SİVAS HABERLERİ

Sivas'ı anlatan fotoğraflar yarışacak

DHA
29.06.2020 - 19:14 |Son Güncelleme :
DHA

Sivas'ı anlatan fotoğraflar yarışacak

SİVAS, (DHA) - SİVAS Valiliği himayesinde Sivas Kültür A.Ş.'nin koordinesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu, Sivas 4 Eylül Fotoğraf Sanatı Derneği'nin katkıları ile düzenlenen "Şehri Sultandan Kareler" isimli ulusal fotoğraf yarışmasının başvuruları 22 Temmuz'da sona erecek.
Fotoğrafseverlere çağrıda bulunan ve yarışmanın amacını hatırlatan Sivas Valisi Salih Ayhan, "İlimizin zenginliklerini en iyi ortaya koyan, Sivas'ı en iyi anlatan kareler ile kıyasıya bir mücadele olacak. Bu yarışmada en güzel fotoğrafları seçmek için jürimizin bir hayli zorlanacağını düşünüyorum. Şehirlerin Sultanı Sivas'ı en iyi şekilde tanıtacağımızı da düşünüyorum" dedi.
Düzenlenen faaliyetin şehrin tanınabilirliğini arttırmak ve kente ait bir görsel bellek oluşturmak adına önemli olduğunu dile getiren Vali Ayhan, "Amacımız o an’ları yakalamaktır. Sivas Valiliğinin geleceğe dönük çalışmalarında fotoğraf sanatını kullanarak ileriye güzel bir miras bırakmak da hedeflerimiz arasındadır' ifadelerini kullandı.
Yarışma takvimi, ödüller ve jüri hakkında da hatırlatmada bulunan Vali Salih Ayhan, "Dereceye giren fotoğraflar 3 Ağustos 2020 tarihinde açıklanacak. Ödül töreni ve sergi tarihi ise 5 Ağustos 2020 tarihinde yani Dünya Sivaslılar Günü’nde olacak. Yarışma başvuruları ve sonuçları için Sivas Valiliğinin ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonunun web siteleri kullanılıyor. Yarışmada İzzet Keribar, İbrahim Zaman, Özer Kanburoğlu, Ozan Sağdıç ve Levent Erdinç seçici kurul üyeleri olarak görev aldılar. Ödüllü yarışmada birinciye 10, ikinciye 8, üçüncüye 5 bin TL verilecek. Mansiyon ödülü 2 bin TL (6 Adet), özel ödül de bin TL olarak belirlendi. Yarışmada sergileme ve satın alma ödülü de olacak" diye konuştu.

HER KATILIMCI 4 FOTOĞRAF İLE YARIŞMAYA KATILABİLİYOR

'Şehri Sultandan Kareler' isimli ulusal fotoğraf yarışması dijital kategoride renkli fotoğraf olmak üzere tek bölüm şeklinde gerçekleştiriliyor. Yarışmaya 18 yaşını doldurmuş tüm fotoğraf severler en fazla 4 fotoğraf ile ücretsiz katılabiliyor. Sivas il sınırları içinde çekilmiş fotoğraflar yarışmaya kabul edilirken daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren eserler yarışmaya dâhil edilmeyecek.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas'ı anlatan fotoğraflar yarışacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Haziran 2020 tarihinde saat 19 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas'ı anlatan fotoğraflar yarışacak haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

29 Haziran 2020, Pazartesi
 • İmsak
  03:05
 • Güneş
  05:00
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  16:37
 • Akşam
  20:11
 • Yatsı
  21:57
Sayfa Başı