YALOVA HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Yalova'da vergi dairesi hafta sonu da açık olacak

DHA
27.02.2021 - 00:36 |Son Güncelleme :
DHA

Yalova'da vergi dairesi hafta sonu da açık olacak

Recep CAN/YALOVA,(DHA)- YALOVA Valisi Muammer Erol başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu, yapılandırılan vergi borçlarının ödenmesinde Pazartesi yaşanması öngörülen yoğunluk ve koronavirüs önlemleri kapsamında vergi dairesinin, Cumartesi ve Pazar günleri de açık olacağını duyurdu.
Yalova’da yapılandırılan vergi borçlarının ödenmesi sırasında vergi dairesinde Pazartesi günü yaşanması öngörülen yoğunluğun önlenmesi amacıyla Vali Muammer Erol başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu, vergi dairesinin Cumartesi ve Pazar günleri de açık olacağını duyurdu.   
​Yalova Valiliğinden yapılan açıklamada, “İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 26.02.2021 günü Vali Muammer Erol başkanlığında Koronavirüs Tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 26.02.2021 tarih ve 3313 sayılı “Vergi ve Borç Yapılandırmaları” genelgesi gündemi ile toplanarak; Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7256 sayılı Kanun kapsamında borçlarını yapılandıran vatandaşların yapılandırılan borçlarını peşin veya taksitler halinde ödeyebilecekleri son tarih olan 1 Mart 2021 Pazartesi günü yoğunluk yaşanmaması için sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 27 ve 28 Şubat 2021 Cumartesi ve Pazar günlerinde vergi dairelerinin açık bulundurulmasına, Vatandaşların kanunun getirmiş olduğu imkânlardan azami ölçüde yararlanılabilmesi amacıyla 27 ve 28 Şubat 2021 Cumartesi ve Pazar günlerinde güzergah ve muafiyet sebebiyle sınırlı olacak şekilde; 1. Yapılandırılan borçlarını ödemek üzere vergi daireleri ile diğer kamu idarelerine gidecek vatandaşların yapılandırılan borcun ödemesini yapmak üzere sokağa çıktıklarını gösterir belgeyi (borç yapılandırmasına ilişkin başvuru dilekçesi, ödeme planı vb.) yanlarında bulundurmak ve istenildiğinde ibraz etmek, 2. Ödemelerin yapılacağı vergi daireleri ile kamu idarelerinde görevli personelin ise kurum kimliklerini ibraz etmek, kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmalarına, Alınan tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması hususunda; Oy birliği ile karar verildi” ifadelerine yer verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Yalova'da vergi dairesi hafta sonu da açık olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2021 tarihinde saat 00 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yalova'da vergi dairesi hafta sonu da açık olacak haberi güncellenecektir.

YALOVA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Nisan 2021, Pazar
 • İmsak
  04:54
 • Güneş
  06:24
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  16:49
 • Akşam
  19:44
 • Yatsı
  21:08
Sayfa Başı