"Hikmet Demirkol" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Hikmet Demirkol" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Hikmet Demirkol

Bambaşka bir Lady Gaga

Geçtiğimiz Pazar gecesi, Eylül ayı boyunca devam edecek olan iTunes Festivali, Lady Gaga’nın performansı ile başladı.

İtiraf etmek gerekirse evde konser izlemek biraz tuhaf oluyormuş.
Londra Roundhouse’daki kalabalık ortalığı yıkarken, ev ortamında Gaga’nın ne zaman sahneye çıkacağını beklemek biraz farklı bir rahatlıktı. Konser dediğin sahneye yakınken tadından yenmiyor.


Bambaşka bir Lady Gaga

Lady Gaga’nın Kasım ayında çıkacak olan albümü ARTPOP’un yeni şarkılarının ilk kez görücüye çıktığı konser olmasından ötürü, İTunes Festival biraz daha önemliydi.
Gaga gece 23:00’de başlayacak olan konsere 30 dakika gecikmeli çıktı. Yaklaşık bir saat süren performansında 8 yeni şarkısını seslendirdi. “Aura” ile başladığı konserine Manicure, ArtPop ,Jewels & Drugs , Sex Dreams, Swine , I Wanna Be With You (albümden en beğendiğim şarkı oldu) ile devam etti. Yeni albümün çıkış single’ı “Applause” ile bis yaparak konseri tamamlayan Gaga, sahnede şarkı aralarında kendisiyle ilgili itiraflarıyla uzun süre hakkında konuşulacak malzeme de vermiş oldu. Özellikle konser sırasındaki kostüm ve makyaj değişimini tüm izleyenlerin gözleri önünde yapan Gaga, “tüm bu peruklar, makyajlar aslında gizlediğim, güçsüz halimi kapatıyordu” dedi. Hatta yetmedi bu sözlerden sonra kafasındaki dev peruğu çıkarttı ve konsere bu şekilde devam etti.

Bambaşka bir Lady Gaga


Bence Gaga’nın bu yeni yarattığı “samimi kimlik” aslında kendisi için de yeni bir dönem. “Endüstrinin benden istediğini değil, kendi istediğimi yapacağım” diyen eski deli yeni efendi hali, umarım kendisine de ARTPOP ile birlikte hayırlı, uğurlu olur. Milyonlarca izleyicinin karşısında, hem de canlı yayında bu tarz samimi açıklamalar yapmasından ötürü kendisine helal olsun demek gerek. Bakalım bu tavrı yeni albümün satışlarına nasıl yansıyacak.

Bambaşka bir Lady Gaga


Gaga geldi, İtunes Festivali açtı, ağzımıza bir bal çaldı gitti. Sizler bu yazıyı okurken, bir önceki gece Sigur Ros ve öncesinde Poliça da aynı sahneden geçmiş olacak. Festivalde bu hafta The Lumineers, Paramore , Rizzle Kicks , Queens Of The Stone Age ve Palma Violets’i izleyebileceğiz. İTunes’un daha doğrusu Apple’ın yaptığı bu organizasyon, müziğin yakın gelecekte alacağı yeni formatları açısından çok önemli buluyorum. Kesinlikle eski kalıplarda müzik üretimi ve pazarlaması artık tarihe karışıyor.

Bambaşka bir Lady Gaga


Sanal festivalden gelelim gerçek dünyaya. Bu hafta sonu Hezerfen küçük bir rock kasabasına dönüşecek. 6 Eylül Cuma günü başlayacak olan Rock’N Coke esas ağır toplarını hafta sonuna saklıyor. Özellikle birçok kişinin merakla beklediği Arctic Monkeys , The Prodigy , Editors , Jamiroquai , Primal Scream festivalin atar damarları olacak. 5 sahneden oluşan konser zengini festivalde ben özellikle Ellie Goulding , La Roux performanslarını bekliyorum. Keşif Sahnesi ve Şehir Sahnesi’n de yer alan Mabel Matiz, Meriva, kafabidünya, Kim Ki O, Farfara, Yora konserleri bence festivalin gizli altın madeni olacak. Şimdiden hafta sonunuzu planlayın, bu konserleri ve bu büyük organizasyonu ıskalamayın derim.https://twitter.com/hkkyYazarın son yazıları


#30 Ağustos 2013 İTunes festivali ile 30 gün sınırsız müzik 30
#27 Ağustos 2013 MTV video müzik ödülleri sahiplerini buldu
#23 Ağustos 2013 Keane'den best of müjdesi
#20 Ağustos 2013 Muhteşem kapanış Placebo'dan geldi
#13 Ağustos 2013 Placebo ile buluşmaya az kaldı
#06 Ağustos 2013 Roger Waters'dan Gezi'ye Selam
#02 Ağustos 2013 Bu iki konser kaçmaz


YAZARIN TÜM YAZILARI İÇİN >>


X