NEVŞEHİR HABERLERİ

Yaşam İçin Fen Ve Matematik Çalıştayı Düzenlendi

IHA
18.11.2015 - 11:46 |Son Güncelleme :

NEVŞEHİR'DE YAŞAM İÇİN FEN VE MATEMATİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

IHA

“Mathmatics and Science for Life” ´´Yaşam için Fen ve Matematik ´´adlı projenin Kapadokya çalıştayı Nevşehir Dedeman Otelde yapıldı.
Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı tarafından desteklenen Yaşam için Fen ve Matematik “Mathmatics and Science for Life ( MASCIL)" çalıştayı Nevşehir’de gerçekleştirildi.13 Avrupa ülkesinden 18 ortak işbirliğiyle yürütülen bu projenin amacı, sorgulamaya-araştırmaya dayalı bilim öğretiminin (IBST) ilköğretim ve ortaöğretim okullarında, yaygın olarak kullanımını teşvik etmek olduğu açıklandı.
Nevşehir Dedeman Otelde düzenlenen çalıştaya, Hacettepe Üniversitesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Ahmet İlhan Şen, Doç. Dr. Gültekin Çakmakçı, Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Şube Müdürleri Mustafa Ece ve Ramazan Bıyıklıoğlu ile öğretmenler katıldı. Düzenlenen çalıştayda İl genelinden 30 öğretmene sorgulamaya dayalı bilim eğitimi verildi.
Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, çalıştayda yaptığı konuşmada, Fen ve Matematik bilimlerine gereken önemi veren toplumların, uluslararası yarışta basamakları hızla çıktığına ve geleceklerini garanti altına aldıklarına dikkat çekti.
Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin hızla ilerlediği günümüzde, çağa ayak uydurmak için okullarda öğrencilerin aldığı fen ve matematik eğitiminin niteliği ve kalitesinin daha fazla önem kazandığını belirtti.
Prof. Dr. Ahmet İlhan Şen konuşmasında sorgulamaya-araştırmaya dayalı bilim öğretiminin (IBST) ilköğretim ve ortaöğretim okullarında yaygın olarak kullanımını teşvik ederek bu amaçla hizmet öncesi öğretmen adaylarına ve hizmet içi öğretmenlerine sorgulamaya dayalı bilim eğitimi ile ilgili çalıştaylar düzenlemekteyiz. Bu kapsamda Nevşehir’de bu çalışmaya gerçekleştirirken Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına teşekkürlerini iletti.
“Mathmatics and Science for Life” çalıştayı, sorgulama temelli fen ve matematik eğitiminde proje ve materyal hazırlama yöntemleri hakkında bilgilendirme, öğretmenlerin grup çalışması yaparak proje ve materyal planı hazırlamaları ve hazırladıkları proje ve materyalleri sunmalarının ardından katılan öğretmenlere sertifika verilmesi ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Yaşam İçin Fen Ve Matematik Çalıştayı Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Kasım 2015 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yaşam İçin Fen Ve Matematik Çalıştayı Düzenlendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı