SİVAS HABERLERİZARA HABERLERİ

'Zara için bir fikrim var' projesinde sonuçlar açıklandı

DHA
16.01.2020 - 15:33 |Son Güncelleme :
DHA

'Zara için bir fikrim var' projesinde sonuçlar açıklandı

Yasin KIRAS/ZARA (Sivas), (DHA)- ZARA Kaymakamlığı tarafından başlatılan 'Zara için bir fikrim var' proje yarışmasının birincisi 'Her Şey Zara' adlı proje ile Mustafa Gül oldu.
Zara Kaymakamlığı tarafından ilçenin sorunlarına çözüm bulma noktasında halkında fikirlerini almak amacıyla  'Zara için bir fikrim var' proje yarışması düzenlendi. Yarışmaya 35 proje başvurusu yapıldı. Zara Kaymakamlığı proje değerlendirme heyeti tarafından projeler titizlikle incelenerek projenin mevcut şartnameye uygunluğu, projenin özgün oluşu, projenin sorunlara akılcı ve gerçekçi çözüm önerisi sunması, sürdürülebilirlik, daha önce gerçekleştirilmiş ya da devam eden projelere benzerlik taşıması, yöre şartlarına uygunluk gibi birçok kriter dikkate alınarak değerlendirildi. Değerlendirme sonucu 'Her Şey Zara' adlı proje ile Mustafa Gül birinci, 
'Sesli Öyküler' adlı proje ile Osman Sarılyıldız ikinci, 'Manevi Evlat' adlı proje ile Gülbahar Değdeş ve Murat Köroğlu üçüncü oldu. 
Proje yarışması hakkında bilgiler veren Zara Kaymakamı Mehmet Sayın, "Biz sık sık ilçemizde hane ve esnaf ziyaretleri yaptığımızda vatandaşlarımızın güzel ilçemiz için bir fikrinin olduğunu gözlemledik. Buradan yola çıkarak bir fikir yarışması düzenlemek istedik. Daha güzel bir Zara için vatandaşlarımızı da konuya dahil ederek böyle bir yarışma yapmaya karar verdik. Gerçekten çok güzel bir yarışma oldu. Birbirinden güzel projeler başvuruldu. Zaramızın kültürünü yansıtacak projeleri seçmekte hakem heyetimiz çok zorlandı. İlk üç dereceye girenler titizlikle belirlendi. Yarışma emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. 
Yarışmada birinciye bin, ikinciye 750, üçüncüye 500 TL ödül verilecek.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zara ilinden 'Zara için bir fikrim var' projesinde sonuçlar açıklandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ocak 2020 tarihinde saat 15 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Zara için bir fikrim var' projesinde sonuçlar açıklandı haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

03 Nisan 2020, Cuma
 • İmsak
  04:42
 • Güneş
  06:07
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  16:15
 • Akşam
  19:04
 • Yatsı
  20:24
Sayfa Başı