OSMANİYE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Müdür Bulut: Tarımsal kooperatif borçları yapılandırılacak

DHA
10.12.2020 - 12:13 | Son Güncelleme :
DHA

Müdür Bulut: Tarımsal kooperatif borçları yapılandırılacak

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Tarım ve Orman İl Müdürü Recep Bulut, tarımsal kooperatif borçlarının yapılandırılacağını belirtti.
Müdür Recep Bulut, Tarım ve Orman Bakanlığınca kredi kullandırılan tarımsal amaçlı kooperatiflerin muaccel hale gelen kooperatif ve ortakların borçlarının yeniden yapılandırılarak 5 yıl süre ile taksitlendirilmesine dair Resmi Gazete'de yayımlanan 'Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanununun' 4'üncü maddesinin 13 numaralı fıkrası doğrultusunda uygulanacağını söyledi.
Recep Bulut, şunları söyledi:
"Tarım ve Orman Bakanlığınca, tarımsal amaçlı kooperatiflere veya bu kooperatiflerin ortaklarına 31 Ağustos 2020 tarihinden önce kullandırılan ve bu kanunun yayımlandığı tarih itibarıyla muaccel hale gelen krediler ile ilgili mevzuat uyarınca yeniden yapılandırılan ancak taksitleri süresinde ödenmeyen kredi alacaklarının bakiye asılları ile ödenmeyen alacağın vadesinin başlangıç tarihi itibarıyla bu Kanunun yayımlandığı tarihe kadar yüzde 3 faiz uygulanarak hesaplanacak borç tutarının, bu kanunun yayımlandığı tarihi izleyen ikinci ayın sonuna kadar başvuruda bulunarak ilk taksit 2021 yılı Kasım ayından başlamak üzere ve her yıl ilk taksitin tekabül ettiği ayda toplam beş eşit taksitte ödenmesi şartıyla bu alacakların ödenen kısmına isabet eden fer‘ilerin tahsilinden vazgeçilir. Bu fıkra hükümlerine uygun ödeme yapıldığı takdirde bu kanunun yayımı tarihinden sonraki sürelere herhangi bir faiz, zam ve katsayı uygulanmaz."
Müdür Recep Bulut, taksitlendirmeden yararlanmak için borçlular ve borçla ilgililerin, 31 ocak 2021 tarihi mesai saati bitimine kadar bağlı oldukları Tarım ve Orman İl Müdürlükleri'ne müracaat edebileceklerini ve taksitlendirmede süre uzatılmayacağını sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Müdür Bulut: Tarımsal kooperatif borçları yapılandırılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Aralık 2020 tarihinde saat 12 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Müdür Bulut: Tarımsal kooperatif borçları yapılandırılacak haberi güncellenecektir.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

22 Ocak 2021, Cuma
 • İmsak
  06:14
 • Güneş
  07:38
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:55
 • Yatsı
  19:14
Sayfa Başı