Gündem Haberleri

  Başsavcı vekili cinsel saldırı suçundan mahkum oldu

  ANKA
  02.05.2008 - 17:34 | Son Güncelleme:

  Yargıtay 5. Ceza Dairesi, eski İzmir Başsavcıvekili Zafer Sipahi’yi ‘cinsel saldırı’ suçunu işlediği gerekçesiyle 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına mahkum etti.

  Konya Başsavcılığı görevinin ardından İzmir Başsavcılığı görevine atanan ve hakkında dava açıldıktan sonra emekliye ayrılan Zafer Sipahi, emrinde görev yapan 27 yaşındaki zabıt katibesinin "vücut dokunulmazlığını ihlal etmek ve hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanmak" suçunu işlediği iddiasıyla açılan davada 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

  DAHA ÖNCE DE DAVA AÇILMIŞ

  Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından mahkum edilen Savcı hakkında daha önce de mahkemede görev yapan bayan bir psikologu taciz ettiği iddiasıyla dava açıldığı, ancak şikayetçinin davadan vazgeçmesi üzerine davanın düştüğü de öğrenildi.

  İzmir Adliyesi'nde zabıt katibesi olarak görev yapan bayan, başsavcı vekilinin cinsel tacizine uğradığını önce yazı işleri müdürüne daha sonra da bayan bir hakime anlattı. Bunun üzerine durum İzmir Başsavcısı'na iletildi. Başsavcı, tutanak düzenleyerek Başsavcıvekili Sipahi hakkında dava açılmasını sağladı. Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nde yapılan yargılama sonrası eski Başsavcıvekili Sipahi hapis cezasına mahkum oldu.

  Karara Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı usul yönünden itiraz etti. Bugün, yapılan duruşmada Yargıtay 5. Ceza Dairesi, Sipahi’nin hapis kararını onadı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı