NİĞDE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Niğde’de turizm atağı

DHA
03.02.2021 - 14:31 |Son Güncelleme :
DHA

Niğde’de turizm atağı

ADNAN ÇELEBİ/ NİĞDE (DHA)- NİĞDE Valisi Yılmaz Şimşek, binlerce yıllık geçmişi ve tarihi geçmişiyle Niğde'nin çok önemli turizm potansiyeli taşıdığını belirterek,  'İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması' kapsamında kentin bütün değerlerinin dünyaya tanıtılması ve turizm potansiyelinin değerlendirilmesi açısından önemli gelişmeler yaşanacağını söyledi.
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek başkanlığında Niğde Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşen toplantıya Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, NİTSO Başkanı Şevket Katırcıoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Nebol, TGA Yönetim Kurulu Üyesi ve İç Anadolu Bölgesi Temsilcisi Birol Akman,  TGA Genel Müdür Yardımcısı Ertan Türkmen, TGA İş Geliştirme Müdürü Şebnem Tuna, İl Kültür ve Turizm Müdürü Alper Lütfi Göncü, TÜRSAB Kapadokya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Talip Aldemir, ilgili kurum müdürleri, STK ve turizm sektör temsilcileri katıldı.
Vali Yılmaz Şimşek, Niğde’nin Kapadokya’nın giriş kapısı olduğunu vurguladı. Şimşek, “Binlerce yıllık tarihi geçmişe ve zenginliğiyle ön plana çıkan Niğde, emsalsiz coğrafyası ve doğal kaynaklarıyla hem turizm hem de kültür birikimi bakımından eşsiz değerlere sahiptir. Fakat üzülerek ifade etmek isterim ki; Niğde, dağcılık ve doğa sporları merkezi olan Aladağlarıyla, Çiftehan Kaplıcalarıyla, doğal sit alanlarıyla, Tyana Antik Kenti ve topraklarında barındırdığı nice tarihi eserleriyle bilinse de bugüne kadar turizm açısından yeterli görünürlüğe sahip değil” dedi.
Niğde’nin tarihi, turistik, kültürel ve ekonomik değerleri ile doğal güzelliklerini dünya geneliyle buluşturmak amacıyla gerçekleştirilen “Marka Kent Niğde” projesi çalışmalarından bahseden Vali Şimşek, proje sonucunda Niğde’nin marka yüzü olarak doğa harikası Aladağlar’ın belirlendiğini ve bu yöndeki çalışmaların devam ettiğini ifade etti.
Tanınırlık ve kent imajı arttıkça turizm çeşitliliği ve gelirinin de artacağını sözlerine ekleyen Vali Yılmaz Şimşek, “Bu sayede ilimizin turizm potansiyelinde önemli gelişmeler sağlanacak. Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Niğdemiz'in, 'İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması' kapsamında bütün değerlerinin dünyaya tanıtılması ve turizm potansiyelinin değerlendirilmesi açısından önemli gelişmeler yaşanmasını ümit ediyorum. Öte yandan turizmin hareketlenmesi ve bunun sonucunda da Niğde ekonomisine katma değer sağlanması, istihdam yaratılması ve ilimizin bir cazibe merkezi olması açısından bu toplantının önemli katkıları olacağı düşünüyorum” dedi.
Toplantı, TGA yetkilileri ve paydaş katılımcılar arasında görüş alış-verişinde bulunulmasının ardından son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Niğde’de turizm atağı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Şubat 2021 tarihinde saat 14 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Niğde’de turizm atağı haberi güncellenecektir.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

27 Şubat 2021, Cumartesi
 • İmsak
  05:49
 • Güneş
  07:09
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:08
 • Akşam
  18:39
 • Yatsı
  19:54
Sayfa Başı