TEKİRDAĞ HABERLERİ

Çerkezköy’e Kapalı Yüzme Havuzu Geliyor

IHA
16.12.2015 - 10:26 |Son Güncelleme :
IHA

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Çerkezköy Belediyesi’nin ‘Ortak Projeler’ kapsamında Çerkezköy’de yapacağı Kültür Merkezi ve Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nun temeli 2016 yılında atılacak.
Cumhuriyet Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerinde yapılacak olan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ile ilgili bilgi veren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemize yapılacak olan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nun yeri ile ilgili plan tadilatları 23 Kasım’da askıdan indi. Proje ve planlama ile ilgili tüm dosyalar ve detaylar Ocak ayı içerisinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilecek. 3 kat şeklinde yapılması planlanan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzumuzun bodrum katının 2 bin 100 metrekare, zemin katının 2 bin 10 metrekare ve 1. katının ise 884 metrekare olması planlanıyor” dedi.
İHALE 2016’DA YAPILACAK
Çerkezköy Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Ortak Projeler’ kapsamında yapacağı Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nun ihalesinin 2016 yılında yapılıp, inşaatının başlayacağını ifade eden Belediye Başkanı Vahap Akay, yer ve ihale ile ilgili detayların tamamlanmak üzere olduğunu, Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesini ayırdığını belirterek, “Prosedürler tamamlandığı zaman ihaleye çıkılacak ve ardından inşaat başlayacak. Hedefimiz 2016 yılı içerisinde tamamlayarak, Kapalı Yüzme Havuzumuzu hizmete açmak” diye konuştu.
KÜLTÜR MERKEZİ PAZAR YERİ’NDE YAPILACAK
Çerkezköy Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Ortak Projeler’ kapsamında Çerkezköy’e yapacağı bir başka büyük yatırımın da Kültür Merkezi Projesi olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kültür Merkezi Projemizi de bahar ayları ile birlikte başlatıyoruz. Mevcut Pazar Yeri’nin bulunduğu alana yapılacak olan Kültür Merkezi Projemiz 4 kattan oluşuyor ve toplam kapalı alanı 9 bin 781 metrekare” dedi.
KÜLTÜR MERKEZİ’NDE NELER OLACAK?
Yapılacak olan Kültür Merkezi’nin bodrum katında 650 kişilik konferans salonu, sanat atölyeleri, fuaye alanları olacağını ve bodrum katın toplam 2 bin 830 metrekare olacağını kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “3 bin 108 metrekare olarak planlanan zemin katımız da ise sergi salonu, bilim sınıfları, teknik kütüphane, fuaye alanı ve idari kısımlar olacak. Bin 483 metrekare olarak planlanan birinci katımız da ise tiyatro salonu, toplantı salonu ve teraslar olacak. Kültür Merkezi Projemizin ikinci katında da fuaye alanı, kafeteryalar, 3 adet sinema salonu ve teras olacak. 3. katımız toplam 2 bin 360 metrekare olarak planlanıyor” açıklamalarında bulundu.
ÇERKEZKÖY’ÜN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK
Kültür Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzu Projelerinin hayata geçtiğinde Çerkezköy’ün iki önemli ihtiyacının giderileceğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Halkımıza verdiğimiz sözlerden ikisini daha 2016 yılında hayata geçirmek için kolları sıvadık. İki önemli projemizin temeli yeni yıl ile birlikte atılacak. İnşallah Çerkezköy’ün çehresini değiştirecek, sosyo ve kültürel anlamda ileri taşıyacak iki projemizi en kısa sürede tamamlayarak, Çerkezköylü hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Çerkezköy’e Kapalı Yüzme Havuzu Geliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Aralık 2015 tarihinde saat 10 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çerkezköy’e Kapalı Yüzme Havuzu Geliyor haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

22 Ekim 2021, Cuma
 • İmsak
  05:57
 • Güneş
  07:22
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  15:57
 • Akşam
  18:27
 • Yatsı
  19:46
Sayfa Başı