OSMANİYE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Osmaniye'de uyuşturucu ile mücadele toplantısı

DHA
13.03.2020 - 09:49 |Son Güncelleme :
DHA

Osmaniye'de uyuşturucu ile mücadele toplantısı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'de uyuşturucuyla  mücadele konusunda kamu kurum müdürleri, köy ve mahalle muhtarları ile sivil toplum kuruluşları temsilcilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya Vali Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Topçu Albay Emin Yılmaz Sancaktar, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Balkaya, Kamu Kurum Müdürleri, Köy ve Mahalle Muhtarları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Mehmet Bahar, bağımlılığın sosyal, fizyolojik ve psikolojik bir halk sağlığı sorunu olduğunu ifade ederek, "İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğümüz de bu probleme gerekli duyarlılığı göstererek, Türkiye'deki 26 ilde "Başka Yol Yok, Uyuşturucuya Geçit Yok" mottosu ile mart ayı boyunca özellikle uyuşturucu ile mücadele kapsamında ciddi toplumsal bilinçlendirme ve mücadele ile ilgili bir çalışma başlatmış olup şu an burada bu çalışmanın bir ayağı olan toplantıyı gerçekleştiriyoruz" dedi.
Bahar, konuşmasının devamında yaptığı sunumda; madde bağımlılığı, bağımlılık yapan maddeler, bağımlılık belirtileri ve bağımlılığın olumsuz etkileri ana başlıkları altında ayrıntılı bilgi verdi. Bahar, sunumun son bölümünde Mart ayında uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi. Toplantının devamında uyuşturucu madde kullanımını önleme konulu "İki Ekmek" isimli kısa film gösterildi.
EYLEM PLANI OLUŞTURULDU
Toplantı sonunda konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, "İçişleri Bakanlığı'nın koordinasyonunda ilimizin de dâhil olduğu 26 ilde, Mart ayı içerisinde uyuşturucu ile mücadele konusunda seferberlik halinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte çalışma yürütmek üzere bu toplantıyı düzenledik. İlimizde Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz ancak Mart ayı içerisinde uyuşturucu ile mücadele konusunda sahada tüm kurumlarımızla birlikte yer alarak, vatandaşlarımızda bu konuda daha fazla farkındalık ve hassasiyet oluşturulmasını sağlamak amacıyla bir eylem planı oluşturduk. Bu plan çerçevesinde çalışmalarımızı yürüteceğiz. Tüm kurum amirlerimizden bu konuda özel bir hassasiyet göstermelerini bekliyorum. Bu çalışmalar elbette sadece bu ay ile sınırlı olmayacak, çalışmalarımız devam edecektir" diye konuştu. Uyuşturucu ile mücadele konusunda emniyet tedbirlerinin hassasiyetle ve kapsamlı bir şekilde sürdürüldüğünü de vurgulayan Vali Coşkun, şunları kaydetti: "Ancak hepinizin bildiği gibi bu mücadelede sadece emniyet tedbirleri almak yetmiyor; her kurumun, her bireyin bu mücadeleye katılması, mücadeleye destek vermesi gerekiyor. Bu, çok yönlü bir mücadeleyi gerektiren bir süreç. Sizlerin de desteği ile bu mücadeleyi başarılı bir şekilde gerçekleştireceğimize inanıyorum."
Vali Coşkun, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek sözlerine son verdi. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Osmaniye'de uyuşturucu ile mücadele toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Mart 2020 tarihinde saat 09 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmaniye'de uyuşturucu ile mücadele toplantısı haberi güncellenecektir.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

26 Mart 2020, Perşembe
 • İmsak
  05:02
 • Güneş
  06:23
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  16:15
 • Akşam
  18:59
 • Yatsı
  20:14
Sayfa Başı