"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Almanya’da doktorlara güvenmek zor

Merhaba sevgili Güzin Abla size Almanya’dan yazıyorum, köşenizi her zaman severek okuyoruz ve şu anda bizim de yardımınıza ihtiyacımız var. Bazı sağlık sorunlarımın ve özellikle ülkeme gelmek istememin nedenlerinin başında şunlar geliyor:

Ben yüksek derecede miyobum, sürekli gözlük kullanmamak için ameliyat olmak istiyorum. Ama yine de biraz korkuyorum ve bu ameliyat hakkında bilgi istiyorum. Acaba bu ameliyatı yaptırabileceğim, iyi bir uzman biliyor musunuz?

Ayrıca, R’ leri söyleyemeyenler için Ankara’da bir doktor adresini vermişsiniz, aynı sorunu ben de yaşıyorum. Lütfen bu uzmanın adresini bana tekrar verin. En kısa zamanda cevabınızı bekliyoruz çünkü önümüzdeki günlerde sırf bu sağlık sorunlarımız nedeniyle ülkemize geleceğiz.

Burada sağlık konularında kimseye güvenemiyoruz.

Ülkemizin uzmanlarının hepsinden üstün olduğunu biliyor, inanıyoruz. Ama bize bir yol göster.

<ı>RUMUZ: MELEK YÜZLÜ

Sevgili kızım, arka arkaya sorunlarınızı sıraladığınız mektubunuza her alanda tatminkar cevap veremeyeceğim için peşinen özür dilerim.

Çünkü buraya aktarmadığım diğer sorunlarınız hakkında güveneceğim pek kimse tanımıyorum. Ben de bildiğim kadarını cevaplayacağım.

Örneğin göz sorununuz için, bu ameliyatların burada da başarıyla yapıldığını söylemeliyim. Bu tür ameliyatlar lazerle yapılıyor çok zor değil ve çok kolay iyileşiyor. Gönül rahatlığıyla kendi doktorumu tavsiye edebilirim.

Benim çok ciddi bir retina yırtığı problemim oldu. Dr. Yusuf Durlu beni lazerle ameliyat etti.

İşte göz alanında sorunularınız için kesinlikle güvendiğim iki doktor var: Prof. Dr. Bozkurt Şener ve Doç Dr. Yusuf Durlu ki, o da benim doktorum.

Her ikisi de AcıbademGöz Hastanesi’ndeler. Gelmeden önce randevu alırsınız. Hastane telefonu 0212 284 90 90

Mail adresi: ydurlu@asg.com.tr

Sözünü ettiğin diğer uzman konuşma bozuklukları konularında çok başarılı ve sık sık Almanya’da da seminerlere katılan, konferanslar veren bir hekimdir. Doç.Dr. Temel Pamir, Ankara’da bulunuyor.

Telefonu 0 312 439 12 22

Sizlerin genellikle Almanya’daki hekimlere güven duymadığınızı umudunuzu buradaki uzmanlara bağladığınızı görüyorum. Bu gerçekten düşününce çok da mantıklı geliyor insana.

Kendinizi Türkiye deki doktorlarla çok daha güvende hissettiğinizi anlayabiliyorum.

Umarım bütün bu sıkıntılarınızdan kurtulur, bana da dua edersiniz.

Siteme gösterdiğiniz ilgiye teşekkürler

Sevgili dostlarım ve artık dostlarım olarak gördüğüm tüm okurlarım, www.sevgiliguzinabla.com adlı sitemi ziyaret ettiğiniz, anneme ve bana misafir olduğunuz için size içtenlikle teşekkür ederim.

Kutlama maillerinize tek tek cevap vermem mümkün olmadığı için hepinize yine gazetem aracılığıyla şükranlarımı sunuyor, bu vesileyle de beni ne kadar mutlu ettiğinizi de belirtmek istiyorum.

Ancak, şunu da söylemeliyim... Eğer özel cevap yazmamı istiyorsanız mutlaka ama MUTLAKA e-mail adresinizi belirtmelisiniz. Aksi halde cevaplamam mümkün olmuyor. Eğer sitemde adresinizin yayınlanmasını istemiyorsanız, gizli kalmasını söylemeniz yeterli.

Zaten gelen bütün mektupları sitemde yayınlamam mümkün değil.

Bana güvenebilirsiniz.

Memo rumuzlu arkadaşa ulaşmalıyım

Merhaba Güzin abla. Ben senin Türkiye’deki bir numaralı hayranınım! Bence bu yaptığın iş gerçekten çok önemli. Ben senden 6 Ekim Çarşamba 2004 Kelebek ekinde çıkan yazında Memo rumuzlu arkadaşla ilgili bir ricada bulunmak istiyorum.

Ben de onunla benzer sorunlar yaşıyorum ve senden istediğim bu yazımı yayınlaman ve onu benden haberdar etmen. Benim de onun gibi ailemle ilgili sorunlarım var. Ailemle uyum sağlayamıyor, kendimi çok yalnız hissediyorum.

Umarım bu yazım ona ulaşır ve onunla görüşmeye başlarız. Çünkü onunla paylaşacak çok şeyim var.

Mail: murat14445@yahoo.com

<ı>RUMUZ: YALNIZ

Gerçekten de işim oldukça zor. Herkesi memnun etmek mümkün değil. Çünkü insanlar senden olağanüstü çözümler bekliyorlar. Herkesi can kulağıyla dinleyip, yılların birikimi ve tecrübesiyle, çareler bulmaya, yol göstermeye çalışıyorum.

Bu sayede pek çok evlilik kurtardığım, pek çok kişiyi de yanlışlardan koruduğum söylenebilir. Ama eğer takıntılı insanlarla karşı karşıyaysan, her şey boş.

Hem zaten ben bir anlamda çözüm getirmektense, onları dinleyip, rahatlamalarına yardımcı olmayı tercih ediyorum. Senin sorununa gelince oğlum; bağışla ama, şubat ayının sonundayız neredeyse.

Bugüne kadar aklın neredeydi? Bütün bu yazıları saklayamam ki! Ben de senin mail adresini yazdım, belki o genç okur da cevaplar diye.
X