MERSİN HABERLERİ

Kızkalesi’nde elektrik kesintisine açıklama

DHA
12.07.2016 - 12:16 |Son Güncelleme :

Kızkalesi’nde elektrik kesintisine açıklama

DHA

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. Mersin’in tarihi ve turistik Kızkalesi’nde tatilcileri ve esnafları canından bezdiren elektrik kesintileriyle ilgili açıklama yaptı.
Sorumluluk bölgeleri genelinde sürdürülebilir ve kaliteli enerji arzı sağlamanın ana hedefleri olduğu vurgulayan yazılı açıklamada, Kızkalesi’nde son dönemde yaşanan elektrik kesintilerinin ana sebeplerinin aşırı sıcaklar sonucu dağıtım şirketine bilgi vermeksizin ilave güç artışları ve usulsüz elektrik kulanımı olduğu belirtildi, “Bu kapsamda trafolara aşırı yüklenilme sebebiyle arızalanmalar meydana gelmiştir.
24 saat, 3 vardiya çalışan arıza ekiplerimiz elektrik kesintisi yaşanan bölgede, arızalara anında müdahale etmişlerdir” denildi.
Bölgedeki yatırımlarla ilgili olarak da şöyle denildi:
  "Erdemli bölgemizde 2016 yılı içerisinde önemli bir bütçe ile yatırım planlanmakta olup; artan nüfusun elektrik taleplerini karşılamak amacıyla yeni işletmeye açılan otel ve pansiyonların enerji müsaadelerini karşılamak üzere ilave şebeke tesis çalışmaları, Erdemli, Kızkalesi ve civarının yük durumunu rahatlatacak olan ve alternatif besleme kaynaklarını devreye alacak olan 'Kızkalesi TM’nin dağıtım şebekesi ile bağlantısı ile ilgili Erdemli Ayaş Kızkalesi Trafo Merkezi Şebeke İrtibatı ve yeni Dağıtım Merkezi Proje çalışmaları, Erdemli Merkez ve Alata Mahallesi'nde 15-30kV Gerilim Dönüşüm Projesi kapsamında 15 trafo merkezini kapsayacak yeni tesis yapılması çalışmaları, Kızkalesi merkezinde 1 adet trafo binasında yenileme ve güç yükseltimi çalışmaları devam etmektedir.”

MERSİN,(DHA)
AŞ()(12.07.2016)(FOTOĞRAFLI)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Kızkalesi’nde elektrik kesintisine açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Temmuz 2016 tarihinde saat 12 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızkalesi’nde elektrik kesintisine açıklama haberi güncellenecektir.

MERSİN NAMAZ VAKİTLERİ

22 Ocak 2022, Cumartesi
 • İmsak
  06:20
 • Güneş
  07:44
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  15:40
 • Akşam
  18:02
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı