KONYA HABERLERİ

Recep Konuk: Bu sene Ramazan Bayramı'nı bedenler ayrı kutlayacağız

DHA
22.05.2020 - 14:07 |Son Güncelleme :
DHA

Recep Konuk: Bu sene Ramazan Bayramı'nı bedenler ayrı kutlayacağız

Adem YILDIZ/KONYA,(DHA)- PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk,  yayınladığı bayram mesajında, ''Bu sene Ramazan Bayramı'nı bedenler ayrı kutlayacağız. Ancak bu durum bayramı gönül birliğiyle, gönüllerin mesafeleri aşarak daha sıkı sarılarak kutlamasına mani değildir. Bu sene elimiz kapının ziline uzanamasa da iyi dileklerimizi, güzellik temennilerimizi,  dualarımızı, sevincimizi, heyecanımızı, coşkumuzu, ikramlarımızı birbirimize ulaştıracak, birbirimizle buluşturacak teknolojik imkânlar mevcuttur.''dedi. 
Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Ramazan Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında,koronavirüs nedeniyle sokakların çocukların bayramlara özgü neşesiyle rengarenk olmayacağını hatırlattı. Konuk, ''Kapıların zilleri çalınmayacak, bayram bu sene yüz yüze buluşmalara, hasret gidermeye vesile olamayacak. Bu bayramda, tıpkı ramazan  ayındaki gibi bir önceki ve daha önceki rahmet aylarının hayatımıza kattığı değerlerin kıymetini mahrumiyetin verdiği eksiklikle daha iyi kavrayacağız. İftar sofralarında buluşmak gibi bayram vesilesiyle kucaklaşabilmenin, bayram vesilesiyle hatırlayıp hatırlanmanın, mesafelerin ayırdığı uzaklardaki eş dost akrabanın bedenlerinin buluşmasının gönüller arasındaki bağı da kuvvetlendirdiğinin kıymetini bu sene bunlardan mahrum bir bayram idrak ederek anlayacağız. Bu sene Ramazan Bayramını bedenler ayrı kutlayacağız. Ancak bu durum Bayramı gönül birliği ile gönüllerin mesafeleri aşarak daha sıkı sarılarak kutlamasına mani değildir. Bu sene elimiz kapının ziline uzanamasa da iyi dileklerimizi, güzellik temennilerimizi,  dualarımızı, sevincimizi, heyecanımızı, coşkumuzu, ikramlarımızı birbirimize ulaştıracak, birbirimizle buluşturacak teknolojik imkânlar mevcuttur.''diye konuştu.
 Konuk, ''Biz bu sene Ramazan Bayramında salgına rağmen Bayramı coşkusundan, sevincinden, Bayramlara özgü yardımlaşma ve dayanışma ruhundan taviz vermeden idrak etmenin yolunu, yöntemini de bulacağız. Bu ramazanda kalabalık iftar sofralarında buluşmaya imkânımız olmamasına rağmen milletimiz ramazanın rahmet ve bereketini paylaşmanın yol ve yöntemini nasıl bulduysa, bayram coşkusunu, sevincini çevresinden başlayarak her haneye her eve ulaştırmanın yol ve yöntemini de bulacaktır. Çünkü biz dini bayramlarımızı sıradan bir kutlamanın, sevinç, neşe ve coşkudan ibaret zaman anlayışının dar kalıplarına sığdırmıyoruz, sığdıramayız. Biz bayramları, hoşgörüyle bezer, huzur iklimi ile taçlandırırız. Biz bayramları birliğimizi ve bütünlüğümüzü kuvvetlendirecek özel günler olarak kabul ederiz. Biz bayramlarda sevgimiz gibi eldekini de paylaşır, milletçe dayanışma ve yardımlaşmanın manevi hazzını tadarız. Biz, bizim manevi coğrafyamızda her sene her iki bayramda da taze bir başlangıç yapar, hoşgörü ve karşılıklı muhabbet iklimini doyasıya teneffüs ederiz. ''dedi. 
 Konuk, bu bayramda salgın nedeniyle işini kaybedenlerinde olduğunu hatırlatarak, ''Çalışma imkanı bulamayan, işi gücü aksayan kardeşlerimizin hanelerine de bayram coşkusu ve sevincini ulaştırma yükümlülüğümüz var.  Milletimizin bu ay içerisinde gösterdiği asaletin ve yüksek şuurun bir sonucu olarak her yerde yardımlaşmayı ortak bir tavır olarak tezahür ettirmesi, aynı ezan, aynı kıble, aynı hayır duaları ve aynı değerleri paylaşarak ülkemizin her tarafında ortak bir manevi havayı teneffüs ettirmesi, yardımlaşma ve dayanışma konusunda gösterdiği duyarlılık bizi millet yapan bağların ne kadar güçlü, derin ve kopmaz olduğuna dair inancımızı pekiştirmiştir. Ramazan ayı münasebetiyle yaşadığımız bu manevi iklimin bizim coğrafyamızda ilelebet egemen olması en büyük temennimizdir. Bir başka temennimiz daha vardır, yoksula ve ihtiyaç sahibine yardım etmekten kimsenin imtina etmediği ülkemizde, bizim gönlümüzden geçen; yardımlara ihtiyaç duyacak hiç kimsenin kalmamasıdır. Bizim temennimiz ve çabamız bizim coğrafyamızın ve bizim milletimizin dünyanın en zengin, en müreffeh ülkesi ve milleti olması içindir.''dedi. 
FOTOĞRAFLI 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Recep Konuk: Bu sene Ramazan Bayramı'nı bedenler ayrı kutlayacağız hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Mayıs 2020 tarihinde saat 14 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Recep Konuk: Bu sene Ramazan Bayramı'nı bedenler ayrı kutlayacağız haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Mayıs 2020, Cuma
 • İmsak
  03:47
 • Güneş
  05:28
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  20:06
 • Yatsı
  21:40
Sayfa Başı