UŞAK HABERLERİ

Uşak'ta 'Açık Kapı' sorun çözüyor

DHA
25.02.2020 - 15:31 |Son Güncelleme :
DHA

Uşak'ta 'Açık Kapı' sorun çözüyor

UŞAK Valisi Funda Kocabıyık, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından projelendirilen ve valilikler bünyesinde oluşturulan 'Açık Kapı' bürosu çalışanlarının bugüne kadar Uşak genelinde bin 55 kişinin sorununa çözüm aradığını söyledi.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, vatandaşlarla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi amacıyla oluşturulan 'Açık Kapı' biriminin kamu hizmetlerinin yürütülmesinde katkı sağladığını söyledi.

Vatandaşın isteklerinin karşılanmasında güçlü iletişim kanalları kullandıklarını ifade eden Vali Kocabıyık, "'Açık Kapı' birimine bugüne kadar bin 55 vatandaşımız başvuruda bulundu. Bu başvuruların bin 22'si uzman personelimiz tarafından büyük ölçüde çözüme kavuşturuldu. Halen devam eden 33 başvuru bulunuyor" dedi.

Vatandaş merkezli hizmet anlayışıyla hareket ettiklerini, birim çalışanlarının birebir vatandaşlarla görüşerek taleplere çözüm aradığını dile getiren Vali Kocabıyık, "İçişleri Bakanlığı tarafından devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişimi artırmak, başvuruları sonuçlandırma sürelerini kısaltmak ve vatandaş memnuniyetini yükseltmek amacıyla planlanan projeyi çok önemsiyorum.  Vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine kolay ulaşımı noktasında ilimizde sorun yaşamıyoruz. Birime başvuruda bulunan vatandaşlarımızın talepleri büyük oranda çözülüyor. Çünkü biliyoruz ki milletimiz her şeyin en iyisine layık" diye konuştu.

Düzenli olarak 'Halk Günü' etkinliklerinde vatandaşlarla bir araya geldiğini dile getiren Vali Funda Kocabıyık şöyle devam etti:

"Vatandaşlarımızdan gelen talepler arasında koordinasyon gerektiren, birden fazla kurumu ilgilendiren sorunları çözmek için düzenli olarak Halk Günü etkinlikleri yapıyoruz. Bu toplantılarda ilgili kurum yöneticilerimiz hazır bulunuyor. Amacımız kolay ulaşılabilir olmak, taleplere çözümler bulmak."

UŞAK, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Uşak'ta 'Açık Kapı' sorun çözüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2020 tarihinde saat 15 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uşak'ta 'Açık Kapı' sorun çözüyor haberi güncellenecektir.

UŞAK NAMAZ VAKİTLERİ

13 Nisan 2021, Salı
 • İmsak
  04:57
 • Güneş
  06:24
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:48
 • Akşam
  19:43
 • Yatsı
  21:04
Sayfa Başı