Ereğli’de 2 kilometre mangallı hamsi festivali

Güncelleme Tarihi:

Ereğli’de 2 kilometre mangallı hamsi festivali
Oluşturulma Tarihi: Aralık 17, 2022 17:28

Ereğli’de 2 kilometre mangallı hamsi festivali

Haberin Devamı

Sinan KABATEPE/EREĞLİ (Zonguldak), (DHA)- ZONGULDAK'ın Ereğli ilçesinde düzenlenen Hamsi Festivali'nde 2 kilometrelik mangal kuruldu. 15 ton hamsi dağıtılırken, vatandaşlar mangalda pişirdikleri balıkları yedi. 

Ereğli Belediyesi tarafından 15’inci Hamsi Festivali ilçe sahilinde düzenlendi. Sahile 2 kilometre uzunluğunda mangal kurulurken 15 ton hamsi, 7 bin 500 ekmek, helva, su, soğan ve ızgara dağıtıldı. Teknelerle getirilen balıklar oluşturulan havuza aktarıldıktan sonra vatandaşlara dağıtıldı. Yoğun katılımlı festivalde hamsi ve malzeme dağıtımı sırasında uzun kuyruklar oluştu. Vatandaşlar mangalda pişirdikleri balıkları yedi. 

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık yaptığı açıklamada, “Türkiye'nin en iyi, en taze, en lezzetli hamsisi Karadeniz Ereğli'den çıkıyor, artık bunu Türkiye kabul etmeye başladı. Şuanda hamside iyice Ereğli’de bollaştı. Bütün vatandaşlarımızla birlikte hamsiyi tadarak birlikte halk oyunları, Karadeniz oyunları oynayarak bugünü zamlardan, enflasyondan uzak tutmaya çalışacağız. 1 günlük de olsa onların kafalarını tertemiz yapacağız, bütün amacımız o.” dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Görüntü Dökümü:    
-Hamsinin teknelerle getirilişi
-Hamsinin dağıtımı
-Belediye başkanının konuşması

-Mangal yapımı ve balıkların hazırlanması

-Eğlencelerden görüntüler
-Detaylar   
    
Dosya Adı: erghamsi Süre: 3.37 dakika Boyut: 340MB 
Haber-Kamera: Sinan KABATEPE/EREĞLİ (Zonguldak), DHA

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!