OSMANİYE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Osmaniye Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kuruldu

DHA
03.02.2021 - 11:52 |Son Güncelleme :
DHA

Osmaniye Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kuruldu

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) – OSMANİYE merkezde ilk kadın kooperatifi Havva Saçıkara Çetin başkanlığında kuruldu.
Osmaniye Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi adıyla yeni yılın ilk günlerinde kuruluşunu tamamlayan kooperatifin yönetim kurulu Havva Saçıkara Çetin başkanlığında, Elif Çakmak, Vildan Şanal, Hacer Çokca, Sultan Öztürk, Ayşe Özdil ve Ayşe Nur Saçıkara isimlerinden oluştu.
Başkan Saçıkara, kooperatif kurulmadan önce dernek olarak faaliyet yürütürken, kooperatifleşme yolunda kendilerine destek veren tüm Osmaniye halkına ve yollarını açarak kuruluşa vesile olan ilin önde gelen insanlarına teşekkür etti. Saçıkara, “Kooperatifleşerek atıldığımız ticari hayatımızda vizyonumuz hayatımızın her alanında örnek aldığımız Hz. Hatice’nin ticaret anlayışıdır. Endüstriyelleşmenin yanı sıra daha sağlıklı olan imece usulüyle ürettiğimiz el emeği, göz nuru ürünlerimizi hemşehrilerimiz sunmak; daha önce patentini aldığımız yer fıstığı maketi gibi yöresel ürünlerimiz ile Çukurova kültürünü tanıtmak ve hatta halkımızın teveccühü büyüklerimizin desteği ile üretim kapasitemizi arttırarak ihracat yapmayı hedeflemekteyiz” dedi.
Başkan Saçıkara, açıklamasının devamında, “Kahraman Türk kadınları, yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıktır. Bu bağlamda bir kadını topluma kazandırmaktan daha değerli bir mücevher yoktur. Bizler tarihten ilham alarak geleceğimize çıktığımız bu yolda bileşerek daha da yükseleceğimize inanıyoruz. Toplumun her kesiminden tüm kadınlara kapıları açık olan kooperatifimizin, ortak akıl ve güç birliği çok güzel yerlere gelip ülkemize hizmet edeceğine dair umudumuz tam. Ulu Önder Atatürk’ün de dediği gibi 'Yeryüzünde gördüğümüz her şey, kadının eseridir” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Osmaniye Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kuruldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Şubat 2021 tarihinde saat 11 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmaniye Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kuruldu haberi güncellenecektir.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

26 Şubat 2021, Cuma
 • İmsak
  05:44
 • Güneş
  07:03
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  16:02
 • Akşam
  18:33
 • Yatsı
  19:47
Sayfa Başı