NİĞDE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Niğde'de yollara zarar verenlere ceza kararı

DHA
06.02.2020 - 16:40 |Son Güncelleme :
DHA

Niğde'de yollara zarar verenlere ceza kararı

Adnan ÇELEBİ/ NİĞDE,(DHA)- NİĞDE İl Özel İdaresi'nin yol envanterinde bulunan yolların kalıcı olarak bozulmasına neden olan kurum, kuruluş ve kişilere bin lira ile 5 bin lira arasında idari para cezası kesilecek.
Niğde İl Genel Meclisi, şubat ayı olağan toplantısı, 4'üncü birleşimini İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda İl Özel İdaresi'nin yol envanterindeki stabilize kaplama, asfalt sathi kaplama veya parke yoldan izin almaksızın kanalizasyon, içme veya sulama su borusu geçirmek suretiyle zarar verilmesi halinde 2 bin lira idari para cezası kesilmesine karar verildi. Sıcak asfalt ile kaplanan yoldan izinsiz olarak kanalizasyon, sulama su borusu, içme suyu ve kablo geçirilerek yola zarar verilmesi durumunda 3 bin lira idari para cezası kesilmesi de kararlaştırıldı. Köy yollarını kullanarak taşıma yapacak kurum, kuruluş ve kişilerin önceden İl Özel İdaresi'ne müracaat ederek yolları kullanmak için izin almaları, izin alınmadan taşıma yapılması sonrası stabilize, asfaltlı yollara ağır tonaj nedeniyle iş makineleri tarafından zarar verilmesi, yolun kalıcı olarak bozulmasına neden olacak malzeme dökülmesi halinde ilgili kurum, kuruluş ve kişilere 5 bin lira idari para cezası kesilmesine il genel meclisi üyeleri tarafından karar verildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Niğde'de yollara zarar verenlere ceza kararı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Şubat 2020 tarihinde saat 16 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Niğde'de yollara zarar verenlere ceza kararı haberi güncellenecektir.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

06 Şubat 2020, Perşembe
 • İmsak
  06:12
 • Güneş
  07:35
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:50
 • Akşam
  18:16
 • Yatsı
  19:33
Sayfa Başı