SİNOP HABERLERİ

Vali Köşker: “Nükleer Santralin Turizme Olumsuz Etkisi Yok”

IHA
04.03.2015 - 12:54 |Son Güncelleme :

SON VALİLER KARARNAMESİ İLE BİNGÖL VALİLİĞİ’NE ATANAN VALİ YAVUZ SELİM KÖŞGER, NÜKLEER SANTRALİN TURİZME OLUMSUZ ETKİLERİNİN OLMADIĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Son valiler kararnamesi ile Bingöl Valiliği’ne atanan Vali Yavuz Selim Köşger, nükleer santralin turizme olumsuz etkilerinin olmadığını söyledi.
Vali Köşger, veda ziyaretleri kapsamında Sinop Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Ziyarette açıklamalarda bulunan Köşger, “Sinop birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış, Tarihi ve doğası ile birçok zenginliği olan bir şehir. Geçtiğimiz yıl valiliğimizin düzenlediği 1. Sinop Kalkınma Çalıştayı Sinop için çok önemli. Yapılan bu çalıştayda Sinop’un önümüzdeki on yıllık periyotta neler yapılması gerektiği planlandı. Sinop turizm anlamında da özellikle yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelmeye başladı ancak bu algıdan Sinop yeterince istifade edemiyor. Bununla ilgili gerekli planlar ve çalışmalar yapılması gerektiğini ve bu konuda gerekli olan ilk adımlar atıldı” dedi.
“TURİZME OLUMSUZ ETKİLERİ YOK”
Vali Köşger, Sinop’ta yapılması planlanan nükleer santralin turizme olumsuz etkisi olmayacağını ifade etti. Köşger, “Bilindiği gibi Fransa’nın merkezinde sadece altı adet nükleer santral var ve yıllardır turizm anlamında hiçbir düşüş yok, aksine hep artış oluş. Fransa enerjisinin yüzde 75’ini nükleer santrallerden karşılıyor. Sinop’a kurulacak olan nükleer santral için beni Greenpeace’den arıyorlar ve bana ‘nükleer santral için ne düşündüğümü’ soruyorlar. Ben de onlara şu soruyu soruyorum: Greenpeace hangi ülkelerde kuruldu? Ben de onlara ‘Fransa ve Danimarka’da nükleer santral kurulurken neredeydiniz?’ diye soruyorum. Daha nükleer santral söz konusu olduğu andan itibaren bir algı oluşturmaya çalışılıyor. Maalesef kendi kuyruğumuza teneke bağlayarak bir yerlere gelmek söz konusu olmaz. Sinop özellikle sanayisi ile, kültür ve turizmi ile önümüzdeki yıllarda çok mesafe kat edeceğine inanıyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sinop haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sinop ilinden Vali Köşker: “Nükleer Santralin Turizme Olumsuz Etkisi Yok” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mart 2015 tarihinde saat 12 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Köşker: “Nükleer Santralin Turizme Olumsuz Etkisi Yok” haberi güncellenecektir.

SİNOP NAMAZ VAKİTLERİ

05 Aralık 2021, Pazar
 • İmsak
  06:12
 • Güneş
  07:45
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  14:54
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:42
Sayfa Başı