MARDİN HABERLERİKIZILTEPE HABERLERİ

Dicle Elektrik: İzinsiz kazı yapmadık 

DHA
11.09.2019 - 16:04 |Son Güncelleme :
Dicle Elektrik: İzinsiz kazı yapmadık
DHA

KIZILTEPE (Mardin),(DHA)- DİCLE Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ), Mardin'in Kızıltepe Belediye Başkanlığı'nın izinsiz kazı yaptığı iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, herhangi bir yerde izinsiz kazı yapılmadığı bildirildi.
HDP'li Kızıltepe Belediye Başkanlığı'nın, Dicle Elektrik'in ilçede izinsiz kazı yaptığı iddialarına yönelik şirket tarafından açıklıma yapıldı. Açıklamada, yasa ve yönetmenliklere uygun hareket edildiği belirtilerek, şirketin herhangi bir yerde izinsiz kazı çalışması yapmadığı bildirildi. 20 Eylül tarihine kadar geçerli olan geçici altyapı tesisi açma ruhsatlarının bulunduğu ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:
 "Kızıltepe Belediyesi kendi resmi internet sitesinden yayınladığı duyuruda, Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nin ilçe merkezinde yer altına alınan elektrik hatları için yüklenici firma tarafından Mardin Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Merkezi Uygulama Yönetmenliği hükümleri doğrultusunda yapılan kazılara yönelik alınmış geçici kazı ruhsatı süresinin sona erdiğini duyurdu. Duyuruda, kazıların caddelerde bozulmalara neden olduğu ileri sürülerek, kazı çalışmaları ruhsatı olmadan kazı yapılması durumunda ilgili mevzuat çerçevesinde gerekli yasal yollara başvurulacağını bildirdi. Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak mevcut yasa ve yönetmeliklere uygun hareket ediyoruz. Şirketimiz bu sebeple de herhangi bir yerde izinsiz kazı yapmamaktadır."
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kızıltepe haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kızıltepe ilinden Dicle Elektrik: İzinsiz kazı yapmadık  hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Eylül 2019 tarihinde saat 16 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dicle Elektrik: İzinsiz kazı yapmadık  haberi güncellenecektir.

MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ

04 Şubat 2020, Salı
 • İmsak
  05:49
 • Güneş
  07:11
 • Öğle
  12:36
 • İkindi
  15:25
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı