YALOVA HABERLERİ

Şehit Polisin Adı Kütüphanede Yaşayacak

IHA
10.12.2015 - 14:47 |Son Güncelleme :

YALOVA VALİSİ SELİM CEBİROĞLU MÜFETTİŞ HAMDİ GİRGİN İLKOKULUNDA YAPTIRILAN KÜTÜPHANENİN AÇILIŞINA KATILDI.

IHA

"Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı" (ÇOGEP) çerçevesinde Müfettiş Hamdi Girgin İlkokulu’nda oluşturulan kütüphanenin açılışına katılan Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, eğitime büyük önem verdiklerini dile getirdi.
Yalova Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi (TDP) tarafından ÇOGEP kapsamında Roman mahallesi olarak bilinen Bağlarbaşı’nda gerçekleştirilen "Yalova Müzisyenleri" projesi cumartesi günü sona erecek. Bu proje kapsamında 20 Roman çocuğa şan, nota ve solfej eğitimi verildi. Projeye bağlı olarak çocukların eğitim gördüğü Müfettiş Hamdi Girgin İlkokulu’nda bir de kütüphane açıldı. Kütüphane’ye şehit polis Suat Orak’ın adı verildi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Sevda Veli, “Bu okulda daha önce Polican projesini yapmıştık. Okulumuzun eksiğinin olduğunu fark ettik. Proje kapsamında bir kütüphane oluşturduk” diye konuştu.
Şehit Polis Suat Orak Kütüphanesi’nin açılış kurdelesini, Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner ve Suat Orak’ın annesi birlikte kesti. Kurdelenin kesilmesi sonrasında kütüphaneyi gezen Yalova Valisi Selim Cebiroğlu okul müdüründen bilgiler aldı. Düzenlenen yarışmalarda birinci olan öğrencilere de ödüllerini takdim eden Cebiroğlu, eğitime büyük bir önem verdiklerinin altını çizdi.
Cebiroğlu, “Mekan açısından, hem öğrenenler hem de öğretenler açısından çok güzel bir yer oluşturulmuş. İçindeki dökümanlar konusunda hükümetimizin hassasiyeti hao safhada. Eskiden 40-50 kişilik sınıflarda ikili eğitim görülüyordu. Ben ortaokulu okurken, bir ilkokulun binasında yarım gün giderdik. Böyle sıkıntılar çekerdik. Şimdi şükürler olsun her şey güzelleşti. FATİH Projesi ve akıllı tahta gibi projeler üretildi. İnanıyoruz ki gelecek yıllarda daha güzel projeler olacaktır. Biz eğitime büyük önem veriyoruz. Yalova’da eğitim kurumlarımızın eksikliklerinin bir bir ortadan kaldırılması bizleri de çok sevindiriyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yalova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yalova ilinden Şehit Polisin Adı Kütüphanede Yaşayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Aralık 2015 tarihinde saat 14 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehit Polisin Adı Kütüphanede Yaşayacak haberi güncellenecektir.

YALOVA NAMAZ VAKİTLERİ

09 Aralık 2021, Perşembe
 • İmsak
  06:37
 • Güneş
  08:08
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:22
 • Akşam
  17:43
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı