahneledi

Chopin ile Sand’ın imkansız aşkını, Cumbul ile Yavuz sahneledi

Meltem Cumbul ve piyanist Emre Yavuz, Fransız George Sand ile Polonyalı Frédéric Chopin’in ‘imkansız aşk’larını, Hamburg’daki 2. Türkiye-Almanya Tiyatro Köprüsü Festivali’nde sahneledi. İkili program sonunda dakikalarca alkışlandı.

28.04.2019Avrupa
Kin ve nefrete inat ‘Hayat Bayram Olsa’

Kin ve nefrete inat ‘Hayat Bayram Olsa’

Hamburg’daki 2. Türkiye-Almanya Tiyatro Köprüsü Festivalinde Sri Lanka’daki korkunç saldırıda katledilenler anıldı. Festivalde sahne alan Hamburg Klasik Türk Müziği Korosu, konseri kin ve nefrete inat kardeşlik mesajları veren ‘Hayat Bayram Olsa’ şarkısıyla noktaladı.

22.04.2019Avrupa
‘Medea’, Hamburg’da üç dilde sahnelendi

‘Medea’, Hamburg’da üç dilde sahnelendi

Eski bir Yunan trajedisi ‘Medea’, Mut Tiyatrosu tarafından düzenlenen ‘2. Türkiye-Almanya Tiyatro Köprüsü Festivali’ kapsamında Hamburg’da sahnelendi. Kemal Kocatürk’ün yönettiği, Zelal Gündüz’ün Türkçe ve Zazaca oynadığı oyun, fonda Almanca üst yazıyla sunuldu.

19.04.2019Avrupa
Tiyatro festivali ‘Sınır Açan’la başladı

Tiyatro festivali ‘Sınır Açan’la başladı

Türkiye ile Almanya arasında tiyatro ve sanat köprüsü kurmayı hedefleyen 2. Tiyatro Köprüsü Festivali, İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Çağlar Yiğitoğulları’nın ‘Sınır Açan’ adlı dans tiyatrosu performansıyla başladı. Gösteri öncesi kanun üstadı Turan Vurgun ve piyanist Eda And, misafirlere müzik keyfi yaşattı.

12.04.2019Avrupa
Cumhuriyetin 91’inci yılında  91 sembol kadın

Cumhuriyetin 91’inci yılında 91 sembol kadın

Türkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor. Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz. Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular. Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu. Ülkemizi ileriye taşıdılar. İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın...

29.10.2014Hayat
Seyahat 10. Yıl ödülleri

Seyahat 10. Yıl ödülleri

İşte 10. yılını kutlayan Hürriyet Seyahat'te ödül kazananlar.

3.07.2013Seyahat
SEYAHAT 10. YIL

SEYAHAT 10. YIL

Seyahat İlavesi 10 yıldır, yazarlarıyla, okurlarıyla dünyayı geziyor.

28.06.2013Advertorial
Adanus’un kentini sıcaklar gelmeden görün

Adanus’un kentini sıcaklar gelmeden görün

Türkiye’nin önemli kentlerinden biri olan Adana antik döneme de Klikya bölgesinin en önemli kentleri arasındaydı. Üranüs’ün oğlu Adanus’un kurduğu kentin adının da buradan geldiği düşünülüyor. Tarihi yapıları, çevresindeki antik kentler, yaylaları, sayfiye yerleri ile Adana, bir hafta sonunda rahatlıkla gezilebilir. Geziniz bittiğinde büyülenmiş gibi ayrılacaksınız.

23.03.2011Seyahat

Yazar Sonuçları

68 kuşağını iyi tanıyor musunuz

MHP Lideri Bahçeli son öğrenci eylemlerini 68 dönemine benzetti. 68 kuşağı üzerine bugüne kadar pek çok kitap, makale yazıldı; belgeseller, diziler, filmler çekildi. Ama bir konunun üzerinde nedense pek durulmadı. Bu nedenle 68 kuşağı sanki hep eksik anlatılmış gibi geliyor bana. Mahir Çayan, Deniz Gezmiş, Sinan Cemgil, İbrahim Kaypakkaya ve nicelerini gerçekten tanıdığınızı mı düşünüyorsunuz? Gelin onların pek bilinmeyen yönlerini yazayım, kararı siz verin...

11.12.2010