NEVŞEHİR HABERLERİ

'Çocuk Yaşta Evliliklerin Önlenmesi Nevşehir Modeli' projesi

DHA
11.11.2019 - 12:42 |Son Güncelleme :
DHA

Ahmet KORKMAZER/NEVŞEHİR(DHA)- ANKARA Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Çiler Dursun, çocuk yaşta ve zorla evliliklerin önüne geçilmesi adına toplumun tüm kesimlerine büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi.
Başkent Üniversitesi Kadın Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Araştırma ve Uygulama Merkezi (BÜKÇAM) ile UNFPA, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu işbirliği ve Sabancı Vakfı desteğiyle yürütülen, 'Çocuk Yaşta Evliliklerin Önlenmesi Nevşehir Modeli Projesi' kapsamında basın çalıştayı gerçekleştirildi. Nevşehir Valiliği toplantı salonunda düzenlenen çalıştayda sunum yapan Prof. Dr. Çiler Dursun, çocuk yaşta ve zorla evliliklerin önüne geçilmesi adına toplumun tüm kesimlerine büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi. 2016 yılı verilerine göre; 18 yaş altı evliliklerin toplam evlilikler içerisindeki payının 17.9'unu oluşturduğunu ifade eden Dursun, Avrupa ülkeleri içerisinde en erken ve zorla evliliğin en yaygın bir şekilde yapıldığı ülkenin de Türkiye olmasının bu alanda zaman geçirilmeden etkin önlemlerin alınması gerçeğini bir kez daha ortaya koyduğunu dile getirdi. Dursun, hukuksal bağlamda kesin bir dille suç oluşturan bu evliliklerin medyada haberleştirilmesinin ciddi bir önem taşıdığını kaydetti.

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden 'Çocuk Yaşta Evliliklerin Önlenmesi Nevşehir Modeli' projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Kasım 2019 tarihinde saat 12 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Çocuk Yaşta Evliliklerin Önlenmesi Nevşehir Modeli' projesi haberi güncellenecektir.

NEVŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

04 Şubat 2020, Salı
 • İmsak
  06:14
 • Güneş
  07:38
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:47
 • Akşam
  18:12
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı