TRABZON HABERLERİ

Robotext, Brezilya’da Türkiye’yi Temsil Edecek

IHA
30.04.2015 - 15:05 |Son Güncelleme :

YENİ NESİL GÜVENLİK ROBOTU “ROBOTEX” ADLI PROJE İLE BREZİLYA’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK OLAN TRABZONLU ÖĞRENCİ KAĞAN İNAN’A TRABZON TİCARET VE SANAYİ ODASINDAN DESTEK GELDİ. BAŞKAN HACISALİHOĞLU, TRABZON’DA AR-GE VE YENİLİK KÜLTÜRÜNÜN YENİ KUŞAKLA BERABER İDDİALI BİR ŞEKİLDE GELİŞTİĞİNİ VURGULADI

IHA

Yeni Nesil Güvenlik Robotu “Robotex” adlı proje ile Brezilya’da Türkiye’yi temsil edecek olan Trabzonlu öğrenci Kağan İnan’a Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasından destek geldi. Başkan Hacısalihoğlu, Trabzon’da Ar-Ge ve yenilik kültürünün yeni kuşakla beraber iddialı bir şekilde geliştiğini vurguladı.
Akçaabat Şehit Gökhan Uzun Fen Lisesi öğrencisi Kağan İnan INSPO 2015 Uluslararası Proje Yarışması’nda “Yeni Nesil Güvenlik Robotu” isimli çalışmasıyla birincilik kazandı.
Fizik öğretmeni Ali Tüylü ile yarışmaya katılan Kağan İnan aynı çalışmasıyla daha önce de ODTÜ Uluslararası Robot Yarışması’nda Jüri Özel Ödülü almış, TÜBİTAK’ın Bölge Yarışması’nda da birinci olarak Türkiye Finali’ne kalmıştı. Kağan İnan, elde ettiği bu başarıyla Brezilya’da yapılacak olan yarışmada da Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.
Kağan İnan, “Yeni nesil güvenlik robotu Robotext, günümüzün güvenlik sorununu etkili ve teknolojik bir çözüm getirerek çözmeyi hedefliyor. Otonom olarak çalışan robot gözünüzün arkanızda kalmasına engel oluyor. Çalıştığı yerde hareket, ses, gaz kaçağı veya su kaçağı algıladığı zaman e-mail ve SMS ile sizi uyarıyor. İstediğiniz yerden robota bağlanıp evinizdeymiş gibi gezebiliyorsunuz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Robotext, Brezilya’da Türkiye’yi Temsil Edecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2015 tarihinde saat 15 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Robotext, Brezilya’da Türkiye’yi Temsil Edecek haberi güncellenecektir.

TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ

27 Haziran 2022, Pazartesi
 • İmsak
  02:44
 • Güneş
  04:44
 • Öğle
  12:29
 • İkindi
  16:29
 • Akşam
  20:05
 • Yatsı
  21:56
Sayfa Başı