ANKARA HABERLERİ

Yüzleşme veda ediyor

Mert Gökhan KOÇ
22.03.2013 - 00:00 |Son Güncelleme :

Başkent’e veda etmeye hazırlanan ressam Ahmet Güneştekin’in ‘Yüzleşme’ adlı sergisini 20 bin sanatsever ziyaret etti. Sergiye gösterilen ilgiden memnun kalan Güneştekin, “Sanatı Anadolu’ya taşımak için Ankara rol model olabilir” dedi.

Mert Gökhan KOÇ

Ressam Ahmet Güneştekin’in 22 Ocak 2013’te CerModern’de açılan “Yüzleşme” sergisi, 30 Mart’ta Başkent’e veda edecek.
İlk olarak İstanbul’da sergilenen, ardından da Ankaralı sanatseverlerle de buluşan “Yüzleşme” sergisi 2013’te Erbil, Venedik Bienali süresince Venedik ve Berlin’de sergilenecek, daha sonra da Fransa’nın beş ayrı kenti ile Stockholm, Oslo, New York olmak üzere birçok ülkeyi dolaşacak. “Ankaralıların sanata olan ilgisinin yakında İstanbul’un sanat üzerinde oluşan tekelini kıracağını düşünüyorum. Sanatı Anadolu’ya taşımak için Ankara rol model olabilir” diyen Güneştekin, şunları söyledi:

ANKARALILAR SAHİPLENDİ

Yüzleşme’nin Başkent’e gelmesi benim için çok önemliydi. Yaklaşık 20 bin sanatseverin ziyaret ettiği sergiyi, nüfus ve sanatla ilgilenen kısmı açısında değerlendirdiğimizde, Yüzleşme’nin Ankara’da başarılı olduğunu gösteriyor. Nitekim CerModern yöneticileri de ilginin yoğun olmasından dolayı serginin 15-20 gün daha uzatılmasını istedi. AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve eski bakanı Ertuğrul Günay’ın da projeyi sahiplenip desteklemesi, Yüzleşme’nin başarısına katkı sağladı.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yüzleşme veda ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Mart 2013 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yüzleşme veda ediyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

08 Mart 2021, Pazartesi
 • İmsak
  05:43
 • Güneş
  07:06
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  16:18
 • Akşam
  18:53
 • Yatsı
  20:11
Sayfa Başı